Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Откъде мога да купя бяла глина(освен в МЕТРО)?

В Пикадили има два вида бяла и един вид червена.

Edited by RiMy_SuN
Link to comment
Share on other sites

Дали мога да направя връзка между безжичен рутер и жичен такъв, но с AP на WAN порта? Тоест, имам интернет на безжичния, и искам да прехвърля към жичния с помощта на Access Point, свързан към WAN порта му.

Ще съм благодарен на малка подсказка или пък линк в нета, тъй като някакси не мога да формулирам въпроса с 2-3 ключови думи.

Link to comment
Share on other sites

Към колегите шофьори - в тези дъждове на какъв въздух си нагласяте вентилаторите/климатиците/климатрониците в колата да духат, за да не ви се запотяват стъклата. Щот днеска си бях пуснал климатика на топло и след 15-20 минути по задръстванията в града почти нищо не виждах ....

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае нещо за ново заведение на име Версай ? Такова нещо подочух..

 

За заведение незнам, но има бижутерски магазин на име Версай до градската галерия (в улицата успоредна на главната)

Link to comment
Share on other sites

Дали мога да направя връзка между безжичен рутер и жичен такъв, но с AP на WAN порта?

Може би трябва да попиташ в раздела Networking. Не се занимавам с мрежи, но съм правил подобно упражнение от чисто любопитство, само че с два жични рутера. Ако първият раздава адреси в областта 192.168.1.1-255 и маска 255.255.255.0, тогава вторият рутер който е включен в първия трябва да се настрои да дава ареси нагоре в адресното поле на първия - примерно 192.168.2.1 а също и трябва да му се зададе ръчно DNS_a да е със същия IP адрес както на първия рутер. При тези настройки мрежата на втория рутер също има интернет, но компютрите от първата мрежа се виждат само по IP адреси откъм втората, а обратна видимост през втория рутер от първата към втората мрежа не зная как може да се получи. Това че връзката е безжична не променя много нещата - трябва само да защитиш радиомрежата от неоторизиран достъп.

Link to comment
Share on other sites

Към колегите шофьори - в тези дъждове на какъв въздух си нагласяте вентилаторите/климатиците/климатрониците в колата да духат, за да не ви се запотяват стъклата. Щот днеска си бях пуснал климатика на топло и след 15-20 минути по задръстванията в града почти нищо не виждах ....

Нагласи го да духа на прозорците не в краката не на главата не комбинирано , а към прозорците . Аз лично съм го нагласил на максимално студено и на първа степен на духане и нямам проблем . Може да си пускаш нагряването на прозорците ( ако имаш де ).

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае нещо за ново заведение на име Версай ? Такова нещо подочух..

Водната палата- бившото ЕXIT. На откриването ще пеят/или вече са Софи Маринова и Устата... би трябвало да е чалготека. :)

Link to comment
Share on other sites

...
В момента точно така (с два рутера) ми е изградена мрежата :) . Обаче искам да махна свързващия кабел, защото обмислям промяна в доставчика. Така че съм пред дилема: или да дупча нови дупки, да прекарвам канали и кабели зад первазите (при съвсем скорошен ремонт и бебе на 74 дни; или такъв "екзотичен" вариант с 2 рутера и аксес поинт. Готов съм да инвестирам някой лев за аксес поинт и да спестя хамалогията, стига да съм сигурен, че става.

П.П. Пуснах пост в по-подходящо място така, че ако някой има идеи, нека пише там.

П.П.П. @mIRCata, благодаря.

...Освен ако нямаш някаква основателна причина да използваш жичния рутер.
Имам. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Към колегите шофьори - в тези дъждове на какъв въздух си нагласяте вентилаторите/климатиците/климатрониците в колата да духат, за да не ви се запотяват стъклата. Щот днеска си бях пуснал климатика на топло и след 15-20 минути по задръстванията в града почти нищо не виждах ....

Освен съвета на UzITo ти препоръчвам много хубаво да си избършеш стъклата. Ползвай препарати и съответната хартия за стъкла (ако можеш да си намериш де).

Link to comment
Share on other sites

В момента точно така (с два рутера) ми е изградена мрежата :). Обаче искам да махна свързващия кабел, защото обмислям промяна в доставчика. Така че съм пред дилема: или да дупча нови дупки, да прекарвам канали и кабели зад первазите (при съвсем скорошен ремонт и бебе на 74 дни; или такъв "екзотичен" вариант с 2 рутера и аксес поинт. Готов съм да инвестирам някой лев за аксес поинт и да спестя хамалогията, стига да съм сигурен, че става.

За ставане, не може да не става. Въпроса е да се на цели точния вариант. Нямаш ли познат от който да вземеш АП - да видиш как става хавата и тогава да си купиш твой? Щото друг вариант е вместо да купиш АП, да купиш друг безжичен рутер.

Мога да ти предложа да го направиш както аз съм направил в нас :

Нета стига до безжичния рутер, а компютъра и лаптопа се връзват безжично към него за нета и мрежата. За големия комп си взех обикновена външна wireless карта на USB-то.

Така минавам и без втори рутер и кабеляците. Освен ако нямаш някаква основателна причина да използваш жичния рутер.

Link to comment
Share on other sites

До кога е изложбата на снимки от високо, дето ГЛобул я шляпнаха на центъра? Т.е дали днес още е там?

Пловдив - 05 септември - 03 октомври,

пл. Централен (ул. Княз Александър I)

Link to comment
Share on other sites

Пловдив - 05 септември - 03 октомври,

пл. Централен (ул. Княз Александър I)

Супер. Тамън днес ще отида по-рано за срещата на форума да ги разгледам. Че то не останало време.

Link to comment
Share on other sites

Знам, че е технически въпрос, но не ми се отваря нова тема - направо към въпроса - защо когато се загася лампата в коридора и говорителите на компа леко пукват и то само при онази лампа, а тя е вързана към отделна система и бушон-осветление, а компа е към контактите? Може ли да стане нещо на компа и какво да направя ако е опасно? Благодаря! :)

Link to comment
Share on other sites

Може би стар нагорял ключ на осветлението? Ослушай се при гасене дали пали дъга въре - чува се характерно съскане,а също дали при светната лампа ключа грее. Не мисля че е опасно за компа - смущения от този тип се предават по въздуха а не по електромрежата, а рдиоимпулса бял шум (по точно би било да се каже черен или гаден, ама така е прието) е с незначителна мощност.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...