Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой знае ли конкретно място (железарски или магазин за електроника) където да мога да си намеря нихромова жица или по-специфичен катал,който да не е за 220волта печка,абе да има избор на кантали и нихромови жици :).Благодаря предварително

 

http://www.vmcommercebg.com/index.php/page/kantal.html

 

Това го намерих в интернет когато и аз търсих кантал, но не ми е останало време да проверя на място как стоят нещата.

Би трябвало и във Викиват да имат.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.vmcommercebg.com/index.php/page/kantal.html

 

Това го намерих в интернет когато и аз търсих кантал, но не ми е останало време да проверя на място как стоят нещата.

Би трябвало и във Викиват да имат.

 

 

Хей,Благодаря ти!!Наистина ми спестяваш време!! Тия дни ще ходя да проверя,ако искаш ще питам и за теб,само ми напиши какво ти трябва и ще видя и за теб.

За какво ти е трябвал кантала,ако не е тайна де.

Можеш ли да ме ориентираш как мога да разбера кой кантал да избера за пирографът си за човка,че с 220волта нестава,иска с по-малък волтаж?

Благодаря отново

Link to comment
Share on other sites

za tova feels like ima formula kak se izmerva spored viatar naliagane i tn potarsi v google i shte razberesh :)

 

az da popitam

moga li v patnicheski vlak da se vozia s kolelo ?

predi mojeshe ama sega s tezi novite nz :)

Превозът на велосипеди е разрешен:
• в специализираните вагони за превоз на велосипеди, включени в съставите на бързи влакове със задължителна резервация на места: № 8611 „Слънчев бряг” (София – Пловдив – Бургас) и № 8614 „Слънчев бряг” (Бургас – Пловдив – София).
• в специализираните вагони за превоз на велосипеди, включени в съставите на бързи влакове със задължителна резервация на места № 2611 „Златни пясъци” (София – Горна Оряховица – Варна) и № 2610 „Златни пясъци” (Варна – Горна Оряховица – София).
• във всички бързи и пътнически влакове на платформата (т.е. предверието пред санитарния възел на влака) на последния вагон, в електромотрисните влакове – в багажното отделение. При повече пътници с велосипеди, велосипедите се разпределят по платформите на другите вагони.
• във всички бързи и пътнически влакове, обслужвани с дизелови и електрически мотриси „Дезиро” – на платформата на мотрисите.
При превоза на велосипеди в бързите и пътническите влакове на платформата, клиентите сами поемат отговорността за опазването им.

За превоза на велосипед пътникът заявява на билетни каси и заплаща 2,00 лв.

При констатиране на нетаксуван велосипед, пътникът заплаща във влака посочените по-долу цени в двоен размер за съответното километрично разстояние.

Превоз на велосипед, като колетна пратка се извършва във всички бързи и пътнически влакове, които имат в съставите си фургон, при условията на “сам товари и разтоварва”. Велосипедът се таксува като колетна пратка с тегло 20 кг, като цената за превоз се определя в зависимост от съответния километричен пояс, както следва:

до 100 км – 3,10 лв;
до 200 км – 3,70 лв;
до 300 км – 4,30 лв;
до 400 км – 4,80 лв;
до 500 км – 5,40 лв;
над 500 км – 5,90 лв.

В случай, че велосипеда се превозва като колетна пратка, желателно е неговите принадлежности, като фар, помпа, чантичка с инструменти, звънец и др. да бъдат свалени, тъй като при евентуална загуба или повреда, „БДЖ” ЕАД не носят отговорност за тях. При предаване на велосипед за превоз с пълен опис (2 екземляра) на посочените свалящи се части, отговорността е съобразно обявената стойност в превозния документ.

При превоз на велосипед като колетна пратка, задължително в товарителницата се вписва и “обявена стойност”, съобразно желанието на клиента. 

Link to comment
Share on other sites

Едно въпросче - някой знае ли къде може да се мине курс по PHP, MySQL, HTML, CSS в Пловдив?

 

Налага ли се? Да знам че съм пристрастен, но искаш ли да ти споделя колко са "разбирачите" от PHP и колко по-малко са тези разбиращи ASP.NET... сещай се чии заплати са по-високи. После пак някой да ми обяснява как линукс бил върха на сладоледа ама от друга страна аз взимам 2но на мои познати... сигурно щото съм много алчен пък те са скромни...

Link to comment
Share on other sites

Хм... нещо не ми стана ясно. Имам някакви знания (основни - но пък, не мога сам да се преценя, мисля, че са такива, като всеки ден разбирам в какъв океан от информация съм попаднал) За заплати - не ми се мисли, защото не мисля, че съм толкова навътре, просто искам да си надградя знанията (да си платя, евентуално), да имам самочувствие, че мога да се справям с разни проблеми и евентуално да започна работа в тази област. За ASP.NET- хич не ми е познато unsure.gif За линукс - също не мога да кажa, ползвам го само за програмиране (Dual boot - кеф ти Ubuntu, кеф ти - XP), впечатленията ми са, че лаптопът (ретро машинка) ми е видимо по-пъргав с Ubuntu.

Edited by rargirov
Link to comment
Share on other sites

Снощи се опитах да запаля въглен за наргиле на керамичния си котлон, но за беля реших да го сложа в алуминиево фолио, уж, за да не цапам и в резултат сега фолиото е по котлона. Изстъргах каквото можах, но си има още. Идеи как да го махна?

Link to comment
Share on other sites

Снощи се опитах да запаля въглен за наргиле на керамичния си котлон, но за беля реших да го сложа в алуминиево фолио, уж, за да не цапам и в резултат сега фолиото е по котлона. Изстъргах каквото можах, но си има още. Идеи как да го махна?

Шпатула за керамични плотове не помага ли? Доста добре застъргва гадостите от плота.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Снощи се опитах да запаля въглен за наргиле на керамичния си котлон, но за беля реших да го сложа в алуминиево фолио, уж, за да не цапам и в резултат сега фолиото е по котлона. Изстъргах каквото можах, но си има още. Идеи как да го махна?

Има една бяла паста за такива плотове. Маже се и се оставя малко да седи, посе има една стъргалка с която се махат тези загорели остатъци. Стъргалката е нещо такова =>

1310542800_MED.jpg

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Снощи се опитах да запаля въглен за наргиле на керамичния си котлон, но за беля реших да го сложа в алуминиево фолио, уж, за да не цапам и в резултат сега фолиото е по котлона. Изстъргах каквото можах, но си има още. Идеи как да го махна?

Отиваш в Практикер и си купуваш стоманена вълна № 0-0 ( ~ 8-9лв. за опаковка), после си отрязваш едно парченце и го топваш в хладка вода, след което с много лек натиск и кръгови движения забърсваш остатъците от фолиото...

 

П.с. В опаковката са към 3.5 метра лента с ширина прибл. 10 см.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Стъргалка имам....с нея се опитах да изстържа каквото можах обаче сега е останал един много фин слой, който на мен ми изглежда като просмукан в плочата. Тая вълна няма ли да надере? Мислих за нещо по химичен път, но алуминия е доста специфичен, а и повечето препарати са за органични остатъци. Нагрях отново котлона с надеждата да "стане нещо", но нямаше ефект. Проблема така като гледам остана само козметичен, но съм под наем, а "шефката" е доста педантична, та ще има едни скандали и глупости, които ми се ще да избегна.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

... Мислих за нещо по химичен път, но алуминия е доста специфичен, а и повечето препарати са за органични остатъци. ...

Алуминия се атакува както от киселини, така и от силни основи. С първите дава прости соли, с вторите - разтворими алуминати. Само не загрявай котлона докато действа химикала, защото горещата сода каустик например разтваря и силикати :bgrin:.
Link to comment
Share on other sites

Тая вълна няма ли да надере?

Няма да надере стъклокерамика, по простата причина, че металът от който е направена е доста по - мек от плочата и по - твърд от алуминия. Това обаче важи за № 0-0, по - грубите чешити от тази вълна може и да ти прецакат котлона...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Случайно някой да има идея (или да му се намира), от къде мога да си купя малко количество балсово дърво или (не съм сигурен за името) пенопласт - от този който прилича на стериопор, но е много по-твърд?

Link to comment
Share on other sites

Каква е процедурата по издаване на свидетелство за съдимост в пловдивския районен съд?

Всъщност най-вече ме интересува изискват ли акт за раждане, както е посочено в сайта им?

Edited by second.life.syndrome
Link to comment
Share on other sites

Каква е процедурата по издаване на свидетелство за съдимост в пловдивския районен съд?

Всъщност най-вече ме интересува изискват ли акт за раждане, както е посочено в сайта им?

Като минеш проверката на стълбите, на ляво в дъното на коридора има едно гише, където подаваш молбата и след 3-4 дни пак от там си го получаваш, а таксата я плащаш в банката (срещу стълбите където те проверяват). Искат акта колкото да му хвърлят едно око, но един път го бях забравил и ме върнаха.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък повече се чудя,защо трябва банка да облужва плащането на свидетелството,вместо самият съд да си назначи двама щатни касиери.А и самото свидетелство е 5 лв,а таксата на банката е 3,50.Да те таксуват 70% от цената на свидетелството си е жива далавера

Link to comment
Share on other sites

с каква програма се отваря fb2 файл.Това е някакъв странен формат книга,която никоя програма неиска да отвори.

Ако можете препоръчайте ми някакви универсални програми с които да отварям електронни книги

Знаете ли програма за разбиване на кодиран PDF файл,че да може да се разгледа съдържанието вътре и да се копира текста.

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

...

Знаете ли програма за разбиване на кодиран PDF файл,че да може да се разгледа съдържанието вътре и да се копира текста.

Благодаря

Advanced PDF password recovery.

А по първата част на въпроса ти ето какво дава в топ 3 листата търсенето в Гугъл: "A file with the FB2 file extension is a HaaliReader eBook file.".

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Не успях да намеря точен отговор, затова искам да попитам дали на iPod touch screen може да се гледат само филми и клипове, купени от iTunes, или може да се дабавят такива и от домашната колекция?

Link to comment
Share on other sites

Не успях да намеря точен отговор, затова искам да попитам дали на iPod touch screen може да се гледат само филми и клипове, купени от iTunes, или може да се дабавят такива и от домашната колекция?

Можеш да си добавяш и твои си клипове. Също така има и софтуери за свалене от youtube за да може да си ги гледаш когато решиш.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...