Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Дано това ти свърши работа: http://www.booksbg.org/component/option,co...ileinfo/id,226/.

А ако не отиди на центъра там има една библиотека, от там съм си взел последните две книги и има голям избор.

 

това го бях намерил...не върши работа - просто един вид социологическо проучване, събрано в 10 страници :huh:

 

на мен ми трябва подробно описание на начин, време, място...на извършване на самите движения :music

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Знам, че въпросът ми е тъпичък, но ми се налага да си подновя личната карта, а ваденето беше отдавна и не помня колко пари искаха, колко снимки и трябва ли да нося други документи освен старата лична карта. Нека някой ако скоро го е правил или си спомня да ми помогне, 10х предварително :D

Снимки за документи х2

Ако ти е изтекла 20лв глоба ако ли не 10лв струва ваденето взимаш си екземпляр и попълваш . Отиваш на място в РПУ отдел лични документи и там ще ти разяснят .

EDIT: Къде най-евтино мога да намеря панел за СЕ к750и и да ми го сменят ?

EDIT : mIRCata може може панел в Мтел е 33.30 без ддс май толкова ми казаха ;)

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Снимки за документи х2

Ако ти е изтекла 20лв глоба ако ли не 10лв струва ваденето взимаш си екземпляр и попълваш . Отиваш на място в РПУ отдел лични документи и там ще ти разяснят .

EDIT: Къде най-евтино мога да намеря панел за СЕ к750и и да ми го сменят ?

Те К серията май нямат възможност за смяна на панел.

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Къде най-евтино мога да намеря панел за СЕ к750и и да ми го сменят ?

На "Руски" има по магазинчетата. Тогава ми предлагаха 2 възможности- оригинален панел и не съвсем оригинален, макар че разлика не забелязах. :) Цената м/у единия и другия беше от сорта на 5-6 лева, а май евтиния беше ОКОЛКО 10-тина лева (НЕ СЪМ СИГУРЕН).

А ако се опитваш сам да си го смениш внимавай отзад със зъбчето за отваряне и затваряне на камерата, че аз така го счупих и после давай грешни пари за ремонт. :( :)

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 дена изцапах една дреха със смазка. Не знам точно какъв вид е. Безцветна е ако това може да е ориентир. По - какъв начин може да се изчисти от дрехата?

 

 

 

 

Кажете програма, с която да хвърля малко място от Д: в Ц:, че го закъсах. (без да форматирам...)

 

Partition Magic 8, но ще те излъжа дали можеше да се прехвърли просто ей така, защото аз се бях пробвал, но беше отдавна и нямам особени спомени. Или не трябваше да се форматира нищо, или единия дял трябваше да е форматиран.

Правил съм го преди време и става. Ще ти отнеме обаче много време. Ще трябва да премести целия втори дял. Ако спре ток-а може да е получи много интересен момент. Лично аз предпочитам Acronis.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже къде в пловдив продават нарисувани ножове?Смисал върху самото острие на ножа да има изрисувано нещо...или пък поне някой магазин където продават такива неща :bgrin:

 

П.П.Търся подарък за ловджия :D

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 дена изцапах една дреха със смазка. Не знам точно какъв вид е. Безцветна е ако това може да е ориентир. По - какъв начин може да се изчисти от дрехата?

Правил съм го преди време и става. Ще ти отнеме обаче много време. Ще трябва да премести целия втори дял. Ако спре ток-а може да е получи много интересен момент. Лично аз предпочитам Acronis.

И на мен ми казаха, че ще отнеме много време, но всъщност не е така, наложи ми се преди време и наистина Acronis e по- добре.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже къде в пловдив продават нарисувани ножове?Смисал върху самото острие на ножа да има изрисувано нещо...или пък поне някой магазин където продават такива неща :bgrin:

 

П.П.Търся подарък за ловджия :D

 

 

Купи му качествен ловен нож без никакви финтифлюшки,ще се изкефи гарантирано ;) И да знаеш,оръжие не се подарява-продава се,да вземеш някаква пара за него(дребна монета примерно)...

 

Преди 2 дена изцапах една дреха със смазка. Не знам точно какъв вид е. Безцветна е ако това може да е ориентир. По - какъв начин може да се изчисти от дрехата?

 

Аз ползвам обезмаслител Meglio има го в Метро и Бриколаж,мисля че ще свърши работа...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже къде в пловдив продават нарисувани ножове?Смисал върху самото острие на ножа да има изрисувано нещо...или пък поне някой магазин където продават такива неща :bgrin:

 

П.П.Търся подарък за ловджия :D

Ако искаш купи хубав нож без рисунки и други такива и го направи уникален, като го дадеш да ти го нарисуват по поръчка с лазер (примерно името на човека или друго). Няма да е скъпо - около 10-15 лв. Във форума имаше обява за фирма, която прави такива неща с лазер по поръчка. Потърси по темите и ще ги намериш! Успех!

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 дена изцапах една дреха със смазка. Не знам точно какъв вид е. Безцветна е ако това може да е ориентир. По - какъв начин може да се изчисти от дрехата?
Ако не стане с Meglio - хлороформ. Той се справя дори със силиконови смазки (каквато предполагам е тази). Ако не си решиш проблема до понеделник, свиркай ;).
Link to comment
Share on other sites

И на мен ми казаха, че ще отнеме много време, но всъщност не е така, наложи ми се преди време и наистина Acronis e по- добре.

Отнема си доста време понеже в описания случай трябва да се премести цялата информация от втория дял. За да увеличиш първия трябва да преместиш втория и тогава да го намалиш. Това всичко си го прави програмата.

 

Аз ползвам обезмаслител Meglio има го в Метро и Бриколаж,мисля че ще свърши работа...
Ако не стане с Meglio - хлороформ. Той се справя дори със силиконови смазки (каквато предполагам е тази). Ако не си решиш проблема до понеделник, свиркай ;).

Благодаря за помощта и на двамата. Ще пиша какво е станало.

Link to comment
Share on other sites

Чете ми се списание Дъга. :smile: Някой има ли го в електронен формат? :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Чете ми се списание Дъга. :smile: Някой има ли го в електронен формат? :bgrin:

 

 

Фу, деба, обърках линка....Чакай да поразровя...

 

http://www.daga-bgcomics.s5.com/

 

 

Ето това имам...

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Браво, а сега пък ми се гледат диафилмчетата от едно време... :bgrin: Само като си спомня как изкормих прожекционното си апаратче, за да му извадя лупите... идиотче малко.

Link to comment
Share on other sites

Отнема си доста време понеже в описания случай трябва да се премести цялата информация от втория дял. За да увеличиш първия трябва да преместиш втория и тогава да го намалиш. Това всичко си го прави програмата.

Благодаря за помощта и на двамата. Ще пиша какво е станало.

 

С хлороформа освен, че ще се изчисти е възможно да получиш и красива дупка на дрехата ! Разтваря дори и полиетилентерафол (т.н. PVC бутилки ). Моята булка използва за такива работи просто добър перилен препарат и по - висока температура на пералнята.

Link to comment
Share on other sites

С хлороформа освен, че ще се изчисти е възможно да получиш и красива дупка на дрехата ! Разтваря дори и полиетилентерафол (т.н. PVC бутилки ). Моята булка използва за такива работи просто добър перилен препарат и по - висока температура на пералнята.
Оппааа. Не бях чувал за дрехи от полиетилентерАФОЛ :lol: . Виж, за бутилки от полиетилентерефталат съм чувал туй-онуй.

Сега сериозно - всеки разумен човек (netroot без съмнение е такъв) първо ще опита действието на тези препарати на не особено видимо място. И то главно заради цвета.

А "красиви" дупки по дрехите стават от киселини. Повярвай ми, имам опит :cry .

Link to comment
Share on other sites

Хора къде се продават MIDI Keyboards, неска се разгледах в технополис ама избора е малък.

Мерси просто незнам къде има такива магазини за такива работи и реших там да се разгледам

Edited by afd
Link to comment
Share on other sites

в Динакорд имаше (на ул. Карловска в Кършияка)

както и във другите музикални магазини може да има.

Това си е специализирана стока и би трябвало да се сетиш, че такива неща не се пазарят от супермаркета ;)

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Такааа....Кажете ми начин за унищожаване на хлебарки, без да вдигам във въздуха блока и без да се налага комшиите да викат ГЗ.

 

Забележка - опитах абсолютно всяко едно средство на пазара.

Link to comment
Share on other sites

човек ако си достатъчно луд има един препарат срещо колорадски бръмбари казва се REGENT продава се в агро аптеките ама имай предвид ,че е силно отревен ако пърскаш.но после няма да имаш проблеми ама трябва да освободиш мястото малко

Edited by afd
Link to comment
Share on other sites

Преди време и аз имах проблеми, но един приятел имаше роднина работещ в ХЕИ и от там му каза (даде) някаква бяла отрова, разтваря се във вода и се пръска по малко навсякъде по ъглите. Не знам какво е обаче, но от тогава (3 години някъде) не съм видял повече от 3-4.

Та, мисълта ми беше, че може би трябва да питаш в ХЕИ нещо, тези по пазара са боклуци.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...