Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

По принцип системното решаване на тестове води до нереални резултати (натрениране). Тестовете се състоят от 3 - 4 части и се решават за време (мисля, че беше 1 астрономичен час). Всъщност от цялата тази история няма никакъв смисъл. (единствената идея е, че ще знаеш какво е твоето ниво спрямо общото) Ходих им на една - две збирки (за членове)...... и да ти кажа, отчайваща история !

Стана ми интересно. Какво толкова е отчайващо. Щом си бил "збирка" за членове това означава, че и ти минал през техният тест така ли? Как беше ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Стана ми интересно. Какво толкова е отчайващо. Щом си бил "збирка" за членове това означава, че и ти минал през техният тест така ли? Как беше ?

глупаво и нискорезултатно, сбирките им са глупавки и безсмислени, щото са аналогични на тези във който и да ре литературен клуб или читалищна седянка. наратко: всеки се опитва да въведе някаква организация/йерархия, в която той да е по-напред и да лидерства. стандартна история от българското ежедневие.

 

тестовете на менса са разделени на няколко части: логически, асоциативни и езикови (може би имаше и други). в логическите най-честия вид е познай кой е следващия елемент от дадена редица (образи, числа, фигури), асоциативните са в смисъл "познай кво си е мислил автора" и напомнят силно детските гатанки със скритата логика, а последния тип, който си спомням се пробва да ти установи богатството на речника и познанията за чужди езици. "естествено" под чужди езици се разбира предимно английски, а при превода на повечето задачи от него смисъла на текста е дал фира.

за мен беше загуба на време - така си го спомням, ама има шанс пък и да се прогресирали оттогава, щото мина бая време. в общи линии ми замязаха на пирамидална структура, която стреми към контрол, галейки егото ми и убеждавайки ме, че съм свръхинтелигентен. Във всички безплатни тестове (добре де, поне тези, които съм виждал) резултатите на над 80% от участниците, които познавам и са споделяли, са около и над 120, ако "нормалата" е 100, т.е. или всички студенти сме били много умни или тестовете са тенденциозно изкривени. и таз пирамидка се опитва да ми дава наклон на уя. не, мерси.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Ми обади ми се бе Пламене :laughing:

Да ти кажа и аз си прецаках моя стол. Една зима ми духаше една духалка в краката и от топлината единия крак поддаде от тежестта и се изви. От там с течение на времето още два крака се извиха и сега е доста кофти седенето. Кажи имаш ли някакъв вариант за смяна на стойката с колелцата - там където се поставя цилиндъра за повдигането. Малко по-късно ще сложа и снимка на стола, да се ориентираш за какво точно става дума.

Link to comment
Share on other sites

Стана ми интересно. Какво толкова е отчайващо. Щом си бил "збирка" за членове това означава, че и ти минал през техният тест така ли? Как беше ?

mobo ти го обясни доста добре. Е, имаше и някаква математическа част (силно казано) но общо взето е чиста загуба на време. Цбирките се състоят в следното:

 

- Лелееея че сме умни и колко сме велики...............

 

Продължава ли да ти е интересно..... ?

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Да ти кажа и аз си прецаках моя стол. Една зима ми духаше една духалка в краката и от топлината единия крак поддаде от тежестта и се изви. От там с течение на времето още два крака се извиха и сега е доста кофти седенето. Кажи имаш ли някакъв вариант за смяна на стойката с колелцата - там където се поставя цилиндъра за повдигането. Малко по-късно ще сложа и снимка на стола, да се ориентираш за какво точно става дума.

 

При това положение не виждам друго решение, освен смяна на основата. Виж къде може да се разглоби - в основата на колоната или чак горе под седалката. Аз имам някъде останали основи, но са от старите желязни и не знам дали ще паснат на твоя стол.

Link to comment
Share on other sites

Може ли непълнолетен да обменя пари в чейндж бюро,ако има мична карта?

е що да не?

:blink:

а пък тая лична карта за кво си я писъл? :wacko:

Edited by frodo
Link to comment
Share on other sites

Може ли непълнолетен да обменя пари в чейндж бюро,ако има мична карта?

на мен досега не са ми искали,ама аз не съм непълнолетен де.не вярвам да откажат да ти вземат парите

Link to comment
Share on other sites

Каква е нормалната тарифа за таксиметрови услуги в Пловдив в момента? Имам предвид, тарифираните компании.

Най- големите фирми вдигнаха цените от 52 на 65 стотинки на километър през деня и от 59 на 75 стотинки- през нощта. Първоначалната такса скача от 70 на 90 стотинки, а престоят поскъпва на 20 стотинки.

Link to comment
Share on other sites

трябва ми някое изпълнение на николай гяуров, на какъвто и да е видео формат...

...и само като напишеш името му в търсачката ще излезнат още....стига да не искаш да си ги запазиш на диска, макар че и това може да стане.
Link to comment
Share on other sites

Трябва ми карта на Сопот, и то не на хартия. От къде?

имам на 180 града в България, ако ти трябва все още (ако вече не си си намерил) ми пиши да ти ги пратя

Link to comment
Share on other sites

А, на ви ся нестандартен въпрос... Защо мравките (който незнайно как са се качили на петия етаж) налазват всякаква храна на кучето, освен "сьомга със сметана" ? Храните са на една фирма, на вид са еднакви, миришат супер отвратително всичките, но е факт, че каквото и да сложа в купичката на гадинчето (освен "сьомга със сметана") буболечите го налазват моменталически... То си брани манджата хайванчето, ама ония са по- нагли и налитат постоянно...

Edited by echo
Link to comment
Share on other sites

А, на ви ся нестандартен въпрос... Защо мравките (който незнайно как са се качили на петия етаж) налазват всякаква храна на кучето, освен "сьомга със сметана" ? Храните са на една фирма, на вид са еднакви, миришат супер отвратително всичките, но е факт, че каквото и да сложа в купичката на гадинчето (освен "сьомга със сметана") буболечите го налазват моменталически... То си брани манджата хайванчето, ама ония са по- нагли и налитат постоянно...

Ами явно и на тях им идва в повече гадната смрад (това в кръга на майтапа) Не е тайна, че повечето фирми гъчат храните си с всякакви химии поради много причини в т.ч. и за да изградят в животното навик (зависимост) към дадена линия от продукти. В същото време, до колкото съм запознат мравките общуват (ако може така да се нарече) имено чрез химични сигнали (всъщност при всички кошерни насекоми май е така) и може би определена химийка от състава на манджата не им понася.

Link to comment
Share on other sites

днеска гледах по дискавърито един филм за арбалети и разни такива гадости и се зарибих яко да си взема един е така да си стрелям на вилата , някакви идеи какъв да бъде и от къде да го взема , предполагам има по военните магазини но ако някой даде добър съвет ще ми е в голяма помощ , мога да дам максимум за такова нещо до 200лв повече не ;)

Link to comment
Share on other sites

Всички животни ли са проводници на електричество?
Да, доколкото тялото им съдържа вода и електролити. Имам предвид вътрешната тъкан. Но когато вземем под внимание съпротивлението на кожа/черупка/обвивка, нещата изглеждат доста различно. Ако хипотетично допуснем, че допреш клемите на 12 V акумулатор, ще получиш доста неприятно преживяване; докато същото напрежение, подадено на хитиновата обвивка на бръмбар ще има нулев ефект поради огромното съпротивление.
Link to comment
Share on other sites

Иам примерно 10 000 долара. Искам да ги вложа. Коя банка ша ми даде най - добра лихва и условия? (говорете в цифри) Тези пари няма да се ползват... Така че - годишни лихви...

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...