Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой да знае стругар който да ми направи едно сравнително простичко нещо?

 

Кажи какво е. Снимка, нещо?

Някой може ли да ми каже как мога да спирам нета на определен порт на рутера, понеже си делим нета с един комшия и той най-редовно забравя да плаща по 2-3 месеца и като му издърпам кабела, донесе 10лв и така още няколко месеца. 

Ако е възможно пък и да му изписва съобщение за неплащане ще е супер.

Благодаря предварително.

През DHCP? Прочети упътването на самия рутер, по принцип помага.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Галче, това не виждам начин да го намериш, тъй като не се произвежда от 30 и повече години. Мисли за заместител. 

 

Магазини за крепежи има до бившата Молдавия и на Жан Жорес. Ако искаш пиши ми да те пратя точно. носиш тая парчотия и намирате нещо по размера й.   

Link to comment
Share on other sites

http://www.unofficialbmw.com/images/acs8.jpg

acs8.jpg

 

в левия край имаме жлеб... ъгъла под който е резнат не ми е подходящ за целите на тоя жлеб, искам да си направя вложка с зъбче, която да влиза в тоя жлеб, продължава 2-3см нагоре и вече на вложката да се направи под подходящия ъгъл жлеб. 

 

на моя лост даже зъбите формиращи жлеба имат пробити дупки, т.е. като се вкара вложката ако й се дупне дупчиц на зъба който ще влиза в жлеба, спокойно може да се пъне през него контра и да няма движение

 

защо ще правим зъбче а не просто да цъкнем и заварим едно парче отгоре... ами частта с която разполагаме е предвидена за друг монтаж при който ъгъла под който е направен жлеба ще си е ок... та няма защо да окепазяваме нещо вече направено

 

диаметъра е 1.2см , височината на вложакта някъде към 3-4см, жлеба и зъбчето трябва вече точно по частта да се премерят

 

тва ми е дерта :D

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Той иска да му излиза съобщение на онзи, когато се опита да влезе в интернет.

:thumbsup:

Тоест, да го пренасоча към определена страница, и само тя да може да се вижда, примерно едно доларче  :D

 

През DHCP? Прочети упътването на самия рутер, по принцип помага.

Ок, ще видя какво ще открия там.

 

ЕДИТ: Нищо няма описано в книжката, най-простите настройки, и това е. Така, че ще ми трябва още помощ.

Edited by Mladenski
Link to comment
Share on other sites

Е, ся със съобщението е малко по-сложно. Но винаги можеш да го филтрираш по мак или да му преебеш конектора с една игличка.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Ваденето на кабела ще е най-лесно. Иначе трябва да влизаш всеки път в настройките и да нагласяш през QoS точно на този компютър да няма WAN.

Link to comment
Share on other sites

Галче, това не виждам начин да го намериш, тъй като не се произвежда от 30 и повече години. Мисли за заместител.

 

Магазини за крепежи има до бившата Молдавия и на Жан Жорес. Ако искаш пиши ми да те пратя точно. носиш тая парчотия и намирате нещо по размера й.

Явно ще трябва заместител. Не че е спешно. Сега върху раклата има покривка и не се вижда дупката. В краен случай ще остане така. Все пак раклата е в квартирата.

Срещу Молдавия видяхме, няма такова чудо.

Я кажи за Жан Жорес.

Link to comment
Share on other sites

Младенски, това, което искаш да постигнеш, със съобщения, предупреждения и т.н. си е работа за мрежови администратор, а не за някой, който без капчица познания иска да постигне нещо без да плаща на никой.

Link to comment
Share on other sites

Младенски, това, което искаш да постигнеш, със съобщения, предупреждения и т.н. си е работа за мрежови администратор, а не за някой, който без капчица познания иска да постигне нещо без да плаща на никой.

 

А с ТОВА няма ли да успея? Така на пръв поглед ми изглежда, че ще свърши работа.

Edited by Mladenski
Link to comment
Share on other sites

Ти не си ли беше взел някакъв Линксис на Сиско? Те имат доста богат набор от опции, както и подробни указания в нета, поразрови се. Но Пешо е прав.

Link to comment
Share on other sites

Явно ще трябва заместител. Не че е спешно. Сега върху раклата има покривка и не се вижда дупката. В краен случай ще остане така. Все пак раклата е в квартирата.

Срещу Молдавия видяхме, няма такова чудо.

Я кажи за Жан Жорес.

 

Има, има - идвайки от моста, завиваш наляво към Молдавия и от дясната ти страна под блока има серия магазини (Молдавия ти остава отляво). Посока навътре предпоследният е за мебелни крепежи. Това е точно блока, в който оня военният застрела жена си и децата си.  

Link to comment
Share on other sites

Има, има - идвайки от моста, завиваш наляво към Молдавия и от дясната ти страна под блока има серия магазини (Молдавия ти остава отляво). Посока навътре предпоследният е за мебелни крепежи. Това е точно блока, в който оня военният застрела жена си и децата си.

Във всички магазини под въпросния блок влязохме. Няма такова нещо.
Link to comment
Share on other sites

Във всички магазини под въпросния блок влязохме. Няма такова нещо.

 

Посетихте ли магазина за мебелен обков - вътре се продават само дръжки, панти и прочее? 

 

Ако там е нямало ще ви пратя на Жан Жорес, но ми изглежда странно....

Link to comment
Share on other sites

Ти не си ли беше взел някакъв Линксис на Сиско? Те имат доста богат набор от опции, както и подробни указания в нета, поразрови се. Но Пешо е прав.

 

Да взех linksys e1700 n300 но не откривам точно такава информация, повечето е за WiFi ограничение.

Link to comment
Share on other sites

--

Насочи му днс-а към проста локална уеб страничка, в която пише за плащане. Това е най-простият вариант за твоя случай

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Посетихте ли магазина за мебелен обков - вътре се продават само дръжки, панти и прочее?

 

Ако там е нямало ще ви пратя на Жан Жорес, но ми изглежда странно....

Да, естествено, няма нищо подобно.

Има само отдушник с много по-голямо фи, ама по никакъв начин не става за дръжка.

То дето няма да има дръжка, по-хубаво да си го оставя дупка и да бъркам вътре, за да отворя.

Link to comment
Share on other sites

Да взех linksys e1700 n300 но не откривам точно такава информация, повечето е за WiFi ограничение.

То и няма нищо повече от "прави едно, прави две - има интернет, свиркай си" в user manual-а. Ама на сто езика, нали. Няма как някой да ти даде съвет, ако няма същото устройство и да действа с евристика.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Ваденето на кабела ще е най-лесно. Иначе трябва да влизаш всеки път в настройките и да нагласяш през QoS точно на този компютър да няма WAN.

 

Ко?

Link to comment
Share on other sites

На TP-LINK преди се ограничаваше Интернет достъпа от QoS поленцето в софтуера на рутера за определени машини в мрежата.
Сега QoS го няма и има Internet Access Control.

Сега дали разбра или скрийншот ще е нужен?

Link to comment
Share on other sites

Насочи му днс-а към проста локална уеб страничка, в която пише за плащане. Това е най-простият вариант за твоя случай

 

Я драсни на лични къде да му намеря DNS-а в рутера ми? Аз виждам само IP-та

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...