Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Свидетелство за съдимост се издава с акт за раждане. Не знам защо след като им трябва само ЕГН-то ти за да го въведат в системата си. А ЛК е официален документ...

За това дадох примера с НАП и задълженията към тях, а не за свидетелството за съдимост :P

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

И аз това винаги съм се чудил. Предполагам защото в акт-а пише имената на родителите и за по - точна справка. В личната карта го няма това нещо. Възможно е да нямат връзка с базата данни на МВР. Няма да се учудя ако е така.

 

Имат. Единия ден ми трябваше много спешно и се молех на лелята ако може да стане веднага, нямаше никакви чакащи пък и аз изкарах една кутия бонбони и какво стана - лелята просто набра ЕГН-то, натисна принт и след това се разходи до другата стая да го подпише шефа/шефката, тропнаха печатите и готово. Не ме питай защо се издават от днес за утре а не моментално...

Link to comment
Share on other sites

Имат. Единия ден ми трябваше много спешно и се молех на лелята ако може да стане веднага, нямаше никакви чакащи пък и аз изкарах една кутия бонбони и какво стана - лелята просто набра ЕГН-то, натисна принт и след това се разходи до другата стая да го подпише шефа/шефката, тропнаха печатите и готово. Не ме питай защо се издават от днес за утре а не моментално...

То вече по принцип става на момента. Не е както преди да се чака по 3 дена. От около година е това нещо с получаването на момента. И следствието от няколко години са бързи. Преди беше по около месец да се извади документ. Друг е момента, че ги вадя тези документи за да ги изпратя на служба която има къде къде повече информация отколкото двете институции... Просто така е записана в един закон.

Link to comment
Share on other sites

Я кажете някоя интернет книжарница.Да си купя малко хартиени книги.

 

Хеликон

Издателство "Бард"

 

И общо взето всички издателски къщи и известни книжарници, които си чувал :)

Link to comment
Share on other sites

От Бард не те съветвам да купуваш. Имат отвратителния навик и балкански манталитет, книгите които продават през сайта и с "отстъпка" да са тези, които имат дефект. Примерно различна хартия, ударена на криво от машината и т.н. Няколко пъти съм си взимал от тях така и всеки път книгите бяха с някакъв дефект. Ако не те дразни това, може, купувай, но мен лично, много ме дразни и спрях да си купувам от тях през сайта им.

Link to comment
Share on other sites

Нещо става с часовника на компютъра ми, по-точно - избързва. Следобед видях, че е напред с 5 минути, сверих го, но след час отново беше с 5-6 минути напред. Разбирам да изостава, но да избързва и то с 5 минути на час...на какво може да се дължи?

Link to comment
Share on other sites

От много време се каня да сменя близу-то с един пакет на ВИЗИО за 5лв на месец.

Въпроса ми е има ли някои на Визио и какви са отзивите Ви за тях; Постоянен ли е нета, прекъсва ли за дни; Ще трябва ли да се карам с доставчиците и прочее.

Link to comment
Share on other sites

И двете са тотално зле. Тук изниква следната дилема - Близу все пак са голяма фирма и имат много клиенти и съответно по-добра поддръжка (ако такова понятие може да се спомене в едно изречение с Близу). От друга страна Визио, които нямат нищо и никого, вероятно нямат и интернет, може би с останалите си 10-на клиента имат свободен капацитет и "работеща" мрежа. Но както и да го гледа човек, това е като да избираш между две кофи с лайна - едната от катър, другата от муле.

Link to comment
Share on other sites

И двете са тотално зле. Тук изниква следната дилема - Близу все пак са голяма фирма и имат много клиенти и съответно по-добра поддръжка (ако такова понятие може да се спомене в едно изречение с Близу). От друга страна Визио, които нямат нищо и никого, вероятно нямат и интернет, може би с останалите си 10-на клиента имат свободен капацитет и "работеща" мрежа. Но както и да го гледа човек, това е като да избираш между две кофи с лайна - едната от катър, другата от муле.

 

Щом и двете са лайна, значи лайното за 5лв месечно е по-добре.

Все пак има разлика от 240лв и 60лв годишно.

Преди време масово бягаха хора от ВИЗИО защото нямаха нет с дни.

Затова питам ако има хора да се изкажат и да си направя сметката, защото тези дни ми изтича договора с да видя дали да не направя тази хватка с Визио.

Link to comment
Share on other sites

От Визио трудно може да се намери по-зле. Близу поне са голяма фирма с много офиси.

 

И Жорката ще ме извинява, ама като го знам каква е пинтия и всички им е ясно какви заплати дава на техниците та сещай се за каква "мрежа" става дума. Един път Гаров се опита да ме убеди че не бил толкова зле и за каквото трябвало бил давал пари, но от това, което аз съм видял не мога да си представя да говорим за един и същи човек.

Link to comment
Share on other sites

Явно и тук ще попитам. Николай, да става дума за Методи Гаров в поста ти? Кой е той? Я пиши на лично, че да не спамим много :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Ангел и Ицо Гарови са :)

А на Визио големият дерт им дойде от това,че накупиха преди години едни мрежи дето са правени от някой си, по някъв си /смотан/ начин. И след това никой не седна да ги преправи тези неща. На много места и продължиха да опъват по същият начин. Да не забравяме, че е и медна мрежата което е равно на проблеми.

Иначе по темата - и двете са в гз на някои места и работят на други. Та пускай евтиното пък като не ти хареса ще си пуснеш и другото, барем едно от двете ще работи :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Ангел и Ицо Гарови са :)

 

Точно Ангел ми обясняваше.

 

За останалото - винаги евтиното излиза скъпо. А пък съм виждал как Жоро иска да мине евтино по всякакви параграфи при това за важни неща. Помня едно време и с "неограничения" интернет какви простотии правеше. На него манталитета му е такъв просто.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми помогне с напътствия как да сменя немския език с български или английски на лаптоп с Win XP Home Edition ?

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Start Menu -> Clock, Language and Region -> Regional and Language

 

Keyboard and Languages

 

Display Language

 

използвай Google Translate да намериш как е немския превод

 

 

Някой чувал ли е за промоция на кафе машини от онези с формата на човече в Кауфланд?

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми помогне с напътствия как да сменя немския език с български или английски на лаптоп с Win XP Home Edition ?

Благодаря предварително.

Искаш да кажеш, че лаптопа ти е с немски интерфейс? А вместо Willkomen искаш да ти изписва Добре дошли или поне Welcome ;).

Тогава ти трябва български езиков пакет (LIP - language interface pack) > тук.

След като го изтеглиш, стартираш LIPSETUP.MSI (или както там се казва), рестартираш и имаш български интерфейс.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че лаптопа ти е с немски интерфейс? А вместо Willkomen искаш да ти изписва Добре дошли или поне Welcome ;).

Тогава ти трябва български езиков пакет (LIP - language interface pack) > тук.

След като го изтеглиш, стартираш LIPSETUP.MSI (или както там се казва), рестартираш и имаш български интерфейс.

Благодаря голям да пораснеш :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, искам да питам относно политиката на Търговка верига Зора.

Вързах се на акъла на баща ми и го оставих да купи един конвектор, български на Елдом за 179 лв, 2500вата за 30кв/м площ, който в последствие се оказа жив боклук и вече 3-ти час ми е студено на ръцете.

Срамота е, 179лв. е а да топли по-зле от духалка за 12лв.

Как стоят нещата с отказване от стока там, понеже искам да го върнем или заменя за една духалка Ровента от 2400вата и да си получим остатъка от парите.

Моля ако някой знае как стоят нещата но наистина, защото съм решен да отида и да говоря с тях; а никъде не пише как да се откажем или заменим, а знам че имаме право по принцип.

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Принципно спокойно може да го върнеш, дано сте запазили опаковката. Не съм сигурен дали срокът беше 3 или 7 дни от купуването, по-скоро второто. Мисля че няма да имаш проблеми, особено щом си решил да купиш друг уред.

Link to comment
Share on other sites

Принципно спокойно може да го върнеш, дано сте запазили опаковката. Не съм сигурен дали срокът беше 3 или 7 дни от купуването, по-скоро второто. Мисля че няма да имаш проблеми, особено щом си решил да купиш друг уред.

 

Значи съм в пълното си право да го върна.

А какво да им кажа, че искам да заменя/получа парите си, а това рекламация ли се води. Ще ни възтановят ли остатъка от парите!

Питам защото да не ми изръсят някоя тъпотия от рода на 'Ние само ги продаваме, щом не ви харесва си търсете парите от производителя или прочее', защото

съм чувал че има право на потребителя в което можеш да се откажеш в седем дневен строк изцяло от стоката и възстановяване на парите.

Питам да съм подготвен; не за друго.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Добре си подготвен, точно така е. Ако нещо се отварят - припомни им го. Ако обаче опаковката е запазена и вземете друг уред едва ли ще мрънкат много. Разбира се ще ви оправят парите. И все пак ако се задърлят нещо, нежно им обясни, че казусът ще го разреши КЗП.

Link to comment
Share on other sites

В 7-дневен срок имаш право да върнеш стоката без каквото и да е обяснение.И не могат да ти откажат.

 

Естествено всички мухльовци в магазините се опитват да те убедят че не може, ама как така ще ти връщат пари, ми то сега с касовия апарат какво ще правят и т.н. Повишаваш леко тон, че ако те точно не са наясно как да извикат някой който Е. И работата става.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...