Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Шофьорски въпрос:

 

При спускане кое е по-правилно - постоянно да натискаш спирачки леко, за да не ускорява колата, или да натискаш по-здраво на завоите?

Първо, както каза психара, трябва да се спускаш на по-ниска предавка, освен това не е нито приятно, нито полезно здравото натискане на спирачките. А докато си в завой пък, ако натискаш спирачка е голяма грешка, натискай преди завоя, ако се налага.

Edited by simbata
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Шофьорски въпрос:

 

При спускане кое е по-правилно - постоянно да натискаш спирачки леко, за да не ускорява колата, или да натискаш по-здраво на завоите?

 

В зависимост от типа спирачки - с дискови е по добре да придържаш колата по цялото спускане с кратки натискания поради по доброто им охлаждане. Барабанните контактуват практически по цялата площ , и ако ги натискаш дълго прегряват и отказват в най неподходящия момент. С вторите се спира интензивно малко преди завоя.

Link to comment
Share on other sites

В зависимост от типа спирачки - с дискови е по добре да придържаш колата по цялото спускане с кратки натискания поради по доброто им охлаждане. Барабанните контактуват практически по цялата площ , и ако ги натискаш дълго прегряват и отказват в най неподходящия момент. С вторите се спира интензивно малко преди завоя.

Ми ако отпред е с дискове, а отзад с барабани :P

Link to comment
Share on other sites

Една предавка надолу, леко със съединителя да поубиеш скороста и така...чрез двигателя забавяш спускането без да прегряваш спирачките.

Link to comment
Share on other sites

Една предавка надолу, леко със съединителя да поубиеш скороста и така...чрез двигателя забавяш спускането без да прегряваш спирачките.

АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ! АХАХАХАХАХАХАХАХАХХААХАХХАХАХ!!! Току що уби него, пътника до него, и колата която пътува срещу тях!!!

Link to comment
Share on other sites

Майсторе...тихо, бре.Пий си бирата и гледай как другите играят белот.Като не разбираш от шофиране що се обаждаш?Такива тебе все запълват свободните места по слизането от Пампорово и на проходите при слизанията.

 

Едит: Не виждам какво има за обяснение, всеки човек качвал се на кола със ръчна скоростна кутия много добре би разбрал.Няма спирачки на автомобил под 50К, които да не прегряват постояно като ги помпаш, просто е.Пък и съм толкова гениален, че даже и пилотите във всички шампионати( пистови или не ) го правят преди завой...все тая...нали и те са скрити гении.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Ххаахахахахах... Ти си скрит гений, като пазу. Я ми обясни какво се случва, като пуснеш 1 тяло да се движи по инерция надолу. Не разбирам защо се правиш за смях пред целия форум.

EDIT: Тва с белота и бирата не го разбрах... Познаваме ли се?

EDIT2: Ще ти го обясня, за да не се чудиш. Единственото, което спира колата, от свободното спускане (освен натискането на спирачката) е предавката. На колкото по - висока предавка си, толкова по - бързо се спускаш. На колкото по - ниска предавка си, толкова по - бавно се спускаш. Натисниш ли съединителя, колата не я задържа нищо и започва свободно движение. Инерцията на колата на нанадолнище е кара да ускорява. Колко по - елемтарно да го обясня? Или пак ще спориш?

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

Ххаахахахахах... Ти си скрит гений, като пазу. Я ми обясни какво се случва, като пуснеш 1 тяло да се движи по инерция надолу. Не разбирам защо се правиш за смях пред целия форум.

EDIT: Тва с белота и бирата не го разбрах... Познаваме ли се?

 

Де да знам , ама аз го разбрах какво имаше на предвид, а то е :

 

- Отпускаш по - плавно (по-бавно от обикновено) съединителя за да се поубие скороста. Защото при рязко пускане ти е ясно какво става.

 

 

Аз бих добавил от мен, че по планинските пътища трябва да се кара така, че почти да не ти се налага да пипаш спирачките ! Това означава съобразено с опита на водача, пътните условия и възможностите на колата.

Link to comment
Share on other sites

Спирачки само преди завоя, даже посредата на вземането му трябва да се даде малко газ за да се стабилизира колата ;)

Link to comment
Share on other sites

Защо се смята, че е проява на лош вкус млади жени да носят диамантени или перлени огърлици?

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае къде в Пловдив ремонтират офис столове? Или поне къде се продават части за тях?
В Метро съм виждал да продават отделно подлакътници. Колелца е възможно да има в Практикер или Бриколаж.
Link to comment
Share on other sites

Защо се смята, че е проява на лош вкус млади жени да носят диамантени или перлени огърлици?

Еми прието е от етикета перли да се носят от по-възрастни жени.И като казвам възрастни жени си иам предвид направо баби :D .Ето баба ми носи перли и на нея и подхождат,но майка ако сложи перли...още повече пък някое момиче на 20-25 години ще е направо смешно.Младите мацки носат ланци в днешно време :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ами и аз търсих, по магазините има само жалки подобия на това.Ако някой каже и аз ще съм благодарен - в Практикер, Бриколаж и от тоя сорт няма точно такива, в по-известните магазини за осветителни тела също не видях точно такива, подони да, но мизерно изглеждащи.

Link to comment
Share on other sites

Ами и аз търсих, по магазините има само жалки подобия на това.Ако някой каже и аз ще съм благодарен - в Практикер, Бриколаж и от тоя сорт няма точно такива, в по-известните магазини за осветителни тела също не видях точно такива, подони да, но мизерно изглеждащи.

bezpanika.com

Не знам дали е по-добра от предлаганите в Бриколаж и Практикер...може да се провери и в Баумакса (но не съм сигурен за там, точно за тези).

Link to comment
Share on other sites

Къде се продават книжки с тестове за интелигентност? Някой може ли да препоръча издание?

И някой занимавал ли се е с МЕНСА?

Edited by kopche
Link to comment
Share on other sites

Къде се продават книжки с тестове за интелигентност? Някой може ли да препоръча издание?

И някой занимавал ли се е с МЕНСА?

 

Какво по - точно те интересува за Менса ?

Link to comment
Share on other sites

Какво по - точно те интересува за Менса ?

Интересува ме какво представляват тестовете им и кога се провеждат. Ако има някакъв определен ден за изпити, де. И съответно - дали не мога да си намеря тестове за "домашна употреба".

Whatever - намерих инфо в сайта им. Поне препоръчайте тестове.

Edited by kopche
Link to comment
Share on other sites

Интересува ме какво представляват тестовете им и кога се провеждат. Ако има някакъв определен ден за изпити, де. И съответно - дали не мога да си намеря тестове за "домашна употреба".

Whatever - намерих инфо в сайта им. Поне препоръчайте тестове.

По принцип системното решаване на тестове води до нереални резултати (натрениране). Тестовете се състоят от 3 - 4 части и се решават за време (мисля, че беше 1 астрономичен час). Всъщност от цялата тази история няма никакъв смисъл. (единствената идея е, че ще знаеш какво е твоето ниво спрямо общото) Ходих им на една - две збирки (за членове)...... и да ти кажа, отчайваща история !

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...