Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Каде се намираше това Cafe de Paris в Пловдив?

 

На ул. Булаир, почти срещу задния вход на 4-ти корпус на Техническия университет :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Препоръчайте ми някое добро секундно лепило, че си счупих рамката на очилата. Пробвах с някакво обикновено, но явно от телесната топлина се разпадна :) И да е до 4-5лв ...

Link to comment
Share on other sites

"JIP" - струва около 1,5 - 2 лв. Уникално яко е. Използвала съм го за лепене на пластмаса, дърво, метал за пластмаса (токче на обувка към капачката). Опаковката му е оранжева, на жълти райета.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми някое добро секундно лепило, че си счупих рамката на очилата. Пробвах с някакво обикновено, но явно от телесната топлина се разпадна :) И да е до 4-5лв ...

виж явно рамката ти е скъпа щом си решил да я лепиш. обикновените секундни лепила няма да ти свършат работа, казвам ти го от собствен опит. преди години се опитвах да си залепя рамката на слънчевите очила и положението беше подобно 1-2 седмици и се чупеше наново (дори бях шинирал с парче кламер). просто секундните лепила са много здрави, но не са гъвкави и ако има усилие на мястото на счупването с тях е свършено. ще ти кажа как си реших проблема аз .. първо залепих очилата, бандажирах с изолирбан около мястото на счупването и пак залях всичко с лепило изсъхна и пак бандажирах и залях ... накрая термошлаух и всичко беше ок. не казвам, че това е добър вариант, но наистина издържаха рамките .... имаш според мен два варианта.

1. отиваш в старата оптиката срещу "Нева" (там съм виждал да носят очила, където навсякъде другаде ги отписват)и ако могат да ги оправят там ок, ако не минаваш на вариант 2

2. купуваш си "пелило" за мен марката е Loctite и бих си избрал еластично лепило подобно на Loctite 4850 Еластично CA (разгледай това http://www.loctite.bg/bgb/content_data/97934_Solution_Guide_B.pdf ) или Bison -> www.bison.net. Loctite имат само големи опаковки от това лепило и цената е доста солена ... и ... успех !!!

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми някое добро секундно лепило, че си счупих рамката на очилата. Пробвах с някакво обикновено, но явно от телесната топлина се разпадна :) И да е до 4-5лв ...

 

Моите рамки на слънчевите очила се счупиха и двете - оправих ги в безцветния поксипол и даже не се и личи много. Издържа на натоварване и е дискретен. Не помня обаче колко струва и дали ще ти се вмести в ценовия диапазон...

Link to comment
Share on other sites

Полицай има ли тука?

 

Имам въпросче, преди време ме преджобиха и ми откраднаха телефона.

Същата вечер отидох в 2ро рпу да подам сигнал но там нищо не направиха...дежурния ми каза само " му хубау" и грам не му се занимаваше с мен.

Мислех да ходя в 5то рпу с кутията и Имей-а, но не можах да си намеря гаранция и някаквър документ че съм го купил.

Ако ида само с кутията, зарядно кабели книжки хендсфрита и щуротий може ли да ми го издирят по Имей?

Edited by Kobrata
Link to comment
Share on other sites

Няма да ти го издирят, въпреки че технически е възможно.Това се прави само при по-сериозни престъпления/разследвания.

Все пак може и да си го продал този телефон (без кутията, гаранцията...) нали?

Link to comment
Share on other sites

Полицай има ли тука?

 

Имам въпросче, преди време ме преджобиха и ми откраднаха телефона.

Същата вечер отидох в 2ро рпу да подам сигнал но там нищо не направиха...дежурния ми каза само " му хубау" и грам не му се занимаваше с мен.

Мислех да ходя в 5то рпу с кутията и Имей-а, но не можах да си намеря гаранция и някаквър документ че съм го купил.

Ако ида само с кутията, зарядно кабели книжки хендсфрита и щуротий може ли да ми го издирят по Имей?

Сигнала в писмен вид ли го подаде?Ако отговора е положителен значи имаш входящ номер на сигнала.Иди попитай как се движи сигнала(преписка,дознание) с този входящ номер.

Link to comment
Share on other sites

иска рег, не ми се занимава, отнякъде другаде ?

 

и още един въпрос - някой дали се сеща името на фирмата за лаптопи втора ръка, внос от Германия, имаха магазаин вдясно от надлеза на асеновградско шосе...

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми някое добро секундно лепило, че си счупих рамката на очилата. Пробвах с някакво обикновено, но явно от телесната топлина се разпадна :) И да е до 4-5лв ...

За крайния вариант ще подкрепя колегата bio, но с не толкова брутално инженерно решение: Пак секундно на Loctite, но за бандаж използвай парче от детска панделка, или една материя, която жените наричат "газ" (или "гас"?). Много е тънка, но невероятно здрава на опън. Идеално се разлива по нея лепилото, само не дишай срещу мястото на слепване, че побелява много грозно. Не виждам смисъл от термошлаух.
Link to comment
Share on other sites

Имам един малко тъп въпрос, купих си ноутбук с Windows 7 Starter, но не съм работил досега с друг Windows освен ХР и 98 и не мога да открия откъде да си сменя картинката на десктопа, а като селектна някоя картинка и натисна десен бутон не ми излиза никъде Set image as desktop background. Търсих и в Display properties и т.н., но не намерих опцията. Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

Може да съм го продал :D но това не е слуаят :)

Не беше в писмен вид, след като попитах каква информация да дам, той ми каза къв е модела и можеш ли да докажеш че е твой, казах му, че мога, записа ми телефона и каза че ще се обади ако намерят нещо.

Простих се с телефончето и си имам ново, просто днес изкочиха документите му и ми беше интересно :)

Ще ида утре и ще питам, ако могат да го намерят яко, ако не здраве да е :music

 

tnx for teh replies \\//

Link to comment
Share on other sites

За крайния вариант ще подкрепя колегата bio, но с не толкова брутално инженерно решение: Пак секундно на Loctite, но за бандаж използвай парче от детска панделка, или една материя, която жените наричат "газ" (или "гас"?). Много е тънка, но невероятно здрава на опън. Идеално се разлива по нея лепилото, само не дишай срещу мястото на слепване, че побелява много грозно. Не виждам смисъл от термошлаух.

 

Това бандажите е ужасно грозно. Верно ще държи но е абсолютно циганско.

 

 

 

 

Моите рамки на слънчевите очила се счупиха и двете - оправих ги в безцветния поксипол и даже не се и личи много. Издържа на натоварване и е дискретен. Не помня обаче колко струва и дали ще ти се вмести в ценовия диапазон...

 

Което е епоксидна смола и наистина държи здраво (като повечето двукомпонентни лепила за разлика от секундните). Има един локтайт който ужким се огъвал, ала бала... пак е секундно лепило и не държи толкова добре като епоксидната смола (която залепва по-бавно но по-здраво)

Link to comment
Share on other sites

Имам един малко тъп въпрос, купих си ноутбук с Windows 7 Starter, но не съм работил досега с друг Windows освен ХР и 98 и не мога да открия откъде да си сменя картинката на десктопа, а като селектна някоя картинка и натисна десен бутон не ми излиза никъде Set image as desktop background. Търсих и в Display properties и т.н., но не намерих опцията. Някакви идеи?

Махай го направо и му сложи нормална версия (минимум Home Edition).

 

 

Иначе мерси за съветите за очилата. Утре ще пробвам, най-вероятно с loctite, че и най-лесно ще го намеря. Поксипол до колкото помня беше около 9 лв и си е голяма разфасовка за една капка...

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Имам един малко тъп въпрос, купих си ноутбук с Windows 7 Starter, но не съм работил досега с друг Windows освен ХР и 98 и не мога да открия откъде да си сменя картинката на десктопа, а като селектна някоя картинка и натисна десен бутон не ми излиза никъде Set image as desktop background. Търсих и в Display properties и т.н., но не намерих опцията. Някакви идеи?

 

Отваряш снимката с двоен клик и като се отвори с Windows Picture Viewer или каквото, натискаш десен бутон и от там избираш Set image... Иначе се намират като натиснеш на десктопа с десен бутон, Personalize.

Link to comment
Share on other sites

Иначе мерси за съветите за очилата. Утре ще пробвам, най-вероятно с loctite, че и най-лесно ще го намеря. Поксипол до колкото помня беше около 9 лв и си е голяма разфасовка за една капка...

 

Поне пробвай гела или виж кой от вариантите беше "огъваемия". Поксипола не помня колко беше но аз имам 2-3 такива у нас - едното прозрачно другото сребристо третото не знам си какво беше. Но верно не са чак толкова малки. От друга страна после ще ти остане и ще можеш да си лепиш и други работи по-късно.

Link to comment
Share on other sites

Да не отварям тема в хардуер (то май имаше такава, обаче е не е качена и не успях да я намеря), та... някой да знае от къде в Пловдив мога да си купя писалка за Wacom таблет Bamboo fun, просто да се информирам, защото може да ми потрябва? :)

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае дали лиценз на музикален файл може да се изтегли отново след определено време,въпреки че в момента пише, че е свален 10 пъти вече?

Link to comment
Share on other sites

Автобусът 25 спира ли на Красито и минава ли през завода АленМак?

Важно ми е.

ами преди минаваше .. и сега трябва да минава ... http://www.gradskitransport.net/routes-avto.php имаше и маршутка ... http://www.masov-gt.com/ ...

http://www.stud.uni-karlsruhe.de/~uwarf/home/pic/Plovdiv.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...