Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2877

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

десен бутон -> properties обикновено на Details пише модела на фотоапарата и настройки на снимане.

 

Знам я и тази операция, но като се обработи веднъж и обикновено се губят. Питам защото някой подобни уреди си криптират тези характеристики (скенерите,поне така знам) с рекламна цел както и проследяване.

Link to comment
Share on other sites

Обработиш ли снимката/сканираното изображение файла се създава повторно (един вид се изтрива и се записва нов но със същото име) от програмата с която го редактираш

Link to comment
Share on other sites

Обработиш ли снимката/сканираното изображение файла се създава повторно (един вид се изтрива и се записва нов но със същото име) от програмата с която го редактираш

 

Работя на фотошоп, това е на фотошоп и според зависи от формата (jpeg,tiff). Именно при подобно нещо изчезва името на апарата. Взех моя снимка от апарата ми и само и кропнах малко от краищата и дори и да докосна с курсора снимката и да дам на пропъртийс дава резолюция и кабайти, без името на апарата.

Преди време с някаква програма ми разбраха с какво съм конвертирал една песен и затова си мисля, че има нещо подобно и за снимки и затова и питам. Търсих, но все ми излиза при търсенето "разпознаване на лица" което всъщност е функция на дигиталните.

Link to comment
Share on other sites

Така и така си ходил скоро, би ли ми припомнил необходимите документи? :P

 

Големият талон и бележка за платен,пътен данък,гражданска отговорност ,ако си на газ май искат и паспорта,но не съм сигурен защото минавам прегледа пеша и да не те подведа.

Преди няколко години минавах в СБА +

Големият талон и бележка за платен пътен данък гражданска отговорност там искат безупречен вид на колата пожарогасители проверени от техни хора,аптечка триъгълник жилетка .естествено аз не минах.

Ако не ти е много читава колата иди на бензиностанцията срещту бившият завод изгрев на кукленско шосе.Не и знам работното време.

Edited by mordeath
Link to comment
Share on other sites

Какви са тия луди изисквания бре хора ? Колко пъти да ви кажа, че в сервиз ТРАКИЯ не искат НИЩО, освен талона и ГО. За газова уредба вече не знам как стоят нещата.

Link to comment
Share on other sites

Освен гореспоменатите документи се иска паспорта на газовата уредба, ако има такава.

И ви съветвам да ходите на места, където наистина гледат колата, особено ако не я водите регулярно на профилактика при доверен сервиз/монтьор. Аз имам две баракуди набор '88 и '95 и за мен ГТП е възможност поне веднъж годишно да бъдат огледани щателно. Освен това плащам такса, нали :)? Аз ползвам услугите на един комплекс на Рогошко шосе, след моста на Адата веднага вляво. Преди 2 години на едната кола откриха напукан спирачен маркуч, който бе убегнал на монтьора, сменил накладките 6 месеца по-рано.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Защо има толкова много гълъби с повредени пръсти на краката? Някаква болест ли е? :unsure:

 

Често причината е факта, че се въдят в таваните на блоковете сред ужасна мръсотия, което да кажем не е естествената има среда. Друга причина са честите боеве помежду им.

Link to comment
Share on other sites

И да, и не. Голяма част от тези повреди се дължат на различни болести. Останалите са от борбата за оцеляване.

Link to comment
Share on other sites

Освен гореспоменатите документи се иска паспорта на газовата уредба, ако има такава.

 

Колко е преглед на автомобил+узаконяване на АГУ? От няколко месеца съм с инжекцион, но не си дадох зор да го узаконя. Имам паспорт на бутилката, а паспорт на уредбата, доколкото разбрах се дава като се узакони. Взимат ми книжката на бутилката и ми дават паспорт на АГУ, в който се преписвали данните от книжката на бутилката.

Link to comment
Share on other sites

Колко е преглед на автомобил+узаконяване на АГУ? От няколко месеца съм с инжекцион, но не си дадох зор да го узаконя. Имам паспорт на бутилката, а паспорт на уредбата, доколкото разбрах се дава като се узакони. Взимат ми книжката на бутилката и ми дават паспорт на АГУ, в който се преписвали данните от книжката на бутилката.

 

10 лева прегледа,около 7 лева книжката и няколко лева за триъгълника,отиваш в училище Антон Иванов в кичюка влизаш от задната му страна и отсреща правят прегледи.Задната страна е там където е затвора.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли каква е разликата между:

 

2.3GHz quad-core Intel Core i7 processor

 

и

 

2.6GHz quad-core Intel Core i7 processor

 

Като изключим очевидната разлика от 0.3GHz?

 

Щото разликата в цената е сериозна.

Link to comment
Share on other sites

10 лева прегледа,около 7 лева книжката и няколко лева за триъгълника,отиваш в училище Антон Иванов в кичюка влизаш от задната му страна и отсреща правят прегледи.Задната страна е там където е затвора.

 

А ГТП правят ли там? Нали вече прегледите на газовите ги правят само там, където правят ГТП?

Link to comment
Share on other sites

А ГТП правят ли там? Нали вече прегледите на газовите ги правят само там, където правят ГТП?

 

Ами още не са се разбрали кой да ги прави,отиди където те пращам,иначе не правят ГТП.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли каква е разликата между:...

Като изключим очевидната разлика от 0.3GHz?

 

Като гледам - няма кой знае каква разлика, като изключим производствения процес (22 vs 32 nm)...и разни други дреболии, които не си заслужават разликата в цената.

Link to comment
Share on other sites

Някой ползвал ли някой от тези двата уреда

1. утлтразвуков уред СТОП500

2. PR-500.3 Комбиниран уред (ултразвук/електромаг. импулс)за борба с гризачи

 

Двата ги дават за борба с гризачи и някой видове насекоми - хлебарки, мравки и паяци.

Обърква ме инфото което дават на различните сайтове, едни казват че ставал за молци, но другаде не споменават това.

Препоръчаха ми да НЕ вземам комбинирания защото магнитните импулси за дето ползвали ел инсталацията се смущавали електроуредите и съвсем се обърках.

И двата уреда менят честотите си за да не могат да привикват гадинките.

Искам да отбележа че единия уред работи в обхвата 30 kHz - 65 kHz, а другия Работна честота:

-Режим =1= 20 - 36 kHz

-Режим =2= 15 - 36 kHz

 

Въпросът ми е някой има ли някакъв опит с такива уреди за да сподели или да си има напредстава кои честоти дразнят специално молците, или е само за гризачи.

Благодаря

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Абе не знам за молците, но като гледам режим 2..долната граница от обхвата му е в чуваемия от човека спектър.... та да не се изнесете преди гадинките... :tongue

Link to comment
Share on other sites

Като гледам - няма кой знае каква разлика, като изключим производствения процес (22 vs 32 nm)...и разни други дреболии, които не си заслужават разликата в цената.

 

Голямо благодарско!

 

Sandy Bridge vs Ivy Bridge май е разликата!

Link to comment
Share on other sites

А ГТП правят ли там? Нали вече прегледите на газовите ги правят само там, където правят ГТП?

В сервиза на Рогошко шосе правят и ГТП. Аз си ходя там от години, а и двете ми бараки са с АГУ.

Link to comment
Share on other sites

Напоследък в тая тема започнаха да се питат всякакви свойствени и несвойствени неща - що ли и аз да не задам едно въпросче, отговорът на което, честно казано...изобщо не ме касае, ама за да съм в тон с общото...:P

 

Та...какво всъщност в долната табличка означава думата "франчайз", че съм доста далече от икономическите термини? Предполагам, че е "депозит", въпреки че буквалният превод и синонимите на 'депозит' включват всичко друго, но не и 'франчайз'.

 

91111540a2de81bc2828ca2b57f77e54.jpg

 

 

 

 

@TRIBALERO, пусни си тема в раздел "Networking", тъй като "въпросът" ти предполага множество отговори и предложения, а настоящата тема има малко по-друга цел.

Link to comment
Share on other sites

Не. За да го използваш във филм или реклама.

 

Значи терминът даже не е и икономически...а толкова учено звучеше...:ghost

100 бона в евра + отделно наема, само за да го снимам в някой клип - доста изсилено ми се вижда, предвид за 120 000 евра каква кола може да си вземеш и да си е лично твоя. :f1:

 

Вейрона е 1 милион още преди да излезе от магазина. Имаш още 4930594035 неща да плащаш по нея. Не е никак изсилено...

 

Знам много добре колко е Вейрона - изсилено е. :excl:

 

П.П. И нещата, които имаш да плащаш по нея пак са изсилени и си ги сбъркал, по-малко са - последната цифра трябва да е "4". :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...