Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ха и аз това получавам у дома, незнайно защо - в Канада го видяха и много други... Не знам - вече 24-48 явно има диверсификационно значение... Излезнах от обсега на рутера и телефонът веднага отвори сайта..  

Link to comment
Share on other sites

Едно обаче е сигурно - WIX са страхотни и HOST са супер отзивчиви. Професионалисти с една дума...

ЕДИТ: Руми, птеромисира е на същия доставчик и затова му изкарва същия екран :grin:     

Link to comment
Share on other sites

Да попитам разбиращите от часовници... искам да купя на жена ми часовник и се спрях на този. Тъй като аз никога не съм носил часовник и въобще на мен са ми тъмна Индия, това според вас добро ли е като марка и т.н.?

Link to comment
Share on other sites

Да попитам разбиращите от часовници... искам да купя на жена ми часовник и се спрях на този. Тъй като аз никога не съм носил часовник и въобще на мен са ми тъмна Индия, това според вас добро ли е като марка и т.н.?

Не мога да кажа нищо за това как изглежда, но ... Стъклото е по - добре да е от сапфир за да не се драска и да е поне водоустойчив. Не мога да разбера защо пишат как хем издържа на 3 атмосфери налягане, а с това напомнят, че най - много може леко да се намокри.

Link to comment
Share on other sites

Уфф гледам ги тези със сапфирините стъкла, ама те почват от 800-900 лв. на горе. А в Пловдив случайно да има магазин който предлага хубави часовници като Fossil, Adriatica и т.н. Просто искам да ги видя на живо?

Link to comment
Share on other sites

Уфф гледам ги тези със сапфирините стъкла, ама те почват от 800-900 лв. на горе. А в Пловдив случайно да има магазин който предлага хубави часовници като Fossil, Adriatica и т.н. Просто искам да ги видя на живо?

Има и на много по - ниска цена. От линка който ми беше дал случайно кликнах на един и видях, че е с такова:

https://timer.bg/adriatica-a31762113qz

Не знам до колко фатално ще е ако не с такъв тип стъкло. По принцип жените внимават за такива неща, но ....

 

 

 

Знам я тази таблица. Точно за това се възмущавам. Уж пише, че издържат на 200 метра, а реално и 20 няма да изкарат.

Link to comment
Share on other sites

Уфф гледам ги тези със сапфирините стъкла, ама те почват от 800-900 лв. на горе. А в Пловдив случайно да има магазин който предлага хубави часовници като Fossil, Adriatica и т.н. Просто искам да ги видя на живо?

По принцип Пловдив е доста зле откъм магазини за часовници ( изключвам Q&Q и китайските реплики). Може би най-добър избор има в Джулиани (на Железарска срещу входа на джамията), май имаха и в мола магазин, но не съм сигурен. Там, освен супер-скъпите швейцарски тупалки, като Rado, Raymond Weil и тн, има и далеч по-бюджетни марки, като Festina, Certina, Candino, Fossil  и тн., и може да си намериш хубав модел в рамките на 300лв.

Ако имаш път към София, има един магазин на Giulian, на Раковска- там е като Дисниленд на часовниците, има всичко от 200 до 20 000лв. Те са и официалния вносител на Адриатика за България, щом държиш да ги видиш на живо. 

 

п.п.: съветвам те да хвърлиш един поглед на Tissot: имат хубави, здрави модели и предлагат високо качество, дори в ниският си ценови клас (около 400-500лв)- моят Tissot, купен от там, безжалостно влачен от мен вече 5-та година, почти няма следи от употреба и не е мръднал и секунда, затова и лично препоръчвам марката. Ако целта е по-евтин часовник, тогава може да се насочиш към марките с японски механизми, като Citizen, Seiko, Orient, Casio и тн. Също са хубави, но са по-евтини, просто защото НЕ са швейцарски. 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ви за съветите. Утре ще ида да разгледам и в Джулиани. Всъщност аз нямам някакъв определен бюджет за часовника, не е проблем и да е по скъп, но колкото и да ви е смешно, сега разбирам, че часовници от 300-500 лв. са бюджетни.  :santa:

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Благодаря ви за съветите. Утре ще ида да разгледам и в Джулиани. Всъщност аз нямам някакъв определен бюджет за часовника, не е проблем и да е по скъп, но колкото и да ви е смешно, сега разбирам, че часовници от 300-500 лв. са бюджетни.  :santa:

Според зависи от гледната точка. Имаме потребители на форума които тази цена е в бюджетните даже. Други пък за тази сума ще си поръчат няколкостотин китайски часовника :).

Link to comment
Share on other sites

Други пък за тази сума ще си поръчат няколкостотин китайски часовника :).

 

Само толкова? :lol:

 

@Асене, Ангел преди време каза, че от доста време часовникът се е превърнал най-вече в моден аксесоар и като изключим специализираните модели (разни смарт модели или пък такива с хронометри, алтиметри и т.н.)...всичките вършат едно и също нещо - показват времето и датата, а тъй като през ръцете ми за последните десетина години са минали хиляди китайски стоки, вкл. и много часовници - голяма част от тях са с японски механизми, вървящи изключително точно, че и дизайнът им хич не е лош, понеже ония копират всичко де що видят. Така че за т.нар. "бюджетни" марки си плащаш не много за не много престижната марка, а за най-престижните швейцарски марки съответно си плащаш подобаващо за престижната марка, но предполагам ти до тия изводи и сам си стигнал, че важат за всеки един отрасъл, където има престижни и не толкова престижни производители. :)

Link to comment
Share on other sites

Citizen, Seiko, Orient, Casio и тн. Също са хубави, но са по-евтини, просто защото НЕ са швейцарски.

 

Citizen и Seiko далеч не са евтини. :)

Знам я тази таблица. Точно за това се възмущавам. Уж пише, че издържат на 200 метра, а реално и 20 няма да изкарат.

Ами то си е просто маркировка. Има и други мерни единици, които нямат смисъл, но са факт. Не е вината на този, който е измислил маркировката, че потребителите не си четат книжката с инструкциите за часовниците, в която си пише какво може и какво не може да се прави с часовник с определена сертификация.

Link to comment
Share on other sites

Само толкова? :lol:

 

@Асене, Ангел преди време каза, че от доста време часовникът се е превърнал най-вече в моден аксесоар и като изключим специализираните модели (разни смарт модели или пък такива с хронометри, алтиметри и т.н.)...всичките вършат едно и също нещо - показват времето и датата, а тъй като през ръцете ми за последните десетина години са минали хиляди китайски стоки, вкл. и много часовници - голяма част от тях са с японски механизми, вървящи изключително точно, че и дизайнът им хич не е лош, понеже ония копират всичко де що видят. Така че за т.нар. "бюджетни" марки си плащаш не много за не много престижната марка, а за най-престижните швейцарски марки съответно си плащаш подобаващо за престижната марка, но предполагам ти до тия изводи и сам си стигнал, че важат за всеки един отрасъл, където има престижни и не толкова престижни производители. :)

Знам, че е така Пламене, жена ми също ще го ползва основно като моден аксесоар. Но също така тя си е суетна и си държи на по "марковите" неща. Разгледах нещата на Tissot, там имат един-два модела които мисля, че ще и харесат. 

Link to comment
Share on other sites

Но също така тя си е суетна и си държи на по "марковите" неща. Разгледах нещата на Tissot, там имат един-два модела които мисля, че ще и харесат. 

 

Ами да й поръчаме тогава едно 100% копие на Tissot - тя не е часовникар-специалист и няма как да го познае, а пък ти няма да й казваш, само ще й покажеш на оригиналния сайт колко струва, а остатъкът от няколкостотин лева ще отиде във фонда "И аз съм човек", а пък ако случайно се спре на този - след като й го подариш, за остатъка ще може да си вземеш цял скелет на T-Rex...примерно... :D

 

Off/ Извинявам се ако засягам нечии "маркови" чувства, обаче мисля, че точно оня горе от линка не може да струва 5-цифрено число, сори - лично мнение...имам предвид не самият часовник, а този който ще си го купи, пък ако ще и да вади по 11 бона за месец. :)

Link to comment
Share on other sites

Ами да й поръчаме тогава едно 100% копие на Tissot - тя не е часовникар-специалист и няма как да го познае, а пък ти няма да й казваш, само ще й покажеш на оригиналния сайт колко струва, а остатъкът от няколкостотин лева ще отиде във фонда "И аз съм човек", а пък ако случайно се спре на този - след като й го подариш, за остатъка ще може да си вземеш цял скелет на T-Rex...примерно... :D

Хахаха минаваше ми и на мен през главата тази идея, но...за другата глезотия ще го направим...моята булка си заслужава часовника.  :love

Link to comment
Share on other sites

Имам много странен проблем с интернета вкъщи . И на телефона, и на лаптопа съм свързан към рутера и сигналът си ми е ок, на максимална сила, но и към двете устрйства нямам нет от Уайфайа. Докато всички останали вкъщи, около мен си имат връзка безпроблемно. Прегледах си всички настройки на двете устройства и всичко е включено и си работи по дифоулт.

Link to comment
Share on other sites

Хахаха минаваше ми и на мен през главата тази идея, но...за другата глезотия ще го направим...моята булка си заслужава часовника. :love

http://www.jomashop.com

 

От няколко стотин доларес до милион и 39 хилки. Кеф ти марка, кеф ти махнизъм. Има и промоции. И всичко е оргиналдЪ. Лично носих от там Орис Уилямс Ф1 едишън.

Link to comment
Share on other sites

Само толкова? :lol:

 

@Асене, Ангел преди време каза, че от доста време часовникът се е превърнал най-вече в моден аксесоар и като изключим специализираните модели (разни смарт модели или пък такива с хронометри, алтиметри и т.н.)...всичките вършат едно и също нещо - показват времето и датата, а тъй като през ръцете ми за последните десетина години са минали хиляди китайски стоки, вкл. и много часовници - голяма част от тях са с японски механизми, вървящи изключително точно, че и дизайнът им хич не е лош, понеже ония копират всичко де що видят. Така че за т.нар. "бюджетни" марки си плащаш не много за не много престижната марка, а за най-престижните швейцарски марки съответно си плащаш подобаващо за престижната марка, но предполагам ти до тия изводи и сам си стигнал, че важат за всеки един отрасъл, където има престижни и не толкова престижни производители. :)

 

Ако ми позволите да вметна само, че когато човек няма истински интерес и гъдел в дадена област, обикновено използва този аргумент. Аз отговарям така, когато някой познат започне да ми обяснява за новия си хипер-дупер ултра модерен чисто нов смартфон с космонавтски екстри, нещо от рода на "А пък моето Леново струва 50лв и ми върши същата работа, а най ме кефи, че е с две сим-карти" (което си е самата истина), просто защото ми е през дедовия с какъв телефон съм

Та така, за часовниците е същото- ако не ти пука какъв носиш- ти е все тая дали е Тиссот-а от линка или китайче за допар и половина.

 

Аз, като човек, който винаги е държал на часовника си, те уверявам, че само парвенютата гледат на часовника като моден аксесоар. За тях си има и съответните марки, от типа на Емпорио Армани, Дизел, Гучи, МаксМара и прочее модни къщи, които правят и часовници някъде на ишлеме в провинция Съчуан, най-често по схемата: 2-доларов китайски механизъм + кичозен дизайн + логото на марката = бижу за 500лв, което показва и времето. Аз лично не правя разлика между този тип часовници и китайските реплики. Когато поносиш малко истински хронометър, швейцарска изработка, от фирма с 200-годишна традиция (като не е нужно да струва 11 000лв. има хубави и за по 400лв), тогава ще разбереш защо швейцарците са на-добрите в занаята и няма да ти се иска да се върнеш обратно на японски/китайски/руски и тн.  Дано да не звуча като някой префърцунен сноб, но това е истината. Пък ако просто искаш нещо, което да ти показва времето- ами то дори не ти е нужен часовник, горе-долу се познава и по слънцето  :laughing:

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Дано да не звуча като някой префърцунен сноб, но това е истината.

............ами то дори не ти е нужен часовник, горе-долу се познава и по слънцето

 

Ти не, но има вероятност Ангел да те намрази заради репликата ти "кои единствено гледат на часовника като моден аксесоар". :))

Иначе напълно те разбирам, защото наред с всичките нелоши 'китайци', от които по навик основно ходя само с един, имам и швейцарска Doxa, един голям самонавиващ се Ориент, както и един стар Сейко. Така че мога да направя разлика между часовник от 10 лв. и такъв от 300 или 500 например. Но продължавам да твърдя, че часовник от 100 000 лева в никакъв случай не е 1000 пъти по-добър и функционален от такъв за 100 лева, освен ако просто не е златен и инкрустиран с диаманти, което за мен отново не е приемливо да ходя по улицата с един луксозен автомобил на китката си, при положение, че с толкова пари мога да свърша доста по-полезни неща. :)

 

П.П. Всъщност да - мога да се ориентирам за времето по слънцето и звездите, но без часовник чувствам ръката си някак празна и по-лека, та затова предпочитам винаги да нося някакъв. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Днес ходих в Julliani, харесах един часовник Certina на цена от 799 лв., който в момента е на промоция на 719 кинта. Надявам се жената да го хареса, щото тя е малко на принципа...Не е важно да е от сърце, важното е да е скъпо :punk. За моите представи там наистина има доста богат избор от модели.

Link to comment
Share on other sites

Изглежда добре, но му плащаш цената главно заради диамантите.

Знам, че е така, но пък поне като и купувам подарък...искам да е нещо което наистина ще я впечатли. А и този отговаря на нейните вкусове, изцяло сребрист без никакви златисти и т.н. орнаменти.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...