Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Един въпрос за конфигуриране на домашен сървър зад рутер и достъпването му отвън.

 

Имам няколко компютъра в домашна мрежа и споделен достъп до интернет през рутер. Добавих още един в мрежата с цел файлов сървър с инсталиран Windows Home Server. От вътрешната мрежа се достъпва и работи без проблем, но някак не ми се удава да го направя видим и през интернет. Опитах в рутера да пренасоча порт 50ххх към порт 80 на вътрешното IP на сървъра с идеята при заявка „отвън” през браузъра на http://yyy.yyy.yyy.yyy:50xxx (публичния адрес и порт над 50000) да отвори интерфейса на сървъра, който “слуша” порт 80. В резултат обаче ми отваря интерфейса на рутера (TL-1043ND с Gargoyle).

 

Къде бъркам?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2877

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

ако не се е променило нещо о т 5-6 години: намира се под хангарите на нулевите метри на гребната. влиза се през стъклена врата до стълбите, които са в средата на самите хангари.

мерси брат, намерих го, ама бил само за гребците:beer:

Link to comment
Share on other sites

хорица, някой прехвърлял ли си е смс-ите от проста нокиика без симбиан към андроид телефон? От 4-5 часа прерових нета, не мога и не мога да ги екстрактна тия смс-и в правилния .csv формат за да ги ресторна на андроидния телефон... Някой ако го е правил, може ли да ми пише някакво ЛС за да спра да си блъскам главата по темата? Мерси предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли дали мога да си проверя онлайн баланса на сметката по картата ми ? На първа инвестиционна банка съм .

 

http://my.fibank.bg

 

Ама първо трябва регистрация и да се потвърди регистрацията в техен клон

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос за конфигуриране на домашен сървър зад рутер и достъпването му отвън.

 

Имам няколко компютъра в домашна мрежа и споделен достъп до интернет през рутер. Добавих още един в мрежата с цел файлов сървър с инсталиран Windows Home Server. От вътрешната мрежа се достъпва и работи без проблем, но някак не ми се удава да го направя видим и през интернет. Опитах в рутера да пренасоча порт 50ххх към порт 80 на вътрешното IP на сървъра с идеята при заявка „отвън” през браузъра на http://yyy.yyy.yyy.yyy:50xxx (публичния адрес и порт над 50000) да отвори интерфейса на сървъра, който “слуша” порт 80. В резултат обаче ми отваря интерфейса на рутера (TL-1043ND с Gargoyle).

 

Къде бъркам?

промени порта от който се администрира сървъра - да не е 80

Link to comment
Share on other sites

Къде да отида за преглед и допълване с фреон на авт. климатик?

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Когато гледам 1080р филм, при спокойни сцени всичко е наред, но когато действието стане по-динамично, картината се разваля и филмът започва да накъсва яко. Какво не ми достига - процесор, памет, видео? Кодеци??

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Когато гледам 1080р филм, при спокойни сцени всичко е наред, но когато действието стане по-динамично, картината се разваля и филмът започва да накъсва яко. Какво не ми достига - процесор, памет, видео? Кодеци??

 

Процесор, но пробвай с други плейъри преди това. Не знам с какво гледаш, но моя опит показва, че BS Player е най-лек и има най-малко проблеми с HD.

Link to comment
Share on other sites

Когато гледам 1080р филм, при спокойни сцени всичко е наред, но когато действието стане по-динамично, картината се разваля и филмът започва да накъсва яко. Какво не ми достига - процесор, памет, видео? Кодеци??

 

Процесор по всяка вероятност (освен ако не си освен това и с 1гб памет, тогава и памет със сигурност)

Link to comment
Share on other sites

Някой запознат ли е с процедурата на пейпал за пращане на стоки. Получих мейл да им пратя номера за проследяване на пратката и тогава ще пуснат парите по акаунта, нали?

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

Link to comment
Share on other sites

Някой запознат ли е с процедурата на пейпал за пращане на стоки. Получих мейл да им пратя номера за проследяване на пратката и тогава ще пуснат парите по акаунта, нали?

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

 

Няма такова нещо. Пращат се стоките след като ти ги платят. За ebay става дума нали?

Link to comment
Share on other sites

Не, на частно лице. Доколкото разбрах, той е превел паричките на пейпал и аз като пратя на пейпал валиден тракинг номер на пратка те ми ги пускат на мен.

 

Dear : xxxxxxxxx@gmail.com,

 

This transaction is in order and legal. You shall receive the said amount € 310.00 EUR as soon as you send the valid shipment tracking number to PayPal. This transaction is not fraudulent and you are assured of quality service. We encourage you to ship the item immediately as your payment has been confirmed by us. Security is of critical important at PayPal. As soon as we receive the valid reference number address which was on the receipt and confirm the shipping tracking number. You account would be credited immediately. We need the VALID shipping reference tracking number from you to complete this transaction.

 

The money has now been deducted from the buyer's account (xxxxxx@gmail.com) and is ready to be deposited into your account. It will be credited into your PayPal account (xxxxxxx@gmail.com) as soon as we receive the shipping reference tracking number from you.

 

This is due to new policies at PayPal to protect the both buyer and seller in the face of the growing number of fraudulent activities perpetrated via the internet. You are encouraged to complete this transaction and reflex to this action would enable us to credit your account with immediate effect.

 

Here at PayPal you can be assured that your security and safety is our topmost concern.

We hope to hear from you soon.

 

Thanks you for using PayPal

 

Sincerely,

PayPal

 

Verification Center,

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Такова нещо за 1ви път виждам. Не казвам, че не е вярно, обаче като съм пращал от моя акаунт пари на жена ми (да си доплати нещо) тя ги е получавала веднага. Освен нещо по-особено да е вкарано като продажба? В аccount history какво се вижда?

 

 

 

https://www.paypal-community.com/t5/Buying-with-PayPal/how-to-send-tracking-number/td-p/278524?profile.language=en-gb

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Къде да отида за преглед и допълване с фреон на авт. климатик?

 

Има различни варианти. Може да идеш до ВиК при Коцето, напоследък върви някаква реклама по радиото за евтино обслужване, но не помня името на сервиза. а може и просто да говориш с Галин. laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Значи като идваш по 6-ти Септември към Бриколаж, завиваш надясно към портала на ВиК и точно преди него вдясно в един двор е сервиза. Минаваш колелото на Макдоналдс, минаваш светофара на моста и като се спуснеш надолу след спирката веднага завиваш в улицата.

Link to comment
Share on other sites

къде в Пловдив извършват годишни технически прегледи на МПС и да са с работно време в съобта или сутрин рано в делнични дни?

Link to comment
Share on other sites

къде в Пловдив извършват годишни технически прегледи на МПС и да са с работно време в съобта или сутрин рано в делнични дни?

 

 

 

Ето тук можеш. Със сигурност работи в събота, преди две седмици бях там за моя преглед. Входа е на края на ул.Напредък.

 

Другото място е някъде тук. Намира се от дясно като излизаш от града. Отново със сигурност работят в събота.

 

Третото място е тук. Но работят до към 13:00.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Да ви попитам къде се продават евтини 3Д очила, за да се пробват на един тв? От онези картонени ли са или палстмасови... За пробата да се види кое какво е, а не да се купят за 100 лв. директно. Предполагам, че за един тест евтинките ще свършат работа. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ето тук можеш. Със сигурност работи в събота, преди две седмици бях там за моя преглед. Входа е на края на ул.Напредък.

 

Другото място е някъде тук. Намира се от дясно като излизаш от града. Отново със сигурност работят в събота.

 

Третото място е тук. Но работят до към 13:00.

 

третото ми е най-близко и ще го пробвам в събота, 13 часа не е рано : )

Благодаря за изчерпателнята информация.

 

Така и така си ходил скоро, би ли ми припомнил необходимите документи? :P

Link to comment
Share on other sites

В снимките от дигитален фотоапарат в повечето пъти като се остави курсора на и се разбира модела на фотоапарата с който е направена, но не винаги.

Има ли програма която като и се добави снимка и да показва марката и модела.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...