Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Един толинк за контакт, нещо не ми харесва как работи. Взех си и xiaomi за юсб но не съм му тествал обхвата още. Иначе тплинка работи със същото име на мрежата а шаомито прави нова.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Моите също правят нова мрежа...всъщност реално може да се избира между 3 режима - AP, рутер или екстендер. Тук единия го ползвам като екстендер, а оня другия (със 100-те метра и двете стени) съм го свързал като AP.

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам - имам 2 еднакви, които ползвам в 2 различни града и съм изключително доволен от силата на сигнала (на едното място имам много стабилна връзка на разстояние 100 метра + 2 дебели стени от по половин метър всяка), но нямам представа тоя на линка как се държи, понеже моите са друг модел.

Я дай линк да видя за какво иде реч..Искам да си пусна сигнал в гаража на къщата ми,че сегашния ми рутер едвам го закачам...
Link to comment
Share on other sites

Имай предвид, че тоя, дето си го дал на линка е AC, докато моите са N, а теоретично (пък и на практика) "AC" закарва сигнала на по-малко разстояние отколкото "N".

Link to comment
Share on other sites

16,99.

Малко скъпо ми се вижда това. От 3 години(да не кажа и повече) съм на тарифа за 17 лева. Получавам неограничени повиквания към всичко(включително домашни) + 10 гб интернет, 6гб в роуминг, 200 минути към международни,100 или 200 смс-а. Има и още някакви, но не ги знам. Ако не се лъжа още преди година Виваком предлагаха подобна тарифа на същата цена. Провери в момента как са, но плащаш прекалено скъпо на ментел.
Link to comment
Share on other sites

Няма я вече тази тарифа. Тогава който удари кьоравото, удари. Сега е мааалко по-различно. Има подобни оферти, но с по-малко нет и без SMS-и. Роумингът е оправданието, в момента. Аз получих добри условия, смятам, но са фирмени и след преговори, разбирай надцакване.

 

Ако всичко е наред, догодина лятото, ще има подобни на твоята оферта. Преди това, надали. Сега нетът е силно орязан, няма SMS-и, няма минути към 0700, 0800 и прочее. Ако закачиш минути първа и втора зона международни, пак е нещо. Нетът е почти наполовина за частни лица. Има разни оферти под масата, но са за силно познати хора.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

При мен е огромна фирмена група, но говоря за познати които са частни лица и са на подобна тарифа. Може би да нямат толкова допълнителни услуги, но базовото от неограничени + 10гб си го имат. Честно казано не съм следил какви са офертите в момента.

Link to comment
Share on other sites

Нали това казвам, няма такова животно в момента. Това базовото, което казваш за неограничени и 10ГБ нет, в момента е около 25лв. за физически лица, като този нет е само за България или има някакви смешни 200MB за роуминг. Минутите са само към мобилни и стационарни, разбирай т.нар. градски телефони - никакви 0700, 0800 и т.н. Яко е орязано всичко.

Link to comment
Share on other sites

netrootbg, on 27 Oct 2017 - 22:00, said:

Малко скъпо ми се вижда това. От 3 години(да не кажа и повече) съм на тарифа за 17 лева. Получавам неограничени повиквания към всичко(включително домашни) + 10 гб интернет, 6гб в роуминг, 200 минути към международни,100 или 200 смс-а. Има и още някакви, но не ги знам. Ако не се лъжа още преди година Виваком предлагаха подобна тарифа на същата цена. Провери в момента как са, но плащаш прекалено скъпо на ментел.

 

Както Лъки каза, в момента никой не предлага такава тарифа. В новите планове тихомълком извадиха от "безплатните" минути фиксираните мрежи, а орязването на мобилния нет оправдаха с роуминг регулациите. На практика аз не изразходвам повече от 35% от минутите и 50% от нета, независимо, че за удобство често водя служебни разговори през личния номер.

Но операторите нямат за цел да ми поевтинят разходите чрез реално намаляване на такса, а да ми продават виртуални минути или мегабайти, които правят по-високата такса да изглежда супер изгодна.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Трябва ми съвет за перфоратор или винтоверт. Става въпрос за домашна употреба, понякога да завия някоя видия или дупка на стената и т.н. Кое е по добро от двете за моя случай?

Link to comment
Share on other sites

Според вас добра сделка ли е този  телевизор? Средата на средния клас на Филипс. Ще се ползва за зяпане на телевизия, от време на време някой филм и веднъж в месеца разцъкване на Xbox-а. Мястото, където ще стои не позволява да е по-голям от 43 инча. 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

И аз четох противоречиви мнения за тях, но пък в момента съм с Филипс на 2 години- 32 инча FullHD и съм доволен. По принцип като съм ги гледал в магазина от телевизорите за под 1000лв Филипс винаги ми се е струвало, че имат най-впечетляваща картина. Де да знам, чудя се и май направо ще мина през магазина след работа...

Link to comment
Share on other sites

Тъй като и аз си търся телевизор 40-43 инча, за момента се колебая между тези:

 

 


 


 


 


 


Link to comment
Share on other sites

 

Тъй като и аз си търся телевизор 40-43 инча, за момента се колебая между тези:
 
 
 
 
 
 

Бих ти препоръчал Sharp. От към техника никога не са ме разочаровали. Този модел е чудесен.

Link to comment
Share on other sites

Огромна част от телевизорите, които не са SONY, SAMSUNG или LG е твърде вероятно да са произведени от VESTEL.
През последните години изкупиха правата или директно произвеждат за доста от популярните марки.

VESTEL Subsidiary brands
VESTEL Related brands

Link to comment
Share on other sites

Спор няма.

Преди две седмици мои познати търсеха не-Smart телевизор. Взеха един 40" Sharp и са много доволни. 

Произведен е в Полша, но не знам чия е фабриката.

Link to comment
Share on other sites

LG 43LJ624V от изброените. Иначе огледай Сони с Android, но там трябва яко bezahlen и ако ще го ползваш САМО за телевизия, не си заслужава, ама изобщо. Ако ще ровичкаш, това е марката и операционната система, иначе LG ще ти свърши повече от перфектна работа, а WebOS3.5 е много добра и може би втората най-добра след Android операционна система. С приложения като YouTube се работи с лекота. Просто е кеф. Най-добре иди и виж в някой магазин и после си го "викни" онлайн, ако е на по-добра цена.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...