Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

1 hour ago, RaptoR said:


Все още е опасно, но се върви напред. Вчера пращах домашни петли по рейса за вълшебни възстановителни бульони... Детето не е яло нормална храна от 6 юли, брат... Сега критично е да се пази от всякакъв род инфекции.   

Мм дам, болничната храна е под всякаква критика, дори и в частните болници. 

 

Ще трябва да си седи вкъщи, докато се оправят нещата. А като всичко се нормализира ще се наложи да ходи на процедури с лазер, поне малко да се минимализират последиците от некадърната работа на доктора. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, kotora said:

Мм дам, болничната храна е под всякаква критика, дори и в частните болници. 


Май не ме разбра - НИЩО не е кусвал осен това, което му се подава по тръбите. 

Link to comment
Share on other sites

Още не е перфектно. Мислех си, че ще мине без да пробивам и да застопоря разклонителя с двойнозалепващо, но явно стената е крива и няма досег. А май не мога да използвам старите дупки. Няма значение, някой ден ще го оправя. За сега всичко работи и оня ден с помощ от съпорта на emby, успях да подкарам 4K hdr видео през Малинката без никакъв транскодинг. 

17EADF36-5D44-4F65-8A7E-1D6F827C1A19.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че стената е крива. В нашите блокове, права стена дори и само по едната ос, се е считала за обида. Не знам как са го правили този пълзящ кофраж на времето, ама явно нивелирът и канапът още не са били изобретени тогава. :)

 

А малинката, дискът и конвертора не се ли побъркват от жега в тази кутия?

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, gado said:

А малинката, дискът и конвертора не се ли побъркват от жега в тази кутия?


Предния разклонител беше хванат много хубаво с видии направо за бетона, ама тоя ще го правя така на следващото спиране на тока. 
 

Малината е на 50-60 градуса в standby. Конвертора си е топъл по дефолт. Предния рутер беше вътре, но тоя излезе много голям и го изкарах отвън и така вътре има повече място, предполагам , че въздуха циркулира. БТВ там отдолу е сушилнята така, че става топло.  Дали нога да видя твмпературата на рутера? Брб…

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vikktorpenchev said:

Дали нога да видя твмпературата на рутера? Брб…

 

Силно се съмнявам. Следвай упътването обаче за начина, по който да го сложиш на стената. Трябва да пише кой е най-удачния за най-добро охдлаждане. Моя например, трябва да се сложи странично, с късата страна успоредно на пода/тавана. Отворите за охлаждане идват отгоре и отдолу, и нямам никакви проблеми с температурите вече повече от година.

Link to comment
Share on other sites

Да, няма проблем да сложа вентилатор. Няма инфомза температурата на рутера, но той е отвън и няма да има проблем. Малинката под 50-60 на standby рядко слиза. Май толкова си може. Като излезе следващия модел дано е по-хладен. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vikktorpenchev said:


Предния разклонител беше хванат много хубаво с видии направо за бетона, ама тоя ще го правя така на следващото спиране на тока. 
 

Малината е на 50-60 градуса в standby. Конвертора си е топъл по дефолт. Предния рутер беше вътре, но тоя излезе много голям и го изкарах отвън и така вътре има повече място, предполагам , че въздуха циркулира. БТВ там отдолу е сушилнята така, че става топло.  Дали нога да видя твмпературата на рутера? Брб…

Много е възможно да береш ядове. Аз така бях скатал на едно масто заедно медиа конвертора и Ми-бокса. След около три часа ползване на Ми-то, реших, че не ми е чак такъв проблем да ги виждам, в името на личното си спокойствие и нерви.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gado said:

Много е възможно да береш ядове. Аз така бях скатал на едно масто заедно медиа конвертора и Ми-бокса. След около три часа ползване на Ми-то, реших, че не ми е чак такъв проблем да ги виждам, в името на личното си спокойствие и нерви.


Ядове от какво естество? До сега си работеха безпроблемно, единствено вкарах сега малината вътре. Ако имам проблем с нея ще я завинтя на някоя стена на по-широко. Надявам се да няма проблем. Преди загряваше доста, особено на 4К, но нали ти казвам че правих едни настройки последната седмица и сега теоретично не би трябвало  да загрява. Още не съм имал време да тествам на практика. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2021 at 1:52 AM, tekotien said:

Тук някакви правила няма ли , пише се на латиница а явно никой не обръща внимание странно.

бил съм 19 годишно чаве... простено ми е :)

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Antares said:

За сефте от години насам не ме е срам да се появя на плажа. Също за сефте от февруари мога да бягам...

Аз пък на морето си наложих режим,и успях да го постигна-всеки ден 7 км на пътеката :-)

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Antares said:

За сефте от години насам не ме е срам да се появя на плажа.

 

Сигурен ли си, миличък? Виж има ли нещо друго по-светло от сухия пясък :evil

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

 

Сигурен ли си, миличък? Виж има ли нещо друго по-светло от сухия пясък :evil

Ба, пясъка тря'а го боядисат, че да ме стигне... Ама цвета на кожата не мога да го сменя, виж екватора вече е друго.

 

@HEMO  сериозно ли си отишъл там да тичаш на пътека :lol:

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Antares said:

Ба, пясъка тря'а го боядисат, че да ме стигне... Ама цвета на кожата не мога да го сменя, виж екватора вече е друго.

 

@HEMO  сериозно ли си отишъл там да тичаш на пътека :lol:


Ако случайно сте в Лозенец да ти дам насоки и връзки? 

 

Тва с пътеката верно и мене ме притесни. УЗО има там за изпиване. Че сме станали тюфлеци е ясно! Минаха 20 години бе! ХАХАХАХАХА

Link to comment
Share on other sites

Отне година,  но от днес съществува новата ни група SDN Automation Architecture, чиито Team Lead съм аз, и към нея получих двама колеги от Щатите:)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ARPAnet said:

Отне година,  но от днес съществува новата ни група SDN Automation Architecture, чиито Team Lead съм аз, и към нея получих двама колеги от Щатите:)

 

Честито!

 

Тийм (и тийн) лийдинга е голяма отговорност и е голяма крачка гласуването на такова доверие. 

 

От там нататък трябва да надграждаш. Успех за напред!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Отне година,  но от днес съществува новата ни група SDN Automation Architecture, чиито Team Lead съм аз, и към нея получих двама колеги от Щатите:)

Ако искат да ходят на кастинг някъде, не ги пускай :evil

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktorpenchev said:

 

Честито!

 

Тийм (и тийн) лийдинга е голяма отговорност и е голяма крачка гласуването на такова доверие. 

 

От там нататък трябва да надграждаш. Успех за напред!

Мерси,  ще е интересно определено. От one man army към група от трима отваря много възможности:)))

 

2 minutes ago, chasti said:

Ако искат да ходят на кастинг някъде, не ги пускай :evil

Хахахаха :D

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ARPAnet said:

Отне година,  но от днес съществува новата ни група SDN Automation Architecture, чиито Team Lead съм аз, и към нея получих двама колеги от Щатите:)

Поздравления за повишението! Надявам се да върви и с финансово такова, че понякога се разминават. На мен например от този месец ми повишиха с 20% заплатата и бонусите, без на практика да ме повишават в длъжност и да ме трупат с нови отговорности, защото се уплашиха сериозно, че могат да ме изтърват. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...