Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2877

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Наясно съм. Търся концепция за "подреждане" на КЛУБ ,СПОРЕД Фън Шуй.

 

Как смяташ, че Фън Шуй за клуб ще е различно от Фън Шуй за друг интериор? И защо точно Фън Шуй? Искаш хората да си намират позитивното "чи" като влезнат в шумно заведение? Това е много интересна хрумка.

Фън Шуй не е учебник по интериорен дизайн.

Link to comment
Share on other sites

Знам ,и съм виждал (поне 2 клуба които са подредени спрямо Фън Шуй-то,единият беше в Щатите.И за него разбрах това ,още преди да отида там.

А снощи докато рових из нета,попаднах на още няколко клуба,които се намират в Испания,и им е написано в сайта ,че са позиционирали нещата спрямо Фън Шуй.Главно искам да намеря подобни материали,защото не ми харесват едни неща в едно заведение (в което имам възможноста да повлияя върху някои детайли, до известна степен :rolleyes: ).

Идеята не е толкова до позитивното "чи",а по скоро до естетична подредба.Примерно не ми харесва , чеDJ booth-a е лепнат направо на бар-а,и отляво се размотават барманите.Затова като видя някъде правилен образец ,ще мога да добия представа върху нещата . :)

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Не мога да си гледам клипчето от апарата на компютъра, HD е и в някакъв MOV формат. През фотоапара си върви идеално, а на компютъра едно че насича и друго че звукът избързва.

Ползвам KMPlayer, какво да правя за да ми тръгне нормално клипчето?

А като се опитам да го конвертирам в по-ниско качество се разваля и трае само няколко секунди. Програмата която ползвам е FormatFactory.

Link to comment
Share on other sites

Идеята не е толкова до позитивното "чи",а по скоро до естетична подредба.Примерно не ми харесва , чеDJ booth-a е лепнат направо на бар-а,и отляво се размотават барманите.Затова като видя някъде правилен образец ,ще мога да добия представа върху нещата . :)

 

Значи просто ти трябва дизайнер, а не Фън Шуй. Ако си чел Фън Шуй, ще видиш, там подредбата се извършва спрямо посоката на изгрева на слънцето, мястото от където влиза светлината в стаята, позицията на вратата и разни такива неща, дето в един клуб....

Просто си намери книжки по интериорен дизайн, но то ако ставаше само с по една книжка... :)

Link to comment
Share on other sites

Има ли някакъв телефон, на когото мога да звъня, за да рапортувам заведения, в които се пуши?

Ако да - какъв?

(става въпрос за след забраната влизаща в сила от 1-ви)

Link to comment
Share on other sites

Значи просто ти трябва дизайнер, а не Фън Шуй. Ако си чел Фън Шуй, ще видиш, там подредбата се извършва спрямо посоката на изгрева на слънцето, мястото от където влиза светлината в стаята, позицията на вратата и разни такива неща, дето в един клуб....

Просто си намери книжки по интериорен дизайн, но то ако ставаше само с по една книжка... :)

 

добре ,съгласен съм :) Спомням си ,че бях чел преди време за Фън Шуй,но е било отдавна.

Пак мерси за насоката,към интериорния.Явно ще търся интериорен дизайн за клубове :)

Link to comment
Share on other sites

Не мога да си гледам клипчето от апарата на компютъра, HD е и в някакъв MOV формат. През фотоапара си върви идеално, а на компютъра едно че насича и друго че звукът избързва.

Ползвам KMPlayer, какво да правя за да ми тръгне нормално клипчето?

А като се опитам да го конвертирам в по-ниско качество се разваля и трае само няколко секунди. Програмата която ползвам е FormatFactory.

 

И аз понякога се ядосвам, че фотоапаратът ми снима HD в MOV-формата, понеже също съм си имал проблеми от време на време (най-вече при редактирането). Ако е само за гледане - опитай с quicktime player или mov player.

Link to comment
Share on other sites

Моя също сним хд в мов. Ползвам само VLC player и никога не съм имал проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Моя също сним хд в мов. Ползвам само VLC player и никога не съм имал проблеми.

 

Grimjaur пробвах и с него, но все същото става, забавя и накъсва и не може да се форматира в по-лек формат, но иначе на апарата си върви идеално.

Midex виж не се бях сетил за мов.плеъра, ще пробвам.

Благодаря ви.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Магазин в Пловдив,от който могат да се купят изкуствени бради и мустаци и лепило за тях?В 101 балона и Jumbo нямат такива

Или някой ако знае с какво могат да се залепят,с ъс секундно не става,че люти и изгаря кожата

Link to comment
Share on other sites

Магазин в Пловдив,от който могат да се купят изкуствени бради и мустаци и лепило за тях?В 101 балона и Jumbo нямат такива

Или някой ако знае с какво могат да се залепят,с ъс секундно не става,че люти и изгаря кожата

 

Иди в театъра и ги питай направо тях. Ако някой знае - те ще са.

Link to comment
Share on other sites

Grimjaur пробвах и с него, но все същото става, забавя и накъсва и не може да се форматира в по-лек формат, но иначе на апарата си върви идеално.

Midex виж не се бях сетил за мов.плеъра, ще пробвам.

Благодаря ви.

Аз съм със SM Player, супер доволна съм. Няма нещо, което да не ми е тръгнало. И ако има грешки в тайминга на субтитри, супер лесно се оправя.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли от къде зареждат стоката на руския пазар,конкретно за авто аксесоарите се интересувам,или къде продават в Пловдив или региона авто аксесоари на едро,благодаря? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

В стената имам дупки от винтове, които съм слагал за окачване на тонколони. Как най-лесно може да се запълнят/покрият?

 

Акрил, известен още като зидарски кит (вид силикон е). Във всеки строителен магазин го има. Шприцваш дупките, после с навлажен пръст заглаждаш, след като стегне добре - боядисваш. Бъди внимателен и поизчакай поне една вечер да стегне, защото има вероятност да "дръпне" и да се наложи корекция.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае къде в Пловдив режат с лазер? Трябва ми да се направят тънки отвори на едни капаци, които отвори да станат като оригиналните, които има, но са недостатъчни. Също така и цени за това?

Малко късно но...

Като тръгнеш по Кукленско шосе, от кръстовището с въртящия се мотокар в посока надлез Родопи има:

Първата пресечка вдясно (там е и Спиди).

Четвъртата пресечка в дясно - ЦЛТ.Тези са чак в дъното, една оранжева сграда.

Също мисля че имаше и на отсрещната страна..на гърба на Флавия.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

От къде мога да сменя кодека който използва КМплеъра.

 

gal4enceto Плеъра който си ми препоръчала е за смартфони, мен ме интересува да модкарам нормално MOV клип.

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да сменя кодека който използва КМплеъра.

 

gal4enceto Плеъра който си ми препоръчала е за смартфони, мен ме интересува да модкарам нормално MOV клип.

 

http://smplayer.sourceforge.net/ нищо общо със смартфони

 

kmplayer е възможно най смотания.

 

Ползвай GOM или VLC

Link to comment
Share on other sites

Най-бързо ти е с полиуретанова пяна - от тая за дограмите.

 

Нищо няма да направи с тази пяна най много да си омаже стената с него,при положение,че е слагал най много до 8-ца дюбел дупките са малки за пяна дори и да ставаше не си струва да хаби 1 бутилка пяна за няколко дупки защото каквото не изразходиш се втвърдява освен ако няма пистолет за пяна ,но о при него не са много читави работите.

Аз му препоръчвам фугин има избор на цветове и може да си подбере подходящият цвят за стената запълва дупката с малко строителен гипс но не догоре и после минава с фугина.

Link to comment
Share on other sites

http://smplayer.sourceforge.net/ нищо общо със смартфони

(За Тончо) : Именно. То човек да не се пробва да ти помогне...

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...