Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ще съм благодарен някой да ми обясни накратко най-добрите варианти за предплатена СИМ карта с възможно най-доброто покритие и скорост на интернет връзката. Преди няколко години бях ползвал един БОБ, на който интеренета му беше плачевен. Май беше на М-тел. Сега гледам, че тия хайлязи са го заменили с някакво А1, обаче информацията в сайта е писана вероятно от извънземни или аз не мога да схвана някакви непонятни неща свързани с българските мобилни планове. Гледам някакъв стартов пакет за 6 кинта с на'мсиколко минути и 2GB мобилен интернет плюс поставка за мобилно устройство (каквото и да значи това). На мен това ми изглежда по-скоро като измама или в най-добрия случай интернета ще да е "мижи да те лАжем", освен ако не са включени някакви тайни такси, които не съм успял да открия. Помощ, плийз? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ще съм благодарен някой да ми обясни накратко най-добрите варианти за предплатена СИМ карта с възможно най-доброто покритие и скорост на интернет връзката. Преди няколко години бях ползвал един БОБ, на който интеренета му беше плачевен. Май беше на М-тел. Сега гледам, че тия хайлязи са го заменили с някакво А1, обаче информацията в сайта е писана вероятно от извънземни или аз не мога да схвана някакви непонятни неща свързани с българските мобилни планове. Гледам някакъв стартов пакет за 6 кинта с на'мсиколко минути и 2GB мобилен интернет плюс поставка за мобилно устройство (каквото и да значи това). На мен това ми изглежда по-скоро като измама или в най-добрия случай интернета ще да е "мижи да те лАжем", освен ако не са включени някакви тайни такси, които не съм успял да открия. Помощ, плийз? :lol:

В момента Виваком са с най-добрата мрежа в България. Мтел не знам как успяха, ама имат най-скапаната мрежа щом приятели и познати се оплакват, че на места в Пловдив и в София имат проблеми с нета в града...

Link to comment
Share on other sites

Ще съм благодарен някой да ми обясни накратко най-добрите варианти за предплатена СИМ карта с възможно най-доброто покритие и скорост на интернет връзката. Преди няколко години бях ползвал един БОБ, на който интеренета му беше плачевен. Май беше на М-тел. Сега гледам, че тия хайлязи са го заменили с някакво А1, обаче информацията в сайта е писана вероятно от извънземни или аз не мога да схвана някакви непонятни неща свързани с българските мобилни планове. Гледам някакъв стартов пакет за 6 кинта с на'мсиколко минути и 2GB мобилен интернет плюс поставка за мобилно устройство (каквото и да значи това). На мен това ми изглежда по-скоро като измама или в най-добрия случай интернета ще да е "мижи да те лАжем", освен ако не са включени някакви тайни такси, които не съм успял да открия. Помощ, плийз? :lol:

Кои дати щеше да си в Бг? Имам нещо предвид за сим карта, но са важни датите.
Link to comment
Share on other sites

Гледай Виваком. Мисля, че те са оператора с най-добро покритие и нет.

 

 

В момента Виваком са с най-добрата мрежа в България. Мтел не знам как успяха, ама имат най-скапаната мрежа щом приятели и познати се оплакват, че на места в Пловдив и в София имат проблеми с нета в града...

 

Благодаря и на двамата! Сега ги гледам тия Виваком, имат някаква Браво+ предплатена карта за 10 кинта с включени 4GB нет, което е направо за без пари. :)

 

Кои дати щеше да си в Бг? Имам нещо предвид за сим карта, но са важни датите.

23 юли до 15 август. Ванка, благодаря, но не ми се ще да те ангажирам с глупости. Тия неща като ги гледам са без пари така или иначе, само ми трябва да уцеля доставчика с най-добро покритие и сериозен интернет.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на Теленор от няколко години. Не мога да кажа, че съм имал проблеми с покритието. Доволен съм и от интернет-а. Не съм обикалял обаче много по планините. В популярните дестинации са много добре.

 

edit:

И все пак да уточня, че трябва да бягаш далече от ментел.

Link to comment
Share on other sites

Ще съм благодарен някой да ми обясни накратко най-добрите варианти за предплатена СИМ карта с възможно най-доброто покритие и скорост на интернет връзката. Преди няколко години бях ползвал един БОБ, на който интеренета му беше плачевен. Май беше на М-тел. Сега гледам, че тия хайлязи са го заменили с някакво А1, обаче информацията в сайта е писана вероятно от извънземни или аз не мога да схвана някакви непонятни неща свързани с българските мобилни планове. Гледам някакъв стартов пакет за 6 кинта с на'мсиколко минути и 2GB мобилен интернет плюс поставка за мобилно устройство (каквото и да значи това). На мен това ми изглежда по-скоро като измама или в най-добрия случай интернета ще да е "мижи да те лАжем", освен ако не са включени някакви тайни такси, които не съм успял да открия. Помощ, плийз? :lol:

Хм, оттам отдето идеш, услугите и цените на Мтел ще ти се сторят извънземно ниски и бързи :)

 

Гледай Виваком. Мисля, че те са оператора с най-добро покритие и нет.

Вивата са с най-слабото покритие на територията (не на населението :) ), но с най-добрата мрежа.

 

edit:

И все пак да уточня, че трябва да бягаш далече от ментел.

Замина забавлението на горкият човечец :lol: Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

За последните 10 години нямам повече от две години на един и същи оператор и наблюденията ми са:
1) Теленор - добри услуги, слабо покритие извън населените места. По шосета съм губил обхват. 
2) Мтел - малко по-добро покритие, ужасни услуги, ужасен съпорт, най-слабия интернет от операторите.
3) Виваком - измекяри, най-добро покритие извън градовете, не съм сигурен дали са по-добри от Теленор, но определено са с класи над Мтел като интернет. Най-много време отнема да започнеш разговор (между набиране и звънене) от операторите. В крайна сметка съм се спрял на Виваком заради покритието им извън населените места.

Link to comment
Share on other sites

За последните 10 години нямам повече от две години на един и същи оператор и наблюденията ми са:

1) Теленор - добри услуги, слабо покритие извън населените места. По шосета съм губил обхват. 

2) Мтел - малко по-добро покритие, ужасни услуги, ужасен съпорт, най-слабия интернет от операторите.

3) Виваком - измекяри, най-добро покритие извън градовете, не съм сигурен дали са по-добри от Теленор, но определено са с класи над Мтел като интернет. Най-много време отнема да започнеш разговор (между набиране и звънене) от операторите. В крайна сметка съм се спрял на Виваком заради покритието им извън населените места.

Много, много точно казано.

Link to comment
Share on other sites

Не четох какво сте писали преди мен, само отговарям на Кръстника с лични впечатления, тъй като от 10+ години ползвам едновременно предплатени карти и на трите оператора.

 

Теленор - в градовете бива, в планински райони - на 1 черта ако изобщо успее да се хване.

М-тел - в градовете са добре, в планинските райони горе-долу бива (според зависи в кой точно планински район).

Виваком - в градовете добре ; в планинските райони - също.

 

П.П. В някои подземни магазини, етажи или паркинги в градовете няма гаранция кой ще хване най-добре - зависи от това на кого клетката му е най-близо до обекта.

Link to comment
Share on other sites

Не четох какво сте писали преди мен, само отговарям на Кръстника с лични впечатления, тъй като от 10+ години ползвам едновременно предплатени карти и на трите оператора.

 

Теленор - в градовете бива, в планински райони - на 1 черта ако изобщо успее да се хване.

М-тел - в градовете са добре, в планинските райони горе-долу бива (според зависи в кой точно планински район).

Виваком - в градовете добре ; в планинските райони - също.

 

П.П. В някои подземни магазини, етажи или паркинги в градовете няма гаранция кой ще хване най-добре - зависи от това на кого клетката му е най-близо до обекта.

 

Много зависи за кои извънградски планински райони говориш.

И аз имам карти на 3-те оператора и съм забелязал следното:

В северозападна и част от централна северна България, Теленор се държи почти като Виваком, като на един и същи път, но в различни участъци обхвата на двата оператора варира. Мобилтел обаче са кошмар. Има места, където с над 10км. няма грам обхват, а там където има, той плува от нищо до пълен обхват. И разговор не може да проведеш. В севоизточна България, обхватът на Мобилтел и Виваком е сравнително добре. Обаче Теленор са пълен ташак там. Говоря само за 2G мрежата. 

Нетът на Мобилтел е много добър (там, където има обхват), следва този на Виваком, който е с една идея по-бавен (чисто субективно възприятие, гледайки с каква бързина се отваря една и съща страница). За нета на Теленор нямам особени наблюдения, защото не го ползвам, но често давам на колегата да се конектне към моя телефон (завалията е на Теленор).

ПОнеже стана въпрос, че някои от операторите са измекяри. Измекяри са всички. Ако не знаеш какво искаш и подписваш - загинал си.

Най-трудно се прекратява договор с Теленор. Въртяха ме почти месец и добре, че си пазя хартиените носители на всичко, вкл. на касовите бележки. По тази причина - договор с тях никога (говоря за мен). Мобилтел започнаха от няколко месеца да въртят същите номера, като те принуждават да плащаш и за месец, след като предизвестието е изтекло и договорът е прекратен. Просто ти начисляват една месечна такса и тя си виси а от съпорта те убеждават, че не дължиш нищо.

За Виваком не знам как стоят нещата с прекратяване на договор, но засега не мисля да се махам от тях. Получавам перфетна услуга и като цена и като качество (качество на услугата а не на съпорта.) За почти 2 години на съпорт не съм звънял, просто нямам причина.

 

Като спомена за обхват в подлези :lol:

Някъде, в началото на 2000-та година минавам през подлеза на тунела север и разговора ми прекъсна. Гледам - няма обхват. Влизам в един магазин на Германос на главната и една консултантка ме пита: за плащане ли сте? Не, за оплакване съм. В подлеза няма обхват. Погледна ме мацката с един топъл и неразбиращ кравешки поглед и ме попита съвсем учтиво: ама вие там ли живеете? Не, там чукам майка ти, усмихнат и казах аз. И понеже днес съм зает, набрах я да и кажа да не се разкарва до него. Обаче няма обхват. И понеже сега говоря с дъщеря и, звънни и кажи да си стои в къщи. И си излезнах.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Пътувам много и имам наблюдение над операторите,в частност най-трагични ама много трагични са Теленор...Бях на Виваком и като покритие са доста добре,нет-а го има на места дето другите нямат даже гласови услуги,като цяло бях достадоволен но обслужването е пълен т@ш@к.Прехвърлих си номерата на Мтел(А1 вече) на собствена фирмена група,няма никакви дертове,служебните номера са пак на Мтел корпоративна група 1000+ номера,няма никакви грижи,цените са ок,реагират бързо при проблем,подавам чат пат сигнали за липса на покритие и тн. има обратна връзка.Като цяло Мтел (А1 вече )са най-смисления избор.

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Някой да има впечатления и да препоръча от опит - фирма/човек да напръска входа срещу мишки/плъхове/хлебарки ?

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички за полезните напътствия! Така като гледам избора пада върху Виваком и предплатения пакет Браво+. Дано интернета да им е поносим, че преди три години, когато служебния ми мобилен имейл все още беше без всичкия VPN тормоз на AirWatch, направо беше някакъв кошмар да си чета служебната поща през "интернета" на заминалия в небитието БОБ. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички за полезните напътствия! Така като гледам избора пада върху Виваком и предплатения пакет Браво+. Дано интернета да им е поносим, че преди три години, когато служебния ми мобилен имейл все още беше без всичкия VPN тормоз на AirWatch, направо беше някакъв кошмар да си чета служебната поща през "интернета" на заминалия в небитието БОБ. :lol:

 

bob=mtel=A1

 

Щом няма да сключваш договор, за под 20 лв. (3 предплатени карти за по 5-6-7 лв. бройката) може да пробваш всички оператори и на практика няма нужда от никакво предварително проучване :)

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Благодаря и на двамата! Сега ги гледам тия Виваком, имат някаква Браво+ предплатена карта за 10 кинта с включени 4GB нет, което е направо за без пари. :)

 

Да не плачкаш после... Виваком имат 3-4 клиента и затова услугите им вървят прилично, донякъде...  

 

Пътувам много и имам наблюдение над операторите,в частност най-трагични ама много трагични са Теленор...Бях на Виваком и като покритие са доста добре,нет-а го има на места дето другите нямат даже гласови услуги,като цяло бях достадоволен но обслужването е пълен т@ш@к.Прехвърлих си номерата на Мтел(А1 вече) на собствена фирмена група,няма никакви дертове,служебните номера са пак на Мтел корпоративна група 1000+ номера,няма никакви грижи,цените са ок,реагират бързо при проблем,подавам чат пат сигнали за липса на покритие и тн. има обратна връзка.Като цяло Мтел (А1 вече )са най-смисления избор.

 

Като ми пееш, Пенке ле, дали някой ми те слуша? От 1997 година съм с М-тел -трески за дялане винаги има, но никой не мое да има пръдне на к*р$. Виваком са единствените с технически ресурс над техния, но осраха всичко - отгоре до долу осраха всичко. 

Link to comment
Share on other sites

Подариха ми таблет Lenovo Tab3-730X

На него няма нищо инсталирано,само заводските програми, но лагът е огромен, по 5-6 секунди му отнема да ми отвори всяко едно нещо( google chrome, youtube, photos) и т.н. Каква би могла да е причината и може ли да се оправи ?

Link to comment
Share on other sites

Подариха ми таблет Lenovo Tab3-730X

На него няма нищо инсталирано,само заводските програми, но лагът е огромен, по 5-6 секунди му отнема да ми отвори всяко едно нещо( google chrome, youtube, photos) и т.н. Каква би могла да е причината и може ли да се оправи ?

Според мен самия си таблет.

4х1гз 1рам 32ром андроид 6.

Link to comment
Share on other sites

Първо се гледат ревюта в интернет и обикновено се разбира поне дали фабрично е така или конкретната бройка прави някакъв проблем. После, надявам се като са ти го подарили, да си има и документация с него. Ако е в гаранция - най-добре.

 

Иначе може и да е от това, че е по-слаб, да.

 

Не съм се интересувал от ОС на таблети и телефони, но по принцип - ако го хване някой, който си разбира от нещата, ще го направи да лети (доколкото е възможно с наличния хардуер, де :)). Само дето за да стане номера трябва хакване на андроида за да може да се настройва изобщо. То това е силна дума хакване, по-скоро - нормален администраторски акаунт се пуска. Само че именно този акаунт е блокиран по подразбиране от производителите (google), така че си трябва специалист.

Link to comment
Share on other sites

Подариха ми таблет Lenovo Tab3-730X

На него няма нищо инсталирано,само заводските програми, но лагът е огромен, по 5-6 секунди му отнема да ми отвори всяко едно нещо( google chrome, youtube, photos) и т.н. Каква би могла да е причината и може ли да се оправи ?

Много е слаб. Няма какво да очакваш.

Link to comment
Share on other sites

Искам да сменя душа у нас, че започна много да ме изнервя тоя стар боклук. И преди бях питал, но сега съм решен вече.

 

Мога да взема ето тази душ система на Grohe за към 420лв.

http://bg-maistor.com/bania/dush-sistemi/grohe-new-tempesta-cosmopolitan-160-dush-sistema-27922000-detail

https://pro.grohe.com/uk/5410/showers/shower-panels/tempesta-systems/product-details/?product=27922-G361&color=000&material=27922001

 

Така като гледам има добри отзиви за продукта.

Въпросът ми е: Заслужава ли си да гледам по-евтините варианти на Видима, Roca, Ideal Standart и т.н. или с времето малко по-евтиното (100-150лв) ще ми излезе скъпо?

 

Първоначално бях се спрял на това елементарно решение от Видима за 120лв, но както винаги се случва - стигнах до Grohe-то.

https://www.vidima.bg/kolektsii/smesiteli-86210t/iskar-86024c/smesitel-stenen-za-vana-dush-B1395-AA-217870p

Дори е на промоция сега в Практикер.

 

Главното, което ме спира да взема по-скъп и да обмислям по-евтиния е фактът, че банята е стара и тоя скъп душ ще седи като на свинче - звънче.

Link to comment
Share on other sites

Видима и Идеал е на практика едно и също и със сигурност ще те кара къмто 15 години. Доказано отдавна. Рока и Грое са бруталия, но пък ти имаш излишни пари, понеже нямаш ни жена, ни деца - стреляй. Ако скачаш там поне се обади да вземеш моята отстъпка. 

Link to comment
Share on other sites

В разни заведения съм виждал Ideal Standart и се бяха разтекли вече, а привидно бяха нови. Смесителя прескачаше като се движеше - общо взето не ми изглеждаше нещо качествено та и затова са ми малко на последно място.

Обаче ако се развали може да се оправи лесно, защото е стандартно. Това Grohe с тоя термостат в смесителя ако се развали или протече от някъде на смесителя ....

 

Можеш ли да провериш с твоята отстъпка колко може да излезе тоя душ целия и да ми пишеш на лично?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...