Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ами ще пробвам да го залепя,защото е една малка дупчица от която таи като се поизчисти почва да цацърка като ракия

Ако е метален източваш останалото от горивото, викаш някой авер с кола, взимаш маркуч (който да може да се надене на ауспуха на колата на аверчето), онзи пали двигателя, а ти завираш другия край на маркуча в сваления ти вече резервоар така че изгорелите газове да запълнят обема). След една - две минути, вече спокойно може да се действа с оксижен, СО или друга заваръчна техника. Методът е изпробван и действа безотказно!

Ако ти е пластмасов обаче... ядеш му главата и си купуваш нов.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой подавал ли е болнични листове в НОИ? Днес трябва да дам един, но не съм правил такова чудо досега и не знам къде точно да ида... 

Link to comment
Share on other sites

Някой подавал ли е болнични листове в НОИ? Днес трябва да дам един, но не съм правил такова чудо досега и не знам къде точно да ида... 

 

Главната, срещу Халите, първата успоредна на Райко Даскалов.

Link to comment
Share on other sites

Има ли начин, средство или нещо против изпотяване на огледало в баня?

http://extrazabania.com/products/

 

Сайта е първия попаднал ми и е примерен. Аз имам подобно, ама от 6 месеца не мога да намеря време да го включа в тока :)

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Има ли начин, средство или нещо против изпотяване на огледало в баня?

Има - мяташ с душа топла вода отгоре му, бръснеш се, след 30 секунди пак... досадно. После се научаваш да се бръснеш, когато банята не е запарена. Нещо като да си планираш бъдещето в кратки срокове. И изведнъж се оказва, че това устройство не ти трябва хич :) Спестил си пари - купуваш си нещо вкусно. Или полезно. Или полезно и вкусно. После се оказва, че си чревоугодник. Дебелееш. Решаваш, че това огледало в банята хич не ти трябва, ти и така си си хубав, какво да се гледаш. Брадясваш. Казваш си, че брадата е модерна. Преоткриваш религията. Питаш гугъл за някакви неща за Аллах. Някакви хора с маски ти разбират вратата с викове да легнеш на пода. Бой. Колкото поеме. Чудиш се защо ли попита във форума, ами не се избърсна преди това? И за какъв ти трябваше тоя гугъл...

 

https://www.youtube.com/watch?v=YuOBzWF0Aws

https://www.youtube.com/watch?v=B759dzymyoc

https://www.youtube.com/watch?v=yJD1Iwy5lUY

 

Каква ти беше идеята, че се умислих нещо...

Link to comment
Share on other sites

Нагревателя отпада като вариант.

Нали има някакви пръскала за атвостъкла, които са уж за против запотяване. За нещо такова ми беше мисълта. :)

Link to comment
Share on other sites

Има - мяташ с душа топла вода отгоре му, бръснеш се, след 30 секунди пак... досадно. После се научаваш да се бръснеш, когато банята не е запарена. Нещо като да си планираш бъдещето в кратки срокове. И изведнъж се оказва, че това устройство не ти трябва хич :) Спестил си пари - купуваш си нещо вкусно. Или полезно. Или полезно и вкусно. После се оказва, че си чревоугодник. Дебелееш. Решаваш, че това огледало в банята хич не ти трябва, ти и така си си хубав, какво да се гледаш. Брадясваш. Казваш си, че брадата е модерна. Преоткриваш религията. Питаш гугъл за някакви неща за Аллах. Някакви хора с маски ти разбират вратата с викове да легнеш на пода. Бой. Колкото поеме. Чудиш се защо ли попита във форума, ами не се избърсна преди това? И за какъв ти трябваше тоя гугъл...

 

https://www.youtube.com/watch?v=YuOBzWF0Aws

https://www.youtube.com/watch?v=B759dzymyoc

https://www.youtube.com/watch?v=yJD1Iwy5lUY

 

Каква ти беше идеята, че се умислих нещо...

 

cool dude, Фантазията ти работи на високи обороти  :punk

Link to comment
Share on other sites

С или без наркотици ? 

 

На някои хора и наркотици не им трябват  :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Има ли начин, средство или нещо против изпотяване на огледало в баня?

От личен опит - не знам защо измиването на огледалото със сапун и изтъркването му с гъба (от тези жулещите кухненските) дава такива добри резултати или просто самия факт че го миеш с топлата вода от душа го стопля, сапуна ли прави нещо, гъбата като жули маха котлен камък та не може да се кондензира вода, но преди бръснене под душа като го свърша това и нямам проблеми. Евентуално ако ме мързи да го търкам с гъбата само го поливам с душа, но се запотява бързо. Ако си натъркам ръката със сапун и го мина отгоре се запотява после по-бавно, но с гъбата е най-добре. Операцията е за около 30 секунди пък и огледалото става по-чистичко така та се вижда по-хубаво даже, но зависи от самото огледало. Преди години в старата квартира бях залепил някаква огледална плочка на стената и тя не се запотяваше хич. Т.е. ако се запоти само я залея с душа и се оправяше. Тъпото огледало в душ кабината се запотява ужасно много и беше почти неизползваемо преди да открия този номер с гъбата и сапуна.

 

Нали има някакви пръскала за атвостъкла, които са уж за против запотяване. За нещо такова ми беше мисълта. :)

Аз не съм чувал за нещо такова, работещо в баня, но би ми било любопитно ако някой знае за подобно. За кола може и да намаляват конденза, но там влагата е значително по-малко отколкото в душ кабина.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Имам един принтер Kyosera 1030D, който има USB и паралелен вход. Мога ли към всеки вход да свържа различен комп и цялата история да роботи нормално, без да се пускат едновременно задачи, разбира се. Явно читаво HP1020 не може да се намери, та трябва да търся друг вариант поне временно.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Най - ефиканото средство срещу изпотяване е човешката слюнка. Като се гмуркаме, така си правим маските за да не се изпотяват. Няма причина да не стане и за огледало. Плюеш, мажеш, изчакваш 30 секунди и след това изплакваш.

Link to comment
Share on other sites

Най - ефиканото средство срещу изпотяване е човешката слюнка. Като се гмуркаме, така си правим маските за да не се изпотяват. Няма причина да не стане и за огледало. Плюеш, мажеш, изчакваш 30 секунди и след това изплакваш.

Сериозно? Това е нещо ново!  :huh: Подозирах, че със слюнка всичко става, но това не го очаквах!

Link to comment
Share on other sites

Относно изпотяването на огледалото.

Замъгляването се дължи на кондензирали микроскопични капчици, които пречупват светлината в множество направления и по този начин се получава множество различни отражения, което ние виждаме като замъглен силует.

Топлината пречи на кондензацията => затопленото огледало не се замъглява.

Действието на сапуна и слюнката има общ механизъм - създаване на тънък филм на повърхността, който може да поеме водни пари без да кондензират на капчици.

Link to comment
Share on other sites

Сериозно? Това е нещо ново!  :huh: Подозирах, че със слюнка всичко става, но това не го очаквах!

Това се прави преди всяко гмуркане. Иначе така ти се изпотява маската, че нищо не виждаш.
Link to comment
Share on other sites

В този ред на мисли ме навеждаш на нехигиеничната идея да си плюя на очилата... Зимата при опит да карам велосипеда ми се замъгляват очилата от дъха, ако спра дори за няколко секунди на светофара. Какво излиза, че ако ги наплюя няма да имам този проблем?

Link to comment
Share on other sites

Или това, или си монтираш 2 реотана(работещи със слънчеви батерии понеже си мобилен), да ти ги нагряват и няма да се запотят. Може си монтираш батериите на шапката/каската. Даже в по-хубави дни може ти остане ток да си пуснеш радио ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...