Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако си го возя в колата, води ли се "в мен"?

Хах, ако се води, лошо.. :unsure: Освен ножа за обезкостяване, в кората на врата, в багажника си возя и една брадва....а като се позамисля......мисля че ми се намират и още две-три хладни оръжия, нейде из дебрите на багажното отделение.Дано не ми проверяват багажника. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Напоследък, някакъв пернат досадник е твърдо решен да ми става комшия (става дума за работното ми място). Покрай прозорците минава някаква алуминиева пластина и мъдреците, които са монтирали климатика просто са я изкривили, за да може да минава тръбата им. Между алуминиевата плоскост и вътрешното уплътнение има кухина. И в тази кухина, периодично се напъхва някакъв чуруликащ дразнител и съдейки по треволяка, който тъпче вътре - май е решен да си прави гнездото там.

 

Е, аз съм леко против тази идея, най-малкото заради късащото нервите ми чуроликане и за момента съм пъхнал там един кабел и когато го усетя, че влиза в кухината - плясвам с другия му край (който е до бюрото ми), за да го прогоня.

 

Някакви идеи за по-траен метод за убеждение?

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Въпроса е, че цялата тази инсталация е правена с вишка. Прозореца е разделен на три секции, като се отваря само средната. И все пак е четвърти етаж. Алпинизма не е сред спортовете, които ме влекат.

 

Ред: Т'ва па за пяната хептен не ми беше хрумвало! То... вярно, че май не е много влагоустойчива, ама пак ще свърши работа...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Щом си прекарал кабел, предполагам ще можеш да мушнеш една тръбичка и да изпръскаш вътре малко строителна пяна. Като се разшири, пяната ще запълни дупката :)

Link to comment
Share on other sites

най-малкото заради късащото нервите ми чуроликане

 

Което повечето хора намират за приятно, отпускащо нервите и т.н. и нямат много против да им чурулика нещо особено когато не ги буди :)

Link to comment
Share on other sites

Да, само че на тия хора не им чурулика на два метра от главите някаква гръмогласна гад със 150W тонколони със субвуфер, дето като изчирика и почва да ми играе картината на екрана и ми падат пломбите... Не знам к'ви са им аудиосистемите на тия лястовици ли, врабци ли, ама имам чувството, че могат да ги ползват за противобомбена сирена...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Искам да Ви попитам да ми кажете най добър потребителски кредит, без порачители, ако може студентски(но там ще искам малко повече информация) става дума за суми около 2000-3000 лева.

Благодаря ви. Нямам време да обикалям из банките и за това питам вас.

Благодаря Ви.

Link to comment
Share on other sites

Без някакви гаранции и поръчители банка кредит няма да ти даде. Единствено разни като TBI Credit, JetCredit и т.н. но така в кеш не знам дали ще дадат. Ако купуваш нещо - тогава е по-различно. Успех

Link to comment
Share on other sites

Ами един колега ми каза, че в Дженерали Сосиате Банк е взел кредит от 5000 лева без поръчители. Ама това беше преди доста време мисля, че даже 1 година някъде...

То при тях няма ли много голяма лихва?

Link to comment
Share on other sites

Спокойно може да вземеш и 20,000 лв кредит срещу ипотека или ако заложиш друго движимо или недвижимо имущество. Въпроса е че без поръчители, без гаранция/ипотека и т.н. и без да работиш на трудов договор от поне 2 години (в една и съща фирма - т.е. хем да имаш трудов стаж хем да не си сменял местоработата си хем и заплатата ти да е над 500лв/месец) вероятността да ти отпуснат кредит над 500-1000 лв клони към нулата.

 

ПС: Потребителските кредити които ти отпускат разни изедници като JetCredit, TBI Credit и подобни са на следния принцип: купуваш нещо за 1000лв, плащаш 1 година по 100лв на месец (което ефективно прави 1200лв за година + средно по 2лв на вноска за всеки преводите или около 24лв общо). Всяка една банка ще ти предложи по-изгодни условия стига да се навият обаче.

 

 

ПС2: Скоро кредит не съм теглил, може и да не съм прав така че провери все пак при някоя и друга банка преди да съм те разкандардисал и сподели след това в темата. Но банките откак почна кризата затегнаха положението с кредитите така че по-добре не възлагай големи надежди. Аз бих пробвал в Алианц, ПИБ, Пиреус, ОББ и Уникредит/Булбанк. Губиш средно по 1час като ПИБ, Пиреус и Уникредит имат клонове на Главната, ОББ е срещу Тримонциум а Алианц е в началото на Иван Вазов - точно срещу паркинга до ДНА-то. Всъщност и тези за които спомена също имат клон на главната, май и Прокредит банк имат на джумаята. Така че тръгваш по главната и където свариш банка питаш пък после ако се навият някои сравняваш условията.... то за този вариант и сам можеше да се сетиш :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ами аз имам трудов договор който е от 3 месеца мисля. Преди това имам стаж. Парите ми ги привеждат в карта на УникредитБулБанк. Имам и застраховка в Алианц (живот) като каза за Алианц мисля да пробвам там. То и застраховката може да покрие някаква част от Кредита(до колкото си спомням застраховката помагаше при кредити - понеже по едно време бях агент към тях). Даде ми добра идея. Ще поразпитам през почивните ми дни. Иначе не искам много много креди да вземам ама няма друг начин. Иначе кредита е за кола(колкото и смешно да звучи обаче просто не мога вече).

Link to comment
Share on other sites

Пробвай първо в Уникредит. Освен това кажи че е за закупуване на автомобил който може да мине като гаранция към кредита. Това значително ти вдига шансовете.

Link to comment
Share on other sites

Аха... Това е добра информация. Ами благодаря ти. Ще се поровя из нета и ще взема да ида в някоя друга банка да видя какво що :)

Link to comment
Share on other sites

Без някакви гаранции и поръчители банка кредит няма да ти даде. Единствено разни като TBI Credit, JetCredit и т.н. но така в кеш не знам дали ще дадат. Ако купуваш нещо - тогава е по-различно. Успех

 

Няма такова нещо, дават но дупят повече!

Най-много те гъзят точно в УникредитБулБанк.На 3000лв за 3г ми искаха 4.300лв да върна!!! ( говоря без поръчител ).

Най-добре е да се мине през банките и да се пита.Аз теглих преди време от ProCredit, защото работодателя ми работи с тях и това е като един вид гарант ( има сметка при тях с довона сума :) ).Работих в тази фирма от 5 месеца.

Когато подаваш документите има супер абсурдни полета които са с цел да ти набутат парите и да те цоцат после.Полета от рода на: Получавате ли пари от някъде другаде ( тука спокойно може да сложиш една сума в $ която получаваш от 2рата ти леля по баштина линия, която е на гурбет в USA от няколко години ).

Също така те питат какво имущество има в апартамент/къща където живееш и на каква сума го оценяваш ( wtf?!? ).Там писах хладилници, перални, ЛСД-та, ПС-та, лаптоп и блабла за 2,3к.Отделно гледат дали родителите ти са теглили гредит и са си плащали навреме вноските ( кредитна история ), което също е много голям плюс.

В крайна сметка на 3 000лв, връщам 3 600 за 3г, като имат и такси за обслужване на картата от която ти дърпат парите ( 5лв на месец ), демек + 180лв = 3780лв

Има доста оферти, просто трябва да се поразпита.Кофтито на опцията без поръчител е, че си по-ненадежден и те цоцат от към лв повече ;) Разбира се, винаги има опция и да не те одобрят.

 

П.С. Студентски заем, до колкото знам е в размер на сума, която се отпуска за да си платиш семестрите, като май се предоставяше после бележка на банката за платен/заверен семестър.Дефакто не са кеш кинти ;)

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

По принцип най-лесно се взима кредит от споменатите по-горе Jet, TBI, CrediGo, CrediHome и .т.н. Не искат поръчители. Само пишеш в също така споменатите полета за допълнителни доходи, че имаш страничен доход (недеклариран разбира се) от типа - пиша сайтове вкъщи, поправям компютри вкъщи, разнасям брошури и т.н. Сумите, които дават са до 10 - 15000 лв. Но не тегли от тях - лихвите са зверски. И давам пример - за изтеглени 1000 лв от CrediHome, с определена седмична или месечна вноска, крайната сума възлиза на 1588 лв (или близо 60 % лихва) за срок от няколко месеца. За изтеглени 7000 лв от JetCredit за срок от 4 или 5 години не съм сигурен, крайната сума възлиза на почти 13 000 лв. Всичко това съм го видял с очите си. Та затова по-добре си намери някакъв поръчител и работи с банка, а не с такива небанкови финасови институции. Другото, което ми идва на ум - ако ти превеждат залатата по банков път - отиди в същата банка и попитай за овърдрафт - преди време стигаха до 5 нетни заплати, в момента не знам, вече не работя в сферата.

Link to comment
Share on other sites

Къде на картата на Пловдив се намира Събота пазара?

42.130826, 24.750127

Тук беше, но сега правят ремонти и временно е на 42.131674, 24.749295.

Link to comment
Share on other sites

Пешо, щракни кухината, да ти кажа как да се оттървеш, без да се налага да се гърбиш с висене по въжета и ръчкане на дупки.

Link to comment
Share on other sites

С помощта на отверка успях да натъпча една забравена бог знае от кого качулка, която намерих в кабинета си при нанасянето. Не съм имал терористични нападения от тогава. Друго странно нещо - ужасно ефикасно средство, против ползването на климатика ми (външното тяло) като летище и тоалетна се оказа... чаша с вода. А уж им я оставих на пилетата да имат к'во да пият...

Link to comment
Share on other sites

В кое фото правят свести снимки за документи . Преди 2 год. ходих в едно и не съм доволен . Някой скоро да е ползвал фото ? Не ми трябва за ЛК , шофиорска книжка , а за нещо друго .

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...