Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ако някой скоро е свалял някакво Неро с работещ кейген от Замунда или някъде другаде, ще му бъда много благодарен да сподели. Щото три Неро-та свалих и на трите не им работеха ключовете.

 

Oсвен че си свикнал с него общо взето не ти е необходимо. Самия windows може да записва ISO-та, музика и файлове, евентуално може с ImgBurn или Ashampoo. Последните нерота ме бяха нервирали и търсех алтернативи и да ти кажа хич не са лоши. Още по-малко че няма нужда от кракове повечето от които са с троянци или не работят.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2877

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oсвен че си свикнал с него общо взето не ти е необходимо. Самия windows може да записва ISO-та, музика и файлове, евентуално може с ImgBurn или Ashampoo. Последните нерота ме бяха нервирали и търсех алтернативи и да ти кажа хич не са лоши. Още по-малко че няма нужда от кракове повечето от които са с троянци или не работят.

Ползвай серийни номера. И в момента има неблокирани такива за всички версии, 11-та включително, които минават онлайн проверката. За тези, които са в блеклиста (ако нямаш достъп до неблокирани номера) - блокираш достъпа до онлайн проверката към сървърите на Ahead.

Добра алтернатива са т.н. микро и лайт версии където са премахнати много излишни неща, но и при тях важи правилото за валиден сериен номер, тъй като те не са warez. Проекта за тези версии започна от updatepack.nl и продължи (след прекратяването му от 8-ма версия) от mara-/nsaneforums.

http://updatepack.nl/downloads/nero-lite/nero-7-lite/
http://updatepack.nl/downloads/nero-lite/nero-8-lite/
http://www.nsaneforums.com/topic/33145-nero-lite-v94260-installer-version-18/
http://www.nsaneforums.com/topic/46345-nero-lite-v11200400-installer-version-21

=========

Относно троянците във пачове и кийгени - смени си аптеката. Досега не е излезнал нито един заразен (става въпрос за доверени първоисточници). Всичко, което се тегли извън тези места (болшинството от разпространените публични warez портали и торент тракери) е почти сигурно заразено с нещо.

 

=========

Гледам, че "гордият потребител на пиратски софтуер" е дал линк към що-годе прилично място, но там далеч няма всичко а и не на всичко може да се вярва. В рутракер се набляга на техните си "сборки", които постоянно се обновяват заради бъгове. А и "русификациите" им създават доста проблеми. Аз лично таквиз "сборки" не ползвам :)

 

neror.jpg

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

От къде в Пловдив мога да купя зарядно за лаптоп? Или ако има някоя по-голяма верига, която да я има и в София, че и там мога да мина. Доколкото знам хубавите са между 60 и 80 лв?

Link to comment
Share on other sites

Всичко на куп.[/url]

Благодаря.

 

 

Oсвен че си свикнал с него общо взето не ти е необходимо. Самия windows може да записва ISO-та, музика и файлове, евентуално може с ImgBurn или Ashampoo. Последните нерота ме бяха нервирали и търсех алтернативи и да ти кажа хич не са лоши. Още по-малко че няма нужда от кракове повечето от които са с троянци или не работят.

Ами жена ми е свикнала с Неро и си иска него. Вчера и преинсталирах лаптопа и се окаа, че ми е голям проблем да намеря читаво Неро. Иначе аз от години ползвам Ashampoo и съм много доволен.

 

 

Аз вчера ти писах на скайпа, но доста по късно, че бяхме на вън.

Link to comment
Share on other sites

Oсвен че си свикнал с него общо взето не ти е необходимо. Самия windows може да записва ISO-та, музика и файлове, евентуално може с ImgBurn или Ashampoo. Последните нерота ме бяха нервирали и търсех алтернативи и да ти кажа хич не са лоши. Още по-малко че няма нужда от кракове повечето от които са с троянци или не работят.

 

И аз не го ползвам. 1GB Nero, за да записвам дискове и да имам функции, които НИКОГА няма да използвам. Айде мерси съм.

Link to comment
Share on other sites

До Windows 7 не можеха да се записват DVD-та, но вече и за това не е нужно. Не произвеждам никакви особени дискове, че да ми трябва, а колкото да си направя един архив или да запиша музика не ми е необходима специална програма. Ама всеки си преценява какво му е най-удобно все пак

Link to comment
Share on other sites

И аз не го ползвам. 1GB Nero, за да записвам дискове и да имам функции, които НИКОГА няма да използвам. Айде мерси съм.

 

Това е, защото сте маниаци на всяка нова версия, която освен да е по-шарена, обикновено не добавя нищо, освен заемане на още място. Аз записвам все още с Неро 7-ма версия, която след инсталацията е 150 мегабайта, което е напълно в реда на нещата.

 

Тук е момента да задам един въпрос до тия, дето записват през OS - с възможностите на запис от самата операционна система има ли опцията DAO с обиране на авто-паузите между песните при запис на аудио диск?

Link to comment
Share on other sites

Това е, защото сте маниаци на всяка нова версия, която освен да е по-шарена, обикновено не добавя нищо, освен заемане на още място. Аз записвам все още с Неро 7-ма версия, която след инсталацията е 150 мегабайта, което е напълно в реда на нещата.

 

Тук е момента да задам един въпрос до тия, дето записват през OS - с възможностите на запис от самата операционна система има ли опцията DAO с обиране на авто-паузите между песните при запис на аудио диск?

 

Не съм го правил нито би ми направило впечатление, но съм почти сигурен, че ако се прави през медиа плеъра е така. Помня че записвах нещо преди време и то споменаваше нещо за паузите тогава.

Link to comment
Share on other sites

Според мен, изборът на софтуер за запис на дискове зависи най-вече от конкретния случай. Записът е само краен резултат. Преди него имаме да свършим доста работа. И тук вече стигаме до дилемата относно избор на подходяща програма.

За запис на файлове без каквата и да е обработка не е необходим специализан софтуер. Всяка ОС има тази функция. Ако трябва обаче да се обработят аудио файлове и да се запише аудио диск обаче, вградения в ОС CD writer няма да ни свърши добра работа. Изброените програми за запис на дискове като Nero, ImgBurn или Ashampoo също няма да са ни особено полезни. Ще започна от Nero, защото се разгоряха някакви безсмислени спорове относно големината на инсталационния пакет, както и мястото, което заема на твърдия диск. Почти 100% от обикновените потребители на warez бъркат Nero Burning ROM с Nero Platinum Suite. Тук може да се види функционалността от която се нуждаем и да изберем съответстващият на нуждите ни пакет. По warez порталите е разпространен само пълният пакет и оттам хората се заблуждават, че големината на Nero Burning ROM е нараснал на почти 1 гигабайт :). Нищо подобно. След 5-та версия на Nero, от Ahead решиха да направят многофункционална платформа и съответно потребителят да избере какво да закупи според конкретните си нужди. Обаче, ползвателите на warez не четат..., нали не плащат :). И резултата е налице - пишат се небивалици, да не кажа - откровени глупости.

Сега няколко думи за преодоляване на защитата на v11 на Nero. Защитата се състои в активиране на патента чрез подходящ за приложението сериен номер (Vision, Media Hub, Recode). Серийният номер се проверява и в блек-листа (AdvrCntr6.dll). Това не важи за Nero Burning ROM. Освен това се проверява и уникалността на ключа (CLSID). Разпространените пачове правят следното:

- Пачват проверката за уникалността на ключа.

- Пачват активацията на патента при използването на лицензионен ключ.

- Пачват появата на диалоговите прозорци при модификацията на патента (неговата смяна от trial на нещо друго).

- Пачват блеклиста на блокираните серийни номера, което позволява тяхното използване при активиране на патента (вижда се статус OK в Nero Control Center).

Дотук добре, но при обновяване на софтуера... всичко трябва да започне отново и да се търси и обновен патчер. Освен това, периодично се осъществява и връзка с някой от сървърите на Nero. За да се ползва тази екстра (пачването), трябва да се забрани обновяването на софтуера а в някои случаи и проверката със сървърите на Nero. Последното, пишат че не е необходимо, но никой не е 100% сигурен.

Най-сигурният начин е използването на легален сериен номер, който минава всички проверки. Твърди се, че за 11-та версия такъв не съществува, но това изобщо не е вярно. Съществува, но малко хора имат достъп до него. Номерът e генериран от BetaMaster (при това е корпоративен такъв - Site license), и ако случайно влезе в черния спъсък, той публикува нов. Tака изглежда проверката на този сериен номер в контрол центъра:

nero11.jpg

за разлика от пачнатата версия с блеклистнат номер тук.

 

 

Безспорният лидер за обработка и запис на аудио дискове е Sony CD Architect. Защо е такъв може да прочетете тук.

Чудесна алтернатива за безплатен клиент за запис на дискове е InfraRecorder. Неговият интерфейс се доближава до този на Nero и тези които досега са работили с Nero и са свикнали на неговата визия, може да опитат да го сменят с InfraRecorder.

Лично на мен продуктите на Ashampoo не ми допадат, а и няма какво по-различно да ми предложат от Nero, който е еталон за стабилност и функционалност. Imgburn също не ми допада по ред причини, но в края на краищата е въпрос на навик и вкус и всеки си решава сам за себе си. Изобилието на подобен софтуер е голямо и е според нуждите и цената, която сме готови да заплатим.

Link to comment
Share on other sites

Много неуспешни опити за смяна на снимката в профила, въпреки че се вмества във всички параметри. Защо? Пак ли някакъв проблем?. Качването се било провалило, да уведомя администратора...

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам портативната версия на бърнинг рома.

Някой знае ли, дали има разлика между тази която се инсталира и портативната?

Няма как да няма разлика. Като оставим това по какъв начин е направена портейбъл версията и дали всичко работи, то най-голямата екстра е тази, че trial версиите ще работят до свършването на крайния срок (ако е заложен такъв от производителя на софтуера). Т.е. ако имаме краен срок 12 месеца от днешна дата, версията ще може да се стартира/инсталира до изтичането на този срок и ще може да се ползва 1 месец (ако 1 месец е trial периода) от датата на стартиране/инсталиране.

Това е така защото след затваряне на програмата тя изтрива всички временни файлове, както и временни промени в ОС, които е направила при разпакетирането си.

Но, всичко е много относително и въпроса трябва да зададеш на този, който е направил портейбъл версията. Ако кажеш от къде си я дръпнал, може да се поразпита (ако автора и ти е отказал такъв род информация).

Това може да провериш и сам, като превъртиш системния часовник една година напред и стартираш Nero-то.

 

От друга страна... ако си тествал всички модули, които ти трябват и те работят коректно... какво значение има дали е портейбъл или инсталационна :P

Ако портейбъл версията е пачната, то трябва задължително да се тества по-усърдно, защото понякога се оказва, че има проблеми...

 

edit:

Тъй като не ползвам портейбъл версии, мога да ти препоръчам тази на whydavid/madeinheaven (nsane forum)(понеже той е trusted member):

 

http://www.nsaneforums.com/topic/128771-portable-nero-burning-rom-11210300-ml/

Поне съм сигурен, че няма и грам зловреден код в нея.

 

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Някой опитвал ли се е да си поправи стола за компютър след като му са се счупили колелата ? По принцип най-лесното решение е да се закупи нов, само дето ми писна всяка година да си купувам . Търся някаква информация ако някой има да сподели - има ли хора, които се занимават с поправката им и къде, как и колко ?

Link to comment
Share on other sites

Някой опитвал ли се е да си поправи стола за компютър след като му са се счупили колелата ? По принцип най-лесното решение е да се закупи нов, само дето ми писна всяка година да си купувам . Търся някаква информация ако някой има да сподели - има ли хора, които се занимават с поправката им и къде, как и колко ?

 

Добре дошъл в клуба. Ти колелцата и да поправиш други неща ще се разкапят. Затова аз престанах да взимам евтини столове. Всичко под 300лв го брой консуматив.

 

Знам, че не е отговора, който търсиш, но по-добре не си губи времето и парите да се занимаваш със загубена кауза.

Link to comment
Share on other sites

Някой опитвал ли се е да си поправи стола за компютър след като му са се счупили колелата ? По принцип най-лесното решение е да се закупи нов, само дето ми писна всяка година да си купувам . Търся някаква информация ако някой има да сподели - има ли хора, които се занимават с поправката им и къде, как и колко ?

 

Моя стол се счупи направо една от рамките, които държи колелото, но никъде не намерих сервиз. Отидох във фирма за метало обработка и ги накарах да ми направят нова основа за стола с колелцата с всичко. Излиза почти като цената на нов стол, тъй като ти правят отделен проект и така. И djadomraz ти го е казал под 250-300лв стол не може да се разчита, ако се ползва почти по цял ден :)

Link to comment
Share on other sites

Добре дошъл в клуба. Ти колелцата и да поправиш други неща ще се разкапят. Затова аз престанах да взимам евтини столове. Всичко под 300лв го брой консуматив.

 

Знам, че не е отговора, който търсиш, но по-добре не си губи времето и парите да се занимаваш със загубена кауза.

Прави си, но 300 лв откъдето и да го погледнеш са си доста пари. При мен главно колелата се чупят, явно е от много чекнене :)

 

Моя стол се счупи направо една от рамките, които държи колелото, но никъде не намерих сервиз. Отидох във фирма за метало обработка и ги накарах да ми направят нова основа за стола с колелцата с всичко. Излиза почти като цената на нов стол, тъй като ти правят отделен проект и така. И djadomraz ти го е казал под 250-300лв стол не може да се разчита, ако се ползва почти по цял ден :)

Да ти кажа, е*ем ги и колецата. Последните ми 3 стола винаги там е бил проблема, затова смятам оттук нататък да търся без колела. Самият стол ми е адски удобен, сега заради проклетите 2 счупени колела на практика е неизползваем - стои ми като окачалка на дрехите. Евентуално ми мина през ума да махна останалите 3 колела и да измисля нещо като метална основа на която да се завари. Доколко ще е удачно и евтино е отделен въпрос.

Link to comment
Share on other sites

И при мен столовете са голям проблем. Миналата година си взех от Метро на промоция 2 стола за 120 лв. Единият си беше дефектен от самото начало - основата на колелцата беше изключително кекава и се огъваше само при натиск с ръка върху стола, да не говорим като седна с големия си гъз. Тази година си взех един стол за 200 лв и отново имаше дефект - един от отворите за болтове не беше пробит докрай и левият подлакътник не можеше да се завие. Отделно самият дизайн е много странен - облегалката е много назад и ако искам да се облегна, прасците ми се опират в седалката и е меко казано неудобно. На всичкото отгоре след 1 седмица се счупи едно колелце и на следващия ден още едно. Сега този стол го ползвам за трупане на дрехи и седя на здравия от гореспоменатата промоционална двойка. Много ми се иска да имам хубав, стабилен и удобен стол, но сърце не ми дава да дам 400-500 и нагоре лв.

 

Колкото до колелцата - мисля, че са крайно наложителни. Пробвах да махна всички - дори най-малкото наместване става изключително трудна задача.

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Ако само колелата са проблем, тогава в доста магазини има само колела. Продават се на бройка и не са скъпи. Само виж как точно е захванато самото колело за рамките. А поставянето му е много лесно работа, която всеки с отвертка би свършил.

 

 

едит: в нас имаме 2 стола, купени преди сигурно 4-5 години бяха доста скъпи и точно това им беше проблема колелцата, но след като ми направиха метални рамки за колелцата няма никакъв проблем, но ми излезе колкото да си купя нови столове. Ако искаш като се прибера в Пловдив ще направя снимки как изглеждат металните рамки и ще ти пратя информация за фирмата, която ги направи, защото сега не ги помня и съм в София в момента.

Edited by THE-AGENT
Link to comment
Share on other sites

Стол както казах поне за 300лв (тъпо звучи, но всичко около 100 е правено като за консуматив). 2 пъти съм взимал стол над 700лв и единия издържа 10тина години (и си беше много добре ама ми беше леко твърд та го претапицирах, след това нещо механизма му заяде и го подарих не помня на кой - от форума някакво момче го взе). Последния още е жив но е на 2-3 години само, но мога да кажа че не е мръднал откакто съм го взел. Е прашасал е тук-там но толкова. Иначе има всевъзможни нагласяния, но и цената му е съответна. Гледах тогава и Herman Miller Aeron и "великия" Embody за скромните 5000лв - честно казано не си заслужава парите. Не е лош но не бих дал над 1000 за него.

Link to comment
Share on other sites

Искам да конвертирам .FLAC в .MP3 ,идеята е да си запазя 3 албума в - HIGH QUALITY ,но на mp3 формат.С winamp пробвах ,обаче нещо не става .

Link to comment
Share on other sites

Искам да конвертирам .FLAC в .MP3 ,идеята е да си запазя 3 албума в - HIGH QUALITY ,но на mp3 формат.С winamp пробвах ,обаче нещо не става .

 

http://www.dbpoweramp.com/dmc.htm

 

Аз ползвам и Media Monkey, но не помня кой формат към кой формат можеше да се обърне с безплатната версия. За останалите използвам горната програма.

Ако ти се занимава да слагаш платена Media Monkey, можеш да конвертираш всичко, към всичко.

Link to comment
Share on other sites

...Мързи ме да слагам sound fourge-a да гледам нивата,ама слушам стана почти 1:1 с Flac-a

 

Само не знам като видиш нивата, какво ще разбереш, след като при конверсията нивата не се променят, ама карай - щом си го пропуснал този етап...значи все едно не си пропуснал нищо. :P

 

 

 

П.П. ...и Sound Forge идва не от "четворен звук", а от "работилница за звуци". music.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Идеята ми беше да пусна един sony Sound Forge,ако не ми хареса как звучи (това което разкодирах),и да намалям ако се налага.Сега се ориентирах главно по waveform-ата във foobar-a (много е точен тоя плеър между другото :tongue ) ,и беше на 95 % еднаква с flac-a.Та явно ,като настроиш всичко на максимално качесто,става почти 1:1.

 

PS: ей т'ва е : 179939_3532085100518_1172650499_n.jpg

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Някой опитвал ли се е да си поправи стола за компютър след като му са се счупили колелата ? По принцип най-лесното решение е да се закупи нов, само дето ми писна всяка година да си купувам . Търся някаква информация ако някой има да сподели - има ли хора, които се занимават с поправката им и къде, как и колко ?

 

 

Моя стол се счупи направо една от рамките, които държи колелото, но никъде не намерих сервиз. Отидох във фирма за метало обработка и ги накарах да ми направят нова основа за стола с колелцата с всичко. Излиза почти като цената на нов стол, тъй като ти правят отделен проект и така. И djadomraz ти го е казал под 250-300лв стол не може да се разчита, ако се ползва почти по цял ден :)

Срещо мол Пловдив има един магазин B mebel или от сорта - табелата е жълта. Там продават столове и също така ремонтират - колела, стойки, подлакътници и т.н. Има голям шанс да си оправите вашите, вместо а купувате нови.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...