Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Здравейте! Някой да знае нещо повече за промоцията която ще има в Кауфланд тази вечер? Защото доколкото разбрах плодовете и зеленчуците ще са на половин цена.

Ми главно са плодовете и зеленчуците -50% , другите са някакви минимални, като 1кг брашно - 29ст, кутийки бира по 59ст и т.н.

От утре пък пускат и банани по 89ст., ягоди 3лв/кг, кис. мляко по 5 ст., вафли по 6ст, голяма конкуренция, голямо чудо :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

A от колко до колко часа е и в кой Кауфланд ?

И в двата от 22 до 3. Но имай предвид, че за неща на промоция не важи, пък те повечето са им все в някакви промоции...

Link to comment
Share on other sites

И в двата от 22 до 3. Но имай предвид, че за неща на промоция не важи, пък те повечето са им все в някакви промоции...

 

нещо часовете не са ми мн ясни :) 22 до 3 ? И от къде може да се черпи инфо или само на място? :)

И честно казано, тези цени където си ги дал ми се струват направо като... пародия.Нещо хич не ми се вярва да са реални :)

Link to comment
Share on other sites

И честно казано, тези цени където си ги дал ми се струват направо като... пародия.Нещо хич не ми се вярва да са реални :)

Пф, съвсем реални са си. Друг е въпросът какво е качеството на стоките. Когато откриваха Кауфланд, известно време работеха на загуба (на цени под доставните), за да привлекат клиенти. Предполагам, че цялата истерия е заради Карфур, който също предлага нереално ниски цени.

Link to comment
Share on other sites

Така е, Валя е права. В Карфур има много неща, които за цените си са доста качествени и определено целта е да работиш малко на загуба, за сметка на времето, когато ще понадуеш цените и ще работиш на доста голяма печалба. То си има хора, дето са го измислили. Ние няма какво да му се мъчим. В Карфур в момента има много хубави промоции, но някои неща са си все едно от кварталния магазин да ги вземеш като цена. Т.е. изводът е, че всяко нещо си има и "+" и "-". То е лесно, дори само от любопитство, да привлечеш клиенти, трудно е да ги запазиш. Т.е. би следвало не само сега, а и занапред да има хубави промоции, а не само за момента, а след това всичко да "скочи" с 20 %. Абе то времето ще покаже кои са най-добрите и кой хипермаркет си заслужава да се посещава редовно. В Карфур има и много нови неща, които другаде, поне аз, не съм ги виждала. И като марки, стоки, разнообразие, количество, разновидности на познатите ни марки.

Link to comment
Share on other sites

Случайно някой да има на идея колко струва устройство за превод в реално време. Най-вече съм ги виждал в конферетните зали, когато много чуждестранни гости.

Link to comment
Share on other sites

Базикаш ли се? Симултанен превод май ти трябва, а той не се прави от устройство.

 

Или имаш предвид у-во което да разделя звука от микрофона на говорещия, превода и да предава само превода към другите участници?

Link to comment
Share on other sites

Или имаш предвид у-во което да разделя звука от микрофона на говорещия, превода и да предава само превода към другите участници?

 

За такова устройство питам... Използвах едно такова преди време, което имаше опция за превод на няколко езика. При мен беше при една екскурзия и ни раздадоха такива неща, за да слушаме екскурзовода на език, който разбираме.

Link to comment
Share on other sites

Коя промоция ти трябва? Процентните намаления бяха снощи, другите са за постоянно.

 

Някой ходи ли на Мола днес, да каже какви магазини има?

Link to comment
Share on other sites

Една позната ми каза, че освен хранителния магазин, друго отворено нямало.Всичко било покрито с паравани и приличало на строителна площадка.

Link to comment
Share on other sites

Коя промоция ти трябва? Процентните намаления бяха снощи, другите са за постоянно.

 

Някой ходи ли на Мола днес, да каже какви магазини има?

10х, това ми трябваше ;)

Link to comment
Share on other sites

Коя промоция ти трябва? Процентните намаления бяха снощи, другите са за постоянно.

 

Някой ходи ли на Мола днес, да каже какви магазини има?

Май само Карфур е отворен,а вътре е ад.

Link to comment
Share on other sites

Поне ледената пързалка или разните там стени и т.н. не са ли?

 

Само стената за катерене е отворена. Ледена пързалка поне засега няма. :)

Link to comment
Share on other sites

....и определено целта е да работиш малко на загуба, за сметка на времето, когато ще понадуеш цените и ще работиш на доста голяма печалба...

 

Ох колко сте ми заблудени всичките. Мислите че работят на загуба, а? Нямате представа какво правят веригите с производителите и как Билла примерно отварят нови магазини... нямате нали? Ами да ви светна - за всеки нов магазин ако производителя иска да му се продава продукцията там според размера на щанда който ще му бъде отпуснат плаща луди суми. Говоря защото съм видял фактура за над 20,000лв платена като "бонус" на Билла за откриването на нов магазин. Истината е че строежа на магазините им излизат почти безплатно отделно начисляват бонуси за щяло и нещяло (бонуси за тях самите си)... т.е. давате за 50,000лв продукция на цени които са доста под тези за крайния клиент, после те обаче ви плащат 49,000 като останалите 1000 са всевъзможни бонуси, вкл. 100лв за печат на фактурата с бонусите и пращането ѝ по куриер (10лв куриера, 30 сек чакане на принтера и 30 сек мушкане в плика - някой ако ми обясни кое точно струва толкова ще е добре. техния отговор е - такава е политиката на фирмата или с други думи ако не ти харесва може да не ти продаваме продукцията, има и други).

 

Метро, Била, Карфур, Кауфланд - всичките са един дол дренки и действат по почти един и същи начин.

Link to comment
Share on other sites

...

Метро, Била, Карфур, Кауфланд - всичките са един дол дренки и действат по почти един и същи начин.

+1.

Днес в периметъра около Карфур беше кошмарно. Навсякъде пълно с коли и хора, плъпнали като паяци. В Кауфланд отидох да проверя нещо и съжалих, е изобщо съм влязъл - едва се ПРОЦЕДИХ до изхода.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

+1.

Днес в периметъра около Карфур беше кошмарно. Навсякъде пълно с коли и хора, плъпнали като паяци. В Кауфланд отидох да проверя нещо и съжалих, е изобщо съм влязъл - едва се ПРОЦЕДИХ до изхода.

 

нормално :) тези дни ще е така.Все пак не всеки ден се купува мляко за 5ст, шоколад милка за 90ст и т.н. :)

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли конкретно място (железарски или магазин за електроника) където да мога да си намеря нихромова жица или по-специфичен катал,който да не е за 220волта печка,абе да има избор на кантали и нихромови жици :).Благодаря предварително

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Май само Карфур е отворен,а вътре е ад.

 

 

има магазин отворен на o'neil и ЕСТЕСТВЕНО - германос и едно кафенце (може и 2 да бяха). Ходих около 8 и не беше яд, паркирахме на 1 ново паркинг, но на излизане имаше поне 10 коли, които чакаха на баирчето да влезят в паркинга.

Link to comment
Share on other sites

На държавните болници различни суми ли се изплащат при секцио и при нормално раждане? Има практика на много хора да се пише, че е прекаран инфаркт, без реално да е имало такъв, защото парите, които плаща държавата са повече. Интересува ме дали е така и със секциото, защото огромен процент жени, без основателни причини, биват "посъветвани" да изберат именно този начин.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...