Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не съм. Или това беше сарказъм?

 

Под Sandbox нямах предвид браузъра, а отделната среда в Уиндоус: https://learn.microsoft.com/en-us/windows/security/application-security/application-isolation/windows-sandbox/windows-sandbox-overview

Зарежда ти изолирана Уиндоус среда, която губи всички настройки, когато я затвориш. Може да си правиш тестове с инсталации на разни програми, сайтове, да чупиш, трошиш. Като я затвориш, всичко се трие. Като стартираш отново, всичко си е чисто.

 

Описаното от теб звучи като инкогнито режим, което не е същото.

 

Да, но за разлика от сандбокса в Уиндоус, на виртуалната машина можеш да сложиш каквато си искаш операционна система (при сандбокса в Уиндоус се използва основната операционна система) и да я ползваш като втори компютър, защото може да запазваш настройките при изключване.

 

За сандбокса съм ти дал линк горе как да си го пуснеш на Уиндоус 10/11.
За виртуална машина може да пробваш VirtualBox или VMWare Player. Безплатни са.

Може да използваш и вграденото в Уиндоус: https://learn.microsoft.com/en-us/virtualization/hyper-v-on-windows/quick-start/quick-create-virtual-machine

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой може ли да ми помогне с поръчка от Amazon.de през Габко?

 

image.png.4b1c4832fba02222fa34c740e7b8094f.png

 

ей така е на английски:

image.png.533c20e05ff65125e817f4d5b4861f8c.png

 

Това съм написал за адрес. За съжаление сайта им не е обновяван скоро и полетата за адрес са се променили във времето.

 

Сега отивам в кошницата

 

image.thumb.png.277cb7e337290248fa06ab9b40de9a0d.png

 

доставката е в Понеделник - склада тогава работи

имам ID в адреса и имена - в инструкциите пише, че ако ID не се приема, може да се сложи и в адреса.

 

Нещо да съм объркал?

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2023 at 2:13 PM, w00x said:

Не съм. Или това беше сарказъм?

 

Под Sandbox нямах предвид браузъра, а отделната среда в Уиндоус: https://learn.microsoft.com/en-us/windows/security/application-security/application-isolation/windows-sandbox/windows-sandbox-overview

 

 

Не, няма сарказъм, буквално пред очите ми се отвориха нови Уиндоус светове. Благодаря за инфото

 

5 hours ago, vikktor said:

Някой може ли да ми помогне с поръчка от Amazon.de през Габко?

 

 

 

Извинявай, а защо Габко, а не Габиеле?

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Защото в Гъбко имам регистрация, в Gabieli нямам. Но ако е по-лесно - ще си направя.

 

edit: всъщност имам регистрация там. Не съм се сетил за тях.

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

Голямото предимство на Габиели е, че централният им склад е в Пловдив и като ти дойде пратката можеш да идеш да си я вземеш директно от там, вместо да товариш сметката с още един куриер и още дни за доставка. 

Иначе като тарифи май са си плюли в устите всичките, едва ли има съществена разлика. 

Link to comment
Share on other sites

добер де, това че имат склад в ПЛД наистина спестява.

ей така го написах (скрийншота).

 

сега трябва да платя и да регистрирам поръчката, така ли?

image.png

Link to comment
Share on other sites

Delivery Address

Victor Penchev

Id48585

Werkstraße 5

Gutweiler, 54317

Germany

 

image.png.9809eb87bcfe47b406734c693351f6b4.png

не ми прие името и ID на едно място и за това го добавих в полето на адреса

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

Може и без да я регистрираш. Те автоматично я регистрират като пристигне при тях.

 

Ако имаш данните на пратката (номер за проследяване), по-добре я регистрирай.

Понякога изпращачите пропускат да напишат id-то и стават едни...

На два пъти мои пратки без id, от Пловдив са заминавали за Бургас, към клиент със същото име и фамилия.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Paketservice липсва от полета с адреса.

 

важно ли е?

трябва да отменя поръчката за да я редактирам.

Edit: добавих го като допълнителна инструкция към доставката. Ще видим какво ще стане

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

 

Ако имаш данните на пратката (номер за проследяване), по-добре я регистрирай.

Понякога изпращачите пропускат да напишат id-то и стават едни...

На два пъти мои пратки без id, от Пловдив са заминавали за Бургас, към клиент със същото име и фамилия.

 

Да, винаги е по-добре да се регистрира. Просто последните пъти ми записват нова пратка, вместо да ми маркират вече регистрираните като получени. 

Link to comment
Share on other sites

Искам да си купя някаква плоча, мисля си за нещо негърско.... джаз или соул.... бос съм в тези жанрове, но на грамофон си представям само такава музика. Нещо романтично, но не сълзливо или тип justify my love. 

 

Можете ли да препоръчате нещо?

Link to comment
Share on other sites

Търся безплатно 3Д планиране за дома с възможно по-реалистичен изглед. 
Зная за ИКЕА приложението, но е ограничен избора на мебели до техния каталог. Някой ползвал ли е друга безплатна алтернатива?

Link to comment
Share on other sites

За домашно ползване до сега съм ползвал https://www.roomsketcher.com/.. Има доста голям каталог от неща и по принцип е доста гъвкъв. И не помня да съм плащал за нещо.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми майстор, който да изработи и монтира метален капак на един сервизен прозорец във входа. Не ми трябва изолация. Трябва ми колкото да затвори отвора, за да не влизат гълъби.
Препоръки?

Link to comment
Share on other sites

Ходя на автоматична автомивка, обаче днес забелязах, че лака все едно е паднал. Капака изглежда замазан, похабен. Има ли нещо пастиращо за ръчен труд или някакъв вариант без пребоядисване, Другите части не изглеждат по този начин.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...