Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ще си правя автокаско на колата. Обаче тук там има проблеми от разни олигофрени паркирали около мен и отваряли душманската вратите си. Знам, че ако ида сега да я снимам ще ги отбележат, ще трябва аз да ги оравя и пак да ходя да я снимат. И предпочитам да я оправя преди каското, че да си спестя едното ходене и снимане.

Та в този ред на мисли - читав бояджия, който не реже глави да препоръчате? Да си оправя проблемните детайли, че сигурно за 4-5.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако не са фрапантни неща, пробвай с абразивна и после полираща паста. С тази манипулация се оправят доста неща. Пък след време може да си ги оправиш по каско.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

аз съм с 2 леви ръце. Едно, че не разбрах какво ми казваш, друго пък да взема и да го направя. :)

 

Пак става, стига да имаш поне РЪЦЕ, даже една е достатъчна :)

Купуваш паста - два вида, миеш детайла и почваш да жулиш с едната и другата. Деругите чезнат :)

Link to comment
Share on other sites

На служебната Дачия, след оливане с кафе, копчето за прехвърляне на газ/бензин даде фира. Безбожниците от Омникар ми искат 230 лв за смяна с ново копче. 
Ако го сменя със същото при някой газаджия, ще могат ли да разберат и да ми отпадне гаранцията?

Link to comment
Share on other sites

Няма нужда от газаджия, махни го и го облей с обезмаслител, ама найстина обилно, след това малко контактен спрей и го слагаш. Ще работи! Тотал е 2 флакона = 20-30 лв.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря, ще го направя тази събота. 
Тоя контактен спрей, къде трябва да го приложа? На кабелчетата, които се свързват с копчето ли?

Link to comment
Share on other sites

На самото копче повече. Там където контактува, и на кабелите също. Да го потопиш в обезмаслител и контактен разтвор - няма да збъркаш.  След манипулацията изчакай 20-30 минути всичко да се изпари, тогава тествай. 

Link to comment
Share on other sites

Смених си решетката на сифона в банята. На силикона пише "изсъхва с 1mm на 24 часа". Преведено на коченатискачески, колко дена ще трябва да се чеша, вместо да се къпя?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mockingbird said:

Колко е дебел слоя от силикон?

Е баш т'ва ме затруднява в преценката. Между тръбата и решетката е повечко - близо сантиметър.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antares said:

Смених си решетката на сифона в банята. На силикона пише "изсъхва с 1mm на 24 часа". Преведено на коченатискачески, колко дена ще трябва да се чеша, вместо да се къпя?


Сменил си целия сифон или само решетката? Ако е решетката за чий я силиконираш? 
Силикон след 24 часа е готов за употреба. Може да не я настъпваш няколко дни ако си тъпкал много. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:

Сменил си целия сифон или само решетката? Ако е решетката за чий я силиконираш? 
Силикон след 24 часа е готов за употреба. Може да не я настъпваш няколко дни ако си тъпкал много. 


Само решетката. Тоест... цялата метална плстина плюс решетката. Предната решетка беше залепена за металното тяло, неясно защо... Отделно и стърчеше над нивото на плочките от едната страна...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antares said:


Само решетката. Тоест... металната плстина, в средата на която е самата решетка. Предната решетка беше залепена за металното тяло, неясно защо...


Никога не съм ги разбирал такива сифони - ако се запуши кво правим??? 
Каква е точно тая пластина, че силиконът не е много за метални връзки... Земи снимай да го видим тоя сифон какъв е, че вече всякакви изгъзици има

Link to comment
Share on other sites

Тее голяма част от Копченатискачите не се къпят редовно :lol:

 

Някой плочкоредяч добре го е залепил. Аз скоро слагах силикон на една фуга и за една нощ изсъхна 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Никога не съм ги разбирал такива сифони - ако се запуши кво правим??? 
Каква е точно тая пластина, че силиконът не е много за метални връзки... Земи снимай да го видим тоя сифон какъв е, че вече всякакви изгъзици има


Ето това замених (не е същия модел). Стандартна решетка 9х9, наложи се да поровя повече, че да намеря по-тънка, за да не стърчи над плочките (като старата). Така остана разстояние между отвора на тръбата и пластината, което запълних със силикон за фаянсови изгъзици (по препоръка от служител в Хомо Макс). Запълнил съм и основата под самата пластина и между пластината и плочките. Бахти фермана...

Ред: телефона ми прави бая големи файлове и ме мързи да свалям на компа, да преоразмерявам, че да влезне в 2-та мегавата на форОма.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:


Ето това замених (не е същия модел). Стандартна решетка 9х9, наложи се да поровя повече, че да намеря по-тънка, за да не стърчи над плочките (като старата). Така остана разстояние между отвора на тръбата и пластината, което запълних със силикон за фаянсови изгъзици (по препоръка от служител в Хомо Макс). Запълнил съм и основата под самата пластина и между пластината и плочките. Бахти фермана...

Ред: телефона ми прави бая големи файлове и ме мързи да свалям на компа, да преоразмерявам, че да влезне в 2-та мегавата на форОма.

Тури си resizer на телефона. Аз така качвам снимки. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Antares said:


Ето това замених (не е същия модел). Стандартна решетка 9х9, наложи се да поровя повече, че да намеря по-тънка, за да не стърчи над плочките (като старата). Така остана разстояние между отвора на тръбата и пластината, което запълних със силикон за фаянсови изгъзици (по препоръка от служител в Хомо Макс). Запълнил съм и основата под самата пластина и между пластината и плочките. Бахти фермана...

Ред: телефона ми прави бая големи файлове и ме мързи да свалям на компа, да преоразмерявам, че да влезне в 2-та мегавата на форОма.

 

Те тоя горе долу бива, отваря се кръга. Ти си залепил рамката връз охлюва - разбрах те. Значи както ти казах - 24 часа и може да не го настъпваш. Не е зле и да не го мокриш къмто поне пак толкова, добре е и повечко. Другия вариант - сешоара да духа в него няколко часа на 1 и съкращаваш времето наполовина. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, RaptoR said:

 

Те тоя горе долу бива, отваря се кръга. Ти си залепил рамката връз охлюва - разбрах те. Значи както ти казах - 24 часа и може да не го настъпваш. Не е зле и да не го мокриш къмто поне пак толкова, добре е и повечко. Другия вариант - сешоара да духа в него няколко часа на 1 и съкращаваш времето наполовина. 

На мен това за сешоара също ми хрумна и тая сутрин го духах известно време, сега го духнах, ще му духам (:lol:) и после. Тая вечер стават 48 часа и вече ще се къпем, че се не трае...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Antares said:

На мен това за сешоара също ми хрумна и тая сутрин го духах известно време, сега го духнах, ще му духам (:lol:) и после. Тая вечер стават 48 часа и вече ще се къпем, че се не трае...


Ся - никой не те кара ти да му духаш. Фиксирай сешоара така, че да му духа. Внимавай с какво, а и само на първа степен да не се подпалиш.  

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, kotora said:

Обмислям да си пастирам колата. Добра идея ли е да го правя преди зимата ? 

 

Не. Причината е, че зимата има по-голям шанс някой да те зажули докато маневрира. Освен това, докато шофираш извънградско, летят повече камъчета, сол, сняг и т.н. Все неща, които могат да ти съсипят лака от пастирането.
Изчакай пролетта. Щетите по каско също на пролет ги оправям. По същите причини. Зимата не ремонтирам нищо. Преди 2 години застъргах праха в един тротоар така, докато паркирах, защото беше скрит под снега.

Link to comment
Share on other sites

Ами проблема е, че предна и задна броня ми ги описаха, че са с проблеми. И за това си мислех сега да я пастирам и да ми снимат броните пак :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...