Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако мислиш просто да ги складираш - купи злато. В световен мащаб инфлацията е около 7% => златото става (поне) 7% по-скъпо без да се влияе по никакъв начин от икономически фактори.

 

А в България може ли да се купува злато? Защото четох някъде, че няма възможност.

Link to comment
Share on other sites

А в България може ли да се купува злато? Защото четох някъде, че няма възможност.

БНБ продава инвестиционно злато на кюлчета или на юбилейни монети.

 

ПИБ също под формата на най-различни отливки, монети, медальони. виж им в сайта сигурно още им седи и ценовата листа.

Link to comment
Share on other sites

Знаете ли къде има магазини които продават футболни екипи и не са оригинални щот не ми се дават големи пари

Златна топка - срещу стадион "Ботев".

 

Подлеза на Централна гара.

 

Магазин "Лю.Лю" в уличката срещу Халите.

Link to comment
Share on other sites

БНБ продава инвестиционно злато на кюлчета или на юбилейни монети.

 

ПИБ също под формата на най-различни отливки, монети, медальони. виж им в сайта сигурно още им седи и ценовата листа.

 

Аз точно за инвестиционното злато гледах, но имаше някакво ограничение. Че не може да се търгува навън или че не могат да го купят или нещо подобно. Не беше изпипана историята до край както винаги в нашата мила държава.

Link to comment
Share on other sites

Аз точно за инвестиционното злато гледах, но имаше някакво ограничение. Че не може да се търгува навън или че не могат да го купят или нещо подобно. Не беше изпипана историята до край както винаги в нашата мила държава.

ами просто има само предлагане, а няма търсене, т.е. банките не изкупуват злато, а само продават. инвестициите в злато са предимно дългосрочни и са предпочитани от най-големите песимисти с основен довод че като настъпи финансова криза единствено златото ще бъде ценно тогава, а не валутата.

тъй че никой не купува злато, освен бижутери, зъболекари или други, на които им трябва в ежедневието. банките отказват да се ангажират с купуване на инвестиционно злато тъй като ги е страх от измами.

Link to comment
Share on other sites

някой спомня ли си от рекламата на коя банка беше фразата “Скъпи, и тази вечер няма да ме боли глава”?причината да питам е тази

Link to comment
Share on other sites

Много шибан въпрос,ама някой знае ли точния модел на десятката Волво?И коя година е произведен.

Link to comment
Share on other sites

Уф, опитвам се да се регистрирам в e-pay, и вече се чувствам най-тъпото парче на света. Регистрирах си преди малко дебитната карта в банкомат, взеха ми левчето и ми изплюха една разписка. Сега се опитвам да осъществя някакво плащане и не мога. Не знам нито как да си заредя микросметката, нито знам защо ми иска парола на дебитната карта, при положение, че никога не съм въвеждала такава. Абе, много руса се чувствам днес. Помощ.

Link to comment
Share on other sites

Уф, опитвам се да се регистрирам в e-pay, и вече се чувствам най-тъпото парче на света. Регистрирах си преди малко дебитната карта в банкомат, взеха ми левчето и ми изплюха една разписка. Сега се опитвам да осъществя някакво плащане и не мога. Не знам нито как да си заредя микросметката, нито знам защо ми иска парола на дебитната карта, при положение, че никога не съм въвеждала такава. Абе, много руса се чувствам днес. Помощ.

В самото epay има меню с регистрация на карти и чакане за потвърждение. Там не ти ли седи информация за дебитната карта и какво трябва да направиш след плащането за да се активира?

На ме при извършване на операции ми иска да въведа отново паролата с която влизам в epay - един вид потвърждение, че съм аз - да не би да иска тази парола?

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли дали някъде в Пловдив продават от тениските с надпис:

I'm a bomb technician – if you see me running try to keep up ?

 

Поръчай си по www.portokal.net

Edited by sek800
Link to comment
Share on other sites

навил съм се да си взема флоберка,обаче искам всичко да е законно.какви са процедурите с разрешителните?същите като са пистолет ли са или има някаква разлика?доколкото знам за пищов вече е много трудно да вземеш документ,затегнали са нещата.

Link to comment
Share on other sites

навил съм се да си взема флоберка,обаче искам всичко да е законно.какви са процедурите с разрешителните?същите като са пистолет ли са или има някаква разлика?доколкото знам за пищов вече е много трудно да вземеш документ,затегнали са нещата.

Вадиш разрешително за гладкоцевно оръжие и след 2 години за подборен лов(нарезно оръжие) и си готов...

Link to comment
Share on other sites

Търся си Canon Macro Lens 500D

 

canon_58_500d.jpg

 

Проблемът е да го намеря в България. От Америка за да ми го доставят ще ми вземат повече от стойността на самата леща.. Във фотопавилиона не намерих такова нещо... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Кой ще ми обясни каква е разликата между "компост" и "естествен тор"? Аз ли съм затъпял от толкова пиене или, което е по-вероятно, глупавите пишкосмукачи, които се опитват да живеят "зелено" просто използват префърцунени думички.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...