Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ти най-добре познаваш вкуса й, но ако аз трябваше да избирам между този (който ми изглежда доста семпъл и даже unisex), бих се спрял на първия, който помести - струва ми се по-елегантен и дамски. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пламене, при мен проблема е следния. Аз съм човек на 41 г. и съм свикнал когато купувам нещо първо да го видя и пипна и тогава да преценя. Да, прав си, че онзи първия е по елегантен, но проблема е, че в Пловдив го няма и няма как да го видя как изглежда на живо. Пък и Netrootbg беше прав за водозащитата и сапфиреното стъкло. Абе като ще се набутвам, поне да е ударно. Айде наздраве на целиОт форум...ъъъ аз няма да го закривам.

Link to comment
Share on other sites

Във връзка с изпляскалата ми плазма и липсата на части в официалния сервиз на LG ми се налага да се оправям самостоятелно с намирането на изгорялата част. Ако някой може да помогне с идеи ще съм благодарен. Издирва се следния компонент:

 

PCB assembly board (някаква платка е) с номер на частта 6871QYH036D за телевизор LG42PX3RVB-ZA.AEULLJP (моделът е преди тирето, след това е някакъв суфикс, който бил важен. Толкова знам от сервиза. За момента го намирам в Алиекспрес и Ибей... И в двата случая се опитват обаче да ме одрусат близо 90$. От друга страна ме предупредиха, че платка от Китай може да си угасне отново още на 20-я ден... Въобще цветуща картинка.  

Link to comment
Share on other sites

Имам човек според който в над 50% случаи се ремонтира pcb ... Стига да не е играл големия чук в официалния сервиз :),

Ако искаш давам тел на ЛС

Link to comment
Share on other sites

Pcb си е съкращение за печатна платка. Заговори се тука за дъна, самата платка там е пак pcb.

 

Ако наистина го е тряснало гръм дори бог да е наистина шанса е 50/50. Да изключим интегралите, ако са пробили и резистори/кондензатори да ги сменя 1 по 1 ще иска толкова време, а за пари да не говорим. Тея 90$ може да дойдат като нищо

 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Ако ми позволите да вметна само, че когато човек няма истински интерес и гъдел в дадена област, обикновено използва този аргумент. Аз отговарям така, когато някой познат започне да ми обяснява за новия си хипер-дупер ултра модерен чисто нов смартфон с космонавтски екстри, нещо от рода на "А пък моето Леново струва 50лв и ми върши същата работа, а най ме кефи, че е с две сим-карти" (което си е самата истина), просто защото ми е през дедовия с какъв телефон съм

Та така, за часовниците е същото- ако не ти пука какъв носиш- ти е все тая дали е Тиссот-а от линка или китайче за допар и половина.

 

Аз, като човек, който винаги е държал на часовника си, те уверявам, че само парвенютата гледат на часовника като моден аксесоар. За тях си има и съответните марки, от типа на Емпорио Армани, Дизел, Гучи, МаксМара и прочее модни къщи, които правят и часовници някъде на ишлеме в провинция Съчуан, най-често по схемата: 2-доларов китайски механизъм + кичозен дизайн + логото на марката = бижу за 500лв, което показва и времето. Аз лично не правя разлика между този тип часовници и китайските реплики. Когато поносиш малко истински хронометър, швейцарска изработка, от фирма с 200-годишна традиция (като не е нужно да струва 11 000лв. има хубави и за по 400лв), тогава ще разбереш защо швейцарците са на-добрите в занаята и няма да ти се иска да се върнеш обратно на японски/китайски/руски и тн.  Дано да не звуча като някой префърцунен сноб, но това е истината. Пък ако просто искаш нещо, което да ти показва времето- ами то дори не ти е нужен часовник, горе-долу се познава и по слънцето  :laughing:

Това е доста голямо ала-бала! Значи за теб нито е моден аксесоар, нито е просто нещо което показва времето - а какво е? Ти някакви совалки и сателити ли изстрелваш, че ти трябва толкова точен хронометър? Естествено че е моден аксесоар, изключвайки модели за гмуркане, планина с GPS и подобни!

Някой ходил ли е на този басейн на Равнища и ако да, да сподели впечатления :)

Link to comment
Share on other sites

Имам човек според който в над 50% случаи се ремонтира pcb ... Стига да не е играл големия чук в официалния сервиз :),

Ако искаш давам тел на ЛС

 

Давай смело телефона... В големия сервиз нищо не е пипано. 

Link to comment
Share on other sites

Това е доста голямо ала-бала! Значи за теб нито е моден аксесоар, нито е просто нещо което показва времето - а какво е? Ти някакви совалки и сателити ли изстрелваш, че ти трябва толкова точен хронометър? Естествено че е моден аксесоар, изключвайки модели за гмуркане, планина с GPS и подобни!

Някой ходил ли е на този басейн на Равнища и ако да, да сподели впечатления :)

Ама ти сериозно ли?  :laughing:

Само факта, че изобщо задаваш подобен въпрос означава, че просто не си носил истински часовник, иначе щеше да знаеш какво имам предвид!

А ако не си сигурен, че часовника ти показва точно време, тогава за какво ти е изобщо? Както вече уточнихме, горе-долу за времето може да се ориентираш по слънцето и звездите. Можеш да звъннеш и на "точно време", дядо ми така прави...

 

За басейна на Равнища: приятели, които са ходили, бяха казали, че не си заслужава.

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Ако имаш път към София, има един магазин на Giulian, на Раковска- там е като Дисниленд на часовниците, има всичко от 200 до 20 000лв. Те са и официалния вносител на Адриатика за България, щом държиш да ги видиш на живо.

Магазина им в Пловдив е на Отец Паисий. Не знам защо не е обявен на сайта им. А уж са големи...

Това им е сайта:

http://www.giulianwatches.com/

 

П.П. 20 бона..., те се излагат! Поне някой евтин Вашерон или Петек да изложат за цвят.

Питащия може да погледне и часовниците на Матей-Тисо в магазина на Роже на главната. За евтинджос какъвто търси може да разгледа Скаген, пак в Роже, поне са с доживотна гаранция.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Търся фотограф за кръщене. Моля някой от опит да препоръчате.

http://distudio.net/ Христо ни снима сватбата и сме много доволни.

http://www.dardov.com/

http://photorusinov.com

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Имам човек според който в над 50% случаи се ремонтира pcb ... Стига да не е играл големия чук в официалния сервиз :),

Ако искаш давам тел на ЛС

 

Имало все още свясни хора в тоя Форум... Благодаря ти много, човекът е любезен, сдал съм му данните, в понеделник ще се чуем и ще занеса телевизора. Ако не успее да ми помогне с ремонт или тукашна част, ще взема една от Германия.  

Link to comment
Share on other sites

Ама ти сериозно ли?  :laughing:

Само факта, че изобщо задаваш подобен въпрос означава, че просто не си носил истински часовник, иначе щеше да знаеш какво имам предвид!

А ако не си сигурен, че часовника ти показва точно време, тогава за какво ти е изобщо? Както вече уточнихме, горе-долу за времето може да се ориентираш по слънцето и звездите. Можеш да звъннеш и на "точно време", дядо ми така прави...

 

За басейна на Равнища: приятели, които са ходили, бяха казали, че не си заслужава.

Ами носил съм и механични самонавиващи часовници на Armani и на Tissot и не намирам разлика в точността като цяло... Или и Tissot не е истински часовник за теб? След като имаш смартфон който ти показва часа идеално точно, освен за аксесоар не виждам за какво точно ти е този часовник, няма нужда да се ориентирам по слънцето ;)

Над каква сума трябваше да се плаща мито за стока?

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

 След като имаш смартфон който ти показва часа идеално точно, освен за аксесоар не виждам за какво точно ти е този часовник, няма нужда да се ориентирам по слънцето ;)

 

 И приключваме разговора на тема часовници... Оттук насетне тишината ти е най добрата опция.  :moon:

Link to comment
Share on other sites

Купих си едни ръкавици Lonsdale, но имат неприятна миризма като от овца. Някаква идея как мога да я махна тази миризма?

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

За теглич ли говориш?

 

Теглич? Това в каква връзка? ;)

 

Ставаше дума за ултразвуковите (дето трябва да си дупчиш бронята) и електромагнитните (дето я залепяш зад бронята). :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...