Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

11 hours ago, HEMO said:

Не съм сигурен,че ще се справя с настройките на това,иначе изглежда добре и е на смислени пари...

 

Има доста step-by-step клипчета-инструкции в мрежата: цък, цък, цък

 

8 hours ago, vikktorpenchev said:

Е да, ама в една хотелска стая, където сигналът е слаб, тоя репийтър какво ще репийтва?

 

Слагаш го на мястото с възможно най-силния сигнал. Може да се окаже на терасата, в банята, под леглото или върху гардероба...

 

6077129_106798972_big.jpg

 

По повод MikroTik hAP mini (RB931-2nD)., пропуснах да кажа, че няколко пъти съм изкарвал доста време с него, включен към Powerbank батерия.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Antares said:

Да препоръчате фирма за пране на килими? С опцията да вземат килима от адрес?

Препоръчах ти в сурат тефтера, но и тук да напиша.

Тепавица Барите. Използват много и съвременна техника. Не е както на останалите места да перат с водоструйка. Само като им минеш през базата и се вижда за какво става въпрос. Нямат обаче транспорт.

http://www.tepavica-barite.com/

Link to comment
Share on other sites

Миналата година дадох за пране две малки, рошави килимчета и изобщо не съм доволен.

По краищата са черни. 

И не бях единственият недоволен. Когато ги оставях за пране друг клиент недоволстваше. Скочиха да му обясняват как нищо не разбира и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Последно ползвах тепавица Рай за два килима. Доволен съм, но когато взимат от вкъщи, внимавай в килограмите. Опитаха се да ме убедят, че един килим е 25 кила и след 30 секунден спор, си стиснахме ръцете на 10, защото кантарът ми показа 9.800 разлика с и без килим... Иначе чистят добре, поне не съм им намерил косур още.

Link to comment
Share on other sites

Някой да се е занимавал с доставка на пратки от САЩ до БГ?  Искам да си купя едно нещо, което се продава само там, но ми искат $420 за доставката. :D За нещо, което струва $500. Става въпрос за събвуфер. Тежи 32кг.


Намерих някакви фирми като Габиели, но цените им са по $10 - 16 на килограм, което е почти толкова, колкото иска и куриерската фирма.

Link to comment
Share on other sites

Митническите такси са в зависимост от вида на товара и обикновено се начисляват в страната на получателя.

Няма как да бъдат начислени предварително, освен ако не се използва нещо подобно на GSP (Global Shipping Program) на ebay.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, plameni said:

Варианти с междинна доставка през Англия или Германия?

 

За мен няма никакво значение, стига да пристигне до БГ.

С доставката в Англия и Германия ме притеснява плащането на митническите такси и данъци.

Link to comment
Share on other sites

Никакъв проблем. Тук бях описвал как става:

 

On 12/25/2017 at 10:54 AM, plameni said:

Няма никакъв проблем да се плати мито в UK и в Германия и без GSP (глобална шипинг програма).

 

1. UK

Когато местният куриер е Royal Mail или Parcelforce (което вече е едно и също), пратката минава митница и след това се предава на куриера. Той от своя страна изпраща уведомително писмо на адреса за доставка за дължимите такси и номер, с който да си ги платиш онлайн.

Габиели са запознати с тази процедура и ти изпращат писмото на електронна поща.

Плащаш и получаваш...

 

2. Германия

Когато местният куриер е DHL (най-вероятно ще е така), заплащането на митото и дължимите такси е в брой при доставката на пратката. За съжаление DHL не предупреждават колко е дължимата сума и може да се наложи да идват втори път. Добре е да се предупреди офиса на Габиели, че се очаква такава доставка.

Дължимата сума после се заплаща в офисите в БГ.

 

Намерих и снимките:

UK

 

Customs-UK-01.png Customs-UK-02.jpg

 

Германия

 

Customs-Germany.png

 

Културна работа... Няма EORI, разправии по митници, с куриери, с лелки и т.н. 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

А как да пратя пратката от САЩ до UK? Или директно да искам производителя да ми я прати до там и да се надявам, че доставката ще е по-малко от $420. :D

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

А как да пратя пратката от САЩ до UK? Или директно да искам производителя да ми я прати до там и да се надявам, че доставката ще е по-малко от $420. :D

Точно това ти е варианта.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, w00x said:

А как да пратя пратката от САЩ до UK? Или директно да искам производителя да ми я прати до там и да се надявам, че доставката ще е по-малко от $420. :D

 

Мисля, че аз попитах дали можеш да организираш изпращане до UK или Германия :grin: 

Link to comment
Share on other sites

Aaaaa. Аз разбрах, че ме питаш дали бих обмислил вариант за преминаване на пратката през UK.
Добре. Аз вече им писах да ги питам. Има разни сайтове, които предлагат услугата. На единия, цената беше 110 GBP от САЩ до UK, което си е по-добре от $420. :D

 

Ще взема да стана вносител за Европа на тия събвуфери, егати..

Link to comment
Share on other sites

On 7/26/2019 at 2:48 PM, w00x said:

Aaaaa. Аз разбрах, че ме питаш дали бих обмислил вариант за преминаване на пратката през UK.
Добре. Аз вече им писах да ги питам. Има разни сайтове, които предлагат услугата. На единия, цената беше 110 GBP от САЩ до UK, което си е по-добре от $420. :D

 

Ще взема да стана вносител за Европа на тия събвуфери, егати..

 

Доставката до UK е $220. Доста по-нормална сума.
Как доставката до BG е $200 повече не знам само..

Link to comment
Share on other sites

Преди време тук се коментираше пречиствател за въздух.

За помещение около 40 кв.м се колебая между:

- Beurer LR 300
- Rowenta PU6020F1

 

като клоня към Беур-а заради УВ филтъра. Дали правилно се ориентирам?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dubo said:

Преди време тук се коментираше пречиствател за въздух.

За помещение около 40 кв.м се колебая между:

- Beurer LR 300
- Rowenta PU6020F1

 

като клоня към Беур-а заради УВ филтъра. Дали правилно се ориентирам?

 

 

Между тези двата аз бих избрал Ровента-а: има по-добра филтрираща система и по-голям капацитет, т.е. ще пречиства по-добре и ще "превърта" по-бързо въздуха в помещението. Естествено и цената й е значително по-висока, а ти не си уточнил имаш ли бюджет, в който трябва да се вместиш.

Също така имай предвид, че филтрите се сменят 2-3 пъти годишно и не са много евтини, така че провери и това, да не се окаже че по-евтиния уред работи с два пъти по-скъпи консумативи.

 

п.п.: Лично мнение- това с УВ-филтъра не го гледай. Той (теоретично) унищожава микроорганизмите във въздуха (бактерии, вируси, спори и тн) и създавайки стерилна среда в дома по-скоро си изнежваш имунната система. Едно ежедневно проветряване и поддържане на добра лична и домашна хигиена е напълно достатъчно в борбата с микроорганизмите, УВ-филтъра е малко a little bit too much, според мен. Това, разбира се, в случай че си здрав, ако имаш някаква алергия или друго здравословно състояние работата става друга...

 

п.п.: ние вкъщи сме с Филипс и сме доволни. Освежава въздуха и се диша по-леко като работи. Виж и техните модели.

Link to comment
Share on other sites

Днес като разчиствах ми изпадна един от старите цифрови приемници Topfield на ДеСеСе. Още имам един телевизор на аналогова телевизия.

 

Има ли начин да се ползва този приемник за нещо или става само за подпиране на вратата?

Link to comment
Share on other sites

On 7/24/2019 at 3:38 PM, vikktorpenchev said:

Е да, ама в една хотелска стая, където сигналът е слаб, тоя репийтър какво ще репийтва? Трябва ти, според мен, някакъв вид усилвател.

 

Идеята е да улови слаб сигнал и да го повтори като го усили.Не успях да намеря бързо това дето го препоръча Нетруут,Микротика на Plameni ми се видя сложен за настройка,та взех един такъв TpLink spacer.png

Справя се със задачата перфектно,включва се директно в контакта,много компактен,със сгънати антенки е колкото кутия с цигари.Настройва се с приложение на телефона,локализирано на български абе точно каквото ми трябва.Тествах го в нас,живея в къща на третия етаж,в гаража едвам закачам една чертичка с телефона,като е включено пълен обхват в гаража че и на половината улица...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...