Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Имам един малко тъп въпрос, купих си ноутбук с Windows 7 Starter, но не съм работил досега с друг Windows освен ХР и 98 и не мога да открия откъде да си сменя картинката на десктопа, а като селектна някоя картинка и натисна десен бутон не ми излиза никъде Set image as desktop background. Търсих и в Display properties и т.н., но не намерих опцията. Някакви идеи?

Не можеш да го откриеш, защото Starter няма опция за смяна на тапета. Махай го че има и ограничение за само до 3 приложения стартирани (без тези в трея де) но пак е мн зле.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Преди време бях питал тук за рутер и интернет във връзка с нов лаптоп, който бях получил.

Сега изникнаха някои други неща за които да попитам - първо - видях, че харда е разделен на два диска, обаче цялата памет е сложена в единия диск, а в другия има оставен само 1GB. Въпреки,че съм почти сигурен в отговора, има ли начин да преразпредделя пространството в двата диска без да правя преинстал?

И второ - дръпнах си Флашгет, с който да свалям, обаче когато сваля някакъв файл от Замунда, ми показва посдтоянно, че това е някакъв неподдътжан формат и с нищо не мога да го отворя. Това досега никога не ми се е случвало дори и на другия ми компютър(настолния), когато уина е пресно инсталиран. Някакви идеии от какво става така и как може да се оправи ?

Link to comment
Share on other sites

Преди време бях питал тук за рутер и интернет във връзка с нов лаптоп, който бях получил.

Сега изникнаха някои други неща за които да попитам - първо - видях, че харда е разделен на два диска, обаче цялата памет е сложена в единия диск, а в другия има оставен само 1GB. Въпреки,че съм почти сигурен в отговора, има ли начин да преразпредделя пространството в двата диска без да правя преинстал?

И второ - дръпнах си Флашгет, с който да свалям, обаче когато сваля някакъв файл от Замунда, ми показва посдтоянно, че това е някакъв неподдътжан формат и с нищо не мога да го отворя. Това досега никога не ми се е случвало дори и на другия ми компютър(настолния), когато уина е пресно инсталиран. Някакви идеии от какво става така и как може да се оправи ?

На нов лаптоп - винаги пълен формат и Reinstall на Windows, като преди това обединяваш дяловете. Преди и аз бях привърженик на цепенето съобразно размер на клъстера и печелене на място но това с новите все по-огромни хардове стана незначително. Освен това с чистата инсталация махаш всичкия Bloatware, който ти слагат и си инсталираш само нужните продукти.

Серийния номер на оригиналния Windows си го имаш отдолу на лаптопа. Ако си по-навътре в нещата, можеш ръчно да деинсталираш всички боклуци и Trial-и които са наблъскали производителите и да си почистиш StartUp-а с Autoruns или подобна. Да си сложиш Comodo Antivirus или Microsoft Security Essentials и пак да стане чист но ще трябва да обединяваш дялове с Acronis или Partition Magic и всичко това ще ти отнеме много повече време от чистата инсталация.

 

Флашгета слага негови си временни разщирения отзад на всеки свалящ се файл (опция - може да се изключва) ако не е свален нацяло файла сигурнно е от това.

Edited by sMARTBomber
Link to comment
Share on other sites

Грешка е да не си разделиш диска. Поне на 2 части трябва да е. Във единият дял държиш операционната система и евентуално програмите. В другият си държиш файловете. За да не се налага да мислиш къде да ги съхраняваш докато преинсталираш.

Link to comment
Share on other sites

Да не отварям тема в хардуер (то май имаше такава, обаче е не е качена и не успях да я намеря), та... някой да знае от къде в Пловдив мога да си купя писалка за Wacom таблет Bamboo fun, просто да се информирам, защото може да ми потрябва? :)

 

Мултирама.

Link to comment
Share on other sites

Грешка е да не си разделиш диска. Поне на 2 части трябва да е. Във единият дял държиш операционната система и евентуално програмите. В другият си държиш файловете. За да не се налага да мислиш къде да ги съхраняваш докато преинсталираш.

Така мислех и съветвах всички и аз години наред. Все цепех, слагах операционната система на единия а програмите и другите неща на другите дялове, но от Windows 7 насам, просто видях колко удобно е да е един цял дял. Не мислиш кое къде да е, вместо дялове имаш директорий. Като чистиш - чистиш само един дял. Не ми се налага постоянно да експандвам Ц-то, защото все се налагаше, колкото и да инсталираш в другия дял - различните програми слагат бая неща в Ц, независимо че си задал всички различни default system paths да са по другите дялове. А пък и от както съм с Windows 7 - аз просто не преинсталирам, защото всичко е ОК...

Link to comment
Share on other sites

Izviniavam se za ezika no iskah da popitam neshto - na nastolniq mi komputar ot 2 dena stava neshto stranno- imam skype i moga da si pisha s abonatite mi, obache kato vliaza v internet mi pishe"The page can not be displayed" i ne moga da otvoria nikakvi stranici. Resvah kompa, vadeh i pak slagah kabela za neta, v Local Arena Conection puskah Repair i vsicko tova varshi rabota za niakolko minuti i posle vsicho se vrashta po staromu. Niakakvi ideii??

P.P. Off toq Win 7 mi e mnogo neudoben i nefonkcionmalen, oshte ne moga da svikna s nego na laptopa i mnogo me drazni, spored men po stariq e po hubav- ot kade moga da si pusna language bar-a che neshto ne moga da go iznameria.

Link to comment
Share on other sites

за language bar-a:

Control Panel -> Region and Language -> Keyboards and Languages на бутона Change Keyboards...

p.s. има тема във форума само за windows 7

 

Относно интернета - скайп се свързва малко по системата Peer to peer, така че той не е критерии дали имаш нет или нямаш. Предполагам имаш нещо като вирус, пробвай да сканираш целия компютър онлайн през тук: http://www.bitdefender.com/scanner/online/free.html или някой друг online scanner.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча принтерче, но да печата двустранно и да е възможно най евтиното, като за домашно ползване, лазерно, общо взето всякакви съвети приемам.

Link to comment
Share on other sites

Провери дали ти работи DNS-а който си въвел. Старт -> пишеш cmd -> ping dir.bg

Ако успееш да пингнеш дир.бг значи проблемът е от браузъра. Провери дали не си направил настройка да използва прокси сървър. Ако кажеш с кой браузър си, ще ти кажа къде се опциите.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча принтерче, но да печата двустранно и да е възможно най евтиното, като за домашно ползване, лазерно, общо взето всякакви съвети приемам.

 

Двустранно в смисъл едновременно да печата и от 2те страни на листа или печаташ известно количество страници после слагаш хартията отново и печата и на гърба?

 

Принципно с което и да е HP няма да сбъркаш но ако държиш на двустранния печат избора ти е доста по-ограничен а и като гледам на стемо ценовата листа почват от 550лв някъде...

Link to comment
Share on other sites

Провери дали ти работи DNS-а който си въвел. Старт -> пишеш cmd -> ping dir.bg

Ако успееш да пингнеш дир.бг значи проблемът е от браузъра. Провери дали не си направил настройка да използва прокси сървър. Ако кажеш с кой браузър си, ще ти кажа къде се опциите.

 

Sas IE. Po princip uj ne dsm pipal nishto po nastroikite i tva se poqviq napravo sas vklu4vanmeto na kompa.

Link to comment
Share on other sites

Проблема е точно в DNS-a... как и какво се е случило не е ясно но имаш интернет само че нещо не са ти правилни настройките както и netrootbg ти каза. Направи следното:

Натискаш старт бутона, след това избираш в дясната част "run" (или изпълнение).

После пишеш cmd и натискаш OK бутона.

После пишеш ipconfig /all и от всичките неща които ще ти изпише (може да са повече от 1 екран) намери какво ти пише за DNS Servers. При мен примерно е:

 

DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.88.1

80.80.128.161

77.77.167.56

80.80.128.193

77.77.167.55

 

Намери и това: DHCP Enabled пак за същия адаптер (може да са повече от 1 адаптерите - ориентирай се). Ако искаш дай всичко но си изтрий IP Address-a (или IPv4 Address) че не е много хубаво да ти го знаят всички.

 

 

 

Ще трябва да кажеш кой ти е доставчика за да можем да ти кажем ако нещо има сбъркано (извинявам се ако си го казал - аз на последния ти пост обърнах внимание)

Link to comment
Share on other sites

Izviniavam se za ezika no iskah da popitam neshto - na nastolniq mi komputar ot 2 dena stava neshto stranno- imam skype i moga da si pisha s abonatite mi, obache kato vliaza v internet mi pishe"The page can not be displayed" i ne moga da otvoria nikakvi stranici. Resvah kompa, vadeh i pak slagah kabela za neta, v Local Arena Conection puskah Repair i vsicko tova varshi rabota za niakolko minuti i posle vsicho se vrashta po staromu. Niakakvi ideii??

P.P. Off toq Win 7 mi e mnogo neudoben i nefonkcionmalen, oshte ne moga da svikna s nego na laptopa i mnogo me drazni, spored men po stariq e po hubav- ot kade moga da si pusna language bar-a che neshto ne moga da go iznameria.

 

Ако си с XP, си лепнал вирус, който ти е прецакал DNS-ите. Този вирус ме накара да се прехвърля на Win 7. Няма отърване. Махнах го после, след като сканирах през Win 7 с Microsoft Security Essentials. Ако седиш на XP, ще се появяват и още вируси, като може DNS-ите да са ти най-малкия проблем.

 

 

 

 

Двустранно в смисъл едновременно да печата и от 2те страни на листа или печаташ известно количество страници после слагаш хартията отново и печата и на гърба?

 

Принципно с което и да е HP няма да сбъркаш но ако държиш на двустранния печат избора ти е доста по-ограничен а и като гледам на стемо ценовата листа почват от 550лв някъде...

 

 

340лв. Къде тия 500. :)

 

Ето това му трябва. Самоче тук е много скъпо. Преди 2 години го купих за 340лв, а може и по-малко да са били. Забравих обаче фирмата. Пловдивска беше и се явяваше някакъв представител на Kyocera. Известна и стара, но не се сещам в момента.

40лв зареждане - 7000 копия. Хартията ти излиза по-скъпа от тонера.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ако на мишка с PS2 интерфейс се сложи USB кабел ще тръгне ли ?

 

 

Izviniavam se za ezika no iskah da popitam neshto .....

 

Направи си DNS сърварите на 8.8.8.8 и 8.8.4.4. тва са на гугъл днс сърварите, и при мен ми правеше такива бакий, но откакто ги направих на тези нямам никакъв проблем :)124tf.jpg

Edited by Kobrata
Link to comment
Share on other sites

Dostavcika mi e Evrokom

 

Е деее... задаох ти повече от 1 въпрос все пак. Постарай се малко и ти ако искаш да ти помогнем. Боб ли да хвърляме сега за да разберем останалите неща?

 

 

 

 

Ако си с XP, си лепнал вирус, който ти е прецакал DNS-ите. Този вирус ме накара да се прехвърля на Win 7. Няма отърване. Махнах го после, след като сканирах през Win 7 с Microsoft Security Essentials. Ако седиш на XP, ще се появяват и още вируси, като може DNS-ите да са ти най-малкия проблем.

 

Ей майна голям разбирач си. "Ако седиш на XP, ще се появят още вируси". Не думай? То XP-то може би само си ги сваля ей тъй да ти е гадно. :lol:

 

(бъзикам се за да се усетиш че пишеш глупости, не искам да се заяждам с теб - той и Ванчо чат пат ми обяснява по същия начин като изцепя някоя простотия ама то е щото се обичаме :wub:)

 

 

 

 

 

 

 

340лв. Къде тия 500. :)

 

Ми чети де. В ценовата листа на стемо казах. Ти си предложил Kyocera, аз говоря за HP. Има малка разлика.

 

 

 

 

Къде е най-удачно човек да си уедри голямо количество монети (2-3 кила стотинки) без да му откажат още от вратата :laughing:

 

Доколкото знам в БНБ, но може да пробваш и в пощата.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Преди време бях питал тук за рутер и интернет във връзка с нов лаптоп, който бях получил.

Сега изникнаха някои други неща за които да попитам - първо - видях, че харда е разделен на два диска, обаче цялата памет е сложена в единия диск, а в другия има оставен само 1GB. Въпреки,че съм почти сигурен в отговора, има ли начин да преразпредделя пространството в двата диска без да правя преинстал?

Със закъснение. Можеш-Дефрагметираш, ползваш Hiren's Boot CD и любимата ми програма Acronis Disk Director и си го преразпределяш.

ДЕФРАГМЕТИРАЙ!!!Задължително е.

С 2 ръце съм за разделянето на 2 дяла.

Имах един клиент с 24GB снимки, заразен с Sality и само с 1 дял-C:\

Можеш да си представиш колко приятно ми е било на мен...

 

Ако си с XP, си лепнал вирус, който ти е прецакал DNS-ите. Този вирус ме накара да се прехвърля на Win 7. Няма отърване. Махнах го после, след като сканирах през Win 7 с Microsoft Security Essentials. Ако седиш на XP, ще се появяват и още вируси, като може DNS-ите да са ти най-малкия проблем.

Глупости! Аз как съм с XP на 1 година и нямам нито един вирус и не съм имал?

 

Къде е най-удачно човек да си уедри голямо количество монети (2-3 кила стотинки) без да му откажат още от вратата :laughing:

Както каза ДядоМраз в БНБ...

Аз лично бих питал в някой по-голям клон на банка, но първо сигурно ще искат да си ги сортираш.

Чувал съм, че ги теглят на килограм, а не ги броят.

Edited by jjjjjk
Link to comment
Share on other sites

По принцип има машинки с една лопатка, в която слагаш монетите от даден вид (по 1, 2, 5 и т.н.) и тя ти изписва колко броя са и каква им е общата стойност. В Карфур сме с такива.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде заваряват пластмаса? И горе долу колко ще струва да заварят един подлакътник за стол?

 

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ме съветва кое от тези бойни изкуства да избера: муай тай, карате, кунг фу, джиоджицу, таекуондо или да дао. Кое от тях е най-приложимо и най-евтино като месечна такса? Ако може към отговора да прибавите и зала в Пловдив и номер за контакт ще съм ви много благодарен!

Не пиша в раздела Спорт, защото тука е много по вероятно да ми отговори някой. :)

Link to comment
Share on other sites

Виж тази тема като за начало. Там е разискван въпросът с приложимостта. Моят съвет е - занимавай се с това, което най-много ти харесва. Разликата в месечните такси надали ще е толкова драстична - от рода на 5 лв разлика примерно.

Link to comment
Share on other sites

Ей майна голям разбирач си. "Ако седиш на XP, ще се появят още вируси". Не думай? То XP-то може би само си ги сваля ей тъй да ти е гадно. :lol:

(бъзикам се за да се усетиш че пишеш глупости, не искам да се заяждам с теб - той и Ванчо чат пат ми обяснява по същия начин като изцепя някоя простотия ама то е щото се обичаме  :wub:)

 

 

Ми чети де. В ценовата листа на стемо казах. Ти си предложил Kyocera, аз говоря за HP. Има малка разлика.

Отговора на това горното съм го написал като отговор на долния разбирач. Вирусите се правят, XP си има дупки, защото MS не го поддържат и хоп, вируса се лепва. После ходи го търси от къде е дошъл и го оправяй. На скоро една приятелка ми разправяше как уж имала антивирусна, но се лепнал вирус и изтрил системния партишън.

 

Е ок. Добре. Въпроса нямаше нужда от отговор. Това програмистите сте много буквално племе. "Къде тия 500" трябваше да се прочетат като "Къде отиде на 500, като има двустранен принтер за 340лв". Kyocera да не е по-зле от HP? Айде моля ти се. Това, че няма дисплей, не означава, че е по-зле. Керамична глава, 20 страници в минута, 40лв зареждане - 70лв ако искаш нова касета. И 7000+ копия на 1 зареждане. Айде виж сега HP с подобни параметри колко пари струва и колко му струва консуматива за 7000 копия. И после ми кажи с какво е по-добър освен с дизайн.

 

 

Глупости! Аз как съм с XP на 1 година и нямам нито един вирус и не съм имал?

 

Стой си с XP и се ъпдейтвай един път месечно с Malicious Software Removal Tool и ще видим до кога ще изкараш без вирус.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...