Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Да сте чували за ексцентрик случайно? И все пак, Ангеле, макар да не ти препоръчвам особено туй, към което си се засилил, те съветвам добре да прецениш как ще се напасне към твоите условия, така щото да няма стърчащи или криви (наклонени) схеми. Не че няма всякакви видове уши и т.н., но съм сигурен, че няма да ти се иска да ги ползваш.  

 

Защо не ми го препоръчваш? Нали било хубаво?

Не съм сигурен как толкова да го преценя. Сегашното не е криво. Видях останалите размери (разстоянието между тръбите, височината на душа) - всичко си е окей. Остава само цоловете да видя. На тая душ система са 1/2. Сигурно и на сегашната са толкова.

Стар панелен блок и стари тръби. Какво да ти кажа... Нямам особен избор. Няма да правя цялостен ремонт на баня заради една душ система със сигурност.

 

Да не говорим, че май и крана на тръбата е за смяна, та първо той трябва да се смени.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мен ако питаш всичките тръби са за смяна, но това е тема на друг разговор.

 

Защо не ти го препоръчвам? По мои лични съображения, които не ми се занимава да правя въпрос на спор с множество безхаберници и прочее. Освен това нямам никакво понятие относно твоята фактическа ситуация, така че съм пас. 

 

Предвид че се готвиш да изсипеш торба пари, бъди сигурен, че това е правилното решение. 

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност са за смяна. Ако можех да дам пари на някой и докато съм на работа да смени всичко и да ми оправи банята - щях да го направя. Но тъй като банята се ползва и изобщо ама изобщо не ми се занимава с майстори, особено на бани - ще сменя само душа. :D

Link to comment
Share on other sites

А какво и е на старото?

Най-стандартна Българска, която никига не е сменяна. На 30 години е. Страната на батерията с топлата вода е бяла от варовик. Тръбата за душа е крива. Питата за душа е 3лв и я сменяме с нова постоянно защото или се чупи, или се запушва. В момента е цялата мръсна и няма чистене. Врътките са все едно настройвам радио. Трябва да правя полу-обороти, за да си настроя водата правилно. В един момент просто тръгва с всичка сила и трябва да се върне кранчето назад. Врърките на батерията се износват и чупят през определен период. Започват да превъртат. Същото и с крана за душа. Капе 3 минути след като е спряна водата. Свикнал съм му вече, но просто ме дразни. Каня се да я сменя от 2 години. :)

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Най-стандартна Българска, която никига не е сменяна. На 30 години е. Страната на батерията с топлата вода е бяла от варовик. Тръбата за душа е крива. Питата за душа е 3лв и я сменяме с нова постоянно защото или се чупи, или се запушва. В момента е цялата мръсна и няма чистене. Врътките са все едно настройвам радио. Трябва да правя полу-обороти, за да си настроя водата правилно. В един момент просто тръгва с всичка сила и трябва да се върне кранчето назад. Врърките на батерията се износват и чупят през определен период. Започват да превъртат. Същото и с крана за душа. Капе 3 минути след като е спряна водата. Свикнал съм му вече, но просто ме дразни. Каня се да я сменя от 2 години. :)

 

2 години си се къпал така както обясни по-горе?? :notify:  ...много си търпелив май...

 

П.П. С водата в Пловдив, рано или късно всяка "цедка" хваща котлен камък...и си иска почистване.

Link to comment
Share on other sites

Интересно при водата в Пловдив колко издържа тоя термостат на Grohe?Иначе аз съм за смесител със сферична глава на Видима-самата глава се сменя лесно,живее дълго и е смешни пари...400 стотака за душ?!?

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

400 са нищо, има смесители над 1000... Аз навремето се бях нахвърлил на тия модули с дюзите - добре, че умни хора ме спряха навреме... 

Link to comment
Share on other sites

2 години си се къпал така както обясни по-горе?? :notify:  ...много си търпелив май...

 

П.П. С водата в Пловдив, рано или късно всяка "цедка" хваща котлен камък...и си иска почистване.

 

Не 2 години. Към 15 поне. 2 години се каня да взема ново. Единственото, което ме спира е, че не мога да си го сменя сам. Или поне мисля, че не мога.

 

Интересно при водата в Пловдив колко издържа тоя термостат на Grohe?Иначе аз съм за смесител със сферична глава на Видима-самата глава се сменя лесно,живее дълго и е смешни пари...400 стотака за душ?!?

 

Ми ще се разбере. :) Един приятел каза, че ползва термостат на Тека и вече 2 години няма проблем.

Душ системите на Видима са същите пари.

Link to comment
Share on other sites

Интересно при водата в Пловдив колко издържа тоя термостат на Grohe?

Би трябвало да изкара 20+ години при положение, че го почистваш на всеки няколко години. 

Link to comment
Share on other sites

За какви хиляди години говорим при условие, че това е един прост консуматив. Я разхвърляйте цената на един скъп смесител за десет години, защото е горе-долу нормално на десетина години да си направиш ремонт на банята или кухнята, макар и освежителен...

Хиляда лева на десет години са сто лева за година. Това прави по 8 лева и малко на месец... Кое му е скъпото? И защо да не си струва инвестиция в продукт, който ще ти работи безотказно дълго време? Да не говорим, че читавите марки са с поне 5 години гаранция. В скромния ми житейски опит, ми се е доказала максимата, че скъпото винаги излиза по-евтино.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча човек, който да ми смени главния водопроводен кран и да ми смени душ системата с нова. :)

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча човек, който да ми смени главния водопроводен кран и да ми смени душ системата с нова. :)

 

...тъкмо да го ползвам и аз за смяна на един водомер. ;)

Link to comment
Share on other sites

Не 2 години. Към 15 поне. 2 години се каня да взема ново. Единственото, което ме спира е, че не мога да си го сменя сам. Или поне мисля, че не мога.

Нали с раптора сте първи дружки, да мине да ти го смени. Става за 2 минути по часовник. Той толкова съвети ти даде, една батерия ако не може да смени :lol:
Link to comment
Share on other sites

Аз батерията съм почти сигурен, че мога да си я сменя и сам. Проблемът ми е крана на водопровода за банята, защото е стар и ако при свалянето нещо стане - има проблем. Затова предпочитам да го направи професионалист. Ще се обадя в крайна сметка на някоя обява.

Link to comment
Share on other sites

....копченатискачи такива... Нека Ви е гадно ся :punk

 

"Кнобкодави" Гадо! Руския вариант е по благозвучен :)

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча човек, който да ми смени главния водопроводен кран и да ми смени душ системата с нова. :)

 

Пия Белуга.... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...