Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ебаси скъпия майстор... Белуга пиел....

Да не мислиш, че някой ще му вземе под 50-60 лв. за смяна на централен кран? Да не говорим, че "майстора" ще му сложи някой китаец, дето пише мейд ин Итали и ще се пукне след няколко месеца. По-добре половинка Белуга.

Предложението е повече от супер.

Ако му монтира и другите неща, може да добави и хайвер от есетра или сьомга към Белугата. За мезе. И вярвай ми, ще бъде на сметка!

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

А за поправянето на къртеното след смяната на крана, поне кило Белуга (за майстора), нещо за сърце и нерви (за клиента) и по-сериозно количество мезета.

Щото аз от старите кранове монтирани с холендри май не съм виждал ;)

А то не е като само да разкачиш стария и да пъхнеш новия. Иска се и рязане на тръби (поне от едната страна), наставяне на снадки и прочее.... Щото аз някак не го виждам Ангел сам да захване да си замазва, лепи плочки и монтира нов ревизионен люк. Та му остава само да седне и да се наслаждава на филма  :)

Link to comment
Share on other sites

Някъде има холендри, някъде - не. Ако монтажа на крана е направен така, че от едната страна да е завит холендъра на водомера, е супер.

Иначе се развива тръба по тръба. Къртене едва ли ще се наложи, но все пак - зависи как му е направен ревизионния отвор.

И въпреки всичко е много трудоемко и трябва да се внимава.

Затова казах, че бутилка Белуга е направо подарък за тази работа.

Link to comment
Share on other sites

А за поправянето на къртеното след смяната на крана, поне кило Белуга (за майстора), нещо за сърце и нерви (за клиента) и по-сериозно количество мезета.

Щото аз от старите кранове монтирани с холендри май не съм виждал ;)

А то не е като само да разкачиш стария и да пъхнеш новия. Иска се и рязане на тръби (поне от едната страна), наставяне на снадки и прочее.... Щото аз някак не го виждам Ангел сам да захване да си замазва, лепи плочки и монтира нов ревизионен люк. Та му остава само да седне и да се наслаждава на филма :)

Тооочно ей това ме притеснява, защото не искам къртене и се надявам да се размина без него.

Link to comment
Share on other sites

Ето снимка на ревизионния отвор и крана.

 

https://photos.google.com/share/AF1QipPVzwJx9uHzrcCJO0gh66mYU9QECo7cDNmYUGL5vRPaduaGVbjOO78Yp8bEVJaw4A?key=ZEMyYlJMVHUxR0M2THFUdXNIQU8ydkZPSUJtRklB

 

Отворът е 25х30.

И за чий ти е да сменяш крана? Този кран иска дребна профилактика ако има изобщо някакъв проблем.

Смяната му е лесна, ако си решил да го сменяш ей-така на инат. Обаче, като те чета, ти няма да похарчиш пари за два холендъра (за новия кран и за водомера), така че реално няма да подобриш нищо съществено в инсталацията със смяната му.

Link to comment
Share on other sites

Защо да не похарча? Толкова ли са скъпи?

Дори не знам какво представляват и каква им е функцията на тия холендъри. Някакво обяснение ще може ли?

 

Искам да го сменя, защото според баща ми, тоя кран не се затваря, което си е неудобство, когато трябва да се спре водата по каквато и да е причина. Трябва да ходя до долу, да спирам водата на съседите.

Link to comment
Share on other sites

Ето снимка на ревизионния отвор и крана.

 

https://photos.google.com/share/AF1QipPVzwJx9uHzrcCJO0gh66mYU9QECo7cDNmYUGL5vRPaduaGVbjOO78Yp8bEVJaw4A?key=ZEMyYlJMVHUxR0M2THFUdXNIQU8ydkZPSUJtRklB

 

Отворът е 25х30.

 

Тука отиваш над две кила Белуга и минимум половинка хайвер от сьомга... Тоя кран не го пипай, че ке патиш и ще имаш по-голям ревизионен отвор. Смени му само патрона. 

Link to comment
Share on other sites

...ако има как да се спре централно водата. Болшинство от панелките и централните на вертикалните щтрангове не работят.

Link to comment
Share on other sites

...ако има как да се спре централно водата. Болшинство от панелките и централните на вертикалните щтрангове не работят.

 

Не ме питай как сме сменяли салници в избата в снопа от тръби на 10 см под плочата... И кой кретен наистина е решил да пести от холендри през социализъма не знам, но често споменавам майка му... Още като станах управител преди повече от 9 години, най-напред смених централните кранове на главната тръба... Там и възврата е един друг вид ташак, но да не се разсейваме. Преди водомера са ВиК и изрично ги накарах да си сменят крана. След водомера сме ние... Миналата седмица сменяха пак топломера, та слизах в абонатната... Еми аз съм сложил италиански сферичен кран 2 цола за кофа с пари... ВиК сложили китайче - в момента ръкохватката е тотално чурясала на кран, който не е пипан и ме е страх, че ако някой рече да пипне ще му остане в ръцете... 

Link to comment
Share on other sites

Разбира се че може да се спира централно. И не само централно, но и всеки щранг по вертикала. Задължително обаче се уведомяват хората предварително, освен ако не е спешна авария. 

Link to comment
Share on other sites

Разбира се че може да се спира централно. И не само централно, но и всеки щранг по вертикала. Задължително обаче се уведомяват хората предварително, освен ако не е спешна авария. 
Ти в топлофикация ли си?

 

Как стои въпроса с източване, смяна и пълнене на пълна система с вода?

Link to comment
Share on other sites

Ти в топлофикация ли си? Как стои въпроса с източване, смяна и пълнене на пълна система с вода?

 

Не съм в топлофикация, но имам квалификация  :laughing1:

 

Принципно ги викаш и плащаш къмто вече 30 лева май станаха... Ако обаче имаш достъп до абонатната (аз имам като домоуправител) може и да източиш сам. Не препоръчвам обаче експериметни с пълненето, но тарикатски накарах да ми обяснят кои кранове да ползвам докато сменяха топломера.  :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Някой ползва ли външни батерии за телефони(пауър банк)? Харесах ей тая https://m.emag.bg/vynshna-baterija-cellular-line-manta-12000mah-cherna-freepmanta12000k/pd/DY7SK7BBM/ някой ползвал ли е нещо от тая фирма?

Прекалено скъпа за този капацитет.
Link to comment
Share on other sites

Въпрос на финансови възможности. ;) Аз примерно дори и да не ме болеше да дам 80 кинта за батерия, не бих ги дал за тази батерия, при положение, че за тия пари мога да си взема батерия с по-голям капацитет, която дори е пригодена и за jump start в колата. :P ...а като се замисля за 80 лева човек даже си взима един малък акумулатор от 45 Ah.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Щом цената е без значение, а и няма да я плащаш ти - какъв е проблемът? Взимаш тази с най-големия капацитет или ако все пак е прекалено скъпа - тази, която този, който ще плаща все пак е навит да я плати. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Щом цената е без значение, а и няма да я плащаш ти - какъв е проблемът? Взимаш тази с най-големия капацитет или ако все пак е прекалено скъпа - тази, която този, който ще плаща все пак е навит да я плати. :grin:

Въпроса е да работи да не е ментак :-)

Link to comment
Share on other sites

Къде могат да ми полират фаровете качествено (без да се свалят от колата) с всички защитни глупости за УВ защита и максимално запазване във времето? Май в последно време е модерно да се слага и някакво защитно фолио? То реално вече на всяка автомивка ги търкат, но как и с какво и колко време ще издържи е друг въпрос...

Link to comment
Share on other sites

Без да ти ги свалят от колата малко трудно. Или по края няма да са ти полирани, или ще ти полират и ръба на бронята/капака заедно с фаровете. :) Машината не е толкова прецизна.

Ако ти ги направят без сваляне ще е с ръчните комплекти от магазините. Нещо, което и сам можеш да си направиш.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...