Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

torrents.ru Национальный Bit Torrent тракер.

 

И аз ползвам него, най-вече музикалната секция. Мисля си, че модераторският контрол там е доста силен и се качват напълно проверени неща.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой знае ли сайт или сайтове за изпращане на смс-и. Искам да изпратя 800 бизнес смс-а на различни получатели, всички извън България и ползващи различни оператори. Проверих всички бг мобилни оператори - непредлагат такава услуга - пращат смс-и само на техните абонати, а на мен ми трябва да изпратя смс-и на хора в Дубай, Китай, ОАЕ и т.н. Дайте идеи, че нещо не се сещам.

Edited by harmonika
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли сайт или сайтове за изпращане на смс-и. Искам да изпратя 800 бизнес смс-а на различни получатели, всички извън България и ползващи различни оператори. Проверих всички бг мобилни оператори - непредлагат такава услуга - пращат смс-и само на техните абонати, а на мен ми трябва да изпратя смс-и на хора в Дубай, Китай, ОАЕ и т.н. Дайте идеи, че нещо не се сещам.

Ако цената не ти е проблем можеш да го направиш чрез телефон и софтуер на компютър. Спомням си че преди време използвах един Сименс М65. През софтуера на Сименс можеше да се изпращат смс-и. По подобен начин би трябвало да може да стане. Друг вариант е да има специализиран софтуер за тази цел. Не съм търсил, но предполагам може да се намери.

Link to comment
Share on other sites

Почна да ми се отлепя тапицерията на тавана на колата. Кажете с какво лепило да я залепя. или пък къде може да го "отремонтират"

Link to comment
Share on other sites

Ако цената не ти е проблем можеш да го направиш чрез телефон и софтуер на компютър. Спомням си че преди време използвах един Сименс М65. През софтуера на Сименс можеше да се изпращат смс-и. По подобен начин би трябвало да може да стане. Друг вариант е да има специализиран софтуер за тази цел. Не съм търсил, но предполагам може да се намери.

Мда, в случая не търся безплатно нещо. Има вариант дори да закупя карти за целта, но си е хамалогия да се пращат 800 смс-а. А и искам да е по-професионално, а не да излиза номера на изпращащия. Един вид системен смс. За сега не откривам вариант, но все още търся

Link to comment
Share on other sites

Как се казва песничката от House M.D. 6x07? Накрая, когато Камерън напуска Чейс... Пее се нещо си : "I don't wanna know".

Link to comment
Share on other sites

Мда, в случая не търся безплатно нещо. Има вариант дори да закупя карти за целта, но си е хамалогия да се пращат 800 смс-а. А и искам да е по-професионално, а не да излиза номера на изпращащия. Един вид системен смс. За сега не откривам вариант, но все още търся

 

Мтел предлагат такава услуга - мисля че се казваше Bsms - B-то идва от Бизнес. С нея можеш от един номер да пращаш колкото си искаш смс-а по списък с номера.

Link to comment
Share on other sites

Мда, в случая не търся безплатно нещо. Има вариант дори да закупя карти за целта, но си е хамалогия да се пращат 800 смс-а. А и искам да е по-професионално, а не да излиза номера на изпращащия. Един вид системен смс. За сега не откривам вариант, но все още търся

 

скайп ?

вместо номер излиза скайп името от което пращаш смс-ите

преди време бях си заредил акаунта но не помня колко беше един смс , мисля че беше по-евтин от операторските а и можеш да го пращаш навсякъде където се поддържа скайп , няма никакво значение на кои оператор са и т.н. просто трябва да имаш номера с кода на държавата..... това е

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Почна да ми се отлепя тапицерията на тавана на колата. Кажете с какво лепило да я залепя. или пък къде може да го "отремонтират"

Можеш да пробваш в сервиза на авто-къща "Олимпия". Намира се до SPS - там лятото смениха бая тапицерии на тавани....

Link to comment
Share on other sites

скайп ?

вместо номер излиза скайп името от което пращаш смс-ите

Има опция да добавиш да ти излиза номера на телефона ;). Изпращат ти 2 смс в които се съдържа код който трябва да въведеш в тяхната страницата.

Link to comment
Share on other sites

Къде трябва да се изхвърлят батериите и др. токсични електронни отпадъци?

Link to comment
Share on other sites

Къде трябва да се изхвърлят батериите и др. токсични електронни отпадъци?

На входа на Баумакс има контейнери за батерии . Аз се чудя за какво изобщо си правите труда за разделно сметоизхвърляне като накрая всичко в купон отива в с.Цалапица ? Скоро май няма да заработи завода за отпадъци в Шишманци .

Link to comment
Share on other sites

Ок, аз в къщи съм си отделил кошче за батерии и др. токсични отпадъци и като се понапълни ще го изхвърля в коша до Баумакс. Съветвам всички така да правят

Link to comment
Share on other sites

Ок, аз в къщи съм си отделил кошче за батерии и др. токсични отпадъци и като се понапълни ще го изхвърля в коша до Баумакс. Съветвам всички така да правят
+1.

Освен в Баумакс, батерии и акумулатори събират и в магазин Лавър на бул. "Христо Ботев" (до пресечката с ул. "Родопи"), също и в Конрад.

Ненавиждам оправдания от сорта на "голяма работа, всички така правят...", свързани с извършването на нередни неща. По тази причина например НИКОГА не спирам на местата за инвалиди на паркингите, дори да са единствените свободни в момента. Често отказвам да ми сложат покупките в торбичка, ако мога да си ги нося в ръце; за седмичните пазарувания ползвам многократно торбичките на Кауфланд, Метро, Билла и ДМ, които освен че са здрави, са направени от лесноразградими съставки.

Смятам, че държавата ни ще стане по-нормална, когато повече хора започнат да си дават сметка за тези неща.

От поне година виждам в квартала една девойка да разхожда кучето си и когато то се изходи, тя се навежда и прибира акото с торбичка. Напоследък същото прави и една дама в по-зряла възраст.

Та, мисля си, че има надежда.

Link to comment
Share on other sites

От поне година виждам в квартала една девойка..............Та, мисля си, че има надежда.

/Off/

Идеалист... ;)

Там е работата, че 1 бяла лястовица на всеки 1000 "нормални" не докарва пролетта, а само ни кара да си мечтаем за нея.

 

П.П. В интерес на истината веднъж и аз спрях на инвалидното място на МакДоналдс, просто защото не видях, че е за инвалиди...след случката жена ми ми обърна внимание и от тогава не спирам там. :rolleyes:

 

По темата: Гледам, че netrootbg е вкарал опция rss в търговския раздел. Изтеглих си плъгин за лисицата, но нещо не вдявам как да го настроя да следи раздела. Казвайте, че досега не ми се е налагало да ползвам rss reader-и, а на лентата седи "No RSS feed listed!". :confused

Link to comment
Share on other sites

По темата: Гледам, че netrootbg е вкарал опция rss в търговския раздел. Изтеглих си плъгин за лисицата, но нещо не вдявам как да го настроя да следи раздела. Казвайте, че досега не ми се е налагало да ползвам rss reader-и, а на лентата седи "No RSS feed listed!". :confused

Каква добавка? Rss си е част от Firefox.

Link to comment
Share on other sites

Каква добавка? Rss си е част от Firefox.

Аз ти казах, че съм "девствен" :P , сиреч - за пръв път ми е да се занимавам с RSS, а и точно в момента нямам много време за гугъл. Плъгинът е този.

Link to comment
Share on other sites

Къде на бележката за платена електроенергия към ЕВН пише номера с който може да се проверява текущата сметка в интернет . Бележката е в хазяйката , аз помня че го пишеше някъде отгоре ама тя нещо не може да се ориентира . Въпроса ми е какво пише пред , под и над въпросния номер , та да мога да и обясня по телефона :)

Link to comment
Share on other sites

Мтел предлагат такава услуга - мисля че се казваше Bsms - B-то идва от Бизнес. С нея можеш от един номер да пращаш колкото си искаш смс-а по списък с номера. Тарифата на ВИВАКОМ за подобна услуга варира от 3-6 стотинки без ДДС(500-20 000 смс-а). Аналогични са тарифите и на другите оператори. Никой обаче не предлага бизнес смс-и към получатели в чужбина. Отговориха ми, че подобен софтуер може да се напише, ако има търсене от поне още 7-8 други клиента, в противен случай било нерентабилно.

Да, всички бг оператори предлагат бизнес смс, но само в тяхната мрежа. А всички получатели, на които искам да пратя смс-и се намират главно в Азия.

 

скайп ?

вместо номер излиза скайп името от което пращаш смс-ите

преди време бях си заредил акаунта но не помня колко беше един смс , мисля че беше по-евтин от операторските а и можеш да го пращаш навсякъде където се поддържа скайп , няма никакво значение на кои оператор са и т.н. просто трябва да имаш номера с кода на държавата..... това е

Да, това не е лошо като идея, ще го помисля, благодаря...не става въпрос за евтино и скъпо в случая 800 смс-а не са чак толкова много и всичко няма да излезе повече от 100лв.

Link to comment
Share on other sites

Аз ти казах, че съм "девствен" :P , сиреч - за пръв път ми е да се занимавам с RSS, а и точно в момента нямам много време за гугъл. Плъгинът е този.

Аз си сложих добавката Brief. И с нея си отварям в нов таб различните "абонаменти"

Направил съм си една папка в отметките за RSS/Live bookmarks и съм я посочил на Brief да гледа от там. И всеки RSS го слгам там. Получава се удобно. Сега го пробвах и с Купув /Продава - много е удобно.

Само да се добави и за другите подфоруми, става идеално.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Къде на бележката за платена електроенергия към ЕВН пише номера с който може да се проверява текущата сметка в интернет . Бележката е в хазяйката , аз помня че го пишеше някъде отгоре ама тя нещо не може да се ориентира . Въпроса ми е какво пише пред , под и над въпросния номер , та да мога да и обясня по телефона :)

 

 

Пише го наистина отгоре, пред него с главни букви пише: ИТН (измервателна точка номер).

Link to comment
Share on other sites

Има ли място в Пловдив, което да изкупува пластмаса и стъкло? Иде реч за каси + прилежащите им бутилки (тип лимонадени).

ами да има ... обаче цената е толкова ниска, че спокойно може да ги изхвърлиш на боклука или да ги подариш на някой съседка, която прави зимнина. аз преди година счупих в контейнера цяла каса бирени бутилка поради същата причина и съм си оставил една цяла каса с амбалаж.

желая ти успех !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...