Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2878

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой може ли да ме насочи към някоя фирма, организираща курсове по немски език? Лингуа Мунди е единия вариант, за който съм чувал добри отзиви, но от за други - нищо. И в крайна сметка - какви са цените? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Защо дрехи, сушени в сушилня, излизат доста по-меки отколкото ако са сушени на простор. Айде ако са вън да има прах нещо ами тези вътре пак са доста по-твърди от тези, излезнали от сушилнята :confused

 

 

Edit by Midex: Разликата в мекотата я усещат само принцесите - печелиш! smile.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Защо дрехи, сушени в сушилня, излизат доста по-меки отколкото ако са сушени на простор. Айде ако са вън да има прах нещо ами тези вътре пак са доста по-твърди от тези, излезнали от сушилнята :confused

 

Каква ти е сушилнята, машина или обикновена стойка за стая. Правило ми е впечатление същото, дори нямат нужда от гладене и не ти стягат и като ги облечеш чувстваш разработени все едно са слагани малко предо това

Правил съм си и опити с парцала за очила като го изпера и сложа на топло да изсъхне или го оставя да си изсъхне от самосебе си и тогава е някак си по мек и забърсва не толкова добре.

Можеби всичко се дължи на наличието на влага в уреда или пространството където се изсушава; прекият атмосверен контакт отстранява всякаква влага докрай както все едно сушиш луканка; докато на закрито влагата е все още в пространството и не съвсем изпарена от дрехите както според мен трябва да е. От наличието на влага ще е.

Link to comment
Share on other sites

Защо дрехи, сушени в сушилня, излизат доста по-меки отколкото ако са сушени на простор. Айде ако са вън да има прах нещо ами тези вътре пак са доста по-твърди от тези, излезнали от сушилнята :confused

То е като с пържолата - една и съща пържола добива различен вид и вкус при печене на скара, фурна или пържена в тиган. Или ако оставим входа и осветлим изхода - някои хора използват вестник за забърсване, ама го намачкват, да е по-мек ;)

Сега по-сериозно.

Разликата идва от технологията на сушене и най-вече от въртенето ;). По-продължителното сушене в провесено състояние дава достатъчно време на много повече (влажни) нишки да се подредят в надлъжни структури, които оказват по-голяма съпротива на огъването на цялата материя в сухо състояние. Освен това с помощта на власинките си нишките се подреждат в мрежеста структура, която се запазва и след изсъхване. Което се усеща като "твърдост". Въртенето на дрехите в сушилнята не позволява такова "омрежване" и подреденост, затова и тъканите са по-меки на допир.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Къде има заключващи се флашки, поне 4гб-ви?

 

Цък

 

Като алтернатива може да заключваш софтуерно всяка една флашка, но става само на конкретната машина, където ти е утилитито за заключване.

Link to comment
Share on other sites

796_big.jpg

 

Някой виждал ли е някъде да се продава такъв аромасвещник или магазин за такива прибори и продукти за ароматерапия като цяло.

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

От къде в Пловдив да си зема телефон на изплащане?

 

ЕДИТ: не искам да сменям тарифен план или да се обвързвам с други оператори.Да не говорим, че продават телефон струващ 375лв за 599лв (без тарифен план).

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

В Халите има магазин на Рефан, 'секви терапии може да си направиш. laughing1.gif

 

До магазин на Рефан, след онази педалската реклама на Азис, не бих искал и да се доближа на по-малко от 10 метра...

 

 

От къде в Пловдив да си зема телефон на изплащане?

 

Деком или Вегата на главната примерно. На кредит от TBI да речем (то дали от банка или от тези изедници май е все едно)

Link to comment
Share on other sites

До магазин на Рефан, след онази педалската реклама на Азис, не бих искал и да се доближа на по-малко от 10 метра...

 

 

 

 

Деком или Вегата на главната примерно. На кредит от TBI да речем (то дали от банка или от тези изедници май е все едно)

 

Те във Вегата предлагат ли на изплащане през ТБИ?

Link to comment
Share on other sites

Интерестно ми е какъв лаптоп да си избера .. Харесал съм си няколко с гд еднакви цени , но единия е двуядрен но с по малко Ghz процесор , а другия не е двуядрен но с повече Ghz процесор , та питам се кой е по удачен , аз не играя игри само футбол мениджър . Другия ми въпрос е за видео картите , как да разбера коя е по хубава , на някой пише само интегрирана ...

Link to comment
Share on other sites

Интерестно ми е какъв лаптоп да си избера .. Харесал съм си няколко с гд еднакви цени , но единия е двуядрен но с по малко Ghz процесор , а другия не е двуядрен но с повече Ghz процесор , та питам се кой е по удачен , аз не играя игри само футбол мениджър . Другия ми въпрос е за видео картите , как да разбера коя е по хубава , на някой пише само интегрирана ...

 

Двуядрения вземи.

Link to comment
Share on other sites

Ползата е, че е двуядрен, че ти обработва без проблеми 2 потока едновременно, че е по-нова технология с по-голяма производителност, с поддръжка на по-нови инструкции и др. такива, така че не се лъжи, че единият е примерно 2Х2 GHz, а другият 1X3 GHz - като пуснеш един тест за производителност, нещата веднага ще ти се изяснят. (Вокса ако иска да ме допълни, но на ЛС до питащия).

 

П.П. Моля всички, които искат разни съвети за хардуер, които предполагат множество обяснения, предложения и писания, да ползват раздела за хардуер, където могат да си пуснат отделна тема. Настоящата тема е за кратки и ясни отговори на конкретни въпроси, а не за предлагане на различни видове конфигурации, с последващо ограмотяване за различните компоненти в тях.

Link to comment
Share on other sites

май вече не работят в събота :D

колега, имаш ли информация през седмицата от колко часа започва работното им време?

 

Тук не мога да ти помогна... все ходя в някви странни часове и го играя на тото с работното време :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ако някой скоро е свалял някакво Неро с работещ кейген от Замунда или някъде другаде, ще му бъда много благодарен да сподели. Щото три Неро-та свалих и на трите не им работеха ключовете.

Link to comment
Share on other sites

Ако някой скоро е свалял някакво Неро с работещ кейген от Замунда или някъде другаде, ще му бъда много благодарен да сподели. Щото три Неро-та свалих и на трите не им работеха ключовете.

 

Всичко на куп.

4fbd8976ef3e8cc08d4787734c988f03.png

 

Edited by mordeath
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...