Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Искам да взема назаем или да наема металотърсач за един ден. Не е необходимо някакъв супер уред, ще се търси месингов спирателен кран на дълбочина 20 до 25 см в почва.

Идеи и предложения очаквам тук или на ЛС.

П.П. Може и такъв, реагиращ на черни метали, понеже кранът е навит на вертикално парче поцинкована тръба, ако не ме лъже паметта 3/4".

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2877

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Искам да взема назаем или да наема металотърсач за един ден.

 

http://www.ishop.bg/metalotarsachi-pod-naem

 

Някой може ли да ми каже откъде да си намеря чаркалаците за индукционна пещ по тази схема -> http://www.ntpo.com/electronics/schemes_1/12.shtml

Link to comment
Share on other sites

някой правил ли си е мебели ' бартер' - материал+пари срещу мебели

или да знае фирма, която да изкупи 1 - 2 кубика орех ?

Link to comment
Share on other sites

Алпина груп оод или нещо подобно беше, мисля, че те изкупуват дървесина. Ама ореха си е скъп, по-добре мебели си направи.

Link to comment
Share on other sites

Алпина груп оод или нещо подобно беше, мисля, че те изкупуват дървесина. Ама ореха си е скъп, по-добре мебели си направи.

:) ами това питам - аз няма как да си направя, търся фирма която да се занимава с това.

Link to comment
Share on other sites

Какъв формат са нормалните/оригинални/истиснки/не-рипнати..не знам си още как да го кажа 3Дфилми?

Просто не мога да разбера, ако си взема плеър, какъви формати трябва да възпроизвежда, за да гледам закупени 3Д филми? :confused

 

Edit: Благодаря, w00x! :bowdown:

Edited by d3Mag
Link to comment
Share on other sites

Какъв формат са нормалните/оригинални/истиснки/не-рипнати..не знам си още как да го кажа 3Дфилми?

Просто не мога да разбера, ако си взема плеър, какъви формати трябва да възпроизвежда, за да гледам закупени 3Д филми? :confused

 

Blue-ray.

Link to comment
Share on other sites

За вкъщи става.

Колко издържа батерията при HD запис? Колко ефективна е оптичната стабилизация при този модел? При приближение към обект държи ли фокуса или фокусира при спиране на приближението?

Link to comment
Share on other sites

http://www.ishop.bg/metalotarsachi-pod-naem

 

Някой може ли да ми каже откъде да си намеря чаркалаците за индукционна пещ по тази схема -> http://www.ntpo.com/electronics/schemes_1/12.shtml

Що се занимаваш с такива щуротии? Като имаш път към Пловдив, мини да ти дам направо една готова електроника с охлаждане, със защитите му... и всичко останало. Най-много да ти се наложи да смениш ИГБТ-тата и, ама ще си спестиш мноо ядове с тия лампи и прочее щуротии, дет са ги издрискали братушките...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Колко издържа батерията при HD запис? Колко ефективна е оптичната стабилизация при този модел? При приближение към обект държи ли фокуса или фокусира при спиране на приближението?

 

Братовчед ми я има - около час и половина държи, за зуума - при спиране фокусира.

 

 

Галине, към 6-ти, 7-ми ша минавам, колко ракия да нося?

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив има избор на протектори за дисплей?Гледах на 2,3 места за Samsung Galaxy Gio, но нямат.

 

Не ти трябва протектор. Досега колко съм държал и нито един не се е надрал. Малкия след доста бой успя да пукне леко на единия iPad екрана. И то доста леко и трудно се забелязва. Но ти бой да видиш - с едни стъклени фигури за шах го млатеше и го е пляскал с ръка колкото сила има като го му взима фигурите :)

 

Никой нормален човек няма да направи подобно нещо с телефона си и още по-малко че да успее да го надере. Ако го носиш в джоба с ключове по-скоро може да се пукне от натиска отколкото да се надере

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Не ти трябва протектор. Досега колко съм държал и нито един не се е надрал. Малкия след доста бой успя да пукне леко на единия iPad екрана. И то доста леко и трудно се забелязва. Но ти бой да видиш - с едни стъклени фигури за шах го млатеше и го е пляскал с ръка колкото сила има като го му взима фигурите :)

 

Никой нормален човек няма да направи подобно нещо с телефона си и още по-малко че да успее да го надере. Ако го носиш в джоба с ключове по-скоро може да се пукне от натиска отколкото да се надере

 

Нали знаеш, че жените са способни на невъзможни неща :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Не ти трябва протектор. Досега колко съм държал и нито един не се е надрал. Малкия след доста бой успя да пукне леко на единия iPad екрана. И то доста леко и трудно се забелязва. Но ти бой да видиш - с едни стъклени фигури за шах го млатеше и го е пляскал с ръка колкото сила има като го му взима фигурите :)

 

Никой нормален човек няма да направи подобно нещо с телефона си и още по-малко че да успее да го надере. Ако го носиш в джоба с ключове по-скоро може да се пукне от натиска отколкото да се надере

 

Ти говориш за стъклен дисплей обаче, а онзи не е точно стъклен.

Link to comment
Share on other sites

Има ли място или сайт някакъв, където да може като напишеш някоя песен и да видиш дали е използвана в разни сетове-хаус, транс и т.н. ?

Link to comment
Share on other sites

Има ли място или сайт някакъв, където да може като напишеш някоя песен и да видиш дали е използвана в разни сетове-хаус, транс и т.н. ?

 

Не. Google. Ако траклиста на сета е публикуван някъде, ще излезе резултата.

Link to comment
Share on other sites

За траклистата на познат сет ясно, но аз питах в случай че например чувам някъде откъс от сет,намирам песента от откъса който съм чул, но искам да намеря и целия сет след това.

Link to comment
Share on other sites

Едно време имаше такива сайтове, но се сещаш че няма как информацията в тях да е пълна.

Link to comment
Share on other sites

За траклистата на познат сет ясно, но аз питах в случай че например чувам някъде откъс от сет,намирам песента от откъса който съм чул, но искам да намеря и целия сет след това.

 

Има десетки хиляди сетове. Няма как да се случи това, което го искаш.

Link to comment
Share on other sites

Ако знаеш кой пуска сета и той е публикувал траклистата си - може. Навремето по слух сме дебнали да разберем подобна информация... Сега повечето диджеи го правят. Не е трудно да се открие песен.

 

ХА! - Сега виждам, че търсиш обратния вариант - туй е трудно, да не кажа невъзможно. Освен ако нямаш връзка с автора на сета и той си признае...

 

Ако си с правилен телефон, пускаш да "чуе" какво идва от сета и той може да ти го открие. Ползвай най-популярната част от съответния сет. Ако и това откаже, купуваш смилянски от Четвъртък пазара, хвърляш и гадаеш...

Link to comment
Share on other sites

За траклистата на познат сет ясно, но аз питах в случай че например чувам някъде откъс от сет,намирам песента от откъса който съм чул, но искам да намеря и целия сет след това.

 

Ако ДЖ-а е известен, то със сигурност в по-големите транс/хаус форуми ще има хора които по слух, ще са постнали траклиста.Но специализиран сайт/програма поне аз не знам да има.Всичко се прави от феновете :) на ръка/ухо.

Link to comment
Share on other sites

Откъде да си купя термометър и какъв?

 

Писна ми да давам по около 100лв за електронни термометри които дават между 36.1 и 37.1 като резултати за температоруа 36.5 измерена с живачен термометър.

 

Последно видях в поликлиника Вела един който казаха, че бил хубав, взех го и е същото лайно (MicroLife NC100).

 

Някой има ли такъв който да мери точно ако ще и по-бавно, но ми писна да ми дава отклонение от половин градус. Все пак едно е да имаш 36.8 друго 37.4...

 

Това е третия подобен електронен термометър при това изобщо не е от евтините и всичките мерят с такива отклонения.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...