Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ай кат си говорим за акумулатори да се вметна и аз. По-миналата зима смених моя 11 годишен (произведен през 2001г) неясно каква точно марка, но брандиран като Моторкрафт акумулатор. И то не за друго, ами защото започна да не ми харесва как пали колата :)) Предложиха ми да го подменят със същият, но вече брандиран като ФоМоКо, обаче точно в онзи момент нямах за даване едни 270 лв. та си взех Монбат. Мисълта ми е, че така плютата марка си изкара две зими безпроблемно, качена на 2000 кубика кола, която се кара само и единствено в града, предимно в най-натоварения трафик.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Като си говорим за акумулатори препоръчвам Бош s5 или s6 или ако парите не са проблем най-доброто:Оптима.В краен случай Варта.

 

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Нещо кафе машината май се предава. Мислих, че е заради ситно смляно кафе, но май не е.Някъде сервиз за ремонт където да не ми съдерат 9 кожи?

Link to comment
Share on other sites

Нещо кафе машината май се предава. Мислих, че е заради ситно смляно кафе, но май не е.Някъде сервиз за ремонт където да не ми съдерат 9 кожи?

 

Най вероятно помпата свършва, провери ТУК могат да ти я ремонтират, а може да си купиш помпата и сам да си я смениш, елементарно е.

 

EDIT: А има и друго, да не е задръстена с котлен камък, пробвай да сипеш в казанчето с водата 5-6 пакетчета лимонтозу и я пусни да загрее но до степен за капучино и я пускаш както си пускаш кафе но без кафе вътре, така няколко цикала като изчакваш пак да загрява напълно м/у кафетата.

Поздрави.

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

Нещо кафе машината май се предава. Мислих, че е заради ситно смляно кафе, но май не е.Някъде сервиз за ремонт където да не ми съдерат 9 кожи?

 

Сервиз за тая работа - Жан Сервиз... Мисля пълна профилактика беше къмто 40 лева, но туй бе отдавна... Съществува вероятност и да се поизнервиш...

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае дали НАП работи и в събота до обяд поне да си платя здравните осигуровки?

В събота не работят.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае дали НАП работи и в събота до обяд поне да си платя здравните осигуровки

 

 

Плащай по банка, защо се занимаваш с тях?

Link to comment
Share on other sites

Отварям сайта на Декада, да прегледам кутиите и оп - нищо. Да не са тръгнали на фалит, имат проблем със сайта или е нещо друго?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Най вероятно помпата свършва, провери ТУК могат да ти я ремонтират, а може да си купиш помпата и сам да си я смениш, елементарно е.

 

EDIT: А има и друго, да не е задръстена с котлен камък, пробвай да сипеш в казанчето с водата 5-6 пакетчета лимонтозу и я пусни да загрее но до степен за капучино и я пускаш както си пускаш кафе но без кафе вътре, така няколко цикала като изчакваш пак да загрява напълно м/у кафетата.

Поздрави.

 

Взех някакво на Аксор (Италия). В пликче като лимонтозу (струва 1лв). Пише, че е уж спец за кафе машини. Свърши много добра работа ;)

Мерси

Link to comment
Share on other sites

Взех някакво на Аксор (Италия). В пликче като лимонтозу (струва 1лв). Пише, че е уж спец за кафе машини. Свърши много добра работа ;)

Мерси

 

Радвам се че помогнах, спомних си че преди време и моята започна едвам едвам да тече и с лимонтозу я оправих, понеже във фирмата парогенераторите с лимонтозу ги чистим та за това.

Лека вечер.

Link to comment
Share on other sites

Отварям сайта на Декада, да прегледам кутиите и оп - нищо. Да не са тръгнали на фалит, имат проблем със сайта или е нещо друго?!?!?

Е как нищо-имат цели 2 хубави кутии  :))

Още преди 2 години някъде забелязах,че им намалява асортимента.Според мен понеже скъпите и качествени компютърни кутии са много малък пазарен дял у нас просто са се отказали да внасят.Най-добре им звънни.

Link to comment
Share on other sites

Ааа, то не е за мен., Аз отдавна си купих една кутия на Lian Li от тях. Просто кума търсеше и ме попита от къде. И като му казах, той вика - ба там няма нищо. И като погледнах - вярно нищо :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Някой ако дава апартамент под наем от севрната страна на Марица - сега е моментът да сподели :)

Link to comment
Share on other sites

Работи ли колетното гише на централна поща в събота?Налага с да пратя нещо до Дания спешно....

 

За там не знам, но за Кичука и Кършияка (второто колело на панаира) - работят. Може да видиш в сайта на пощите, работното време на клоновете в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Отварям сайта на Декада, да прегледам кутиите и оп - нищо. Да не са тръгнали на фалит, имат проблем със сайта или е нещо друго?!?!?

Oт доста време са така. Имаха и хубави вентилатори и кутии...

 

Ако някой знае други подобни агенти да казва, че ми липсват

Link to comment
Share on other sites

Спука ми се резервоара и ми изтече бензина в нищото.Та какви опции имам ? Мога ли да го лепя или да търся резервоар 2ра ръка ? 

Link to comment
Share on other sites

Можеш и двете. Зависи какъв ти е резервоара. Ако е с полимерно покритие отвътре - търси си нов.

Link to comment
Share on other sites

Ако е метален можеш да го завариш, запоиш или залепиш с двукомпонентно лепило (ако не е разпран сериозно). Правил съм и трите, като за първите две (особено заварянето) трябва да се остави няколко дена да излязат парите и да е пълен с вода докато се заваря.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...