Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не, аз казах - престъпната некадърност на всички нива. Няма друго обяснение за това че иначе въвеждането на неща, които даже в това безпаричие, ще намалят разходите и ще увеличат ефективността, не се прави с години. И не само в пощите. Самият факт, че оня сайт дето казваш, още ти иска Java през 2019.... Ония марамунгели от НАП поне въведоха ПИК кода, което е малко "в другата крайност", но все пак далеч по-удобно като метод за автентициране и ако направиш нещо там, се има наистина предвид, че ти си го направил без нужда от подписване, поне нещата, които правя през сайта. Докато не се въведат по-универсални и масови средства като нови лични карти с чип примерно, всичко останало е леш за мен.

Какви 25 реда, по 4-5 реда са ми постовете. Пиша за да отговоря на ваши мнения в стил "това няма как да стане", "онова няма как, като за БЕЗ пари толкоз..."... Еми да, няма как, защото не че няма пари, а заради НЕКАДЪРНОСТ и крадливост. Пари има. Не са където трябва.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не само иска java, а без ъпдейтната такава изобщо не работи. Да не говорим за сайта на НАП какъв кенеф е пак във връзка с нея. Всъщност аз не разбирам и не знам какъв е проблема с java по принцип, но това е друга тема. НИЩО не работи като хората. Раздавани са луди пари на наши хора некадърници, които основават фирмата седмици преди да получат поръчката срещу рушвета и се наемат хора от кол и въже - виждал съм схемата от първа ръка как става. Сайтовете са колосален боклук, нищо не е в ред, доказа се ,че няма никаква сигурност, сривове, разпади, блокажи навсякъде без изключение. Всичко е свързано с пари и крадене.  

А Български Пощи са тепърва на ниво изграждане на базова инфраструктура - разбирай помещения за работа, различни от коптори. Иначе всичко при тях, особено в провинцията е ниво 80-те години. Така че ще има да почакаш да стигнат ниво на автоматизация дълго още. Заплатите са мега мизерия, съответно кадрите са същото, няма техника, няма техническа образованост, няма поддръжка, НЯМА е постоянната дума. И отново всичко е свързано с пари. Но тук понеже няма как да се окрадат едни луди пари, всичко е оставено за последно и се кара до дупка. Хората изнемогват и аз съм им казвал, че никога не бих вършил тяхната работа за тия жълти стотинки. Миналата година пращах по 100-200 пратки на ден. Направо ходех с чувалите, всички в салона ме познаваха, влизах директно вътре да им помагам даже. Нямат достатъчно марки - има някакъв идиотски лимит на човек, нямат пликове, разправят се с откровено луди хора, в салона тъмно, мръсно и прочее и прочее тотална лудница. Така че на тях специално НИКОГА няма да им се разсърдя.  Тяхното е стоицизъм в тия условия. Виж ако бяха като шундите от НАП и НОИ щях да ги псувам всеки ден! Хиперлукс сгради, венециански мазилки в коридорите (?!?!), климатизирани, компютъризирани, обзаведени последна мода, 80% драпат шунди по цял ден и пак хората висят по опашки - е те тия са за трепане 

Link to comment
Share on other sites

Тук няма как да не се съглася с теб по всички точки. Аз на служителки (не само по пощите) общо взето не се сърдя, те са просто служителки там. Освен ако (независимо от заплатата им) се държат супер нагло или грубо. Не намирам за нормално поне отношението да не е грубо, ако ще и на 100 лв да си, това е моето разбиране. И аз често съм изнервен, но гледам да не си го изкарвам на другите, по възможност.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, tedy said:

Има ли някакъв начин човек като поръча от ebay примерно нещо, да НЕ ползва български пощи за доставката, а някои други по-в крак със съвремието?

Ако ми позволите да се намеся в иначе много симпатичният ви диалог, за поръчки от Англия или Германия има възможност да ползваш примерно Габиели (https://uktobg.com/ ) или Габко (https://www.gabco.org/index.php).

Повечето доставки в английския иБей са с free uk shiping (или поне аз избирам такива, когато е възможно), пращам ги до техен склад и от там до България ти ги карат за смешни пари.

Аз лично ползвам Габиели, колега от този форум ме беше светнал преди 1-2 години за тях, от тогава съм получил десетки пратки, винаги точни и без грешка. Няма бележки-мележки, всички известия за движението на пратката пристигат по имейл и имат склад в Пловдив, а през регистрацията си на сайта можеш да следиш какво се случва. Напоследък даже и снимки пращат. Единственото ограничение е, че возят само от Англия и/или Германия, т.е. търговецът, от който поръчваш трябва да има склад там.  

Link to comment
Share on other sites

Мерси, това е интересно. Срещал съм това име преди, но ги бях забравил.

Последната пратка ми излезе 4€ доставката, а с Габиели щеше да е 3 лв. Т.е. 3 пъти по-евтино и като "бонус" пълен тракинг с имейл известяване :) .

Недостатък е локацията на склада им извън града, която за ходене с кола щеше да неутрализира по-ниската цена, защото локалния пощенски клон ми е на 3 минути пеш :) . Явно за всяко нещо трябва да се преценят плюсовете и минусите при доставка.

Link to comment
Share on other sites

Ами да, всеки си преценя. На мен ми е удобно, защото живея в Южен, с кола ми е на 4-5 минути от вкъщи, а и ми е на път на връщане от работа. 

Аз поръчвам предимно дребни неща в безплатна UK доставка: игри за ексбокса, играчки и дрешки на малкия, книги, разни джиджавки, дребна електроника и тн.  Никога не са ми взимали повече от 2лв за доставката. От моя гледна точка си е чиста далавера. 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Габиели са супер,и аз ги ползвам почти само тях за пратки от Англия но до там...

До сега няма фал с тях,последно докараха огромен мотор за един френд,никакви грижи.

Link to comment
Share on other sites

Също съм доволен от Габиели.

Аз си поръчах един ресивер и тонколони с тях последно. Чакам ги да дойдат.
Ресиверът е на цена 1000лв (!!!!!) под тази в БГ. Ако не бяха Габиели, нямаше как да си го доставя изобщо, а сега ще ми излезе 26лв.

 

А tedy и RaptoR, колко пъти да спомена, че получих SMSи за последните си 2 поръчки?

 

На tedy, за да разбере, че може да е бавно, но се работи по подобрение.

На RaptoR, за да спре да обяснява как нямало пари, защото очевидно вече са намерили пари и разработват системата.

 

Не може магически всички пратки да се регистрират с СМС. Ще отнеме време докато се случи, но ще се случи явно, щом са започнали да го правят.

Иначе на мен също са ми се обаждали по телефона, когато на пощальонката не ѝ се разкарва да пуска бележки. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, tedy said:

Недостатък е локацията на склада им извън града, която за ходене с кола щеше да неутрализира по-ниската цена, защото локалния пощенски клон ми е на 3 минути пеш :) . Явно за всяко нещо трябва да се преценят плюсовете и минусите при доставка.

 

Е няма пълно щастие :grin:

Ако не ти се разкарва или нямаш възможност, Габиели могат да ти доставят пратката с куриер. 

 

Link to comment
Share on other sites

w00x, вярвам ти. Но и аз няколко пъти казах, че ми каза служителката че вече не предлагали тази услуга. Вероятно е от клон до клон, и естествено няма някаква унифицирана политика по въпроса. Или стиковка между отделните клонове или обща система, която дори да ми кажат, че тестват или нещо. Не бих се учудил ако тези, които получават SMS, са от личните телефони на служителите, вероятно заради разправията и занимавката с бележки, и/или така по-бързо се освобождават копторни места от пратките, защото хората идват по-бързо :Р . Но ако се работи по въпроса, да се надяваме че до 2030-та ще е въведена системата :) .

Иначе да, зависи от различни фактори дали през Габиели излиза по-изгодно като цяло (пари, време и т.н.). Дори занимавката (досадата) изрично да попълвам различни (от тези в paypal) адреси, телефони, след това още стъпки с допълнителна регистрация на пратката в техния сайт с нови тракинг номера и т.н... трябва да се включи. Но сигурно ще ги пробвам другия път, в зависимост колко пари бих спестил от доставка така :) .

За куриер (еконт) нещо не намерих колко оскъпява това ако се докара до техен офис. (Edit: според калкулатора на еконт, от Плд до Плд тарифите им са 5-6 лв :) , то по-скъпо отколкото от друг град ми е излизало)

Съжалявам, че тук, вероятно дискусията беше за друга тема.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, tedy said:

.За куриер (еконт) нещо не намерих колко оскъпява това ако се докара до техен офис. (Edit: според калкулатора на еконт, от Плд до Плд тарифите им са 5-6 лв :) , то по-скъпо отколкото от друг град ми е излизало)

Габиели пращат по Еконт с 20% отстъпка от стандартната тарифа, т.е. ако по калкулатор излиза 6лв, на теб ще ти струва 4.80лв.

 

п.п.: да се има предвид, че преди няколко месеца  Еконт рЕзко си вдигнаха тарифите и в момента по принцип вече е скъпо с тях. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, w00x said:

На RaptoR, за да спре да обяснява как нямало пари, защото очевидно вече са намерили пари и разработват системата.

 

 

 

Аз обяснявам нещо, което е абсолютен факт. Ако случайно са стигнали до смс система, нещо което само ти си привилигерован да усетиш засега, това ДАЛЕЧ не значи, че са постигнали някакво ниво. Както казах, от А и Б се почна там преди година-две.   

Link to comment
Share on other sites

На тия Габко сайтът им е отвратителен, и не виждам да имат склад в Пловдив :) . Май са софийския еквивалент на пловдивския габиели. Че и по-скъпо взимат.

Колкото до нивото на БГПощи, цялата мара втасала... те по-важни системи са в катастрофално състояние, та пощите очаквам 2050-та да изчезнат - тогава ... ромите няма да имат нужда от доставки, а българите ще им е само до пощите :Р .

Link to comment
Share on other sites

За последните 4-5 доставки от Kитай - 4 са ми ги доставили, за една ми се обадиха по телефона. С'я, вярно, че диалога беше:

Quote

- Ало, имаш пратка.
- Моля?
- Имаш пратка в пощата.
- Коя поща?
- В пощата, едикой си клон.
- Това на едикойси адрес ли?
- Да! - затваря.


Но все пак де - обадиха се :)

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Такива разговори харесвам :) . Без излишни глупости. Само края не ми хареса, щото човек може да има още въпроси, та поне едно "чао" не е излишно по принцип.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antares said:

За последните 4-5 доставки от Kитай - 4 са ми ги доставили, за една ми се обадиха по телефона. С'я, вярно, че диалога беше:


Но все пак де - обадиха се :)

 

Мен пък ме тресна мания по тия висящите wind chimes и поръчах 4-5 различни - ми за седмица до 10 дни бяха тука всичките! Земаха ми акъла тия китайци

 

Link to comment
Share on other sites

Сигурно имам над 100 пратки с бг пощи, на всяка една са ми звънели по телефона да ходя да си я прибера (София), в Пловдив, идва човек (куриер с колело в почето случаи) и ти звъни на вратата, ако те няма, ти оставя бележка.

Link to comment
Share on other sites

Аз също нямам никакви оплаквания от пощите, дребните пратки ми ги носят на ръка в офиса. Тук в нашия район (Брезовско Шосе) обикалят две или три пощаджийки, пеша съм ги засичал винаги. За по-големите пратки винаги ми се обаждат, един или два пъти тази година съм получавал и смс. Бележка не съм получавал поне от 7-8 години, като пратките с бележки са ми били винаги я от НОИ, я от НАП разни писма, но това не се е случвало доста години вече. Теди, направо се учудвам, получавам по 5-6 пратки поне на месец, и никога досега не е имало проблем, сигурно има значение в кой район си? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, __smirnoff__ said:

Аз също нямам никакви оплаквания от пощите, дребните пратки ми ги носят на ръка в офиса. Тук в нашия район (Брезовско Шосе) обикалят две или три пощаджийки, пеша съм ги засичал винаги. За по-големите пратки винаги ми се обаждат, един или два пъти тази година съм получавал и смс. Бележка не съм получавал поне от 7-8 години, като пратките с бележки са ми били винаги я от НОИ, я от НАП разни писма, но това не се е случвало доста години вече. Теди, направо се учудвам, получавам по 5-6 пратки поне на месец, и никога досега не е имало проблем, сигурно има значение в кой район си? 

 

Явно има огромно значение къде си... Аз съм баш в центъра и си я караме на бележки. 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм в Южен и също явно ще си караме на бележки още дълго. Явно не е и до район, а до микрорайони, а вероятно и до лично отношение към различни хора в рамките на една поща :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

 

Явно има огромно значение къде си... Аз съм баш в центъра и си я караме на бележки. 

Видене, и на мен ми ги носят на крака, живея съвсем близо до вас. 

Link to comment
Share on other sites

Носене при мене не е имАло, брат... Тук там обаждане да, ама носене никога. Те и няма как да влязат, едва ли знаят да се оправят с домофона... Тва са некви екстри за връзкари като вас хахаха

Link to comment
Share on other sites

И ние сме домофон и всяка сутрин ми звъни пощаджийката. Понеже жена ми е като невидяла и е поръчала боклуците на половин Китай. Всяка сутрин ми звънка на домофона и вика - имаш пакетче, вече се смеем с нея и се шегуваме каква ли щуротия е поръчала жената. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...