Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Мисля, че може в емпеката на ул. "Цанко Дюстабанов", не знам кой номер обаче, от 4 корпус на ТУ към автогара "Юг" като тръгнеш, вдясно, точно до офиса на авточасти "Евро 07". Някъде тук :

 

1590146f.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Искам да попитам къде в Пловдив мога да дам моя фланелка, на която да ми направят щампа? :confused

В магазин "На тъмно".

Link to comment
Share on other sites

Само че повечето щампи правени на струйни принтери стоят като гумени и запарват ужасно. На повечето хора не им пречи но мен ме дразнят неистово. Най-готино в с пълноцветен печат върху плат но това става в печатница и не може да са единични бройки.

Link to comment
Share on other sites

имам телефон nokia x3. искам да си закупя bluetooth слушалки "nokia" BH-503 от dealextreme и да си слушкам музичка на тях. въпроса ми е дали батерията ще издържа драстично по-малко време ако ползвам bluetooth слушалките около 2 часа дневно, а през останалото време спирам bluetooth-a ?

ще съм благодарен да чуя мнението на хора, които използват слушалки или хендсфрий често.

успех !!!

Link to comment
Share on other sites

Къде има най-голям избор на раници за лаптоп? Не си търся нещо много скъпо, искам просто да има повече на едно място, за да не се налага да обикалям по магазините. Благодаря предварително. :)

 

А, и евентуално дали мога да си купя само презрамка за чанта, защото моята изчезна някъде, пък някога може да ми потрябва. :)

Edited by WriteR4e
Link to comment
Share on other sites

имам телефон nokia x3. искам да си закупя bluetooth слушалки "nokia" BH-503 от dealextreme и да си слушкам музичка на тях. въпроса ми е дали батерията ще издържа драстично по-малко време ако ползвам bluetooth слушалките около 2 часа дневно, а през останалото време спирам bluetooth-a ?

ще съм благодарен да чуя мнението на хора, които използват слушалки или хендсфрий често.

успех !!!

Тя и по принцип си е слабичка батерията, затова сигурно 2 дни макс 3...

Link to comment
Share on other sites

Тя и по принцип си е слабичка батерията, затова сигурно 2 дни макс 3...

имам предвид на телефона батерията ... не на слушалките.

Link to comment
Share on other sites

Някой скоро да е циклил паркет и да е останал доволен от резултата?Ползвал съм услугите на вече три фирми и от нито една не съм доволен, а ми се налага да цикля сега и се чудя кв'о да правя.Та ако има някой доволен, да сподели.

Link to comment
Share on other sites

Хора, кажете ми от къде да си купя свястна нокторезачка?

 

Че ми писна - сума ти нокторезачки купих - тя кълца, цепи, мачка - въобще всичко друго, но не и да реже нокътя.

Link to comment
Share on other sites

имам предвид на телефона батерията ... не на слушалките.

Ако слушаш всеки ден по 2 часа батерията на телефона ще ти издържа горе долу на половина от колкото преди. Блутуута на телефона точи яко, защото предава, а слушалките издържат впечатлявашо много (над месец) защото само приемат. Ако почнеш да говориш обаче и те почват да падат по-бързо. Аз ползвам едни стерео BT и издръжливостите са ми такива. Телефона е Nokia 5800

Edited by sMARTBomber
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,имам въпрос към вас.Има ли някой опериран от Варикоцеле.Ако може да ми препоръча хирург,но който да може да направи операцията по по-сложният метод,който представлява въстановяване,а не отстраняване на самата вена.Ако може да ми дадете и някой телефон и отзиви някакви,всякаква информация приемам.

Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,имам въпрос към вас.Има ли някой опериран от Варикоцеле.Ако може да ми препоръча хирург,но който да може да направи операцията по по-сложният метод,който представлява въстановяване,а не отстраняване на самата вена.Ако може да ми дадете и някой телефон и отзиви някакви,всякаква информация приемам.

Благодаря предварително!

 

Първо се убеди че имаш Варикоцеле при уролог и се налага операция. Варикоцеле има 3 степени, като само при третата и в някои случаи втора, е наложителна хирургичната намеса. Аз имах всички симмптоми и се самодиагностицирах чрез гугъл, като съответно се и самопараноизирах и самохипохондрирах - бих целия път от съседен континент до БГ уж за операция, а накрая се оказа че съм имал само обостряне и то взе че отшумя... За моя най-голяма радост (и на жена ми също) :D

Link to comment
Share on other sites

Първо се убеди че имаш Варикоцеле при уролог и се налага операция. Варикоцеле има 3 степени, като само при третата и в някои случаи втора, е наложителна хирургичната намеса. Аз имах всички симмптоми и се самодиагностицирах чрез гугъл, като съответно се и самопараноизирах и самохипохондрирах - бих целия път от съседен континент до БГ уж за операция, а накрая се оказа че съм имал само обостряне и то взе че отшумя... За моя най-голяма радост (и на жена ми също) :D

 

Ще те изненадам,че варикоцеле има 4 степени! При това съм диагностициран още в далечната 2003-та година,2008 година си направих преглед,при което докторът констатира "от едната страна-голямо,от другата ОГРОМНО" но тогава беше ме грабнало течението на живота и не обърнах внимание,докато не запознаха да идват и последиците със неговото присъствие и същевременно развитие.Много четох за самата болест и за методите на операция.Но сега твърдо съм се решил на операция,взел съм направление,но търся информация за хирурзи,но читави!!Така,че пак да кажа ще съм благодарен на конкретна информация.!Благодаря ви!

Link to comment
Share on other sites

Имате ли идея защо Мозилата постоянно ми се срива и на лентата с отметките ми изчезват логотата на самите сайтове, които съм сложила? Как да го оправя? Много е нервещо да се базикам с Таск Мениджъра всеки път, да я рестартвам, не знам си какво...

Link to comment
Share on other sites

Ще те изненадам,че варикоцеле има 4 степени! При това съм диагностициран още в далечната 2003-та година,2008 година си направих преглед,при което докторът констатира "от едната страна-голямо,от другата ОГРОМНО" но тогава беше ме грабнало течението на живота и не обърнах внимание,докато не запознаха да идват и последиците със неговото присъствие и същевременно развитие.Много четох за самата болест и за методите на операция.Но сега твърдо съм се решил на операция,взел съм направление,но търся информация за хирурзи,но читави!!Така,че пак да кажа ще съм благодарен на конкретна информация.!Благодаря ви!

Хич не ме изненадваш и аз имах в пред вид 4, просто съм се объркал. Но щом си толкова запознат сигурно ще намериш лесно добрите доктори в Пловдив и София. Успех!

Edited by sMARTBomber
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже, какво ще стане с панелните блокове като им мине живота? Бутат ги и оставаш на улицата?

Link to comment
Share on other sites

Ами кой ще си прави труда да ги бута ? Ще чакат сами да паднат няма да дават излишни пари за глупости . След като могат и от само себе си да се разглобят и само почистват .

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

По-вероятното е да ги бутнат, в момента в който стане опасно да се живее поради корозия на арматурата. Btw, то и сега има някои блокове (с "по-особено население" в тях), които се очаква да паднат - всичко е изкорубено тотално, дограми, стени, пробити дупки в основата за оттичане на запушената канализация....

 

 

Та след като им мине срока и ги бутнат, предполагам, че ще построят друго нещо върху разчистеното място и чрез отпускане на заеми или по друг подобен начин ще устроят живущите пак там или на други места. Безплатно няма да е в никакъв случай.

Link to comment
Share on other sites

Да се чака един панелен блок сам да падне, е смешно. Това че им дават 40-50 години живот, не означава че на 51-вата или 60-тата ще си падне сам :laughing: . Може и след 100 години още да не е паднал.

Скоро гледах предаване какво би станало ако хората изведнъж изчезнат всички от земята. След 200-300 години ще почнат да се рушат бетонните постройки, панели и т.н., и изобщо бяха засегнати доста сфери на човешката дейност, ядрени отпадъци, Айфелова кула и т.н., интересно беше.

Link to comment
Share on other sites

Та след като им мине срока и ги бутнат, предполагам, че ще построят друго нещо върху разчистеното място и чрез отпускане на заеми или по друг подобен начин ще устроят живущите пак там или на други места. Безплатно няма да е в никакъв случай.

 

Нелепо е да имаш имущество, което да загубиш поради някаква причина и да ми позволят да имам ново на същото място срещу заплащане.

Link to comment
Share on other sites

Нелепо е, но...това е положението. Доколкото знам собствениците са закупили жилищата, но не и прилежащата общинска земя. Пък и когато му дойде времето за събаряне на един 8-етажен блок с няколко входа, как мислиш, че ще бъдат обещетени всичките живущи в него? Освен с построяването на нов 8-етажен блок с няколко входа на същото място. Щото с кооперации няма как да стане с толкова народ, поради ограничение в етажите, частно строителство и т.н. Просто безплатен обяд няма - все някой плаща и обикновено това сме ние, обикновените хора. Нефтът се вдигнал - плащаме по-скъп бензин ; бат' Бойко ни вдигнал ДДС-то - пак ние го поемаме ; курсът на еврото скочил...митата ги повишили... все опира в крайния потребител.

Та така и с жилищата (панелките). Като им дойде времето за падане - от недвижима собственост, ще се окаже, че имаш движима, както си подменяш колата, когато остарее. Най-много да получиш някакво минимално обещетение с включено 100-годишно овехтяване на жилището. Предполагам, че ще има някакви и преференциални държавни заеми, тъй като доста народ живее из панелите, но да разчиташ държавата да ти подмени жилището за нейна сметка...просто забрави.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...