Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ми имам там едни 10-20% на тия артикули, може да си вземеш още по-червено сако... Никога не съм купувал тия хай-енд шитни, Видима=Идеал лекинко така са ми се доказали. 

 

ЕДИТ: Ей ти пак - в заведение видял, дето некадърни пиЯнки постоянно се чекнат...  Ама верно ли? МИ много са изкарали, не че знаеш га са инсталирани

 

ЕДИТ 2 : Залагам 5 бири , че е в члагарниците

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

10-20% от коя фирма?

Не помня къде беше. Не беше в чалгарниците. Идеята ми беше, че ако един смесител не може да изкара 3 месеца в заведение на постоянен тормоз, според мен няма гаранция, че ще изкара години в домашна среда. То беше едно такова лабаво. Абе не вдъхваше доверие като цяло. Ама и ROCA съм виждал в същото състояние. Не знам кога са инсталирани със сигурност, но имам спомен, че заведението беше сравнително ново.

 

Това ми беше и същността на въпроса. Има ли смисъл да платя повече за Grohe-то или да си взема просто една стандартна видима за 100лв по-малко (без термостат) и тва е.

 

Сега погледнах. Видима-та с аналогична система (без термостат) са по 370-450лв. Май май не си заслужава особено изобщо да ги обмислям.

 

Grohe-то нали са по-добри като качество?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Грое, щото пише Грое ще ти скъсат дупарата без значение сакото и чорапките. Ти си избираш. С нищо кой знае колко над топ Видима. Дойче Веле гиби... Рока са испанските. Каквото и да е, ако се мяташ на такива щуротии, требе да се борим за отстъпка, като фактурата е за мен. 

Link to comment
Share on other sites

Нали ти казвам да видиш на каква цена ще вземеш Grohe-то. Ако е по-ниска от тази, която съм си намерил - направо го взимаме.

Не знам от коя фирма ти е отстъпката и колко е точно, иначе мога да проверя сайтът им.

Link to comment
Share on other sites

Това ми беше и същността на въпроса. Има ли смисъл да платя повече за Grohe-то или да си взема просто една стандартна видима за 100лв по-малко (без термостат) и тва е.

Grohe-то нали са по-добри като качество?

От доста години ползваме само и единствено продукти на Grohe и Hansgrohe - от личен опит можем да кажем, че си заслужава.

Налагало се да стигаме до гаранцията за протекло уплътнение при което ни се извиниха и ни смениха цялата система.

 

Вярно, че то пряко зависи от твърдостта на твоята вода, ама за термостата може би е добре да се спомене, че след известно ползване (около 3 години) се затлачва с котлен камък. Така, че може да си наложи от време на време да го отваряш и да го почистваш.

 

Погледни цените в amazon de на Grohe и Hansgrohe - понякога са до 70% по-ниски от тези в Б-я.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Искам да сменя душа у нас, че започна много да ме изнервя тоя стар боклук. И преди бях питал, но сега съм решен вече.

 

Мога да взема ето тази душ система на Grohe за към 420лв.

http://bg-maistor.com/bania/dush-sistemi/grohe-new-tempesta-cosmopolitan-160-dush-sistema-27922000-detail

https://www.amazon.co.uk/GROHE-34565000-Grohtherm-Shower-Thermostat/dp/B00RTG3O0Q/ref=sr_1_4?s=diy&ie=UTF8&qid=1527667623&sr=1-4&keywords=grohe&dpID=41xpmcj%252BkSL&preST=_SY300_QL70_&dpSrc=srch

Tова на първо търсене още. 265 лева.

Link to comment
Share on other sites

Vidima е търговската марка на Идеал стандарт за Източна Европа, което по никакъв начин не омаловажава или компрометира високото качество на продуктите им.

Виж страницата на Идеал Стандарт за Германия:

https://www.idealstandard.de

Ако ти хареса нещо, пиши ми на ЛС, да видя дали мога да ти го осигуря да го купиш и на каква цена, разбира се, при положение че не се продава на нашия пазар.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

 

Ама това не е същото. :)

 

Vidima е търговската марка на Идеал стандарт за Източна Европа, което по никакъв начин не омаловажава или компрометира високото качество на продуктите им.

Виж страницата на Идеал Стандарт за Германия:

https://www.idealstandard.de

Ако ти хареса нещо, пиши ми на ЛС, да видя дали мога да ти го осигуря да го купиш и на каква цена, разбира се, при положение че не се продава на нашия пазар.

 

Мерси, ще погледна.

Едит: Погледнах. В тоя сайт всичко се продава на БГ пазарът, та не знам какво точно имаш предвид под "при положение, че не се продава на нашия пазар". :)

 

От доста години ползваме само и единствено продукти на Grohe и Hansgrohe - от личен опит можем да кажем, че си заслужава.

Налагало се да стигаме до гаранцията за протекло уплътнение при което ни се извиниха и ни смениха цялата система. 

 

Вярно, че то пряко зависи от твърдостта на твоята вода, ама за термостата може би е добре да се спомене, че след известно ползване (около 3 години) се затлачва с котлен камък. Така, че може да си наложи от време на време да го отваряш и да го почистваш. 

 

Погледни цените в amazon de на Grohe и Hansgrohe - понякога цените са до 70% по-ниски от тези в Б-я. 

 

Лесно ли се почиства? Трябва ли да се сваля цялата батерия/термостат?

 

Точно там го гледам. Имаш ли идея как стоят нещата с гаранцията?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Едит: Погледнах. В тоя сайт всичко се продава на БГ пазарът, та не знам какво точно имаш предвид под "при положение, че не се продава на нашия пазар". :)

Е, щом се продава, нищо нямам в предвид :)
Link to comment
Share on other sites

Лесно ли се почиства? Трябва ли да се сваля цялата батерия/термостат?

Точно там го гледам. Имаш ли идея как стоят нещата с гаранцията?

Да, почистването става лесно. На моделът който имахме не беше необходимо да се откача от стената. А ако се чудиш как да разбереш дали се затлачил - просто термостата спира да отчита правилно температурата и водата става непоносима :) 

 

Не знам, би трябвало гаранцията да е международна. Гаранцията, която сме ползвали в Б-я беше за продукт закупен от нашенско. 

https://pro.grohe.com/us/5685/services-for-you/warranties/ Ако искаш да си сигурен - може да им се обадиш по телефона и да ги питаш:  Tел.: +359 (0) 2 / 971 99 59 , 71 25 35 , https://www.grohe.bg/bg_bg/our-service/contact/

Link to comment
Share on other sites

доставката е GBP 24.71

което по техния курс, който си е доста висок, от 2.36 е 60 лв
за модел 33302002 общо излиза 310 лв
а в първия сайт в района на България, излиза 350 лв
мисля, че 40 лв не се толкова много, че да го мислиш, в случай че само гаранцията те притеснява.
Link to comment
Share on other sites

Тоя модел 33302002 няма нищо общо с това, което искам да поръчам. :)

Моделът е друг и разликата е 280лв с цените в БГ.

Link to comment
Share on other sites

Става дума за немския амазон, нали? ;)

 

Да. В Английския е 40лв повече от Немския.

Ще премеря размерите и ще го взема.

Стига майка ми да не се затръшка, че по някаква причина ѝ трябва чучура отдолу.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

доставката е GBP 24.71

което по техния курс, който си е доста висок, от 2.36 е 60 лв
за модел 33302002 общо излиза 310 лв
а в първия сайт в района на България, излиза 350 лв
мисля, че 40 лв не се толкова много, че да го мислиш, в случай че само гаранцията те притеснява.

 

Кой ти ползва доставката на Амазон, има Габко за 5лв ;)

 

Това с температурата е доста готино.

Link to comment
Share on other sites

Кой ти ползва доставката на Амазон, има Габко за 5лв ;)

 

Това с температурата е доста готино.

Габиели е на 3 лева от Германия... Доста немски сайтове доставят безплатно до Англия. Тогава можеш да паднеш на 2 лева.

С термостат си е голям кеф. Поддържа ти се постоянна температура през цялото време.

Link to comment
Share on other sites

Това с температурата е доста готино.

Готино е, да.

Първото ми таквоз чудо беше от 1986-7-ма... Swiss made от 20 до 60 градуса, като заключването беше на 38 градуса :lol:

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

доставката е GBP 24.71

което по техния курс, който си е доста висок, от 2.36 е 60 лв

за модел 33302002 общо излиза 310 лв

а в първия сайт в района на България, излиза 350 лв

мисля, че 40 лв не се толкова много, че да го мислиш, в случай че само гаранцията те притеснява.

 

 

 

Кой ти ползва доставката на Амазон, има Габко за 5лв ;)

 

Това с температурата е доста готино.

Не знаех. Мерси
Link to comment
Share on other sites

Ползвам термоглава от поне 5 години. Супер икономично от към разход на топла вода и голям кеф. Пускаш водата и след секунди е калибрирана...

Link to comment
Share on other sites

Решено е. Ще го поръчвам. Разстоянието между отворите е 16см. Само да видя колко цола са тръбите. Ако не са същите няма ли някакви преходници?

Link to comment
Share on other sites

Решено е. Ще го поръчвам. Разстоянието между отворите е 16см. Само да видя колко цола са тръбите. Ако не са същите няма ли някакви преходници?

Има преходници, но ще бъде издаден напред и ще стои грозно. По - добре си виж размера. Свали сегашният и измери.
Link to comment
Share on other sites

Да сте чували за ексцентрик случайно? И все пак, Ангеле, макар да не ти препоръчвам особено туй, към което си се засилил, те съветвам добре да прецениш как ще се напасне към твоите условия, така щото да няма стърчащи или криви (наклонени) схеми. Не че няма всякакви видове уши и т.н., но съм сигурен, че няма да ти се иска да ги ползваш.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...