Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Повечето мултицети вървят с термосонда, за 10-15 лева ...

Която обаче - О, чудо!... никаква я няма при температури под поне стотина градуса :)

 

Ангеле, вземи си едно електронно термометърче с външна сонда за десетина лева от руския, и не се занимавай с простотии. Пък ако ти е само моментна хрумка, аз мога да ти дам един от моите за ден-два.

Link to comment
Share on other sites

Моментна хрумка ми е, искам да видя само каква е температурата на изхода на климатика, че се параноясвам дали работи както трябва.

Link to comment
Share on other sites

Която обаче - О, чудо!... никаква я няма при температури под поне стотина градуса :)

Така е, нямат компенсация на студения край на термодвойката, но пък ще му даде отклонение 2-3 градуса макс, все пак нали е само да пробва :)
Link to comment
Share on other sites

Ангеле, и vinyl-а, и gado имат право. Ама за моментна хрумка, мога да ти дам един термометър за храна да си свършиш работа (сравнен с калибриран прибор, разлика не по-голяма от 0,1 градус). След това, ако още си мераклия и смяташ да си проверяваш термостата на колата или разни печки - мултицет с термодвойка; за температури под 100 градуса - както те съветва Галин.

Link to comment
Share on other sites

Искам да си премеря температурата на въздуха, която излиза от новия климатик.

С нормален стаен термометър няма да стане, защото до колкото разбрах трябва да се наблюдават температури до 45-50 градуса.

 

Някой има ли термометър, който мога да използвам за един час да си направя замерването?

 

Имам и електронни термометри за тяло, но те са абсурден вариант. Най-малкото, защото максимума им е 45 градуса.

Тъст ми има един лазерен термометър (някакъв професионален е) ама мери върху повърхност. Можем да направим бартер - аз идвам да премеря въздуха от климатика ти някак (или някоя повърхност близо до него), а ти ми даваш да чуя някакви ултра хубави слушалки да видя ще се впечатля ли като си пусна някое от нещата дето слушам от youtube :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Тъст ми има един лазерен термометър (някакъв професионален е) ама мери върху повърхност. Можем да направим бартер - аз идвам да премеря въздуха от климатика ти някак (или някоя повърхност близо до него), а ти ми даваш да чуя някакви ултра хубави слушалки да видя ще се впечатля ли като си пусна някое от нещата дето слушам от youtube :)

 

Няма да ми свърши работа щом мери повърхност. Трябва струята директно.

Аз слушалки мога да ти демонстрирам без проблем да пробваш и без бартера. Проблема се крие в последната думичка на изречението ти. YouTube. С хубавите слушалки ВСИЧКИ дефекти в нискокачествените записи излизат на яве. ВСИЧКИТЕ до един. Без значение дали качеството е ниско или онзи в студиото си е оставил ръцете. Та с YouTube ще звучат като VEF в повечето случаи и дори твоите ще ти се сторят по-хубави. Трябва хубав източник. MP3 да е поне 320kbps. YouTube е със 192kbps дори на 4K видео.

 

Само трябва да се придържа в струята.

 

Благодаря, ще проверя мултицетите на околията дали имат такава термо сонда и ще ти пиша при нужда. :D

Link to comment
Share on other sites

Благодаря, ще проверя мултицетите на околията дали имат такава термо сонда и ще ти пиша при нужда. :D

Термосонда е силно казано. Имай предвид вероятното отклонение от 2-5 градуса на термодвойките.
Link to comment
Share on other sites

Термосонда е силно казано. Имай предвид вероятното отклонение от 2-5 градуса на термодвойките.

Това, което аз му предлагам е с ПТЦ датчик и грешката в целия му диапазон( -30 +70) е от порядъка на 0.3 градуса. С такива работих навремето, когато се занимавах с климатици.

Link to comment
Share on other sites

Така де, но Ангел се спря на мултицет, а "сондата" на евтинките такива е един термоустойчив шлаух, от който стърчи ГОЛАТА капка на термодвойка. Имам такъв и съм го сверявал.

Дай някакъв линк, че ми стана интересно за тези ПТЦ. Ще ми трябват няколко броя за следене на различни процеси и ако са евтинки - супер.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Отиваш във Фригохим в Изгрев и си избираш. Цените са между 8 и 18 лева за брой.

Link to comment
Share on other sites

Абе на човека му трябва нещо за еднократно измерване - или му дайте нещо назаем, или да дойде аз да му дам няколко да замерва и да сверява температурите...имам и мултицет със сонда, и термометър за храни и течности, и широкообхватен термометър, и инфрачервен...

 

П.П. Ангеле, ще ги пробвам на моя климатик и ще ти кажа кой ще е най-подходящ за измерването на струята.

Link to comment
Share on other sites

Абе на човека му трябва нещо за еднократно измерване - или му дайте нещо назаем, или да дойде аз да му дам няколко да замерва и да сверява температурите...имам и мултицет със сонда, и термометър за храни и течности, и широкообхватен термометър, и инфрачервен...

 

П.П. Ангеле, ще ги пробвам на моя климатик и ще ти кажа кой ще е най-подходящ за измерването на струята.

Мерси. :) Тъкмо си ми най по път. :)

Link to comment
Share on other sites

Да, ама ти не си му 'най по път', иначе съм сигурен, че твоето ще го измери най-точно.

 

Да, правилно. :) Не ми е най-по път. Трябва да му ангажирам времето и да го издирвам. :)

Link to comment
Share on other sites

От два часа време лампите вкъщи премигват като в дискотека. Във всички стаи, всички осветителни тела. Не е постоянно, а на етапи, 5-10 минути премигват, после всичко е наред 5-10 минути и после пак почва мигане така вече два часа. Случвало се е и преди, без някаква логика в интервалите, последно мисля преди около 3 седмици. Не се отоплявам на ток, имам само стандартните уреди за едно домакинство. Въпроса е на какво може да се дължи и къде да търся проблема: в таблото на апартамента, в някой от уредите или някъде централно?  

Съжалявам, ако въпросът е тъп, но тоците са ми е непрогледно тъмна Индия :)

Link to comment
Share on other sites

За крадене не знам, все пак живея в блок, главното табло уж е заключено, а и сметките са ми горе-долу нормални... ама то знае ли човек.

Ако предположим, че проблема е при мен къде следва да го търся?

Link to comment
Share on other sites

Щом само лампите и всички лампи мигат, това е лоша връзка във веригата на осветлението и тя е или на предпазителя в таблото или на първото разклонение (розетка). Ослушвай се, трябва да има "църкане" докато премигват.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Щом само лампите и всички лампи мигат, това е лоша връзка във веригата на осветлението и тя е или на предпазителя в таблото или на първото разклонение (розетка). Ослушвай се, трябва да има "църкане" докато премигват.

"Църкане" има и то се чува от таблото в момента на примигването. По принцип цялото осветление на апартамента е на един предпазител, но си направих експеримента да включа една настолна лампа във няколко различни контакта за по десетина минути, за които знам, че са на различни предпазители и във всеки от тях също примигваше. Което, по пътя на логиката, би следвало да означава, че проблема не е в предпазителя на осветлението, а в целия ток на апартамента. 

 

едит: забелязах ново явление: след като около половин нямаше почти никакви видими смущения, не се чуваше шум от таблото и всичко изглеждаше наред, сега светлината от полилея намалява (става по-приглушена) за около 2-3 минути след което се оправя и светва нормално. Два пъти се случи това за последния половин час. 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...