Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2877

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

:blink:

 

Какво им е на обикновените термометри, че даваш луди пари за електронни?

 

Вече не се продават. Ако знаеш къде има - купувам 20 бройки без да мисля особено

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Вече не се продават.

 

Ти направо ме уби и ме закопа... Нямах представа, а и сега ми е трудно да повярвам. По-късно имам работа в относителна близост до аптека, задължително ще мина да погледна. Направо се шашнах :)

 

След като по разпореждане на Европейската комисия във всички страни от Европейския съюз от началото на 2009 година вече няма живачни термометри...

 

О. БОЖЕ. МОЙ.

 

Все едно живея в пещера...

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Именно. Живачните термометри си бяха идеални.

 

Кажете сега какъв термометър да поръчам така че да ми мери температурата ТОЧНО а не да ми дава отклонение от половин градус между 2 последователни измервания.

Link to comment
Share on other sites

Аз от почти две години ползвам Омрон.Струваше към 14лв.Не съм забелязал да дава отклонения, спрямо живачните.

 

2 подобни изхвърлих и един за ухо го подарих... и те мереха 1 към гьотере - току повече току по-малко.

 

Търся термометър който като ми измери 3 пъти температурата 3 пъти да получа 1 и съща стойност и тя да отговаря до 1/10-та на стойността която ще измеря с живачния.

 

Всички електронни имат някакви калибрации и прочее и винаги има някаква грешка.

 

Ей сега един Microlife NC100 измери на малкия на температура 37.1 при положение че преди това с живачен бяхме мерили 36.7 ... 4/10 изобщо не са малко като грешка

 

С омроните пробвал съм поне 3 модела - същата мъгла. 2-3 пъти подред като измеря и ми дават разлика между измерванията най-малко 3/10-ти.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Моя модел е Eco Temp II MC-241W-E.

Току що направих проба с 4-ри измервания.

I-во 36,9 градуса

II-ро 37 градуса

III-то 37 градуса

IV-то 36,9 градуса това го направих на другата мишница, за да сверка на резултата... :laughing:

Нямам под ръка сега живачния, но нямам спомен да са давали големи разлики.

Плюс това разлика от 0,5 градуса не е нещо фатално и фрапиращо.Дали ще е 37,5 или 38, все тая..Все си болен и ти е гадно.

Link to comment
Share on other sites

Откъде да си купя термометър и какъв?

 

Писна ми да давам по около 100лв за електронни термометри които дават между 36.1 и 37.1 като резултати за температоруа 36.5 измерена с живачен термометър.

 

Последно видях в поликлиника Вела един който казаха, че бил хубав, взех го и е същото лайно (MicroLife NC100).

 

Някой има ли такъв който да мери точно ако ще и по-бавно, но ми писна да ми дава отклонение от половин градус. Все пак едно е да имаш 36.8 друго 37.4...

 

Това е третия подобен електронен термометър при това изобщо не е от евтините и всичките мерят с такива отклонения.

 

Електронните термометри често дават отклонения... Само че обикновено цената им е в зоната 4-6 лева. Ти пак къде си си давал парите и чии гуши си пълнил не знам, но ставаш специалист в това отношение.

 

Вече не се продават. Ако знаеш къде има - купувам 20 бройки без да мисля особено

 

100% някъде има, скоро не съм търсил, но ще гледам ако искаш. Аз купих всички видове и по-точен от живака разбира се няма. Не че не ползвам електронния, предимно заради много бързото мерене, но при сериозни ситуации вярвам само на живачния. Разбира се говоря предимно за детето, аз не съм си мерил температурата в последните 6-7 години...поне... Не чак толкова отдавна купувахме живачен термометър, така че ще се ослушвам по въпроса.

 

Плюс това разлика от 0,5 градуса не е нещо фатално и фрапиращо.Дали ще е 37,5 или 38, все тая..Все си болен и ти е гадно.

 

Това е едно глупаво изказване. Знаеш ли какво значение има такова отклонение при малко дете? Знаеш ли колко голяма е разликата между 39.5 и 40? Да не дава Господ нагоре?

Link to comment
Share on other sites

Много добре знам, какво значение има.Не забравяй, че и аз имам дете.Именно за това писах 37,5 и 38, а не 39-40.Защото при разликата във високите градуси е важна и десетата от градуса.

Бабата (тъщата) е (беше) медицинска сестра и ми е казвала, че е допустимо да има разлика до 0,5 градуса.

Да не говорим и за това, че през годините са установявани разлики в показанията и на живачните термометри...

 

П.П.Ама к'во ли се занимавам с на дедо температурниците.....,я да ходя да си пия бялото винце..Ха наздраве.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Така е, 2-3 десети от градуса понякога дават различна информация, клоняща към едно или друго заболяване.

 

Ники, ако става дума за детето, защо не вземеш едни, дето не са скъпи ($15-20), дизайнът е с каишка, която може да закачиш на китката (примерно...а на бебе и през кръста). Пак са електронни, но дават дългосрочно измерване през целия ден, като през 10 секунди отчитат текущата температура и по BT изпращат данните към смартфон, който е наоколо. Има си и програмка за смартфона във вид на графика, по която по-лесно може да се ориентираш по кое време на деня как се променя температурата на детето.

Link to comment
Share on other sites

Дядо, винаги съм твърдял, че хората не търсят правилно и не задават правилните отговори. Отиваш в аптеката и казваш, че искаш максимален спиртен термометър. Не са точно спиртни, но това е най-близо. Струва 6,28ст - купих го оня ден от кварталната аптека. Въпреки, че ще се опитат да ти пробутат електронен. Ако толкова ти е на зор, ще го снимам и ще кача снимката.

Link to comment
Share on other sites

Дядо, винаги съм твърдял, че хората не търсят правилно и не задават правилните отговори. Отиваш в аптеката и казваш, че искаш максимален спиртен термометър. Не са точно спиртни, но това е най-близо. Струва 6,28ст - купих го оня ден от кварталната аптека. Въпреки, че ще се опитат да ти пробутат електронен. Ако толкова ти е на зор, ще го снимам и ще кача снимката.

 

НИЩО не мери тоя боклук! Изхвърлих го отдавна.

Link to comment
Share on other sites

100% някъде има, скоро не съм търсил, но ще гледам ако искаш. Аз купих всички видове и по-точен от живака разбира се няма.

 

Айде питай ако имаш къде и намериш ли вземи поне 5 за мен ако има. Или кажи къде да ида че да взема.

Link to comment
Share on other sites

НИЩО не мери тоя боклук! Изхвърлих го отдавна.

 

Не ти мери промилите в кръвта. Аз нямам никакви проблеми с него.

Link to comment
Share on other sites

Айде питай ако имаш къде и намериш ли вземи поне 5 за мен ако има. Или кажи къде да ида че да взема.

 

Отиваш във възможно най-забитата квартална аптека или по-пътя за морето спираш в някой селска/малка аптека и взимаш от там.Аз преди няколко месеца купих 3 - да има ;)

За електронни виж упътването, защото:

 

"- когато температурата се измерва под мишницата, за да се получат точни резултати, измерването трябва да е значително по-продължително. Освен това, при повечето модели има точна инструкция на български език: “след сигнала, отчитащ края на измерването, трябва да изчакате още толкова минути, преди да свалите термометъра”, а това време трябва да се засича отделно, което не е съвсем удобно."

Link to comment
Share on other sites

...

 

"- когато температурата се измерва под мишницата, за да се получат точни резултати, измерването трябва да е значително по-продължително. Освен това, при повечето модели има точна инструкция на български език: "след сигнала, отчитащ края на измерването, трябва да изчакате още толкова минути, преди да свалите термометъра", а това време трябва да се засича отделно, което не е съвсем удобно."

 

Имам 2 електронни взети от Метро - няма оправия...като изпиука, че е готов с измерването, след това ако ще и да го държиш още 10 минути, все тая ; и двата двата дават различни показания, като и двата досега не са минавали над 36С - абсолютни боклуци.

Link to comment
Share on other sites

За електронни виж упътването, защото:

 

"- когато температурата се измерва под мишницата, за да се получат точни резултати, измерването трябва да е значително по-продължително. Освен това, при повечето модели има точна инструкция на български език: “след сигнала, отчитащ края на измерването, трябва да изчакате още толкова минути, преди да свалите термометъра”, а това време трябва да се засича отделно, което не е съвсем удобно."

 

Последния, който взех пишеше да се мери температурата в климатизирано помещение, да се избършела потта от челото ако има (демек да се подсуши) и бавно да се мери от средата на челото до слепоочието. И ми идва да попитам тези дето са го мислили дали пък не искат да им го затъкна отзад де***а некадърния термометър пък да видим какво ще измери :angry1

 

Странното е, че докторите в поликлиника Вела ползват същия и казаха че мерел точно и надеждно. Е моя не е от тези. Аз ли съм карък не знам.

 

Почвам да обикалям селските аптеки и да търся термометри баре събера 10тина броя.

Link to comment
Share on other sites

Моят термометър е Omron MC-3B и е купуван от бившия Кореком за 10-12 USD (не помня точно че беше много отдавна) и е произведен в Япония.

 

Измерва абсолютно точно и до момента. За разлика от сегашните термометри, при него се следва следния принцип на работа (по упътване): Ако в продължение на 10 секунди няма повишение (промяна) на температурата с повече от 0,1 градус, то тя се счита за измерена, издава се звуков сигнал и измерването СПИРА, като на дисплея остава фиксирана измерената температура към този момент до неговото изключване, т.е. след звуковия сигнал ако показва 37,1 и го махнеш, то тази температура си стои на дисплея.

Измерването е за максимално време около 2 минути. За да е точно измерването, мястото трябва да е сухо (препоръчително) и натиска да е сравнително постоянен (ако се измерва температурата под мишницата).

Ако измерването е в устната кухина, няма особени изисквания.

 

да им го затъкна отзад де***а некадърния термометър пък да видим какво ще измери :angry1

Между другото, точно на това място температурата е най-постоянна и е за препоръчване да се измерва именно там :)

Ако направиш една проба ще се увериш, че и най-смотания термометър там е безупречно точен.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Чудно ама този е доста големичък и ръбат (снимката е по-долу). Не знам на някой може и да му хареса пък...

Понякога има чувството, че се правиш на това което не си. Може и да греша обаче, за което се извинявам.

 

termometr4.jpg

 

Чети тук, точно от любимата ти фирма:

http://www.microlife.bg/healthguide/fever/faq/fever/

 

Къде трябва да измервам температурата?

Най-достоверна вътрешна температура се измерва чрез поставяне на термометъра в ануса (ректално измерване).

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

За различни неща говорим.

 

Та да се върна на въпроса. Някой да може да ми препоръча точен електронен термометър? И под точен разбирам 1-2 десети разлика с живачния.

Link to comment
Share on other sites

За различни неща говорим.

Говорим за термометри, но ти, понеже искаше да ме изкараш глупак, даде пример с инфрачервен термометър, който изобщо не се използва за измерване в ректалната област.

Инфрачервените термометри от друга страна са силно зависими от цвета и отражателната способност на измерваемия обект. Затова не се и учудвам, че не измерват точно. А и за 50 лева няма как да стане. Един професионален ИЧ термометър е около 250 евро и пак точността не е приемлива.

Но, ти си по-умен... на теб ли да ги казвам тези неща.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Почвам да обикалям селските аптеки и да търся термометри баре събера 10тина броя.

 

Защо са ти 10 термометъра? Да не отваряш детска болница?

Link to comment
Share on other sites

future, последното нещо, което съм искал е да те изкарам глупак. Аз си мрънкам, че изпитвам желание на този дето е измислил въпросния претенциозен термометър да му го затъкна отзад защото освен че е скъп не мери правилно изобщо. И същия този модел термометър детски лекар ми го е препоръчал като надежден и точен. Ей затова съм толкова щастлив.

 

w00x, искам 10 че да си имам. Защото само живачните мерят температурата правилно. Досега един електронен не съм видял да мери както трябва. В най-добрия случай е нещо приблизително.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...