Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Преди като съм ходил в Хисаря да пълнем вода от чешмите помня , че имаше едно местенце на което се слизаше по стълби ( горе мисля че беше някакъв хотел ) а долу по стълбите имаше много чешми ( мисля че бяха 12 или 16 ) и паркче . Някой знае ли как се води това място и как се казваше хотелчето , мисля тези дни пак да отида да напълня вода .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако правилно се сещам, става дума за Военния санаториум. До него има голяма и малка чешма. Малката баня е точно до голямата чешма. Сега от горната страна на голямата баня направиха и много готина нова чешма. Паркът е хубав, както всички в Хисар :)

Виж дали за това става дума :)

Наблизо е и читалището.

 

http://www.hisarbg.com/kaleroya.aspx

Link to comment
Share on other sites

Ако правилно се сещам, става дума за Военния санаториум. До него има голяма и малка чешма. Малката баня е точно до голямата чешма. Сега от горната страна на голямата баня направиха и много готина нова чешма. Паркът е хубав, както всички в Хисар :)

Виж дали за това става дума :)

Наблизо е и читалището.

http://www.hisarbg.com/kaleroya.aspx

Мне не е това . Помня че спирахме с колата на хотелчето и от там слизахме по едни стълби към чешмата която е в парка , мисля , че там се наливаше вода в общо 12 чешмички .
Link to comment
Share on other sites

2 са големите чешми в Хисаря, едната в парка в центъра - Момина сълза, другата е под централната баня, (която отдавна не функционира) - Момина баня. И двете имат подходи по странични стълбички, освен главното стълбище. Не са далеч една от друга, така че може да се разходите и да ги видите и двете. https://hisar.bg/hisar/%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%b7%d0%bd%d0%b0-%d0%b8%d0%bd%d1%84%d0%be%d1%80%d0%bc%d0%b0%d1%86%d0%b8%d1%8f/%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%82%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%b0-%d1%85%d0%b8%d1%81%d0%b0%d1%80%d1%8f/

Link to comment
Share on other sites

Аз ли грешно написах, ти ли невярно ме разбра? Чешмите си работят на Момина баня, банята само не работи, и то новата. Старата я реставрираха и действа.

Link to comment
Share on other sites

Не че нещо, ама Момина баня е точно до Военния санаториум, та първото мнение е вярно.

 

Отделно, че на Момина баня освен новата чешма горе до читалището, долу голямата до банята има и една малка долу с 2 чучура. Също и на Момина сълза, в страни има други чешми, на които пак малко хора ходят.

 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Вярно ли е, че за да пътуваш в чужбина, документът, който ще използваш, трябва да е бил издаден поне 6месеца преди датата на заминаване?
В същото време, има ли проблем ако личната ми карта изтича седмица след заминаване и 2 дни след прибиране обратно в БГ ?

Link to comment
Share on other sites

Вярно ли е, че за да пътуваш в чужбина, документът, който ще използваш, трябва да е бил издаден поне 6месеца преди датата на заминаване?

 

Трябва да има поне 6 месеца валидност към датата на заминаване.

Link to comment
Share on other sites

Ако заминаваш на 01.01., трябва да има валидност поне до 30.06. Аз така го разбирам :)

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

т.е. да изтича след не по-малко от 6 месеца, или да е бил издаден преди поне 6 месеца? (тъп съм, сори :P )

 

Трябва да има още поне 6 месеца остатъчни след като напускаш страната.

Link to comment
Share on other sites

Аз преди 2 години ходих на гости в Англия за една седмица, а личната ми карта изтече точно 1 ден след като се върнах. Билета беше двупосочен. А може и да не са забелязали незнам.

Link to comment
Share on other sites

т.е. да изтича след не по-малко от 6 месеца, или да е бил издаден преди поне 6 месеца? (тъп съм, сори :P )

Трябва да имаш поне 6 месеца до момента на изтичането на документа. Така е по изискване. На практика не съм видял някой някъде някога да са го спрели защото му остават по - малко от 6 месеца. Все пак е хубаво да имаш поне толкова оставащи. Никой не ти гледа кога е издаден документа.

 

Аз преди 2 години ходих на гости в Англия за една седмица, а личната ми карта изтече точно 1 ден след като се върнах. Билета беше двупосочен. А може и да не са забелязали незнам.

За Англия е друго. Там е ЕС. Никой не го бъркат тези неща.

 

Мога да питам най-рано утре и да ти кажа. Имам човек в паспортно

Какво ще ти кажат от паспортното??? Те не се занимават с тези неща.

Link to comment
Share on other sites

Вярно ли е, че за да пътуваш в чужбина, документът, който ще използваш, трябва да е бил издаден поне 6месеца преди датата на заминаване?

В същото време, има ли проблем ако личната ми карта изтича седмица след заминаване и 2 дни след прибиране обратно в БГ ?

 

*документ, който ще използваш = червен паспорт

Агенциите искат задграничният ти паспорт да има срок 6 м след като се прибереш в България, но такъв закон няма писан - ако ти тръгнеш самостоятелност в чужбина и си планираш добре плануването, няма да има проблем, но е задължително всичко да ти е в срок. Относно личната карта — по-добре си направи нова, не разчитай на тези 2 дена, защото в този случай всичко е до митническите служители, ако се заядат (а те го могат) и те върнат обратно в държавата, от която идваш, разправиите и таксите са големи и ще ти отнеме месеци за да се върнеш обратно в България.

Link to comment
Share on other sites

Някой да ми обясни разликата между обикновен силикон за топло лепене и черен такъв. Моля.

Link to comment
Share on other sites

Имам 2 въпроса :)

 

Има ли още сайтове от които мога да си сваля отделни песни. Помня, че едно време някой ги беше споделил, но вече 20 минути ги търся из форума и не мога да ги намеря. (пробвах с data.bg, но половината линкове не работеха).

 

Вторият е повече адресиран към netrootbg, но и някой друг може да даде мнение. Решихме да ходим в Босна на някакъв рафтинг началото на юни. Въпросът е дали ще може да го съеденим с едно море в Черна Гора? Дали морето или времето няма да е прекалено студено ?

Link to comment
Share on other sites

Има ли още сайтове от които мога да си сваля отделни песни. Помня, че едно време някой ги беше споделил, но вече 20 минути ги търся из форума и не мога да ги намеря. (пробвах с data.bg, но половината линкове не работеха).

 

http://beemp3s.org/ беше безплатен преди, виж дали ще ти свърши работа

Link to comment
Share on other sites

За сваляне на отделни песни - едно някой тук беше постнал хитринка - търсиш в гугъл името на песента и "mediafire". Или някой от другите подобни file sharing сайтове.
Примерно "helloween kings will be kings mediafire". Може да сложиш mediafire в кавички, за да търси резултати само свързани с това. Не съм го пробвал от доста време този метод де, че последно време свалям само цели албуми.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...