Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Аз съм много доволна от услугите на фотото на колелото на Централна гара. Едно зелено, Fuji май беше. Изцяло стъклена врата. Ако идваш от бул. "Васил Априлов" се пада първото вдясно. Супер добри са.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Фотото на 6-ти Септември - до Чифте Баня. Човекът е професионален фотограф, а не някой младеж, който може да работи на фотошоп и затова е във фотото. Правят снимките бързо, качествено и почти винаги ти дава минимум 8 снимки, нищо че си платил за 4.

Аз се снимам само там.

Link to comment
Share on other sites

С лаптопа вкъщи многократно се опитвах да хвана някакъв лайърлес, но успявах само да прихвана някакви много слаби и негодни сигнали. За да имам добър и постоянен интернет, рутер ли трябва да си взема ?

Link to comment
Share on other sites

Кабелен нет към един ПС, към ПС-то рутер, след това си кодираш wi-fi-то, за да не ти крадат комшиите и си готов :) Доколкото знам едно рутерче струва около 40-50 лв. ново. След като баща ми успя да се оправи с рутера вкъщи, значи е лесно :)

Link to comment
Share on other sites

С лаптопа вкъщи многократно се опитвах да хвана някакъв лайърлес, но успявах само да прихвана някакви много слаби и негодни сигнали. За да имам добър и постоянен интернет, рутер ли трябва да си взема ?

 

Не, трябва ти добър интернет доставчик и добре кримпнат кабел който да влиза в правилната "дупка" на компютъра ти.

 

Сега ако обясниш какво по-точно се опитваш да свършиш може и да ти помогне някой, защото на мен така прочетено ми звучеше като "абе пустите му комшии много скапани рутери са си сложили, не мога да им крада нетЯ лесно"

Link to comment
Share on other sites

Ами какво искам да свърша? Нищо специално, просто неска се сдобих с нов компютър(лаптоп) и почнах да се пробвам да влезна в интернет, да го тествам, ала бала, обаче се оказа(като оставим настрана кодираните рутери на комшиите),че успях да хвана само един единствен сигнал, който обаче пък е толкова нищожен, че все едно го няма. Пък комютъра, както в момента няма нищо на него без нет става неизползваем. Та тва ми е дерта.

П.П. Абсолютен лаик съм в областта на комютрите.

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

абе и аз си взех един телефон ама не ми дава да говоря, да не би случайно да трябва някаква сим карта да слагам:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ала-бала.

 

 

Ако смяташ много да го разнасяш ПС-то, или си вземи мобилен интернет от Мтел, Глобул, Виваком, или кради wi-fi от по-ключови места : Главната, Джумаята, Сточна гара... Има много некодирани мрежи там. Само дето най-добре май мобилен да си вземеш, то е една флашка, дето си я ръгаш в ПС-то и имаш нет. Хубав бил, разправят, не знам от опит. Ама май е скъпичко, към 25 - 30 лв. на месец.

Link to comment
Share on other sites

Ами какво искам да свърша? Нищо специално, просто неска се сдобих с нов компютър(лаптоп) и почнах да се пробвам да влезна в интернет, да го тествам, ала бала, обаче се оказа(като оставим настрана кодираните рутери на комшиите),че успях да хвана само един единствен сигнал, който обаче пък е толкова нищожен, че все едно го няма. Пък комютъра, както в момента няма нищо на него без нет става неизползваем. Та тва ми е дерта.

П.П. Абсолютен лаик съм в областта на комютрите.

 

A интернет изобщо имаш ли или досега си карал на аванта от комшиите?

Link to comment
Share on other sites

Тва е гати якият въпрос.Все едно, купих си кола ама на комшията му се свиди бензина и ми дава само по 1 литър.Или имам нова пералня пък нещо комшийката недовоства, че си вързах входящата вода от тях....

 

Като искаш интернет купи си рутер и си направи своя мрежа.Така ще си знаеш и кода даже без код трябва да е щото ако комшиите са такива авантаджии като теб да си сърфират на воля.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

А ако в момента нямаш пари за рутер,просто вземи кабела на нета и го бочни в Лаптопа.Разбира се ще трябва да смениш MAC адреса.

Link to comment
Share on other sites

A интернет изобщо имаш ли или досега си карал на аванта от комшиите?

Абе човек стига с тия съседи. От тях нищо не съм взимал или крадвал. Досега карах на някъв сигнал от БТК ADSL, обаче тоя сигнал кога го има кога го няма.

Link to comment
Share on other sites

Абе човек стига с тия съседи. От тях нищо не съм взимал или крадвал. Досега карах на някъв сигнал от БТК ADSL, обаче тоя сигнал кога го има кога го няма.

 

И от вас ли го пускаш тоя сигнал?Ако е така значи имаш рутер?

 

Ако пък не е от вас най-доволно си крал и още си мъчиш да крадеш.Като искаш толкова нет намери си до вас някое кафе с безжична връзка, пий една лимоната и си сърфирай.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Абе човек стига с тия съседи. От тях нищо не съм взимал или крадвал. Досега карах на някъв сигнал от БТК ADSL, обаче тоя сигнал кога го има кога го няма.

 

Как така да си карал на сигнал от АДСЛ? Пуснал си си БТК АДСЛ? Има 100 пъти по-добри доставчици като начало...

Link to comment
Share on other sites

Знам че има и по-добри доставчици, но когато пуснах да търси нет, намери само този свободен.

 

 

Ми то пак е от някой комшия, дето си е оставил настройките по подразбиране. Ти да не си мислиш, че Виваком ще тръгнат да правят WiFi покритие? На техните безжични модеми SSID по подразбиране е БТК ADSL.

Link to comment
Share on other sites

Знам че има и по-добри доставчици, но когато пуснах да търси нет, намери само този свободен.

 

Задавам ти за последен път въпрос. Ти у вас какъв интернет имаш и колко плащаш за него, къде и на кой?

Link to comment
Share on other sites

Имам стандартен и нормален интернет от Евроком и плащам по 30 кинта.

 

Към еврокомския модем или ЛАН кабел как се закачаш? Директно кабела в лаптопа или компютъра или има някакво устройство преди компютъра? И ако има какво е то?

Link to comment
Share on other sites

Как така да си карал на сигнал от АДСЛ? Пуснал си си БТК АДСЛ? Има 100 пъти по-добри доставчици като начало...

 

На много места в града, на ниските етажи най-често, съм хващал BTC ADSL отворена мрежа, но с много слаб сигнал.

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме добър източник за воденето на разговори. По-специално от това да наричате събеседника по име (първото), да се преминава към безлична форма и т.н. Т.е. психология на риториката, на диалога и прочие.

 

(@ gal4enceto, май питам направо теб :) )

Link to comment
Share on other sites

Не ти разбирам въпроса. Пиши един ПМ, за да ми обясниш по-подробно. Такъв вид психология не съм учила, ама може да измисля нещо.

Link to comment
Share on other sites

Кабелен нет към един ПС, към ПС-то рутер, след това си кодираш wi-fi-то, за да не ти крадат комшиите и си готов :) Доколкото знам едно рутерче струва около 40-50 лв. ново. След като баща ми успя да се оправи с рутера вкъщи, значи е лесно :)
Това не е мрежова топология. Това е ТЪПология. Моля те, говори в областите, в които си компетентна.
Абе човек стига с тия съседи. От тях нищо не съм взимал или крадвал. Досега карах на някъв сигнал от БТК ADSL, обаче тоя сигнал кога го има кога го няма.
Да, това е сигнал от безжичен кабелен модем на някой твой съсед. Без да си плащаш - сигурен интернет няма. Това, което си мислиш, че са интернет доставчици са твои съседи, на които въпросния интернет доставчик е кръстил вътрешната им интернет мрежа с името си. Като работих в Digital Image в София - където и да инсталирахме безжичен рутър - името на мрежата беше Digital Image. В никакъв случай не е мрежа, изградена от някой доставчик за свободно ползване, напротив - мрежа, изградена от доставчик за конкретен клиент.
Имам стандартен и нормален интернет от Евроком и плащам по 30 кинта.
Сега трява да си купиш един безжичен рутър и да хванеш някой, който разбира достатъчно - да ти го настрои така, че да можеш да ползваш wireless на лаптопа си.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...