Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Знам за пробива. Но имам хардуерна защита стена и не ме засяга. ISP-то ни въпреки, че е келяво и смотано пак има защитни стени. Проблем за мен няма.

Именно за това настоявам да се ъпдейтва задължително.

И има специален fix за проблема, дори извън ъпдейтовете на MS :)

За играта-Знам, но за мене е минус. Играя си я много.

Айде със здраве :)

 

П.П Ако има тема "Споделете вашият десктоп" или подобна, можете ли да дадете линк, че просто мога да се изгубя из темите тук? :)

 

Дядо Мраз ти го е написал. Няма да го повтарям. Ти ОЧЕВАДНО говориш за себе си, а не дали е възможно по принцип. Колко от нормалните потребители имат хардуерен файъруол?

 

1. Инсталирам XP (чисто, без SP-та и без никакви ъпдейти). По времето на инсталацията, SP2 беше излезнало преди сумати време, а скоро след това и SP3 излезе.

2. Инсталирам SKYPE.

3. Включвам SKYPE.

4. Излизам от стаята за 10минути.

5. Връщам се и компютъра е с вирус.

 

Айде моля те, господине, да ми кажеш как по-точно това твое ЗКУ (или на чист български език, без да се правим на тарикати - ПОТРЕБИТЕЛ) е виновно в случая.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Даваш ми линк към Гармин мобайл, аз питам за ОВИ. мапс на Нокия. Вярно, че не разбирам нищо, ама май говорим съвсем за друго? ако не съм права, ако имаш време - да ми обясниш с крушки и черешки? :))

 

Допълнение. Намерих и раздела за Нокия, ще се ровя - благодаря.

Edited by Mila
Link to comment
Share on other sites

Даваш ми линк към Гармин мобайл, аз питам за ОВИ. мапс на Нокия. Вярно, че не разбирам нищо, ама май говорим съвсем за друго? ако не съм права, ако имаш време - да ми обясниш с крушки и черешки? :))

 

Дава ти линк, защото по-добро от Garmin Mobile няма да намериш за Nokia. A и за OVI Maps трябва да имаш връзка към интернет, защото иначе няма от къде да свали картата.

 

А и не виня човека, защото ти си питала за "навигация", а не за "навигацията на Нокия".

Link to comment
Share on other sites

Аз я разбрах от първия път но не съм го ползвал и си замълчах. Аз пробвах с google maps и нещо не можах да се оправя а приятели в щатите я ползват. Но както и в другата тема споделих - 3 пъти съм ползвал навигация, излезе че питането на случаен минувач помага повече :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дава ти линк, защото по-добро от Garmin Mobile няма да намериш за Nokia. A и за OVI Maps трябва да имаш връзка към интернет, защото иначе няма от къде да свали картата.

 

А и не виня човека, защото ти си питала за "навигация", а не за "навигацията на Нокия".

Сигурно си прав, ама като ще пътувам утре и ми се ще да опитам как ще става с телефона - нямам време да чета, да инсталирам - нито знам какво и къде, нито виждам карта за Обединеното Кралство - явно в момента няма да стане... Дядомраз, сигурно и ти си прав - но аз се опитвам да направя проба тук, а после, ако е успешна - и във Франция - пък не знам френски... Като гледам как се справям, май ще купим първия сатнав, който ми видят очите и това ще е...

 

А и този сайт не ми дава нищо да тегля, щото нямам 10 поста... абе тъжна работа...

Edited by Mila
Link to comment
Share on other sites

За колкото да не е без хич си инсталирай Google Maps. А в тези страни няма да ти се налага да пишеш имената на улиците на кирилица и ще работи по-прилично, защото ако търсиш нещо в София трябва да пишеш името на улицата на кирилица и познай от телефон E52 как става това :)

 

Това с навигациите стигнах до извода не от нокията а от една друга с iGo. И проблема всъщност е в мен, защото знам къде искам да отида, но не и точния му адрес и няма навигация която да те упъти към Хотел-еди-кой-си в Боровец или Пирогоф в София - гадините искат точен адрес (с много редки изключения като НДК примерно).

 

Друга тема е ако си сложиш някоя и друга точка но като твърди координати примерно "в къщи", "на работа" и т.н. и му казваш да те закара от едната до другата.

Link to comment
Share on other sites

За колкото да не е без хич си инсталирай Google Maps. А в тези страни няма да ти се налага да пишеш имената на улиците на кирилица и ще работи по-прилично, защото ако търсиш нещо в София трябва да пишеш името на улицата на кирилица и познай от телефон E52 как става това :)

 

Това с навигациите стигнах до извода не от нокията а от една друга с iGo. И проблема всъщност е в мен, защото знам къде искам да отида, но не и точния му адрес и няма навигация която да те упъти към Хотел-еди-кой-си в Боровец или Пирогоф в София - гадините искат точен адрес (с много редки изключения като НДК примерно).

 

Друга тема е ако си сложиш някоя и друга точка но като твърди координати примерно "в къщи", "на работа" и т.н. и му казваш да те закара от едната до другата.

Благодаря ти. :)

Edited by Mila
Link to comment
Share on other sites

Не каза за коя нокия става дума но предполагам с инсталирането на google maps ще се справиш лесно - то е описано добре и аз дори нямам спомени как го направих което ще рече че съм се справил за около 5 минути, иначе щях да помня че се е опънало нещо и съм го псувал час-два докато го подкарам.

Link to comment
Share on other sites

Същото време, което ще ти отнеме проумяването на OVI Maps, щеше да тикоства прочитанете на steb-by-step инструкцийте за Gamin Mobile XT - да, толкова е просто. Обиколихме цяла Флорида с кола под наем и NOKIA 5800 с тоя Garmin. За другия път да знаеш... :)

Link to comment
Share on other sites

Щатите са друга работа. Там и google maps работи чудно - показаха ми го на път за Вегас. Ама в България докато намеря 1 адрес в София се изприщих и така и не го намерих всъщност ама да не влизам в подробности :)

Link to comment
Share on other sites

Аз я разбрах от първия път но не съм го ползвал и си замълчах. Аз пробвах с google maps и нещо не можах да се оправя а приятели в щатите я ползват. Но както и в другата тема споделих - 3 пъти съм ползвал навигация, излезе че питането на случаен минувач помага повече :lol:

 

 

А ти тия случайни минувачи не ми ги хвали, един път обиколихме 2-3 квартала в София като търсехме едно нещо ей така от случайни минувачи...

Link to comment
Share on other sites

Явно съм имал късмет. Помня че се скъсах от смях когато четох тук как накакъв шофьор на камион питал за най-краткия път от бул. България до Четвъртък пазара и го упътили през пешеходния мост...

Link to comment
Share on other sites

Не каза за коя нокия става дума но предполагам с инсталирането на google maps ще се справиш лесно - то е описано добре и аз дори нямам спомени как го направих което ще рече че съм се справил за около 5 минути, иначе щях да помня че се е опънало нещо и съм го псувал час-два докато го подкарам.

 

Google Maps СЪЩО изисква връзка към интернет, за да сваля картите. А и приложението за Nokia няма навигация. Само вади списък с указания.

Link to comment
Share on other sites

Може ли на ноутбук да се сложи някаква програма за навигация, която да ползва интернет за да определя местоположението или трябва да се купува GPS приемник или нещо такова, не са ми много ясни тези неща?

Link to comment
Share on other sites

Същото време, което ще ти отнеме проумяването на OVI Maps, щеше да тикоства прочитанете на steb-by-step инструкцийте за Gamin Mobile XT - да, толкова е просто. Обиколихме цяла Флорида с кола под наем и NOKIA 5800 с тоя Garmin. За другия път да знаеш... :)

Сигурно си прав, защото за ови мапс не успях да проумея защо ми искат някакъв събскрипшън, звънях на ония тутманици от Водафон, някаква девойка много любезна ми рече да съм се абонирала за СатНав за 5 кинта на месец и почти се съгласих, защото първият месец е безплатно, ама тя после ми звънна (брех!) да ми каже, че тези 5 кинта били за тяхните карти, на Водафон, не поддържали на Нокия ови мапс, там тя не знаела, говорила с колеги, ама да съм се свържела с Нокия. Чак за толкова преговори не ми остана време.

Link to comment
Share on other sites

Може ли на ноутбук да се сложи някаква програма за навигация, която да ползва интернет за да определя местоположението или трябва да се купува GPS приемник или нещо такова, не са ми много ясни тези неща?

GPS ти трябва.

 

едит 1:

Откъде мога да намеря конектори за Wi-Fi карта и как точно се водят? Трябва ми да пусна кабел 3-4 метра от картата до съседна стая, където има рутер, а сигнала през стената пада и скоростта се скапва. Какъв кабел да купя и откъде?

има различни стандарти за конектори ... повече информация тук -> http://binarywolf.com/249/connectors.htm

може да разгледаш и тези линкове ... http://repair4laptop.org/wireless_lan_antennae.html

бях си правил един рефлектор ... за антена от хартия. но няма голям ефект. http://www.pcworld.com/article/150951/extend_your_wifi_range_with_a_parabolic_reflector.html и http://www.freeantennas.com/projects/template/ и по-точно това -> http://www.freeantennas.com/projects/template2/index.html

.. тази опция дето си я намислил .. да удължаваш антената, мисля ще излезне доста скъпо ... конекторите са скъпички.

желая ти успех !!!

 

едит 2: ПИТАНИИЕ Извинявам се за двойният пост, но и аз имам питане и искам да го задам отделно от отговорите ми.

Търся информация за тапицери адреси и преки впечатления от работа им. моите родители са решили да си освежават холовата гарнитура ... и така. знаем един до бирената фабрика и те вече са го проверили, просто се интересуват от други майстори.

предварително ви благодаря за съдействието.

Edited by bio
Link to comment
Share on other sites

Същото време, което ще ти отнеме проумяването на OVI Maps, щеше да тикоства прочитанете на steb-by-step инструкцийте за Gamin Mobile XT - да, толкова е просто. Обиколихме цяла Флорида с кола под наем и NOKIA 5800 с тоя Garmin. За другия път да знаеш... :)

 

Не е баш така.

Ще му трябва и сертификат, че тъпия е52 не ще да се хакне с обикновенните програми.

 

@ Mila - слагай нов фирм на телефона, триеш папка Cities от картата с памет и слагаш на ново

Link to comment
Share on other sites

в айго има едни нещица наречени POI. има и картички само с POIта в тях по разните български и чужбински форуми, както за родината, така и за бая други държави. чрез тях например спокойно можеш да намериш блок номер "едикойси" в квартал "танганайка" на град "балимумамата", примерно (е ако човека, творил списъка с POIтата, е бил на съответното място и е достатъчно съвестен).

 

Това е така но Пирогоф не им беше познато както и да го пишех. Може да ми е било старо iGo-то знам ли. Той телефонеца беше доволно старичък с 200mhz процесор..

 

 

 

а Е52 пък си има и клавиатурка на БГ поне в официалните версии за нашия пазар, остава да се научиш да си я ползваш или да не си купил твойта от пазара в хонгконг, локализирана за северноизточно тамбукту.

 

Oт Експрес Линк ми е телефона и си има кирилица по копчетата но беше много терсене цялата история с улиците в София. Ще пробвам пак като се понаспя и ще обясня какво точно му беше кривото

Link to comment
Share on other sites

Не е баш така.

Ще му трябва и сертификат, че тъпия е52 не ще да се хакне с обикновенните програми.

 

@ Mila - слагай нов фирм на телефона, триеш папка Cities от картата с памет и слагаш на ново

тц - Гармина си върви без да има нужда от хакване на телефона.. Само после се отключва, по подробно описан навсякъде начин, вградения в нокията GPS да се ползва от Garmin-а.

аз ползвам това чудо на мобилната техника от почти както излезе, в България и както вече казах - в чужбина. BG Offroad Мap има подробни инструкций как се търси улица, нмер и даже блок с гармина. Говори си на български и последния 5.00.60 е доста по-икономичен от към батерия (предните имаха един сървис, който вършеве постоянно и точеше батерия докато не го спреш ръчно).

Та, Мила, дръж се за Гармин и далече ще стигнеш ;)

Edited by sMARTBomber
Link to comment
Share on other sites

Трябват ми яки ризки с къс ръкав. Къде да си намеря? (да не са повече от 35-40 лева!)

В халите миналата година имаше доста избор на приятни цени.

Link to comment
Share on other sites

трябва ми човек, който да ми сложи копче на дънки тип нит. Предполагам обущар ми трябва, но можете ли да ми препоръчате човек, който работи не много скъпо и да е в рамките на центъра (вкл. и широк център)?

Link to comment
Share on other sites

тц - Гармина си върви без да има нужда от хакване на телефона.. Само после се отключва, по подробно описан навсякъде начин, вградения в нокията GPS да се ползва от Garmin-а.

аз ползвам това чудо на мобилната техника от почти както излезе, в България и както вече казах - в чужбина. BG Offrad Мap има подробни инструкций как се търси улица, нмер и даже блок с гармина. Говори си на български и последния 5.00.60 е доста по-икономичен от към батерия (предните имаха един сървис, който вършеве постоянно и точеше батерия докато не го спреш ръчно).

Та, Мила, дръж се за Гармин и далече ще стигнеш ;)

На моята Нокийка също съм и качил Gm XT с ОФР карти на Гетрейд. Мога да потвърдя, че навигацийката си работи перфектно и картите (поне за България) са доволно точни и актуални. Само дето момента с отключването на софта за устройството е малко крив, но за сметка на това из форумите има страшно много инфо как точно става това, при това на чист български език.

Link to comment
Share on other sites

Трябват ми яки ризки с къс ръкав. Къде да си намеря? (да не са повече от 35-40 лева!)

В Метро си бях харесал една за 35лв Том Тейлър, но може и да е свършила промоцията.

 

трябва ми човек, който да ми сложи копче на дънки тип нит. Предполагам обущар ми трябва, но можете ли да ми препоръчате човек, който работи не много скъпо и да е в рамките на центъра (вкл. и широк център)?

Кое му е специалното, че не може да го щракнеш с клещите примерно?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...