Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

До преди малко (до преди да спреш да влагаш лични разсъждения) беше по-оригинален и приятен за четене. И ако продължаваш в този - Мъжкар от пейката пред блока, дет` много е чул и много са му разправяли стил, гарантирано ще спра да те чета по темата  :)

 

Пийс, ама без респект (щото показа, че не можеш да делиш емоциите от трезвата си преценка. Което умение наистина няма как да научиш във фитнеса или УНСС.) Утре рано пак заминавам за се занимавам с истински работи, та ако решиш да ми се изкоркаш, можа би няма да имам скоро възможност да репликирам.  :)

Не знам защо ми приписваш вашите качества от постовете - мъжкари от махленската кръчма, минали смешна подготовка преди не знам колко си години, които дефакто са много подготвени тактически и стратегически бойци, които не са виждали и участвали в реална схватка, но знаят и са сигурни, че са много можещи и опасни :D Повече махленско-мъжкарски измишльотини от това здраве му кажи :lol: Добре че няма някой истински военен да ви прочете глупостите и да умре от смях и той :lol: 

И помни Джон: "They drew first blood, not me." :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

И ти как точно разбра, че първи ще изцапат гащите...ам? А Гадо е прав, без редова войска, война не се печели. Представи си например локален конфликт, без ядрени оръжия, например България и Сърбия. Кво правим тогава, ще тръгнем да ви събираме от фитнеса да ни защитавате ли, без да сте барнали пушка през живота си?

 

Именно де. Без редова войска война не се печели. Нали точно това се обсъжда от одеве? Или поне в началото на дискусията това се обсъждаше. Сега се обсъждат някакви други неща.

"Има ли смисъл от загубата на 1 година от живота на хората, за да се учат на бойни действия 1 месец."

Ако стане конфликт, с малко по-интензивно обучение, всички ще са толкова тренирани, колкото щяха да са и при мобилизация след 10 години покой. Колко тренировка сте имали с тия оръжия в казармата, защото аз съм чувал за хора, които са били в казарма и са стреляли 3 пъти с автомат и 1 път са мятали граната.

Само да питам, като ни напънат Сърбите, аз и ти с една пушка ли ще стреляме или ще се меним на пълнител? Че надали ще има оръжия за всички.

Link to comment
Share on other sites

Именно де. Без редова войска война не се печели. Нали точно това се обсъжда от одеве? Или поне в началото на дискусията това се обсъждаше. Сега се обсъждат някакви други неща.

"Има ли смисъл от загубата на 1 година от живота на хората, за да се учат на бойни действия 1 месец."

Ако стане конфликт, с малко по-интензивно обучение, всички ще са толкова тренирани, колкото щяха да са и при мобилизация след 10 години покой. Колко тренировка сте имали с тия оръжия в казармата, защото аз съм чувал за хора, които са били в казарма и са стреляли 3 пъти с автомат и 1 път са мятали граната.

Само да питам, като ни напънат Сърбите, аз и ти с една пушка ли ще стреляме или ще се меним на пълнител? Че надали ще има оръжия за всички.

Никъде не се учат бойни действия само един месец. Аз служих година и половина и веднага след клетвата се почна с стрелби и обучения и то до края на службата. А до това кой колко е трениран си има обяснение. Има различни родове войски. Нормално е трудовите, свързочните, ВВС войски да не стрелят много, но на тях просто службата е друга и в никакъв случай не по маловажна. При нас във Вътрешни войски, в полковете, кашиците, се стреляше всеки ден. А относно оръжието, в БА има оръжие и боеприпаси за всеки един човек, вервай ми. Не забравяй все пак, че имаме завод като Казанлък, в който се произвеждат едни от най-качествените калашници в света.

Link to comment
Share on other sites

Никъде не се учат бойни действия само един месец. Аз служих година и половина и веднага след клетвата се почна с стрелби и обучения и то до края на службата. А до това кой колко е трениран си има обяснение. Има различни родове войски. Нормално е трудовите, свързочните, ВВС войски да не стрелят много, но на тях просто службата е друга и в никакъв случай не по маловажна. При нас във Вътрешни войски, в полковете, кашиците, се стреляше всеки ден. А относно оръжието, в БА има оръжие и боеприпаси за всеки един човек, вервай ми. Не забравяй все пак, че имаме завод като Казанлък, в който се произвеждат едни от най-качествените калашници в света.

Моят набор беше последният който влезна в казарма, трябваше да служим 6 месеца за висшисти, 9 за останалите (ако не ме лъже паметта). :)

Та в момента в който прекратиха задължителната военна служба, тя така или иначе не беше особено полезна вече. 

Link to comment
Share on other sites

123.jpg

 

Това е трафика в централната част на Мексико сити тази сутрин...

Та така... май няма много основание за оплакване от некадърни шофери у Пловдив :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Това е трафика в централната част на Мексико сити тази сутрин...

Та така... май няма много основание за оплакване от некадърни шофери у Пловдив :D

Бах го аз си мислех, че трябва да сме по-цивилизовани от мексиканското циган, освен това там са над 20 милиона :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да видите к'ви хора има... Дебила не може да разбере, че тоя e-mail не е негов и при мен идват какви ли не глупости. Тук просто не знам от къде да започна...
46480395_10217125251191134_5420306168444

Link to comment
Share on other sites

Да видите к'ви хора има... Дебила не може да разбере, че тоя e-mail не е негов и при мен идват какви ли не глупости. Тук просто не знам от къде да започна...

... но все пак е само един e-mail...

Имам домейн, който впоследствие се оказа доста близък до домейна на агенция за недвижими имоти.

Цяло стадо дебилни служители си изписват грешно имейлите. Представяй си аз какво получавам от клиентите им  :lol:

Омръзнало ми е да ги отписвам от разни бюлетини.

Link to comment
Share on other sites

Да видите к'ви хора има... Дебила не може да разбере, че тоя e-mail не е негов и при мен идват какви ли не глупости. Тук просто не знам от къде да започна...

 

Какви са тия лизингови условия бе?

2800лв кредит за БМВ купе , за 40 месеца. Накрая ще плати 5150лв общо.

Той направо по-новия модел ще вземе за 5150лв или пък 2 такива.

Link to comment
Share on other sites

Какви са тия лизингови условия бе?

2800лв кредит за БМВ купе , за 40 месеца. Накрая ще плати 5150лв общо.

Той направо по-новия модел ще вземе за 5150лв или пък 2 такива.

То като видиш лихвите какви % са, ГПР, такси @_@ 

 

Скоро бързите кредити нито ще намалеят даже като гледам ще нараснат още повече.

Link to comment
Share on other sites

По-страшното е, че поредното 25-годишно БМВ, дето "мноу върви, брат" се пуска по българските пътища, управлявано от поредният глиган, достатъчно тъп, за да се съгласи на подобни лизингови условия. 

Link to comment
Share on other sites

Какви са тия лизингови условия бе?

2800лв кредит за БМВ купе , за 40 месеца. Накрая ще плати 5150лв общо.

Той направо по-новия модел ще вземе за 5150лв или пък 2 такива.

Мисля, че е пределно ясно, че дебила не може да си позволи тази кола. Щом за 3к тегли кредит... Мислех си, че високите данъци ще спрат хората, ама не - ще теглят кредити и за ГО...

 

 

@deus_pld - абсолютно!

Link to comment
Share on other sites

Май Антарес туко що сподели профила на една от онези "звезди" от предишния ми пост.  :laughing1:

 

ПС: На бас, че човека се хвали пред приятели как е получил БМВ за 20лв (първоначалната му вноска).

Link to comment
Share on other sites

Голяма тишина нещо! Да не сте били вчера на протест ;)

Пловдивчани не поротестират, щото са заети да висят в интелигентно направляваните задръствания

Link to comment
Share on other sites

Може и да ходи да дрифти с 6 годишните зимни гуми, които кара целогодишно...

Пуснах малко сълзичка, понеже татко ми би казал "слагай ги и не го мисли, нови са".

Link to comment
Share on other sites

Като ми изтече изпитателния срок - сигурно ще си взема нова гейминг машинка. Все още се колебая, дали пак да направя компромис и да е лаптоп, или да си сглобя мечтания звяр :)
Иначе на тая тема съм кон с капаци - PC Master Race!

Link to comment
Share on other sites

Ванка, вземи си този дзвер! :) :punk

 

Между другото, от години вече не ползвам десктоп машини. Мисля, че на този етап за начесване на гейминг крастата, конзолите са ми напълно достатъчни. PS4 Pro-то се представя отлично, особено в комбинация с добър 4K HDR TV (монитора, който взех не влиза в тази категория, както и десктопите по принцип, но това е друга тема). Затова си мисля, че не бих се хвърлил тепърва да сглобявам геймърски десктоп. Конзолата ми дойде $500 барабар с Red Dead Redemption II, кво му плащаш. Само 1/3 от цената на горната видеокарта. :lol:

 

Най-лошата инвестиция EVER би било това. Един колега си я купи, когато беше 1600лв. 1 година по-късно - картата вече е 1000лв, а за същите пари може да се вземе по-производителна от новата серия.

Link to comment
Share on other sites

 

И аз от много години нямам десктоп вкъщи. Повече от 10... Така просто ми се наредиха нещата. От много време обаче се канех тази машинка да си я направя и преди 1-2 седмици бях на кеф и поръчах нещата които ми трябваха. Иначе този модел на Nvidia го следя. Май обаче повече се кефя на ATI. На PS4-ката редовно си цъкам. Колко нощи осъмвам в 4, направо не е истина...

 

Като ми изтече изпитателния срок - сигурно ще си взема нова гейминг машинка. Все още се колебая, дали пак да направя компромис и да е лаптоп, или да си сглобя мечтания звяр :)

Замисли се за вариант като моят с Xeon-и. Като производителност мисля докарва повече и от съвременните i7(ще се тества), а като цена излиза на смешни пари.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Xeon E5-1650 v2 @ 3.50Ghz в офиса.

Преди това бях с i5 7600. Не виждам особена разлика, ако трябва да съм честен. Можеби е някакси по-постоянно представянето, без падове.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...