Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

То няма биометрични данни в личните карти, само в международните паспорти. Нали бях да си вадя, единствената разлика между старите и новите лични карти е, че сега те снимат на място и завишената цена естествено. Никаква друга разлика няма. Следователно трябва да си смениш личната карта след 8 години

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Преди 2г. си изкарах нова лична и важи до 25.08.2018. Сега трябва ли да си вадя нова с биометрични данни ?

 

Не, не трябва! На мен ми откраднаха документите в началото на 2009 година и ако трябваше сега да се набутвам пак, щях да набутам нещо в на някой д*пето! Моята лична крата важи до 2019 година. Дай Боже да доживеем :)

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли що google analytics не баца?

при мен работи

 

 

Някой знае ли Волейболното игрище до затвора от кога отваря ?

Link to comment
Share on other sites

т.е., имаш доклади за посещенията в сайта си за вчера и днес?

 

да, от 1ви май е готов отчета.

Ами аналитикс не отчита в реално време много добре :) Попринцип приблизителния отчет излиза към 2-4 часа и до обяд някъде е готов.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли в момента каква е процедурата за изкаравене на нова лична карта и международен паспорт?

Отиваш в първата срещната банка, казваш, че искаш да си платиш таксите за нова лична карта и паспорт. С разписката отиваш в районната паспортна служба искаш заявление за нова лична карта и нов паспорт, попълваш ги, снимат те, снемат ти отпечатъци и чакаш съответно време за поръчката , за която си си платил

Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Извинявам се, но нещо не можах да намеря темата и за това ще пусна тук.

Искам да Ви попитам колко горе долу мога да взема на лап топа си ако реша да го продавам?

HP G60 - 214EM

Процесор - AMD Athlon Dual-Core QL-62

Оперативна памет - 1х2 GB + 1x1GB DDR2 SDRAM

Видео карта - GeForce 8200M G (512 MB)

Дисплей - 15.6"

Батерията държи около 1.20 часа 4400mAh

Пълна клавиатура с Num lock.

WiFi, Card Reader, HDMI, 3x USB, Mic, Web Camera, Стикера с лепенката си седи от долу с кода на VIsta Home Edition(мисля, че беше).

Ако имате други въпроси питайте.

Да я кажете цена някаква ако може ;)

 

Имам възможност до края на месеца да поръчам батерия която е 8800 но ще ми легне около 200 лева от щатите с пътните разходи.

 

 

Да HDD-то е 250 ГБ :)

Edited by Ghetto_Freak
Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Извинявам се, но нещо не можах да намеря темата и за това ще пусна тук.

Искам да Ви попитам колко горе долу мога да взема на лап топа си ако реша да го продавам?

HP G60 - 214EM

Процесор - AMD Athlon Dual-Core QL-62

Оперативна памет - 1х2 GB + 1x1GB DDR2 SDRAM

Видео карта - GeForce 8200M G (512 MB)

Дисплей - 15.6"

Батерията държи около 1.20 часа 4400mAh

Пълна клавиатура с Num lock.

WiFi, Card Reader, HDMI, 3x USB, Mic, Web Camera, Стикера с лепенката си седи от долу с кода на VIsta Home Edition(мисля, че беше).

Ако имате други въпроси питайте.

Да я кажете цена някаква ако може ;)

 

Имам възможност до края на месеца да поръчам батерия която е 8800 но ще ми легне около 200 лева от щатите с пътните разходи.

 

хард няма ли си тая джаджа? (250GB 5400 RPM Hard Drive?) :) Иначе около 700лв ( но зависи човека който ще го взима колко е на ти с цените :) )

Link to comment
Share on other sites

Яко демагогия имаше. Нека цитирам:

(слави) Имаш ли врагове?

(кмета) Имам. Идват едни хора и ми предлагат да правим далавери, аз им отказвам и те ми стават врагове.

Link to comment
Share on other sites

Кой това? В Замунда и Арена ги качват ден за ден.

 

___________________

 

Аха, Славчо Патриотина. Едно време ходехме в един и същи фитнес. Стана кмет и разбра, че други неща са по-полезни за здравето.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Дали има някой от форума да в завършил магистратура "Софтуерни технологии" в ПУ? Да сподели мнение дали си струва?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Дали има някой от форума да в завършил магистратура "Софтуерни технологии" в ПУ? Да сподели мнение дали си струва?

Като почти всичко в България - струва си predi wsi`ko да се хвалиш че си с "вишо" образование. Завършил съм подобна специалност в ПУ в матем. факултет, нещата са същите като в цялата държава. Ти сам преценяш дали си струва ;) . В някой частен университет може и да има повече смисъл, или донякъде в Техническия, но в ПУ.. Хем има, хем няма смисъл. Нещата у нас в образованието (а и не само) са объркани хептен и според мен ще си загубиш времето.

Link to comment
Share on other sites

Мхм, това е ясно - минал съм през ПУ вече :) Всички (почти) от курса завършихме. Образованието ни даде много, но въпросът е какво ние взехме от него... и още повече - какво ни остана?! Един вид кражба - влизаш в големия магазин, наречен ПУ и имаш 4/5 години да крадеш, каквото си вземеш - за теб си е. Магазинът е богат, но какво ще вземеш е твое решение, може и с празни джобове да излезеш :)

Ако ще е за още някоя хартийка в шкафа, хич няма да си пилея парите (още повече - времето). Идеята да имам умения, а не титли и дипломи. В момента съм в търсене на оптималното решение.

Link to comment
Share on other sites

ТЕДИИИ! Трябва ми програма за контрол на трафика под Сървър2000. Можеш ли да удариш 1 рамо?

 

Не съм Tedy но все пак пробва ли NetLimiter?

 

Мхм, това е ясно - минал съм през ПУ вече :) Всички (почти) от курса завършихме. Образованието ни даде много, но въпросът е какво ние взехме от него... и още повече - какво ни остана?! Един вид кражба - влизаш в големия магазин, наречен ПУ и имаш 4/5 години да крадеш, каквото си вземеш - за теб си е. Магазинът е богат, но какво ще вземеш е твое решение, може и с празни джобове да излезеш :)

Ако ще е за още някоя хартийка в шкафа, хич няма да си пилея парите (още повече - времето). Идеята да имам умения, а не титли и дипломи. В момента съм в търсене на оптималното решение.

 

Образованието което аз получих но не вярвам това сега да е кой знае колко по-различно ми даде обща култура, знания по математика и почти нищо свързано с информатиката. Единствената "далавера" беше участието ми в международните олимпиади, където за 1 ден успявах да науча повече отколкото за цяла година и то от задачите, ровенето в интернет за решенията и приказките с другите участници. Не знам как е сега но тогава материалната база на университета беше под всякаква критика а и средното ниво на студентите не беше кой знае колко високо за да може да се преподава нещо повече от елементарни неща (говоря от името на студент а след това и асистент).

 

За магистратура губиш още 1 година но печелиш MS degree което ако кандидатстваш за работа звучи по-добре. Докторантура или PhD по-добре недей ако имаш желание да работиш в частни фирми отделно си е 3 години близане на задници заради едната хартия (и стипендия) като правиш това което е необходимо на научния ти ръководител я в частната му фирма я за неговата професура.

 

Малко грозно звучи но това е което аз съм се убедил от личен опит. Ти си преценяваш за себе си, аз реших че ако почна да работя ще науча повече а и никой не може да ме спре да чета книгите които ми бяха интересни (за съжаление само на английски има книги за ниво напреднали-експерти, тук превеждат само за начинаещи понеже такова било търсенето).

Link to comment
Share on other sites

Благодаря, дядо. Твоите думи подкрепят от части и моето мнение, че ако ти се занимава, може да постигнеш това, което искаш. Няма спор, че практическият опит е най-ценен. За сега съм на теория. :) имам и една идейка, но все още ми липсва общият поглед върху нещата. Всичко с времето си. Предполагам, че ако не изкочи нещо, на есен с песен, пак в магазина :) ще се краде http://www.fitness-spots.com/spots/51 Явно е някъде до стадион Лаута

Edited by rargirov
Link to comment
Share on other sites

Има ли начин да върна информация от паметта телефон след hard reset ?

Става въпрос за HTC TYTN II.Направих му hard reset,но забравих да си извлека една информация от него :angry1

Link to comment
Share on other sites

Има ли начин да върна информация от паметта телефон след hard reset ?

Става въпрос за HTC TYTN II.Направих му hard reset,но забравих да си извлека една информация от него :angry1

Има софтуер който може да възстановява изтрита информация от всякакви телефони. Утре ще проверя как се казваше.

Link to comment
Share on other sites

Стига бе... мислех си че ако продава човек телефон и направи "factory reset" и после другия човек не може да възстанови нищо. Ти ме размаза...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...