Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

niakoi znae li kade se prodavat ramki za kartini

ili niakoi da pravi po porachka

 

ne mi triabva neshto koi znae kakvo chetiri letvichki ili neshto stakleno

 

На уличката, която се качва от Капана към ул. Отец Паисий (онази стръмната, изскочи ми името от главата), горе до ул.Отец Паисий вдясно има малко сладко магазинче за рамки, където обслужването е веднъж и задоволяват всякакви прищевки на сносни цени. Аз и Психара сме много доволни :D

 

от каде мога да си купя коняк Hennesy преди си зимах от един денонощен магазин до центара се падаше но ся последно преди 2 дена като минавах от там вечерта нямаше

и ако някой може да ми каже колко ще струва един кашон направо

 

МЕТРО - малкото отделение за марков алкохол в дъното до касите :)

Edited by DaToNik
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

niakoi znae li kade se prodavat ramki za kartini

ili niakoi da pravi po porachka

 

ne mi triabva neshto koi znae kakvo chetiri letvichki ili neshto stakleno

Можеш да ги видиш също и в Практикер - имаше доста голям асортимент, когато ходих.

Edited by simbata
Link to comment
Share on other sites

Абе една такава, където виси на едно въже част от сградата и се клати и ти трябва да пуснеш частта от сградата точно в средата и така строиш. Май цял град се строи после. Ама аз никога не съм я играл. Един приятел я има и ми се хвали, че няма равен на нея и аз за това искам да си я сваля и да му покажа как се правят нещата. :)

Link to comment
Share on other sites

Абе една такава, където виси на едно въже част от сградата и се клати и ти трябва да пуснеш частта от сградата точно в средата и така строиш. Май цял град се строи после. Ама аз никога не съм я играл. Един приятел я има и ми се хвали, че няма равен на нея и аз за това искам да си я сваля и да му покажа как се правят нещата. :)

 

City Bloxx

 

 

 

 

При нас искат да разширяват пътя.Проблема е че няма накъде.

Мисля че ще отсекат дарветата,вече даже някои ги отсякоха,може ли да се направи нещо по въпроса ?

Зашото тея дарвета пазят от мръсно от пътя,от шум,пазят и сянка и все пак са дървета....

image002yv7.th.jpg

Edited by po_taka
Link to comment
Share on other sites

Разширенията на пътищата са заложени в градоустройствения план. И то не от вчера. Когато има препятствия по трасето - те неминуемо се отстраняват. Частни собственици на имоти и сгради се обезщетяват, другото го оправят булдозерите. Нищо не може да се направи за съжаление, освен да изчакаш изграждането на новото трасе, новия тротоар и новите дървета, които ще се засадят.

Link to comment
Share on other sites

Къде се продават билети за комиците?

Технополис :)

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив има магазин за ролери, но не от онези пластмасовите детски дето са?

 

18g shop и скейт шопа в безистена? Ако говориш за блейдове де, ама и ролери има там. Ценичките и те са едни такива хуууубавки хуууубавкиии.. :ph34r: :wir

Link to comment
Share on other sites

18g shop и скейт шопа в безистена? Ако говориш за блейдове де, ама и ролери има там. Ценичките и те са едни такива хуууубавки хуууубавкиии.. :ph34r: :wir

Говоря за нормални ролери за любители, а не някакви професионални... дори незнам какво значи "блейдове" :rolleyes: А този пуст безистен къде се намира :blink:

Link to comment
Share on other sites

Говоря за нормални ролери за любители, а не някакви професионални... дори незнам какво значи "блейдове" :rolleyes: А този пуст безистен къде се намира :blink:

Спорт Депо... Онва нящо дет е срещу Метро.

 

Ауа, момчета!

Имам 1 запушен канал в банята! Сигурно съм изпробвал всички препарати от магазина! После пробрах и с маркуча, като го напъхам в канала. Кат пуснах водата и той са откачи от чУшмата! :cry Натисках, но нищо. С вряла вода опитах... С тел опитах, но канала почва да прай някви чупки и не ми мина номера...

ПОМОЩ!

Link to comment
Share on other sites

Ауа, момчета!

Имам 1 запушен канал в банята!

В Практикер гледах стоманени пружини за отпушване на канали - в единия край имат нещо като манивела, и като ги въртиш в правилната посока се завинтват в тапата в канала. После можеш или да я изтеглиш, или да я избуташ до по широката тръба.

Link to comment
Share on other sites

Имам 1 запушен канал в банята! Сигурно съм изпробвал всички препарати от магазина! После пробрах и с маркуча, като го напъхам в канала. Кат пуснах водата и той са откачи от чУшмата! :cry Натисках, но нищо. С вряла вода опитах... С тел опитах, но канала почва да прай някви чупки и не ми мина номера...

ПОМОЩ!

 

Йоване ако не стане с Mr. Muscolo работата ти е много запекана - викай фирма, те имат едни специални пружини, които ровят навътре.

 

Дали отнякъде може да се намери бракуван парашут?

Интересува ме платът :music

 

Може, от Парашутната бригада, ако са останали изобщо. По мое време бракувахме чисто нови и ги изхвърляха - да се разплаче човек. Разбира се ако отидеш на вратата да питаш не става - иска си вътрешни хора.

Link to comment
Share on other sites

Йоване ако не стане с Mr. Muscolo работата ти е много запекана - викай фирма, те имат едни специални пружини, които ровят навътре.

 

Tия пружини ги продават в железариите и аз така отпуших една тоалетна дето беше яко запушена с всякакви работи (хартия и всякакви препарати за отпушване. Препаратите бяха направили хартията на гума).

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

...

ПОМОЩ!

Има едни елементарни гумени помпи, представляващи нещо като полусфера с дървена дръжка. Принципът им е чрез редуване на вакуум и налягане да се раздвижат задръстванията и да тръгнат нанякъде. Изискването е периферията на помпата да легне плътно около отвора на сифона. Цената е от порядъка на 5 лв.

Ето и приблизително как изглежда:

Plunger.jpg

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Не може ли да се измисли начин от раздела Купуам/Пробутвам да се взима някакъв минимален процент от големите продажби, за да се плаща хостинга на сайта?!?!!??!!??! Има хора, чийто бизнес зависи пряко от тоя сайт и па нищо не праат по въпроса...

Link to comment
Share on other sites

1.Направете фонетичен и фонематичен анализ на следните думи:

дръжка;лют;цвят;сладко;асансьор.

 

Моля някой знаещ да ми разясни ситуацията :)

Link to comment
Share on other sites

Ауа, момчета!

Имам 1 запушен канал в банята! Сигурно съм изпробвал всички препарати от магазина! После пробрах и с маркуча, като го напъхам в канала. Кат пуснах водата и той са откачи от чУшмата! :cry Натисках, но нищо. С вряла вода опитах... С тел опитах, но канала почва да прай някви чупки и не ми мина номера...

ПОМОЩ!

 

Намери къде продават продукти на Ma Fra, изплачи си мъката там ! Ако и с тяхните препарати не стане, работата отива къмто чичко Хилти ! :punk

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

1.Направете фонетичен и фонематичен анализ на следните думи:

дръжка;лют;цвят;сладко;асансьор.

 

Моля някой знаещ да ми разясни ситуацията :)

Само дано не те подведа, че съм ги забравила тези неща :bgrin:

 

Ако имаш възможност, потърси "Помагала по българска фонетика" - Кирил Цанков.

 

Така. Сега по спомени.

Когато се прави фонетичен разбор на български език, то обикновено се прави, за да се транскрибират диалектите, защото транскрипцията описва какво се чува.

Това не са всички знаци, но поне могат да ти дадат насока

щ = шт

ь = `

дж = Y

дз = s

ю = йу, `у

я = йа, `а, йъ, `ъ

а = а, ъ

б = б, б`, п

и т. н.

Фонематичната транскрипция използва правоговорните норми или т.нар. Условен правопис, т.е. как трябва да се произнесе.

За фонематичния анализ мога да ти помогна, но за фонетичния... :bgrin:

 

дръжка - /дръшка/

лют - /л`ут/

цвят - /цв`ат/

сладко - /слатко/

асансьор - /асанс`ор/

 

 

Така като гледам думите, няма да има кой знае каква голяма разлика във фонетичната и фонематичната траскрипция.

Евентуално тези думи да се транскрибират така заради потъмняването на неударените гласни:

дръжка - [дръшкъ]

сладко - [слатку]

асансьор - [ъсанс`ор]

 

 

Не е лошо някой, на който са му пресни тези неща да хвърли едно око.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...