Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой може ли да ми обясни какви качества трябва да притежава една смес за да се нарече " субстрат ".

 

Ако може като за прости 'ора обаче.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте,искам да попитам какви са условията за получаване на студентски кредит?Какви са сумите,които мога да тегла?Изобщо интересуваме всичко около този кредит...

Благодаря предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми обясни какви качества трябва да притежава една смес за да се нарече " субстрат ".

 

Ако може като за прости 'ора обаче.

 

http://bg.wikipedia.org/wiki/Субстрат

Link to comment
Share on other sites

 

Благодаря баце ? :D А точно заради едни статии в Уикипедията дето днес цял ден се давя с тях питах.

Лелееее... колко съм изпушил, не е истина ! :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ми те са 3, Сашо. M-tel Relax - в тях имаш 200, 400, 1000 безплатни минути, съответно за 5, 10, 15лв месечна такса. Аз съм на 200 и мога да говоря с 3 номера от мрежата на м-тел безплатно 200мин, майка ми е на 1000 и може да говори с 15 номера.

http://mtel.bg/mobiltel/prices/subscription_plans/index.php

Изобщо не са само три абонаментните планове на М-тел. Друг въпрос е колко са изгодни. Това зависи от това колко се говори най-вече, както и към абонати на кои моб. оператори.

Edited by sincity
Link to comment
Share on other sites

Индивидуално е...Зависи от кожата,все пак ползвай добра козметика :) Не е зле да се консултираш с лекар,щото ако имаш разни бенги и нз си кво да не стане беля :)

Link to comment
Share on other sites

Колко е работният ден по закон? В България. Трябва ми нещо актуално. 8ч...или 8 и 1/2ч

А в това време включено ли е времето за почивка? В смисъл...7 активни и 1 почивка или 8 активни???

Т.е. почивката плаща ли се или не?

Link to comment
Share on other sites

Колко е работният ден по закон? В България. Трябва ми нещо актуално. 8ч...или 8 и 1/2ч

А в това време включено ли е времето за почивка? В смисъл...7 активни и 1 почивка или 8 активни???

Т.е. почивката плаща ли се или не?

Какво ще рече работен ден по закон?Ако ще работиш в някоя фирма или магазин или някъде другаде няма такова понятие.Вече за 8-9 или 10 часов работен ден си говориш с работодателя и съответно и заплащането е различно, примерно има хора работят 2 поредни дни по 12 часа и на третия почиват, има хора, дето цял ден карат смяна и след това 2 или 3 дни почиват(за охранителите говоря) и т.н.

Доколкото знам обаче държавните работници са с фиксирано работно време и то е от 8 до 5+ обедна почивка.Та работния ден нормално би трябвало да е 8 часа + 1 почивка, ама май само на приказка е така. ; (

Link to comment
Share on other sites

Колко е работният ден по закон? В България. Трябва ми нещо актуално. 8ч...или 8 и 1/2ч

А в това време включено ли е времето за почивка? В смисъл...7 активни и 1 почивка или 8 активни???

Т.е. почивката плаща ли се или не?

40 часа на седмица. по 8 на ден, 5 дена. това е нормалното работно време. естествено може да се променя по предвидения от закона начин.

по-обширна консултация се заплаща :D

Link to comment
Share on other sites

Иба, как се изучи! Верно всички адвокати сте змии! :D
Няма да ми обиждаш работата, аз да съм казал нещо срещу преводачите?

 

И да поясня, не съм адвокат.

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

 

И какво? Реално, срещу поръчител, можеш да вземеш максимум 20 000 лева, а при ипотека е без горна граница. браво. С тия 20 000 лева, какво да прави човек в чужбина, като в щатите само едната година е толкова. Да не говорим за ония дето дават по 7 000.

Link to comment
Share on other sites

И какво? Реално, срещу поръчител, можеш да вземеш максимум 20 000 лева, а при ипотека е без горна граница. браво. С тия 20 000 лева, какво да прави човек в чужбина, като в щатите само едната година е толкова. Да не говорим за ония дето дават по 7 000.

Добре де, аз така като чета условията, той тоя студентски кредит по нищо не се различава от обикновения потребителски кредит.А би трябвало да е много по-облекчен и с преференциални лихвени проценти и срокове.Даже една от банките иска студента да представи трудов договор+разписка от последните 6 месеца за доходи, кви са тея простотии....

Link to comment
Share on other sites

Идеята е че лихвата не много голяма и можеш да го върнеш едва когато започнеш работа ;)

 

май гратисния период е 2-3 години...може и да греша.

Edited by sasho_1989
Link to comment
Share on other sites

Кой знае откъде може да се купи дигитален камуфлаж? Нарича се още пикселен или "цифра" и изглежда така ==> Green-digital-camo.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Grimjaur За Пловдив знам... Или поне така си мисля. :) В уличката зад Санкт Петербург има 1 магазин за такива работи...

 

Имам следното питане: Кажете къде мога да гледам тениса довечера? Къде ще го пуснат? Изискването е да е със звук, щот без звук има много места. :) Ще седнем на бири...

Link to comment
Share on other sites

Мога ли да отида в КАТ да подменя шофьорската книжка на баща ми и да му взема временно свидетелство, или задължително лично се ходи да се подават документите?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...