Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Двете фирми продават различни продукти, затова е хубаво и в двете да идеш.

 

Като дебелина, мисля, че към 7-8мм ще ти стигне, з да не се разпадне. По-хубаво е обаче, да идеш да ти я направят някъде с извивки, а не да лепиш отделните страни. По-стилно ще стане, но и по-скъпо.

 

Обаче ако искаш да я осветяваш с тея диоди в тръбичка дето ги беше споменал отгоре, ще стане доста зле работата, защото ще се вижда източника на светлината (предполагам смяташ да ги набуташ по ъглите от вътрешната страна).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

тва за диодите съм го измислил не е проблем

притеснява ме само плексигласа , тва за огъванто и аз съм сигурен че ще стане по-добре и предпочитам да е така само незнам дали разликата в цената няма да е стряскаща..... трябва да попитам проблема е че незнам къде..... иначе предполагам че огъването на един квадрат 60х60см не е чак толкова сложно и скъпо

Link to comment
Share on other sites

Ами можеш да питаш във фирмите като идеш.

 

Надали ще е толкова стряскащо. 60х60 маса, ще означава, че вместо 3 парчета 60х60 (за горната част на масата и две от страниците говоря), ще вземеш 1 парче 180х60 и ще платиш за 2 огъвания под 90 градуса. Материала е същия, дори е по-евтин, защото е цяло парче.

Link to comment
Share on other sites

И аз така си мисля , стана късно и най-вероятно вече са затворили та няма как да се обадя да попитам предлагат ли огъване (силно се съмнявам да ми откажат).... ще скоча утре до микроасу да видя какви пари ще поискат

 

 

м/у другото ако се сещате за други фирми свиркайте че аз само тези 2те открих

Link to comment
Share on other sites

В Пловдив са тези.

 

Иначе работят до към 5:30 - 6.

 

На Мирко АСУ иди до склада към Гагарин, а не в магазина.

 

Иди и при ГЕКО. Там където е материала са и машините. Ако могат да направят нещо, ще ти кажат на място. Няма да те препращат тук и там, както най-вероятно ще стане ако отидеш в магазина на МикроАСУ а не в склада им.

Link to comment
Share on other sites

От JAR за колко време биха доставили лаптоп, който е със статус ORDER в сайта им :rolleyes: До Пловдив имам предвид. Иии централния офис за града се намира в Grand-a нали така беше :D

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде мога да намеря такъв вид празни значки, че тия от фирмата не вдигат телефона вече 2-ри ден и не знам къде да намеря.

6245000121030.jpg

Link to comment
Share on other sites

Нещо от хроничния синузит( подозирам него ) почна да ми се обложва( тънък филм ) езика и ми убива всякакви вкусови усещания.Препоръки?Препоръки?Нещо като mouth wash-ири и т.н. ако е пробвал някой?

Link to comment
Share on other sites

Пробвай със Сандрин.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай със Сандрин.

 

Трябва да го пробвам и аз това. Моя език не знам от многото кафе или нещо друго но е перманентно обложен. Остъргването има временен ефект само и то единствено визуален. Разните води за уста на Aquafresh нямат никакъв ефект изобщо...

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли колко точно е обиколката на канала на Гребната база? Около 5 км ,но колко точно ,че бягам там със засичане на време и искам да си засека средна скорост

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли колко точно е обиколката на канала на Гребната база? Около 5 км ,но колко точно ,че бягам там със засичане на време и искам да си засека средна скорост
Според Google Earth обиколката е 4730 метра (от мен слагам неточност 1-2 метра).

Имам и друг вариант - специално моднат калкулатор с куплунг, рид-ампула и магнит, който се монтира на спиците на велосипед. Калкулатора отчита броя обороти, а като се знае диаметъра на гумата се изчислява изминатото разстояние.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Според Google Earth обиколката е 4730 метра (от мен слагам неточност 1-2 метра).

Имам и друг вариант - специално моднат калкулатор с куплунг, рид-ампула и магнит, който се монтира на спиците на велосипед. Калкулатора отчита броя обороти, а като се знае диаметъра на гумата се изчислява изминатото разстояние.

при различните модели велосипеди и скоростомери за тях, обиколки на гуми, различни метеорологични условия и различен път заради криволичене между пешеходци и други препятствия обиколката излиза между 4,480 и 4,800м. това явно е доста неточен метод.

тввоето твърдение е някъде в горната част на посочения от мен диапазон. и вероятно грешката е по-голяма от 1-2 метра, заради форматирането и мащабирането на снимките. самия метод на измерване въпреки голямото количество компютърна обработка, пак си остава "на око".

Link to comment
Share on other sites

при различните модели велосипеди и скоростомери за тях, обиколки на гуми, различни метеорологични условия и различен път заради криволичене между пешеходци и други препятствия обиколката излиза между 4,480 и 4,800м. това явно е доста неточен метод. ...
Не четеш внимателно.

Тук изобщо не става дума за скоростомер, а за КАЛКУЛАТОР, който собственоръчно съм моднал преди доста години с добавяне на специален куплунг. Калкулатора отчита броя направени обороти, и всеки може да си измери диаметъра на гумата с достатъчно добра точност и допускам, че повечето хора тук могат да изчислят периметъра й.

Като екстра мога да измисля и модел за изчисляване неопределеността на резултата от измерването (включително вземайки предвид заобикалянето на случайни пешеходци и други препятствия със случаен характер ;) )...

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Къде и срещу каква сума мога да си сменя струните на китарата (не е ползвана от 5 години, мисля че са за смяна), като съответно се настроят? Китарата е класическа.

 

Машинката за бръснене сгъстява ли космите? (Става въпрос за електрическите машинки, при фризьорите, които ги виждате най-често ;) ) Чух едно такова твърдение и не съм съгласен, та искам да чуя от други хора дали е така или не.

Link to comment
Share on other sites

Моето предположение би било, че не ги сгъстява, а ги прави по-дебели, което пък от своя страна прави косата да изглежда по-гъста.

Link to comment
Share on other sites

В Mr. Bricolagе, Praktiker или Алати нямат ли подобни?

 

Edit: не е лесно като четеш по диагонал. наеме-вземе... трябва и очила да си взимам скоро време май :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

С Виста съм и си скрих една много важна папка.От къде да задам пак да ми я показва,че никаде не я намирам тая фукнция :wacko: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

1. Click the round blue Start thing in the left corner2. Click Control Panel

3. Click Folder Options

4. Click the View tab

5. Click Show hidden files and folders

6. If you want to see system files as well, unclick Hide protected operating system files (Recommended)

7. Click OK

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми даде тълкуванието на думата "СИНТАГМАТИЧЕН" ? В тълковния речник, които имам в нас я няма, нито пък в EuroDictXP, които имам на компа.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми даде тълкуванието на думата "СИНТАГМАТИЧЕН" ? В тълковния речник, които имам в нас я няма, нито пък в EuroDictXP, които имам на компа.

Може би това ще ти помогне.

....Първото подравнище се явява съставен компонент на второто подравнище: многообразието от звукове (алофони) се обединява в определен брой звукови типове (фонеми); морфемите са съставни елементи на думите (глосите), а словосъчетанието (синтагмемата) е строителен материал на изречението.

 

Подравнището на словосъчетанието наричам синтагматично поради невъзможност за образуване на термин-прилагателно от ‘словосъчетание’ - *словосъчетанно(?), *словосъчетателно(?).

 

Какви са основните единици на всяко подравнище и може ли да се търси основна единица за нивото? По отношение на синтактичното равнище се срещаме с два термина: А. Данчев използва термина синтагмема, тъй като терминът синтаксема се употребява и като единица на синтактичното значение [18: 19]. В езикознанието е използван терминът синтаксема с известно различие в тълкуването....

Пълният текст е Тук !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...