Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой да е наясно със чип системите за асансьори? Т.е да ползва някъде, да има наблюдения върху различните видове?

Имаме чип система на входната врата, така, че ще е хубаво да работи с нашите налични сега чипове. Интересува ме някоя, която ще мога софтуерно да спирам и пускам достъпа до отделни чипове. За предпочитане нещо с компютър а не да се мъча да помня и "нацелвам" позициите на запаметените чиповете по някакъв списък и контролни чипове.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нямаш проблем да работиш с наличните, а такава система дето я искаш аз си пиша в момента за собствени нужди. Ако не ти е спешно до месец два ще е ок. На распбери е закачена с приемопредавателчета на 433мхц да не се опъват жици, вързана е към нета така, че ще си я админваш и от телефона.

Link to comment
Share on other sites

И нет ли ще трябва да и пускам? :) Като си я пишеш, ако не си го планирал - сложи си и една статистика кой е ползвал асансьора - като брой, а ако имаш начин и от къде до къде.


Отделно попадам на съобщения за решения тип - предплатена услуга. Зареждат брой ползвания на асансьора. :) Но подробна информация не намирам за реализирането на тази.

Link to comment
Share on other sites

Правя тука едно... проследяване :) и попадам на 4 ИП-та

77.85.18 пет.6 три

90.154.17 три.едно9

95.43.три6.едно23

46.едно0.74.едно69

 

Като пусна проверка, излиза че всичките са на БТК, но нищо повече. Някой да има идея флашките им и 3Г-то какви ИП-та ползват?

Link to comment
Share on other sites

Естествено, и за да има пълен лог на mysql обаче го правя на хостван сайт - това е предимно за статистиките - хем може да си направиш няк'ва джумла откъдето да си дърпа и конфизите. Флашпаметите не обичат много да се пишат на тях. Иначе без нет си е напълно функционално. Без ток също. Мисля да ползвам Lime за по-нататък но сега не ми се правят нови преходници за периферията.

Link to comment
Share on other sites

Аз май този въпрос вече съм го задавал, но засега резултата е нулев. Трябва ми някакъв wysiwyg редактор за html/php... за да се зариби малкия от лесното. Аз ползвам nano и geany и ми е трудно да си представя, че ще е някакъв интерес за чирака :)

// пиша предимно ембедед Ц + питон, нямам тренинг в уеб кодинг

Link to comment
Share on other sites

Какво стана с тоя ток бе деЙЙЙй*ааа. Ей тия от ЕВН да ги таковат калинките! Половин Пловдив без ток.

А-а-а, а аз пък оплюх Гаров че нямам нет. В нашия квартал пък не е спирал тока.

Link to comment
Share on other sites

Правя тука едно... проследяване :) и попадам на 4 ИП-та

 

77.85.18 пет.6 три

 

90.154.17 три.едно9

 

95.43.три6.едно23

 

46.едно0.74.едно69

 

Като пусна проверка, излиза че всичките са на БТК, но нищо повече. Някой да има идея флашките им и 3Г-то какви ИП-та ползват?

 

212.5.х.х и 77.85.х.х са последни, които виждам за 3G логванията ми с флашка на Бибаком. Дано ти помогне инфото ми.

 

@pamporov - ми той си е за плюене, да е сложил UPS. К'во прайм, ако EVN правят профилактика/смяна на електромери и в работен ден спрат тока на някой суич от 9 до 14? Седим без нет?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

@pamporov - ми той си е за плюене, да е сложил UPS. К'во прайм, ако EVN правят профилактика/смяна на електромери и в работен ден спрат тока на някой суич от 9 до 14? Седим без нет?

 

Такова нещо досега НИКОГА не е било. Не говорете глупости. Нета спира само, когато им изгори техника, предимно благодарение на ЕВН.

Link to comment
Share on other sites

...Нета спира само, когато им изгори техника, предимно благодарение на ЕВН.

Без защити ли карат?

На нормалните LAN-доставчици техниката обикновено гори заради гръмотевици.

Link to comment
Share on other sites

Не зная, но за последните 5 години имам три спирания - все заради изгорели компоненти в следствие на зверски токови удари или къси съединения, courtesy of EVN.  

Link to comment
Share on other sites

Именно. Всички токови удари или къси съединения в третичната мрежа са под 1 kV, нещо с което всяка читава защита се справя без проблем.

 

Edit (за да не задълбочавам дискусията):

... нямам предвид суича на стената, а доста по-сериозна апаратура.

... още по-зле, че по-сериозната апаратура не е била защитена по-сериозно. Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Не е мястото тук за подобна дискусия, но лично аз за три спирания за 5 години не мога да се оплача от доставчика си. Ако пък нямаха защити тия хора, предвид какви дискотеки съм гледал със собствения си UPS, нета щеше да спира през три дни. Като казвам изгоряла техника, нямам предвид суича на стената, а доста по-сериозна апаратура. 

Link to comment
Share on other sites

чрез SMS

 

Тоест инсталирам, давам номер на GSM и кода, който получа, го активирам на таблета?

Ако не съм разбрал правилно, изясни ми. Благодаря! :)

Link to comment
Share on other sites

Тоест инсталирам, давам номер на GSM и кода, който получа, го активирам на таблета?

Ако не съм разбрал правилно, изясни ми. Благодаря! :)

 

Правилно си разбрал, аз съм така :)

Някой да се занимава с дограма?Трябва ми една метална джаджа дето седи на касата, пък не мога да я намеря никъде само нея.

 

6499d2208cc1afeaa1c25331c1d3ed6e.jpg

 

П.С Или поне как се казва (снимката в дясно, тази вертикалната).

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

к'о?

 

Махнаха го. Някава кака регната преди 3-4 часа влезе с бутоните. Почна да си праска някви реклами на фирмата си, че и по темите наоколо :)

 

Link to comment
Share on other sites

Жената има следния проблем - във вайбър не и показва всички вайбър контакти, които има, след като смени българската карта с английска(Lycamobile). На българската карта си ги показва, на английската - не ще. На един и същи телефон - Sony Xperia SP. Вайбърът е преинсталиран няколко пъти. Идеи?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...