Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

навил съм се да си взема флоберка,обаче искам всичко да е законно.какви са процедурите с разрешителните?същите като са пистолет ли са или има някаква разлика?доколкото знам за пищов вече е много трудно да вземеш документ,затегнали са нещата.

 

Колегата добре ти е казал:

 

Вадиш разрешително за гладкоцевно оръжие и след 2 години за подборен лов(нарезно оръжие) и си готов...

 

НО - дори и с тези разрешителни (които и аз имам) пушката е ЗАБРАНЕНА.

 

Кой ще ми обясни каква е разликата между "компост" и "естествен тор"? Аз ли съм затъпял от толкова пиене или, което е по-вероятно, глупавите пишкосмукачи, които се опитват да живеят "зелено" просто използват префърцунени думички.....

 

Наско ще ти обясня, но като дойдеш у нас да тестваш бирената машина

Link to comment
Share on other sites

Колегата добре ти е казал:

НО - дори и с тези разрешителни (които и аз имам) пушката е ЗАБРАНЕНА.

 

Наско ще ти обясня, но като дойдеш у нас да тестваш бирената машина

 

 

Пушкалото е забранено, защото е малък калибър, който на всичкото отгоре е много непригоден за вземане на балистични данни, което пък го прави предпочитано оръжие за организираните престъпни формирования тип модератори. Майтапа настрана, според статистиката по време на войната в Босна, 70% от снайперистите ползват това оръжие.

 

Видене бре, ти нова ли си купил?Или си забравил, че я тествахме :)

Link to comment
Share on other sites

Наско забрави да споменеш, че пушката е на практика БЕЗШУМНА.

 

Може пак да я тестваме следващия път :devil

 

 

Ти не дръж на тия неща ;) с една муфа се оправя за 5 мин.

 

Никакви проблеми :)

Link to comment
Share on other sites

В последно време съм се зарибил да гледам филми свързани с американски футбол и стана така, че играта ми допадна на пръв поглед. Дайте ми идея за някой сайт или видео материал, в който да пише основните неща за играта- позиции, правила и тн. Търсих в нета, но всички материали са прекалено задълбочени, а на мен ми трябват само основните неща. Мерси предварително!

Link to comment
Share on other sites

В последно време съм се зарибил да гледам филми свързани с американски футбол и стана така, че играта ми допадна на пръв поглед. Дайте ми идея за някой сайт или видео материал, в който да пише основните неща за играта- позиции, правила и тн. Търсих в нета, но всички материали са прекалено задълбочени, а на мен ми трябват само основните неща. Мерси предварително!
Тук на 1 стр. е най-важното:

http://www.syl.com/hb/understandingtheamer...basicrules.html

 

или с american football basic (rules) като ключови думи в гугъл.

 

Никой ли не е ходил на море по северното черноморие, та да каже колко вървяха квартирите със собствен санитарен възел?

Link to comment
Share on other sites

Никой ли не е ходил на море по северното черноморие, та да каже колко вървяха квартирите със собствен санитарен възел?

 

 

18-30лв, в зависимост. Ама ние си бяхме на палатка.

Link to comment
Share on other sites

Значи имам следния проблем.При усилване на песните в Winamp в музиката буквално адски ми бръжди и е става много кофти.Идеи за оправяне на настройките нещо или..? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Значи имам следния проблем.При усилване на песните в Winamp в музиката буквално адски ми бръжди и е става много кофти.Идеи за оправяне на настройките нещо или..? :wacko:

Или е от настройките на еквалайзерите, или тонколоните не стават.Пробвай да побъзикаш малко еквалайзерите на Winamp-a. Ако към звуковата карта има някъв софтуер за подобни настройки виж и него. В краен случай пробвай с други тонколони.

Не пречи и самата песен да е с по-кофти качество и проблема да е от там. Може да сложиш Audio CD и да чуеш как звучи при увеличен звук.

 

Имам светодиод 1w работещ на 4,5 волта(прав ток)какво съпротивление да му сложа за да го ползвам на 12волта?

Съпротивлението ще ти промени големината на тока, а не напрежението. То ако ставаше със съпротивления, нямаше да се ползват трансформатори с един тон намотки.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Или е от настройките на еквалайзерите, или тонколоните не стават.Пробвай да побъзикаш малко еквалайзерите на Winamp-a. Ако към звуковата карта има някъв софтуер за подобни настройки виж и него. В краен случай пробвай с други тонколони.

Не пречи и самата песен да е с по-кофти качество и проблема да е от там. Може да сложиш Audio CD и да чуеш как звучи при увеличен звук.

Значи аз съм с лаптоп - нямам колони.А какво точно да бъзикна на еквалайзера че съм малко бос в тази област...иначе не е една и две песни - почти при всички се получава бръждене :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Значи аз съм с лаптоп - нямам колони.А какво точно да бъзикна на еквалайзера че съм малко бос в тази област...иначе не е една и две песни - почти при всички се получава бръждене :wacko:

 

А как слушаш тогава като нямаш колони? На слушалки ли? Може да ти е нещо дефектна буксата или изхода, щом е стар лаптопа. Може да е замърсена звуковата карта. Това само при Winamp ли го прави или и при други програми, например Windows Media Player.

Link to comment
Share on other sites

А как слушаш тогава като нямаш колони? На слушалки ли? Може да ти е нещо дефектна буксата или изхода, щом е стар лаптопа. Може да е замърсена звуковата карта. Това само при Winamp ли го прави или и при други програми, например Windows Media Player.

грешка - колони има-добри са.Лаптопът не е стар в никакъв случай-от Коледа го имам.И проблемите с музиката ги има определено само в Winamp-a :(

Link to comment
Share on other sites

Лепило за стиропор?

 

 

Макс - супер фикс.

Доста време съм работил със него и съм много доволен.

Добър разход и 30-45м. работно време.

И най важното, на нормална цена.

Разпространено е по всеки строителен магазин.

Link to comment
Share on other sites

грешка - колони има-добри са.Лаптопът не е стар в никакъв случай-от Коледа го имам.И проблемите с музиката ги има определено само в Winamp-a :(

 

Значи отговора е прост - проблема ти е в тъпия Уинамп :) Просто пробвай да изключиш еквалайзера и виж дали ще се получи. Ако не - тогава пробвай с друга версия :punk

Link to comment
Share on other sites

грешка - колони има-добри са.Лаптопът не е стар в никакъв случай-от Коледа го имам.И проблемите с музиката ги има определено само в Winamp-a :(

 

Пробва ли с най-новата версия на Уинамп? Явно звуковата ти карта не може да понесе еквалайзера и криви. Включен ли е той?

 

Казах, че лаптопа ти е стар, защото ти каза, че няма колонки :)

Link to comment
Share on other sites

Откъде в Пловдив мога да се сдобия с книжката за 100 национални туристически обекта?

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

Откъде в Пловдив мога да се сдобия с книжката за 100 национални туристически обекта?

 

 

 

- Исторически музей (пл.“Съединение” № 1; раб. време 9:00-12:30; 13:30-17:00; почивни дни - събота и неделя).

 

- Етнографски музей (ул. “Д-р Чомаков”; раб. време 9:00-17:00; почивен ден - понеделник).

 

- Античен театър.

 

- Черквата "Св.Константин и Елена" (раб. време 9:00-18:00).

 

Но трябва да си попиташ, щото може и да са ги свършили...

Link to comment
Share on other sites

Ще се продават ли билети в Пловдив за мача България Италия на 11 октомври? И ако да къде ?

Мерси предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Искам да поръчам един плакат на Салвадор Дали по една негова картина от интернет, но все пак някой знае ли дали тук в България има място на което предлагат такива ?

Link to comment
Share on other sites

Искам да поръчам един плакат на Салвадор Дали по една негова картина от интернет, но все пак някой знае ли дали тук в България има място на което предлагат такива ?

 

 

Над Джумая джамия, по пътя за Стария град, вляво, има магазин за художнически материали.Попитай там.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...