Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ангеле, аз изкарах целия цикъл на ХР и сложих направо Вирус 7 без да получа/добия никога нито един вирус, минавайки през 3-те SP с всички възможни ъпдейти. Нещата са много субективни в тая сфера. Общо взето каквото сам си направиш - друг не може да ти го направи, това важи и в този случай.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ангеле, аз изкарах целия цикъл на ХР и сложих направо Вирус 7 без да получа/добия никога нито един вирус, минавайки през 3-те SP с всички възможни ъпдейти. Нещата са много субективни в тая сфера. Общо взето каквото сам си направиш - друг не може да ти го направи, това важи и в този случай.

 

Аз също до преди по-малко от година бях с SP3 на XP, но аз говоря за ситуацията от сега нататък. XP без ъпдейтите си е като отворена къща за крадци. Изпробвал съм го на свой гръб. Иначе нямаше да го казвам.

Link to comment
Share on other sites

.......

 

Стой си с XP и се ъпдейтвай един път месечно с Malicious Software Removal Tool и ще видим до кога ще изкараш без вирус.

 

Ами много зависи какво прави. Но така може да си философстваме до второто пришествие. Донекъде си прав донякъде и аз съм прав защото и без антивирусна съм карал и не съм хващал вируси с години а познавам хора им се налага да си преинсталират компютъра на всеки 2-3 месеца не само защото бъка от вируси ами и защото работи по-бавно от костенурка. Схващаш накъде бия предполагам :)

 

 

"Къде тия 500" трябваше да се прочетат като "Къде отиде на 500, като има двустранен принтер за 340лв". Kyocera да не е по-зле от HP? Айде моля ти се.

 

Ми така да беше казал бре :) Аз тръгнах оттам че

 

1. не му трябва двустранен печат кой знае колко и може да се е объркал нещо (на мен досега толкова години не ми е трябвал)

2. HP Laserjet - никога не е грешка, без значение от модела.

 

А ако говорим за печатане на количества мога да ти препоръчам и принтер който изкарва по 20,000 и нагоре копия с един тонер и пълненето не е много по-скъпо от това на твоята Kyocera. Освен това консумативи за HP се намират под път и над път. След това са Epson доколкото знам и после са разни като kyocera, brother и др. Т.е. ако търсиш нещо за принтер на HP може да влезеш в произволен магазин за компютри докато за останалите може да се наложи да обиколиш 2-3. Консумативи за HP се продават и в Техномаркет и в Метро и е Офис 1. Верно само оригинални и те дялкат но има навсякъде.

 

Та така, а и написах че не съм особено в час с тези принтери и просто погледнах ценовата листа на Стемо защото те са единия от официалните дистрибутори на HP в България а имат и магазин в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Ами много зависи какво прави. Но така може да си философстваме до второто пришествие. Донекъде си прав донякъде и аз съм прав защото и без антивирусна съм карал и не съм хващал вируси с години а познавам хора им се налага 

1. не му трябва двустранен печат кой знае колко и може да се е объркал нещо (на мен досега толкова години не ми е трябвал)

2. HP Laserjet - никога не е грешка, без значение от модела.

 

В единия край на офиса имаше HP ColorJet 1600. В другия беше Kyocera-та.

 

HP-то правеше около 400 копия с едно зареждане. Оригинална глава струваше 120лв на цвят, зареждането струваше 46 на цвят и можеше да се зареди само 2 пъти, защото на третия започваше да праши.

 

 

Кое е по-далавера? :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Огромно. Защото сравняваш принтери от много различен клас. Единия е цветен другия черно бял. Пробвай да сравниш kyocera-та примерно с HP P4515 като цена за консуматив и скорост на печат и пак ще си говорим. Ама да не кажеш че верно е по-евтино и по-бързо ама пък цената на HPто била $1500. Това като да ми обясняваш колко са скапани фераритата понеже не можеш да натовариш половин тон дини и да ги плюеш колко са скапано и че нямат багажник.

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме къде в Пловдив има добър сервиз за електроника,имам едно цд за кола,което прави проблеми и трябва да се ремонтира,благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Огромно. Защото сравняваш принтери от много различен клас. Единия е цветен другия черно бял. Пробвай да сравниш kyocera-та примерно с HP P4515 като цена за консуматив и скорост на печат и пак ще си говорим. Ама да не кажеш че верно е по-евтино и по-бързо ама пък цената на HPто била $1500. Това като да ми обясняваш колко са скапани фераритата понеже не можеш да натовариш половин тон дини и да ги плюеш колко са скапано и че нямат багажник.

 

Айде стига толкова глупости. Да не говорим, че 2 от 3-те модела на HP P4515 не поддържат двустранен режим. И също, че това е принтер, който е направен да обслужва поне 100 служители. С тия места за по 1500 листа, сгъване на листове и слагане на телбод. Апък сравнението с ферарито е просто неадекватно. Говорим за принтер и колко излиза стойността на изпечатан лист. Не можеш да ме убедиш, че ще ми е по-голям кеф като ми го изпечата листа ферарито (HP LaserJet P4515), а не Toyota-та (Kyocera). Или пък, че жените ще обръщат повече внимание на по-големия ми ... принтер и по-бързото... печатане.

Link to comment
Share on other sites

Единия е цветен лазерен принтер от най-евтините другия е черно бял. Ей там е разликата. Примера с P4515 беше че има и такива където излиза още по-евтино печатането на една страница но какво от това. Не говорим за това дали е кеф или не, на Kyocera-та посмъртно не може да разпечаташ цветна снимка. Като ще сравняваш сравнявай въпросното HP с някоя Kyocera от същия клас но цветна.

Link to comment
Share on other sites

Единия е цветен лазерен принтер от най-евтините другия е черно бял. Ей там е разликата. Примера с P4515 беше че има и такива където излиза още по-евтино печатането на една страница но какво от това. Не говорим за това дали е кеф или не, на Kyocera-та посмъртно не може да разпечаташ цветна снимка. Като ще сравняваш сравнявай въпросното HP с някоя Kyocera от същия клас но цветна.

 

Сравнявах цената на консумативите. HP-то струваше 700лв. Не бих го нарекъл евтино.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде заваряват пластмаса? И горе долу колко ще струва да заварят един подлакътник за стол?

Мисля, че от SPS като тръгнеш надолу към Мария Луиза, в дясно имаше табела за заварки. Но не съм сигурен. Като мина от там и не забравя да погледна ще видя.

Link to comment
Share on other sites

Да вметна, че за счупените очила използвах еластичния локтайт и за 2лв са като нови. А благодарение на alchemy, не се получи белия ефект. Странно, че самите производители препоръчват издишането за овлажняване на въздуха, явно трябва да се прави доооста леко.

Link to comment
Share on other sites

Откъде мога да намеря конектори за Wi-Fi карта и как точно се водят? Трябва ми да пусна кабел 3-4 метра от картата до съседна стая, където има рутер, а сигнала през стената пада и скоростта се скапва. Какъв кабел да купя и откъде?

Link to comment
Share on other sites

Стой си с XP и се ъпдейтвай един път месечно с Malicious Software Removal Tool и ще видим до кога ще изкараш без вирус.

Защо ли толкова антивирусен и защитен софтуер, който ползвам за сканиране веднъж на месец, отделно от параноичното ми поведение относно неизвестните файлове, блокираният AutoRun, запълване на дупки с всички ъпдейтове(да, за ъпдейтовете съм. Кажи една причина да ги спра?), защитна стена и антивирусната, която ми пребивава в резидентен режим не намират нищо??? Най-голямата заплаха, която са намерили до сега са Tracking Cookies?

Aйде да не се изказваш неподготвен и това, че някои мажат XP за дни, не значи че всички сме с такава "мърляшка" култура пред компютъра.

Пролуки има, вярно е. Но ми омръзна да се плюе WinXP

Никоя OS няма да спаси малоумно ЗКУ

Edited by jjjjjk
Link to comment
Share on other sites

Защо ли толкова антивирусен и защитен софтуер, който ползвам за сканиране веднъж на месец, отделно от параноичното ми поведение относно неизвестните файлове, блокираният AutoRun, запълване на дупки с всички ъпдейтове(да, за ъпдейтовете съм. Кажи една причина да ги спра?), защитна стена и антивирусната, която ми пребивава в резидентен режим не намират нищо??? Най-голямата заплаха, която са намерили до сега са Tracking Cookies?

Aйде да не се изказваш неподготвен и това, че някои мажат XP за дни, не значи че всички сме с такава "мърляшка" култура пред компютъра.

Пролуки има, вярно е. Но ми омръзна да се плюе WinXP

Никоя OS няма да спаси малоумно ЗКУ

 

Изобщо не се изказвам неподготвен. Даже казах, че говоря от опит. Не ми се пише пак случката, как 10 минути след преинсталация заради вирус, трябваше да преинсталирам пак, защото се беше лепнал друг.

 

И никой не те кара да си ги спираш ъпдейтите. Къде съм го написал това? Даже съм написал да си се ъпдейтваш. Пак никой не чете какво се пише, а всеки гледа да си напише каквото си знае. Няма да ти давам причини да си спираш автоматичния ъпдейт. Те Майкрософт самички ще ти го спрат и тогава, ако щеш и куче вържи до бюрото, няма да можеш да спреш вирусите да ти се накичат.

 

 

А XP се плюе с причина. При мен има осезаема разлика в бързодействието между XP и Win 7. При всяко едно нещо, та дори и игрите, които на всичкото отгоре използват DX 10/11, вместо античният 9.0c.

 

 

Link to comment
Share on other sites

woox dqdomraz Много внимателно изчетох дори и повротно споровете ви и благодаря ви за съветите.

Забелязъл съм, че във всички докторски инстанции които съм ходил са с Kyocera и тако ги питам ми казват, че е най-евтино от към разход на главата и това със хартията което каза woox го чух от човек който разбира от тези неща.Това което ми казаха за HP е че печата много качествено и плътно, докато Kyocera-та икономисва, което ми изнася, понеже ще печатам с възможно най-бледият начин, дори да не кажа и направо не черно ами сиво, защото рязката цветова граница на черно и бяло ме вбесява, става въпрос за около 200 листа на ден, не страници а листа.

 

Не ми се смейте, нищо неразбирам от подобни машини и тепърва ги изучавам.Имам няколко въпроса:

1.Ако вместо двустранен си взема едностранен ще печата ли прецизно текста от двете страни ако веднъж сложа да се напечата топът от едната страна и после го сложа повторно на машината да отпечата и другата страна, имам предвид ще има ли голямо разместване в сравнение с двустранно печатаща машина.

2.Колко време ще ми отнеме двустранното напечатване на 200-400 листа с едностранно печатаща машина?

3.Има ли Kyocera със едностранен печат и и онова отгоре дето е като прозорец със зелената светлина, копир ли се казваше незнам, защото задължително трябва да има и такова нещо и ако има такава комбинация, каква и е цената.

4.Знаете ли дали има ксерокс хартия която да не е с обичайния бял цвят, а със някакъв който да бие не на сиво, а бяло биещо на кафяво, като обикновена хартия, като на старите книги, не говоря за цветна ксерокс хартия, а за някаква обикновена, каквото ви дойде на умът.

5. От къде най- евтино мога да си купя 19-ка Samsung.

 

Благодаря отново за съветите!

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Изобщо не се изказвам неподготвен. Даже казах, че говоря от опит. Не ми се пише пак случката, как 10 минути след преинсталация заради вирус, трябваше да преинсталирам пак, защото се беше лепнал друг.

 

И никой не те кара да си ги спираш ъпдейтите. Къде съм го написал това? Даже съм написал да си се ъпдейтваш. Пак никой не чете какво се пише, а всеки гледа да си напише каквото си знае. Няма да ти давам причини да си спираш автоматичния ъпдейт. Те Майкрософт самички ще ти го спрат и тогава, ако щеш и куче вържи до бюрото, няма да можеш да спреш вирусите да ти се накичат.

 

 

А XP се плюе с причина. При мен има осезаема разлика в бързодействието между XP и Win 7. При всяко едно нещо, та дори и игрите, които на всичкото отгоре използват DX 10/11, вместо античният 9.0c.

A Starcraft1 е много зле с цветовете под Windows7.

Да, точно под него.Прехваленият Windows7.

И пак казвам, това че на теб е станало, не значи че на всеки друг е станало.

Щом ти се е лепнал вирус, то ОЧЕВАДНО ЗКУ-то е направило нещо.

Вируси не влизат сами(Изключая AutoRun, който наистина е сериозен проблем, но който го имат и другите версии на Windows.)

А аз мога да карам и с WindowsNT4 и пак да нямам вируси. :bgrin:

Пак казвам-Вирусите НЕ ВЛИЗАТ сами.Трябва да направиш нещо за да влязат.

Нямал съм вирус откак съм инсталирал този WindowsXP дето съм сега.(1година) Преди това експериментирах с Linux и бях затрил Windows-са

Запитай се защо влизат само при теб.ЗКУ-то ли е виновно или Windows?

П.П За да не обръщам темата на Спам, спирам до тук.

Всичко добро :)

Edited by jjjjjk
Link to comment
Share on other sites

Пак казвам-Вирусите НЕ ВЛИЗАТ сами.

 

Всъшност влизат. На не-ъпдейтнато XP и без хардуерен firewall между него и интернета по едно време беше пълно с вирус който експлоатираше някакъв пробив в TCP/IP стека и просто 10 минутно стоене включен в интернет без да си свалил правилните ъпдейти беше гаранция че си хванал вирус. Никога не съм оставал без хардуерен firewall та не съм го изпитал на собствен гръб това но е прав w00x в случая. Е да зависи и от мрежата но при почти всички може би с изключение на БТК (защото тъй или иначе имат firewall освен ако не е изрично изключен) вирус се хващаше за нула време.

 

Starcraft1 не съм сигурен кой DX ползва но минава в режим на 256 цвята и се ебава с палитрите. И windows 7 има много напреки очевидно но това е защото ползва доста стари технологии. Новия няма подобни проблеми

 

 

За принтерите - ако ти ТРЯБВА двустранен печат а не просто от гъзария или желание да икономисваш хартия - разликата при печатане в единия и другия случай е огромна, най-малкото защото при едностранно печатащ принтер първо трябва да разпечаташ нечетните страници после слагаш обратно разпечатаното и го обръщаш да печата отзад и печаташ и четните. Варианта за грешка е голям защото може да завъртиш грешно точно по още 3 начина страницата и да се наложи да печаташ наново. 200 листа на ден изобщо не са малко - това прави над 10,000 страници на месец което си е доста сериозно. Ти ще трябва по 2-3 пъти на месец да пълниш тонер като гледам.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

..

Знам за пробива. Но имам хардуерна защита стена и не ме засяга. ISP-то ни въпреки, че е келяво и смотано пак има защитни стени. Проблем за мен няма.

Именно за това настоявам да се ъпдейтва задължително.

И има специален fix за проблема, дори извън ъпдейтовете на MS :)

За играта-Знам, но за мене е минус. Играя си я много.

Айде със здраве :)

 

П.П Ако има тема "Споделете вашият десктоп" или подобна, можете ли да дадете линк, че просто мога да се изгубя из темите тук? :)

Edited by jjjjjk
Link to comment
Share on other sites

Някой има ли опит с навигация през Нокия? Уж пише, че е безплатна, пък ми искат някакъв subscription - и аз не знам за какво, сякаш за интернет-връзката... Някой по-сведущ да обясни, че аз явно не съм достатъчно сложна, пък и изчетох сума ти сайтове, не разбрах това, което ми трябва.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли опит с навигация през Нокия? Уж пише, че е безплатна, пък ми искат някакъв subscription - и аз не знам за какво, сякаш за интернет-връзката... Някой по-сведущ да обясни, че аз явно не съм достатъчно сложна, пък и изчетох сума ти сайтове, не разбрах това, което ми трябва.

http://www.ipmart-bg.com/forumdisplay.php?f=119

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...