Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Иам примерно 10 000 долара. Искам да ги вложа. Коя банка ша ми даде най - добра лихва и условия? (говорете в цифри) Тези пари няма да се ползват... Така че - годишни лихви...

 

Аз бих се замислил над влагане с цел печалба, а не лихва. Tака че, ако някой има по-подробна информация относно влагане на пари в акции, дивиденти и разни други такива неща с цел увеличаване на сумата, моля да сподели :)

 

Мога да ти кажа, че в Пощенска банка, лихвата е 3,7% за долари.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз имам тука някви оферти от 5,5%. Идеята е да е повече. :)

 

Чуствително повече можеш да си докараш само ако инвестираш в нещо. Съответно и рискът е по - голям. Да оставим на страна, че тези парички са малко, за ниско рисково инвестиране. Така, че банката е добро решение за тази сума (естествено ако нямаш никакъв бизнес) А и 5.5 не е зле.

Link to comment
Share on other sites

къде трябва да се положат тръбите за локално парно?по пода (преди замазката) или по стените?двама човека ми дадоха различни отговори,та ако някой е запознат,нека сподели

Link to comment
Share on other sites

Иам примерно 10 000 долара. Искам да ги вложа. Коя банка ша ми даде най - добра лихва и условия? (говорете в цифри) Тези пари няма да се ползват... Така че - годишни лихви...

http://www.moitepari.bg/

ей тук има всичко ;)

Link to comment
Share on other sites

психар, в банка сам се сещаш, че инфлацията реално ще ти изяде парите с тези лихви, които предлагат. Другият вариант са акции и облигации, но както знаеш световната икономика в момента е леш, така че според мен си е прекалено рисково начинание. Имаш и трети вариант да ги вложиш в някакъв бизнес твой или на приятел :)

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

психар, в банка сам се сещаш, че инфлацията реално ще ти изяде парите с тези лихви, които предлагат. Другият вариант са акции и облигации, но както знаеш световната икономика в момента е леш, така че според мен си е прекалено рисково начинание. Имаш и трети вариант да ги вложиш в някакъв бизнес твой или на приятел :)

т.е. пак да си купи акции макар и от приятел.

а иначе именно щото икономиката е леш, може би точно сега е времето на лешоядите и те ще се нагушат най-стабилно.

Link to comment
Share on other sites

т.е. пак да си купи акции макар и от приятел.

а иначе именно щото икономиката е леш, може би точно сега е времето на лешоядите и те ще се нагушат най-стабилно.

Ами да, прав си, но не се знае до кога икономиката ще е в спад. Вчера по новините казаха, че акциите на AIG са паднали със 70% и са пред фалит. Ако си купи акции на компанията сега ще са много евтини и ако нещата тръгнат нагоре ще спечели доста, но ако фалират ще изгори.

А относно влагането в бизнеса на приятел/познат имах предвид да ги даде като заем с някаква по-стабилна лихва или както те се договорят :)

Link to comment
Share on other sites

Аз се очудих как САЩ оставиха Леман брадърс да фалират.. Но явно са си взели поука от това и ще спасяват АИГ. Иначе, както им беше тръгнал нагоре долара, тоя фалит пак го върна леко назад.

Link to comment
Share on other sites

къде трябва да се положат тръбите за локално парно?по пода (преди замазката) или по стените?двама човека ми дадоха различни отговори,та ако някой е запознат,нека сподели

 

По пода, поне така са пускани по моите обекти. Какво е това пускане по стените??? Вертикалния щранг е ясен, но етажно трябва да ми го разкажеш какъв е тоя номер

Link to comment
Share on other sites

Иам примерно 10 000 долара. Искам да ги вложа. Коя банка ша ми даде най - добра лихва и условия? (говорете в цифри) Тези пари няма да се ползват... Така че - годишни лихви...

Ако мислиш просто да ги складираш - купи злато. В световен мащаб инфлацията е около 7% => златото става (поне) 7% по-скъпо без да се влияе по никакъв начин от икономически фактори.

Link to comment
Share on other sites

По пода, поне така са пускани по моите обекти. Какво е това пускане по стените??? Вертикалния щранг е ясен, но етажно трябва да ми го разкажеш какъв е тоя номер

ами и аз бях останал с впечатление че така е правилното,ама един приятел твърдеше че се пускат по стените.понеже не съм запознат,та затова питам.мерси

Link to comment
Share on other sites

Абе я кажете сколопендрите от кво мрат? Че вчера една се намърда в нас на 3-я етаж. Това го мачках, рязах - не ще да мре - щъка и не спира.

Link to comment
Share on other sites

днеска гледах по дискавърито един филм за арбалети и разни такива гадости и се зарибих яко да си взема един е така да си стрелям на вилата , някакви идеи какъв да бъде и от къде да го взема , предполагам има по военните магазини но ако някой даде добър съвет ще ми е в голяма помощ , мога да дам максимум за такова нещо до 200лв повече не ;)

 

В пресечката на Христо Ботев където е Бодила има оръжеен магазин и имаше арбалети, само че бяха доста по скъпи от 200 лв и се иска разрешително за тях...

 

Ако мислиш просто да ги складираш - купи злато. В световен мащаб инфлацията е около 7% => златото става (поне) 7% по-скъпо без да се влияе по никакъв начин от икономически фактори.
Това става, но за дългосрочно иначе покупко-продажбата ще изяде ефекта...
Link to comment
Share on other sites

Къде в мрежата е възможно да видя текущите цени на горивата [бензин, нафта, газ]

Търсих в страниците на ОМВ, Петрол, Шел, но няма такава информация...

Някаква идея?

Link to comment
Share on other sites

Абе я кажете сколопендрите от кво мрат? Че вчера една се намърда в нас на 3-я етаж. Това го мачках, рязах - не ще да мре - щъка и не спира.

 

В нета:

 

Това са едни от малкото животни, които не се колебая да убивам (което е нелека задача, понеже дори настъпана с подметка сколопендрата не изпуква - необходимо е човек да поскача малко отгоре и).
Link to comment
Share on other sites

къде трябва да се положат тръбите за локално парно?по пода (преди замазката) или по стените?двама човека ми дадоха различни отговори,та ако някой е запознат,нека сподели

 

Може и в пода и в стените. Зависи каъв ще ти бъде монтажът на топлообмениците и на какъв етап от ремонтът си. Ако просто си пускаш парно (без ремонт на помещенията) по - добрият вариант е разводката да се монтира ниско долу по стените. (минава се с по - малко къртене и свинщини)

Link to comment
Share on other sites

Къде в мрежата е възможно да видя текущите цени на горивата [бензин, нафта, газ]

Търсих в страниците на ОМВ, Петрол, Шел, но няма такава информация...

Някаква идея?

Идея нямам, ама днес видях газта е 1.29, А95 е 2,31 а дизелът май беше 2.38... абе цените са ужас.Само при нас го има това да падат световните цени, а нашите да се качват

Link to comment
Share on other sites

Ако просто си пускаш парно (без ремонт на помещенията) по - добрият вариант е разводката да се монтира ниско долу по стените. (минава се с по - малко къртене и свинщини)

 

Чак сега осъзнах какво се има предвид под "по стените" в първоначалния въпрос. Затова е важно добре да се обяснява :laughing:

 

Иначе точно това е правилното обяснение

Link to comment
Share on other sites

Ако блокираш кормилото, преди да излезеш и да заключиш колата, и ако някой влезе с взлом (:) ) и я запали с кабелите (като по филмите), кормилото ще се отблокира ли?

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Ако блокираш кормилото, преди да излезеш и да заключиш колата, и ако някой влезе с взлом (:) ) и я запали с кабелите (като по филмите), кормилото ще се отблокира ли?

Не, то това е идеята да се заключва кормилото. Ако някой влезе като по филмите и запали колата с кабелите като тръгне да се заключи кормилото :lol:

Link to comment
Share on other sites

Няма как да се отблокира , защото електрическата система по никакъв начин не е свързана с това блокиране на волана :) То става по механичен път , чрез зъбци от конзолата на контактния ключ

Link to comment
Share on other sites

При следната ситуация може ли да се направи нещо:Уиндоус ХП инсталиран на комп.със име на фирма и сериен номер,може ли да се смени името по някакъв начин?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...