Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

...защо когато се загася лампата в коридора и говорителите на компа леко пукват ...
Защото възниква преходен процес при превключване веригата на лампата, в момента когато пластините са близо една до друга. Визуално изглежда като малка искра, представлява високочестотен ток между контактните пластини на ключа и генерира електромагнитни трептения със същата честота. Те пък по индукция се прехвърлят в зле екранираните аудио кабели и конектори, затова ги чуваш. И понеже са кратковременни се чуват като припуквания.

Едва ли ще доведат до повреда на компа, но са неприятни.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ключът не е от най-новите - на около 10-тина години! Утре ще го прегледам, пък и мислим да сменяме всички, защото бяха бели, но от слънцето пластмасата пожълтява и е като кръпка на стената. Благодаря! :)

Link to comment
Share on other sites

Ключът не е от най-новите - на около 10-тина години! Утре ще го прегледам, пък и мислим да сменяме всички, защото бяха бели, но от слънцето пластмасата пожълтява и е като кръпка на стената. Благодаря! :)
Както е писал wolf, лошо е, когато при превключване се чува съскане, защото обикновените крушки при това положение изгарят по-бързо.
Link to comment
Share on other sites

Някакъв специализиран магазин за аудио системи.. ? Искам да купя нещо за около 1000 лева, но хипермаркетите не ме устройват.

Link to comment
Share on other sites

как да свържа компютъра ми към лаптопа за да мога да прехвърля малко работи ?

 

може с жица за мрежа, може с жица за УСБ, може с жица за прост сериен порт, може и с жица за още по-прост паралелен порт, може и по безжичното рутерче в кафенето ти, може и по сините зъби на двата компа ако имаш, може и по още неколко начина.

 

а най-лесно ще ти е чрез флашка или чрез презаписваеми ДВДта, май. дали би могъл да се справиш?

 

ебаси въпроса задаваш, пак ли си на мнайсе бири?! да си чувал лафчето, че за да зададеш правилния въпрос, трябва да знаеш поне половината от отговора?! как да разгадае човек колко неща имаш да преточваш и кви дупки/устройства имаш по двете машини?!

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Някакъв специализиран магазин за аудио системи.. ? Искам да купя нещо за около 1000 лева, но хипермаркетите не ме устройват.

Срещу метро в новата сграда, която построиха има аудио магазин. Провери там.

Link to comment
Share on other sites

такааа незнам дали някой може да помогне ама аз да си попитам.

значи сложих си камери в заведението които са свързани в ДВР приемник и съответно той към телевизора , приемника ми има опция да си гледам камерите по интернет и когато ми ги монтираха можех да ги гледам без проблеми от нас и от всякъде другаде но изведнъж нещо се прееба и не мога да ги гледам от никъде освен от лаптопа ми в офиса. Когато заредя сайта у нас ми показва че такова нещо не съществува а съм почти сигурен че нищо не съм преебал аз.

Значи лаптопа ми е безжично свързан с рутър към интернет , ДВР приемника е свързан с кабел към Рутъра , момчето което ми ги свърза каза че имало някакви настройки и ако се променят няма да мога да гледам камерите от никъде другаде освен през мрежата ми в офиса , някой да има някаква идея какво е станало ? или най добре да си ги викна да ми го оправят ..... :(

Link to comment
Share on other sites

Някакъв специализиран магазин за аудио системи.. ? Искам да купя нещо за около 1000 лева, но хипермаркетите не ме устройват.

На Гладстон на около 20 метра от Лъкито от същата страна на улицата има едно малко магазинче, но с мнооого големи неща вътре. Още 20 метра по-нататък, до сладоледите (11ти номер, на първия етаж в кооперацията е) има реклама на някаква фирма за "професионална озвучителна техника" (Райчев нещоси се казва, мисля.. доста клиенти има, по мои наблюдения), но не мога да ти кажа нищо за качеството на нито едно от двете..

Edited by Legop4o
Link to comment
Share on other sites

super glupav problem sloji6 si v nas bezji4en ruter na naetgear i v momenta interneta mi e ujasen postoqnno nakasva , prekasva super baven i muden e na ggbit sum , predi tova nqma6e takiva problemi na kakvo moje da se dalji toq problem ?

pokazva mi 4e sam svarzan na ot 10 do 30-40mb/s a ne s 54mb/s. ......

su6to tam skalata za silata na signala mi e samo s 2 4erti4ki .......

Link to comment
Share on other sites

Някакъв специализиран магазин за аудио системи.. ? Искам да купя нещо за около 1000 лева, но хипермаркетите не ме устройват.

 

Зад ПУ-то има специализиран магазин на JBL и много други известни марки, пробвай там.

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми обясни как се тегли през прокси сървъри?грасиас

Edited by edeam
Link to comment
Share on other sites

Наглася се прокси сървъра и връзката автоматично минава през него. Сега тук идва въпроса "Как се наглася?". Като кажеш през какво ще теглиш, ще ти се отговори. :)

Link to comment
Share on other sites

Наглася се прокси сървъра и връзката автоматично минава през него. Сега тук идва въпроса "Как се наглася?". Като кажеш през какво ще теглиш, ще ти се отговори. :)

тъй като съм безкрайно незапознат,какво имаш предвид под "през какво ще теглиш" :(

Edited by edeam
Link to comment
Share on other sites

тъй като съм безкрайно незапознат,какво имаш предвид под "през какво ще теглиш" :(

 

А ти какво имаш на предвид под "да тегля през прокси"?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Бе то след сървис пак 2 не знам дали още им правят разлика. Доколкото со спомням разликата имаше в мрежовите настройки - там работа в група, ала бала. Може и да бъркам. Иначе и home Ще ти свърши работа. Идва към 100лв по-евтино.

Link to comment
Share on other sites

Малко странен въпрос, но някой знае ли от къде да взема баскетболен кош... не от ония малките, а нормален... само ринг или ринг с табло. Мерси.

 

И какви пари?

Edited by dunata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...