Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ти като си толкова остър, направи ли си труда да провериш инфото или тъпееш и затова пишеш във форума?

Не виждам почти нищо общо между ICQ и Facebook.Просто приятел прочел някъде, аз се поразрових, не намерих почти нищо свежо по въпроса и за това реших да пиша тук.

 

П.С. А и от както видях как хора плащат за програма, която им жъне фермата... вече нищо не би ме учудило!

 

Услугата както и другите подобни са безплатни. Може да има платени екстри но основната услуга е безплатна. Те печелят от популярност, реклама и ако го направят изцяло платено ще загубят. Но подозирам пилешките мозъци разпространяващи подобни тъпи слухове и тези които им се връзват не могат да го осъзнаят това. Ако изобщо има шанс да стане близката година щеше да е обявено на техния сайт на основната страница с ГОЛЕМИ БУКВИ, а не да се разпространява като слух че "приятел на мой приятел му бил казал че можело да го напраят платено, дайте сега да протестираме и да им пращаме петиции да си стои безплатно защото на нас така ни е кеф". Ей това е есенцията от всички подобни неща които са ми минали през очите от мои познати имащи се за достатъчно интелигентни, след като напсувах 15тия че е тъп(а) като гъз щом изобщо се е вързал на това че и ми го е пратил(а) се обидиха и престанаха да ми пишат (и да ме затрупват с излишни тъпотии така че съм доволен).

 

Ти ако искаш се обиждай, реакцията ми е толкова остра за да те накара да се замислиш за момент как изобщо си могъл да се вържеш на тази тъпотия (и да не се връзваш в бъдеще на подобни). Ама твоя си работа, ако смяташ че съм те обидил - ще ти се извиня даже. Ама ми се ще тогава и ти да се извиниш че си пропуснал да помислиш преди да изръсиш тази мъдрост.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз ще се радвам тая Повърня фейсбук да стане платен, ебати и бозавяи сайт, искал да завзема интернет, ХАХА бати смеха, ще падна от стола, ще падна от блока, и ще заора до ядрото на земята от смях!

Тоя лайнар шефа му явно е блестящ пример за човек, говорещ глупости или открива топлата вода, нета бил неструктурирани връзки между сайтове, алабала, алоу земята вика Извънземните, ми кво да е интернет ве педал/.

Такива пръдливи сайтове като фейсбук в буквалния смисъл смушават храносмилането ми и замъгляват погледа и съзнанието ми като ги видя.

И направо ми се драйфа като чуя определението "социална мрежа", да не говорим колко обикновени шитави сайтове за запознанства се нарекоха соц. мрежи, вкарали някоя друга измислена шитава функционалност колкото да кажат... ебати.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Тоя лайнар шефа му ...

 

Може и да са се поизхвърлили малко но не са чак толкова неориентирани да ти кажа. 15 милиарда имат в акции а това не е малка цифра. А и тинейджърите ги "кльопат" - то и на мен като ми стане скучно докато чакам нещо отварям или форума за да бъзикна някой като pcworm в случая днес или facebook да видя кой от апапите къде е ходил и каква глупост е изръсил или като намеря нещо което си струва да се публикува в някоя от темите "да се посмеете" го слагам точно във фейсбук - тук обикновено някой го е поствал преди месец-два-година и хората имат напреки да се поства отново та затова само във фейсбук си го слагам да се хилят дружките като гледат после

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Това не може да се отрече.

Просто ме дразнят такива смели и леко нагли намерения, то реално преди време май и Microsoft мина по подобен път, тогава имаше слухове за интернет стандартите, но нещо не им се получи.

Дразни ме страшно и фейсбук като сайт, като навигация, като визия, като хаос, абе всичко всичко.

Link to comment
Share on other sites

Впрочем в момента при закрити врата вървят преговори в ЕС за "тотален" контрол върху продуктите обект на авторски и сродните им права - дори се предвижда митничар да може да ви конфискува лаптопа при съмнение, че с него пренасяте лицензирани продукти за които не е заплатен лиценз или съответно продукти с нарушени авторски права. Не си правя майтап, съвсем реална е информацията.

Защо тези преговори са при закрити врата, в каква връзка са с тълкувателното решение на КС в Испания по въпроса за торентите. Кой взема участие в тях... ще видя дали ще изровя инфото, че човека от който идва нямах време да разисквам с него на тази тема.

Ако някой от вас е намерил инфо :) да дава.

 

_______________________

http://euobserver.com/871/29532

 

по темата, а защо не чуваме в новините за това? Или аз съм пропуснал?

 

http://www.physorg.com/news188488763.html

http://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/eu-wants-open-book-on-antipiracy-deal-1925679.html

 

_______________________

 

А всъщност имам и нестандартен въпрос. Имам едно документче тук и както, и с каквото и да го отворя ми излизат кодирани симвли (с умлауди и прочие, т.е. не се чете). Но не целият текст. Само части. Сменях шрифтове, езици, различни офис програми. Не ще. Идеи?

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Услугата както и другите подобни са безплатни. Може да има платени екстри но основната услуга е безплатна. Те печелят от популярност, реклама и ако го направят изцяло платено ще загубят. Но подозирам пилешките мозъци разпространяващи подобни тъпи слухове и тези които им се връзват не могат да го осъзнаят това. Ако изобщо има шанс да стане близката година щеше да е обявено на техния сайт на основната страница с ГОЛЕМИ БУКВИ, а не да се разпространява като слух че "приятел на мой приятел му бил казал че можело да го напраят платено, дайте сега да протестираме и да им пращаме петиции да си стои безплатно защото на нас така ни е кеф". Ей това е есенцията от всички подобни неща които са ми минали през очите от мои познати имащи се за достатъчно интелигентни, след като напсувах 15тия че е тъп(а) като гъз щом изобщо се е вързал на това че и ми го е пратил(а) се обидиха и престанаха да ми пишат (и да ме затрупват с излишни тъпотии така че съм доволен).

 

Ти ако искаш се обиждай, реакцията ми е толкова остра за да те накара да се замислиш за момент как изобщо си могъл да се вържеш на тази тъпотия (и да не се връзваш в бъдеще на подобни). Ама твоя си работа, ако смяташ че съм те обидил - ще ти се извиня даже. Ама ми се ще тогава и ти да се извиниш че си пропуснал да помислиш преди да изръсиш тази мъдрост.

 

Мерси, че сподели с нас това поверително инфо за безплатния фейсбук и от къде си докарват парите :) Боли ме па*ката за фейсбук и шитавите му социални измислици.А и като гледам руснаците как са ги налазили и този път ги върнаха със скромните 1.5мил акаунта назад... скоро нищо чудно да вземат и да се замислят за допълнителни приходи ;)

 

П.С. И вместо следващия път като ти стане скучно да се ровиш в фейсбука, вземи излез и пий по бира с приятели, ако вече не са ти пращали нещо такова и не си ги "поздравил" с някоя благозвучна.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

П.С. И вместо следващия път като ти стане скучно да се ровиш в фейсбука, вземи излез и пий по бира с приятели, ако вече не са ти пращали нещо такова и не си ги "поздравил" с някоя благозвучна.

 

Благодаря за съвета, нямаше да се сетя без теб. Не че не го правя но скучното ми става докато работя и трябва да изчакам някой сървър да направи нещо (5 мин). Не става да ходя за бира нито пък върви да се обаждам на някой в 4:30 сутринта (защото аз тогава работя). Та ако имаш други по-интересни предложения как да оползотворя 5 мин освен да ходя до кенефа може да ми ги споделиш на лични.

 

 

А и като гледам руснаците как са ги налазили и този път ги върнаха със скромните 1.5мил акаунта назад... скоро нищо чудно да вземат и да се замислят за допълнителни приходи

 

Би ли разяснил КАК по-точно са ги върнали назад и какво ѝ става на една база данни ако има повече акаунти според теб? (Особено ако е правилно индексирана).

Link to comment
Share on other sites

Имам едно клипче което е без звук. Нямам време да се занимавам да му добавя подходяща музика за фон. Дали на някой ще му се занимава? 8 минути е дължината на клипа.

Link to comment
Share on other sites

ako si si izbral muzika shte ti go napravia

inache ne mi se zanimava mnogo a pak i sigurno imame razlichni vkusove za muzika :)

 

Утре ако ми остане време ще харесам някоя подходяща мелодия и ще ти ги изпратя.

Благодаря за помощта.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже от къде в Пловдив мога да си купя ето този препарат?

 

538ba4823c01cd0ee2973e22ed58337d_207x640.jpg

химиците ще ме поправят ако греша, но ако "изпропанол" е известен и като "изопропилов алкохол", то го има със сигурност в Рай Хим Продукт на поносими цени в произволни разфасовки. обикновено не е чак в спрейове, ами в прости шишета.

Link to comment
Share on other sites

Фермата винаги е имала платени опции. От самото начало. И се плаща, за да получиш неща, които другите нямат. Докато фейсбук е напълно безплатен.

 

Не че нещо, ама си се объркал. Става дума за програми-ботове, които се заплащат и вършат работата на фермата вместо фермера. Разбира се винаги има начин да се сдобие човек с тях и без да плаща.

 

------------------------------------

 

Относно разните слухове за Фейса - също толкова "сериозни" и "реални" са като тези, които се пускат за ICQ от 10 години насам, за Скайп малко след като стана популярен и прочее. Изобщо се чудя как ги обсъждате.

Link to comment
Share on other sites

Относно разните слухове за Фейса - също толкова "сериозни" и "реални" са като тези, които се пускат за ICQ от 10 години насам, за Скайп малко след като стана популярен и прочее. Изобщо се чудя как ги обсъждате.

 

Ами скучно ни е бе майна и си чешем пръстите :lol:

 

То и аз реагирам всеки път бурно и обяснявам на човека дето го е изръсил колко го е хванал перхидрола ама пак от скука някак нищо лично

Link to comment
Share on other sites

Аз съм редовен клиент там и съм изключително доволен. Отделно цените им са може би най-добрите в града.

 

Да обясня мястото - лесно е - на идване откъм МЕТРО на първото колело се завива наляво, след това се продължава направо на светофара, улицата прави десен завой след 100-на метра и отляво ще видиш клиниката ПРОВЕТ. В един двор е навътре, има табела отпред.

 

----------------------------

 

Кой помияр е ограничил клиповете в youtube на 10 мин ?!? angry1.gif

 

Някой може ли да ми даде идея къде да кача клип 875мб/13,5 мин???

Link to comment
Share on other sites

Търся "Четири след полунощ" на Стивън Кинг, но в книжарниците я няма.Намирам електронно издание и на двете части, но искам да се сдобия с книжно.Някой има ли предложение къде мога да потърся?

Link to comment
Share on other sites

химиците ще ме поправят ако греша, но ако "изпропанол" е известен и като "изопропилов алкохол", то го има със сигурност в Рай Хим Продукт на поносими цени в произволни разфасовки. обикновено не е чак в спрейове, ами в прости шишета.

Дай си книжката - отличен (6) cool.gif .
Link to comment
Share on other sites

Не че нещо, ама си се объркал. Става дума за програми-ботове, които се заплащат и вършат работата на фермата вместо фермера. Разбира се винаги има начин да се сдобие човек с тях и без да плаща.

 

Аз говоря за съвсем различно нещо.

 

Говоря за парички/диамантчета/звездички или каквото е там, с което се купуват разни неща, но тези парички/диамантчета/звездички се взимат много трудно. Да речем по 1бр на седмица, а артикулите, които се купуват с тях струват по 100 или 1000. Самоче играта ти дава възможност, да си купиш 1000 такива парички/диамантчета/звездички за $10. Никой не говори за ботове, които да дават преимущество. И не съм сигурен от къде си го решил това, че съществува. В булфлийт да не би да даваха ботове да играят вместо теб като си платиш с смс?

 

 

 

 

______

 

Някой може ли да ми каже коя маршрутка ходи до Рогош и от къде минава? Споменаха ми нещо за маршрутка номер 8.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Кое е по-хубаво бабекът или банският старец

 

Луканката. И филето. От бабек и бански старец първо мирише по-кофти второ ми се затлачват зъбите със жили. Въпрос на вкус разбира се..

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли комисионната на www.paypal.com каква е? Ще се пращат пари до Щатите.

Благодаря Ви.

 

 

Намерих си информацията. Ама не можах да си вкарам картата в сайта, а само ми дърпа и дърпа пари от нея...

Вече съм 6 евро долу :)

В банката ли трябва да отида или ?

Ако на някой му трябва комисионните са:

от 1.9% до 3.4% + 0.35 евро

Edited by Ghetto_Freak
Link to comment
Share on other sites

Да обясня мястото - лесно е - на идване откъм МЕТРО на първото колело се завива наляво, след това се продължава направо на светофара, улицата прави десен завой след 100-на метра и отляво ще видиш клиниката ПРОВЕТ. В един двор е навътре, има табела отпред.

Преместиха я, сега е в Северен. Ветеринарна клиника Провет

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...